İnsanlar cok çirkin

Eşinizin her dediğine tamam demeyin gerçekten ne hissettiğinizi söyleyin ki ona göre yol alın düzelemezsiniz yoksa böyle inatlaşıp durursunuz

Siz dürüst değil patavatsızsınız bence. Kalmalı geziyi günübirliğe çeviren siz, kardeşim gelsine tamam diyen siz, anneni de çağıralım diyen siz, üstüne böyle gezi mi olur diye memnun kalmayan yine siz. Kendi elinizle kendi tatilinizi mahvetmişsiniz resmen. Koskoca kadınsınız her şeye olur, tamam, peki, farketmez diyorsunuz.

Konuda eşinizin ailesinin hiçbi rolü yok da o yüzden şaşırdım
İnsanlar durumdan bi haber
Ama niyeyse eş ailesine bilenmişsiniz gibi geldi bana
Size sorun çıkaran eşinizin tavrı olmuş aksine
Kv ile hicbir sorunum yokken Hatta istemedigim durumlarda bile onlarin jyiligi için keyfimden feragat ediyorken onun bana yaptigi muamele cok dokundu cunku. Konuyla alakasi bu yani

Esimin ailesi konusjnda negatif oldugum dogrudur. Ama esim basbasa olmamiza ne kadar deger verdigimi bilio. Kendi annem gelecek de olsa ben ayni seyi hissederim. Basbasa olmak gibisi olmaz benim icin
Zaten adam gitmeyelim demiş, öyle dedikten sonra, zaten güzel olmayacaktı diyerek, tartışmayı fitilleyen sizsiniz. Neyse zaten yukrda yazmışsnız, eşime kızdım bağırdım , kedi gibi oldu diye.

Siz dürüst değil patavatsızsınız bence. Kalmalı geziyi günübirliğe çeviren siz, kardeşim gelsine tamam diyen siz, anneni de çağıralım diyen siz, üstüne böyle gezi mi olur diye memnun kalmayan yine siz. Kendi elinizle kendi tatilinizi mahvetmişsiniz resmen. Koskoca kadınsınız her şeye olur, tamam, peki, farketmez diyorsunuz.
Isin bu noktaya varacagini bilsem kalmali geziyi gunbirlige cevirmezdim. Genelde kendi keyfimi dusunen bir insanim kimseyi gormez gozum. Ilk defa fedakarlik yaptim, otele paran gitmesin, tamam kardesin de gelsjn yazik, annen de gezsin diye herkese iyiligim tuttu Ilk defa cidden Onda da ben kotu oldum. Bundan sonra kendimden baska kimseyi dusunmem cidden

Zaten adam gitmeyelim demiş, öyle dedikten sonra, zaten güzel olmayacaktı diyerek, tartışmayı fitilleyen sizsiniz. Neyse zaten yukrda yazmışsnız, eşime kızdım bağırdım , kedi gibi oldu diye.
Gitmeyelim dedi, tamam farketmez dedim. Hayret hic itiraz etmedin diyip sebebini sordu, ben de soyledim. Yalan mi soyleseydim

Kayinvalideniz hamilesiniz ,asi da oldunuz diye birşey oldu sanıp merak etti belki de . Zaten konuşmak istememeniz,eşinize acelesi mi var falan diye konuşmanizdan belli, üstüne de akşam istemediğinizi ima edince eşiniz de sinirlenmiş haliyle.

Yani zaten eşinizle sürekli birliktesiniz farklı bir şehirde. Bir gün onları gezdirmek istemesi suç olmuş resmen . Böyle birseye tamam denilip sonra surat asılinca emin olun hiç yapmasan daha iyi moduna giriyor insan

Isin bu noktaya varacagini bilsem kalmali geziyi gunbirlige cevirmezdim. Genelde kendi keyfimi dusunen bir insanim kimseyi gormez gozum. Ilk defa fedakarlik yaptim, otele paran gitmesin, tamam kardesin de gelsjn yazik, annen de gezsin diye herkese iyiligim tuttu Ilk defa cidden Onda da ben kotu oldum. Bundan sonra kendimden baska kimseyi dusunmem cidden
Kendinizden, keyfinizden başka kimseyi düşünmediğiniz o kadar belli ki, öyle değilmiş gibi yapmak üzerinizde eğreti durmuş, elinize yüzünüze bulaştırmışsınız.

Kayinvalideniz hamilesiniz ,asi da oldunuz diye birşey oldu sanıp merak etti belki de . Zaten konuşmak istememeniz,eşinize acelesi mi var falan diye konuşmanizdan belli, üstüne de akşam istemediğinizi ima edince eşiniz de sinirlenmiş haliyle.

Yani zaten eşinizle sürekli birliktesiniz farklı bir şehirde. Bir gün onları gezdirmek istemesi suç olmuş resmen . Böyle birseye tamam denilip sonra surat asılinca emin olun hiç yapmasan daha iyi moduna giriyor insan
Dogrudur bisey diyemem. Kv nin ona hicbir saygisizligim olmamasina ragmen beni engelledi diye dusunup soyledigime de inanamamasi ona olan sevgisizligimi katladı ama gercekten

Kv ile hicbir sorunum yokken Hatta istemedigim durumlarda bile onlarin jyiligi için keyfimden feragat ediyorken onun bana yaptigi muamele cok dokundu cunku. Konuyla alakasi bu yani
Kv ile hiçbir sorununuz yokken sorununyz var gibi davranıyorsunuz ama eşinize
Bu derece keskinlik ve negatiflikle kayınvalidenizin yanında hiçbiri yokmuş gibi durabildiğinizi sanmıyorum ben doğrusu
Çünkü sizin dürüstüm dediğiniz şey Pinkflambe Pinkflambe nin de dediği gibi dürüstlük değil patavatsızlık mesela
O yüzden yanlarında normalim dediğiniz şey tam olarak gerçekten öyle mi emin olamıyorum

Mesela kayınvalidem bana ulaşamasa benimki de telaşlanır ya da en azından merak eder
Ama aklına engelleme ihtimalim gelmez
Çünkü niye gelsin?
Sizinkinin aklına bu ihtimalin gelmesi sizin tavrınızdan mı kaynaklı yoksa kayınvalidenizin tavrından mı kaynaklı onu düşünmek lazım

Kendinizden, keyfinizden başka kimseyi düşünmediğiniz o kadar belli ki, iyel değilmiş gibi yapmak üzerinizde eğreti durmuş, elinize yüzünüze bulaştırmışsınız.
Olabilir. Once kendimizi cekirdek ailemizi basbasa iliskimizi düşünüyorum genelde, ve boyle hayatta daha mutluyuz. Bi daha kimseye iyilik yapmaya calismicam boyle. Zaten kiymeti bilinmiyomus anladik

Dogrudur bisey diyemem. Kv nin ona hicbir saygisizligim olmamasina ragmen beni engelledi diye dusunup soyledigime de inanamamasi ona olan sevgisizligimi katladı ama gercekten
Tavır ve davranislarinizdan öyle yansımıyor ama bu şekilde soğuk konuştunuz ve her zaman bu şekilde davraniyorsaniz . Gelmemizi istemediği için engelledi diye düşünmüş olabilir .

Fedakarlık değil ki bu yaptığınız. Hayır fedakarlık yaptığınıza inanıyorsunuz madem sonrasında söylenilerek fedakarlık yapılmaz bilginiz olsun. Bunca şeye tamam dedikten sonra üstüne memnuniyetsizliğini belli etmeniz burda yanlış olan. Keyfinizi düşünen bir insan olduğunuz bir telefona dönüş yapmak için bin dereden su getirmenizden belli zaten de siz yanlış yorumluyorsunuz. Kendinizden başka kimseyi düşünmediğiniz için olay buraya gelmiş.

Olabilir. Once kendimizi cekirdek ailemizi basbasa iliskimizi düşünüyorum genelde, ve boyle hayatta daha mutluyuz. Bi daha kimseye iyilik yapmaya calismicam boyle. Zaten kiymeti bilinmiyomus anladik
Sizin yapmaya çalıştığınız iyilik falan değil zaten. Bosverin o yüzden iyililik mış gibi görünmeyi, haklısınız.

Ya bir de çekirdek aile önemli tamam ama kimse de ağaç kavugundan çıkmadı . Herkesi bir anne baba büyüttü. Bir gün gezdirip ,değişiklik olacak anneme kardeşime diye sevinen adama da zaten anlamı yoktu ,farketmez falan da denmez yani.

ya kusura bakmayın da ben sizde kusur gördüm. Pasif agresiflik deniyor buna ve biz kadınlar bunu çok yapıyoruz. O adamın annesi ve kardeşi, kardeşini de düşünmek zorunda bazen. Annesi de annesi yani. dengeeler önemli

Kv ile hiçbir sorununuz yokken sorununyz var gibi davranıyorsunuz ama eşinize
Bu derece keskinlik ve negatiflikle kayınvalidenizin yanında hiçbiri yokmuş gibi durabildiğinizi sanmıyorum ben doğrusu
Çünkü sizin dürüstüm dediğiniz şey Pinkflambe Pinkflambe nin de dediği gibi dürüstlük değil patavatsızlık mesela
O yüzden yanlarında normalim dediğiniz şey tam olarak gerçekten öyle mi emin olamıyorum

Mesela kayınvalidem bana ulaşamasa benimki de telaşlanır ya da en azından merak eder
Ama aklına engelleme ihtimalim gelmez
Çünkü niye gelsin?
Sizinkinin aklına bu ihtimalin gelmesi sizin tavrınızdan mı kaynaklı yoksa kayınvalidenizin tavrından mı kaynaklı onu düşünmek lazım
Soguk bir insanim hep mesafeli kaldim onlara ama bunu dusundurecek bir sey gercekten yapmadim. Ona karsi olan negatif halim de ondan kaynakli bence. Cunku cok tuhaf huylari var. Kendince cok normal gördüğü ama patavatsizliga varan hareketleri davranışları var. Hepsi ust uste eklenerek birikti gercekten. Mesela bu yaz benim omurgamda kirik oldugu tespit edildi gecirdigim bir kazadan dolayi, bundan birkac gun once benim evime cumbur cemaat kendi anne babasini da alarak tatile geleceklerini haber vermislerdi. Omurgamda kirik var, kalkmamaliymisim, kalktigimda da kocaman sirh gibi korse kullanmam şart doktor riskli dedi diye anlattik. Aa gecmis olsun diyip yine geldiler. Gelmeyelim demediler. Ben o halde gunde 3 kere sofra kurup kaldirdim. Gunde iki kere denize gidip topluca dus alip gunde 8 makina camasir yikattilar bana Kotu niyetli bir insan degil ama onlarin yasadigi cevrede kadina köle gozuyle bakiliyor, kendileri boyle kole gibi yasiyor izin versem bana da ayni muameleyi yapabilecek kapasitede. Art niyet yok ama dusuncesiz

X