İnsanlar cok çirkin

Ah nasıl unutmuşum küçük yaştan itibaren yurtta kalıyorlar hep zaten. Aileleri, çevrelerini böyle öcü gibi gösterip, eşlerinin onlara saygı duyup, birarada bulunmalarını istiyorlar sonra.
Ne yaşıyorlarsa hak ediyorlar aslında. En iyisini yapıyorsunuz sizde uzak durarak.
Hanimefendi yalan mi soylucem İlcede fen lisesi yokmus, esim fen lisesi okumak icin sehir disina gitmis. Tanıştığımızda istanbulda uni okuyordu ve tatillerde bile gitmek istemezdi o cevreyi sevmedigi icin. Onlardan alakasiz kendini gelistirmis biri esim acikcasi hayranlik duyulacak derecede duzgun bir adam. Ailesiyle tanistigimda ben de cok sasirmistim dogrusu. Esim onlarin yaptiklarini tasvip etmior ama fazlasiyla da hosgorulu ve sahiplenici. Yapacak bir sey yok napim

eşiniz bence gitmesek mi diye sorarken sizden neden diye sormanızı beklemiş, fark etmez zaten keyifli olmayacaktı demeniz saçma olmuş. evet kayınvalidenizin engelledin mi tarzında konuşması da gereksiz. ama böyle bir gezi ayarlayıp eşimden "zaten ailenle keyifli olmayacaktı" tarzında bir cümle duysam çok bozulurdum. bazı şeylerde bu kadar doğrucu olmamalıyız diye düşünüyorum. ister ailem cahil olsun, ister modern olsun. eşimin ailemin yanında keyifsiz olduğunu görmek, benim de yeterince keyfimi kaçırırdı zaten. madem eşiniz de cahiller diye düşünüyor, mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyor o zaman ya hiç gitmeyin, ya gidince baştan gezi planı yapmayın bir iki gün kalın dönün. şuna da kızıyorum eşim ailesi için de aynı şeyleri düşünüyor diyorsunuz, siz de o yüzden daha rahat konuşabiliyorsunuz cahil yobaz diye. işte ailelerimizi eşlere kötü göstermemek için bir sebep..
Ilk defa boyle bi plan yaptik zatrn Ikimizin de gonlu olmamasina ragmen burunlarının dibinde bi yeri gezicez davet etmezsek ayip olur gibi bi fikirle bisey cikti ortaya Aman bi daha uzak olsun cidden

Hanimefendi yalan mi soylucem İlcede fen lisesi yokmus, esim fen lisesi okumak icin sehir disina gitmis. Tanıştığımızda istanbulda uni okuyordu ve tatillerde bile gitmek istemezdi o cevreyi sevmedigi icin. Onlardan alakasiz kendini gelistirmis biri esim acikcasi hayranlik duyulacak derecede duzgun bir adam. Ailesiyle tanistigimda ben de cok sasirmistim dogrusu. Esim onlarin yaptiklarini tasvip etmior ama fazlasiyla da hosgorulu ve sahiplenici. Yapacak bir sey yok napim
Yalan söylüyorsunuz deniyorum ki çok fazla burada böyle aşırı yobaz, abes yaşantılı ailelerin mükemmel oğulları hikayeleri. Hikaye derken uydurma olarak söylemiyorum bunu. Kız ailelerinde olmuyor ama işte hep erkekler ve aileleri üzerinden bu denklem. Neyse çokta önemli değil.

Hic konu açıp yazmak istemiyodum, ifsa olurum korkusu cok var bende. Ama dayanamadim. Anlatip rahatlamak istiyorum sadece.

Zaten deniz kenari bir yere taşındığımız ve burda kiramiz vs cok yuksek oldugu icin bu sene hic tatile gidemedik. Normalde yilda birkac kez tatil yapardik. Neyse şakayla karisik esime bunu soyledim gecen gun. Yarin toplam 10 gunlugune memleketlerimize gidicez. Iki memleketin arasindaki bir yer icin plan yapmis. 1 gece 2 gun gezelim dedi. Once tamam dedim. Sonra bosver o dedigin yerde 2 gun gezecek bir sey yok,otel parasi verme yazik günübirlik gezip gecelim dedim, tamam dedi. Sonra zaten gunubirlik ya kucuk gorumcemi (13 yasinda) gotursek sorun olup olmayacagini sordu. Bas başa yapmadigimiz bir gezme benim icin gezme sayilmaz, hosuma gitmedi bu teklif ama ama hayir diyemezdim zaten yazik cocuk da gezsin, olur dedim. Ertesi gün madem kardesin geliyor, bas basa olmadiktan sonra benim icin farketmez annen de gelsin dedim. Olur guzel olur dedi esim. Kayinvakidemlerle yasadigim somut bi sorunum yok, ama kafa yapilarimiz uyusmuyor, yanlarinda olmaktan cok hoslanmiyorum, ama aramiz iyidir genel olarak. Boylece hep birlikte gunu birlik geziye karar vermis olduk, onlari gezdirecektik yani aslinda daha çok.

Neyse sonraki güne gelelim. Sabah ultrasona gittim, bebegim 3. Kes cinsiyetini gostermedi. Ardindan ikici covid asimi oldum eve geldim. Biraz halsizdim, oglen 1 olmustu daha vir sey yememistim. Kendime kahvalti hazirladim tam biseyler yicem esim mesaj atti, annem seni ariyomus telefonun calmiyomus sen ona bir dönsene, diye. Hic arayasim gelmedi, telefonla konusmayi sevmem pek, yemegimi yiyim sonra ararim ne acelesi var dedim. O sirada whatsapp tan caldirmaya basladi, mecbur aradim. Aradigim sirada telefona bisuru sms yagdi, sanirim benim sebeke baglantimda sorun varmis kv aramis aramis hic calmamis telefonum, onu aradigim anda baglanti vs yenilendi galiba sms ler falan geldi birden. Sanki cok acil bisey varmis gibi seni defalarca aradim calmadi telefonun dedi telasla. Sebeke sorunu sanirim, seni ararken farkettim ben de dedim. Ben de engelledigini dusundum, beni engelleyen baska biri daha var onu da aradim ayni mi caliyo baktim, dedi. Şok oldum. O kadar sacma bi dusunce ki, niye engelleyim yani. Neyse soğuk soguk konustu, dedigime inanmıyor gibi hi hi sebekedir falan dedi, baya yalanci muamelesi yapti kapatti. Cok sinirlendim esime anlattim. Sacmalamis, sıkma canini bosver dedi.

Aksam oldu, esim o gezmye gitmesek mi ya ne dersin dedi. Olur farketmez dedim. Hayret niye farketmez dedi. Ben de dürüst oldugum icin acikca, sen de biliyosun ki bas basa olmayinca cok da keyifli olmayacakti zaten o yüzden farketmez dedim. Yani her seye olur diyorum resmen. Ama bana bi bagirmaya basladi, ben senin annenlere aynisini yapsam hosuna gider mi falan diye. Kadin sana napiyo da ne zarari var da vs vs. Ne saçmalıyorsun gelsin diyen bendim zaten dedim, senin demene ne gerek var ben zaten cagirirdim annemi dedi. Sustum konusmadim. Asiri da hastaydim zaten aşıdan dolayi. Gece kırılmak sinirlenmek bile aklima gelemedi cok hastaydim. Simdi uyandim iyiyim, kalkip kaynanaya gitmek icin valiz hazirlamam lazim sinirimden ölücem aglayip duruyorum öfkeden. Hic canim istemiyor onlari gormek.
Ay gerçekten bu eşler bir yere gideceğimiz zaman niye peşimize birilerini takıyorlar anlamıyorum. Benim eşimde annem de gelse birşey olur mu kardeşim de gelse birşey olur mu diyor bazen. Gelsin desem bi dert, gelmesin desem bi dert.

Benim eşim de bana göre mükemmel kişiliğe sahip biri, öyle bir aileden nasıl öyle bir çocuk çıkmış gerçekten şaşırdım ailesi ailemle tanışmaya geldiğinde...

Eşim yaptıklarını tasvip etmese de aynı sizinki hibi çok sahiplenici

Hic konu açıp yazmak istemiyodum, ifsa olurum korkusu cok var bende. Ama dayanamadim. Anlatip rahatlamak istiyorum sadece.

Zaten deniz kenari bir yere taşındığımız ve burda kiramiz vs cok yuksek oldugu icin bu sene hic tatile gidemedik. Normalde yilda birkac kez tatil yapardik. Neyse şakayla karisik esime bunu soyledim gecen gun. Yarin toplam 10 gunlugune memleketlerimize gidicez. Iki memleketin arasindaki bir yer icin plan yapmis. 1 gece 2 gun gezelim dedi. Once tamam dedim. Sonra bosver o dedigin yerde 2 gun gezecek bir sey yok,otel parasi verme yazik günübirlik gezip gecelim dedim, tamam dedi. Sonra zaten gunubirlik ya kucuk gorumcemi (13 yasinda) gotursek sorun olup olmayacagini sordu. Bas başa yapmadigimiz bir gezme benim icin gezme sayilmaz, hosuma gitmedi bu teklif ama ama hayir diyemezdim zaten yazik cocuk da gezsin, olur dedim. Ertesi gün madem kardesin geliyor, bas basa olmadiktan sonra benim icin farketmez annen de gelsin dedim. Olur guzel olur dedi esim. Kayinvakidemlerle yasadigim somut bi sorunum yok, ama kafa yapilarimiz uyusmuyor, yanlarinda olmaktan cok hoslanmiyorum, ama aramiz iyidir genel olarak. Boylece hep birlikte gunu birlik geziye karar vermis olduk, onlari gezdirecektik yani aslinda daha çok.

Neyse sonraki güne gelelim. Sabah ultrasona gittim, bebegim 3. Kes cinsiyetini gostermedi. Ardindan ikici covid asimi oldum eve geldim. Biraz halsizdim, oglen 1 olmustu daha vir sey yememistim. Kendime kahvalti hazirladim tam biseyler yicem esim mesaj atti, annem seni ariyomus telefonun calmiyomus sen ona bir dönsene, diye. Hic arayasim gelmedi, telefonla konusmayi sevmem pek, yemegimi yiyim sonra ararim ne acelesi var dedim. O sirada whatsapp tan caldirmaya basladi, mecbur aradim. Aradigim sirada telefona bisuru sms yagdi, sanirim benim sebeke baglantimda sorun varmis kv aramis aramis hic calmamis telefonum, onu aradigim anda baglanti vs yenilendi galiba sms ler falan geldi birden. Sanki cok acil bisey varmis gibi seni defalarca aradim calmadi telefonun dedi telasla. Sebeke sorunu sanirim, seni ararken farkettim ben de dedim. Ben de engelledigini dusundum, beni engelleyen baska biri daha var onu da aradim ayni mi caliyo baktim, dedi. Şok oldum. O kadar sacma bi dusunce ki, niye engelleyim yani. Neyse soğuk soguk konustu, dedigime inanmıyor gibi hi hi sebekedir falan dedi, baya yalanci muamelesi yapti kapatti. Cok sinirlendim esime anlattim. Sacmalamis, sıkma canini bosver dedi.

Aksam oldu, esim o gezmye gitmesek mi ya ne dersin dedi. Olur farketmez dedim. Hayret niye farketmez dedi. Ben de dürüst oldugum icin acikca, sen de biliyosun ki bas basa olmayinca cok da keyifli olmayacakti zaten o yüzden farketmez dedim. Yani her seye olur diyorum resmen. Ama bana bi bagirmaya basladi, ben senin annenlere aynisini yapsam hosuna gider mi falan diye. Kadin sana napiyo da ne zarari var da vs vs. Ne saçmalıyorsun gelsin diyen bendim zaten dedim, senin demene ne gerek var ben zaten cagirirdim annemi dedi. Sustum konusmadim. Asiri da hastaydim zaten aşıdan dolayi. Gece kırılmak sinirlenmek bile aklima gelemedi cok hastaydim. Simdi uyandim iyiyim, kalkip kaynanaya gitmek icin valiz hazirlamam lazim sinirimden ölücem aglayip duruyorum öfkeden. Hic canim istemiyor onlari gormek.
Yine klasik anneyi savunan, eşini 2. Planda bırakan erkek modeli. İstemediğiniz şeye olur demeyin, olumsuz da olsa fikrinizi söyleyin ki tepenize çıkmasınlar.

Ah nasıl unutmuşum küçük yaştan itibaren yurtta kalıyorlar hep zaten. Aileleri, çevrelerini böyle öcü gibi gösterip, eşlerinin onlara saygı duyup, birarada bulunmalarını istiyorlar sonra.
Ne yaşıyorlarsa hak ediyorlar aslında. En iyisini yapıyorsunuz sizde uzak durarak.
heh işte bende buna kızıyorum. eş diyor ki benim ailem cahil, yobaz. e böyle dedikten sonra kadın da her şeyde onlar zaten cahil ve yobaz diyebiliyor. erkekler de kadınlar da kendi ailesini bu şekilde kötü göstermezse böyle problemler yaşamazlar

Ay gerçekten bu eşler bir yere gideceğimiz zaman niye peşimize birilerini takıyorlar anlamıyorum. Benim eşimde annem de gelse birşey olur mu kardeşim de gelse birşey olur mu diyor bazen. Gelsin desem bi dert, gelmesin desem bi dert.

Benim eşim de bana göre mükemmel kişiliğe sahip biri, öyle bir aileden nasıl öyle bir çocuk çıkmış gerçekten şaşırdım ailesi ailemle tanışmaya geldiğinde...

Eşim yaptıklarını tasvip etmese de aynı sizinki hibi çok sahiplenici
Merakımdan soruyorum siz hiç bir yere gideceğiniz zaman annem burayı sever, kardeşimle güzel olur deyip beraber gitmek istemiyor musunuz?

bazı ınsanlar suc bastırmak ıcın seslerını fazla cıkarırlar
bas basa tatılı esınız kardesını gezdırmeye döndürmüş sızde zaten bas basa olamayacagız bak benı davet etmedıler olmasın deyıp annesını de cagırmak zorunda kalmıssınız yetmemiş annesı daha sız gelmeden gerılımını sıze yuklemıs o da yetmemıs esınız sızı sakınlestırecegıne annesının yaptıgı sıvamaya tuy dıkmıs

haksızlar cunku ondan cok seslerı cıkıyor

ben olsam su saatden sonra sen gıt ananı gezdır bı anda benım bır halsızlıgım tuttu sızı yavaslatmayayım sonra gezerız bız der ben otururdum kendısı gıtsın

hıc ıstemedıgım ıcımden gelmeyen bır seye evet demem en bastan , bıraz fıkrınız dusuncenız olsun durusunuz olsun ... bu sekılde devam edersenız esınız daha boyle cok devam eder haberınız olsun

Merakımdan soruyorum siz hiç bir yere gideceğiniz zaman annem burayı sever, kardeşimle güzel olur deyip beraber gitmek istemiyor musunuz?
Evet bazen söylüyorum fakat eşim sürekli teklif ediyor. Eşlerin de zaman zaman baş başa gezmesi taraftarıyım. Onlar genellikle gelseler ne olacak ki kafasındalar. Özellikle evlendiğimiz ilk zamanlar kv yakamızı hiç bırakmıyordu, wvlwnsiğim zaman evim henüz teslim edilmediği için eşyalarım gelmemişti. 10 gün kv de de kaldık, bırakmıyor ki evimize gidelim. Hatta gittiğimiz ilk gece eşimle büyük bi tartışma yaşamıştık, neymiş annesi ağlamış bir gece daha kalsak nolurmuş.
Anlamak mümkün değil

heh işte bende buna kızıyorum. eş diyor ki benim ailem cahil, yobaz. e böyle dedikten sonra kadın da her şeyde onlar zaten cahil ve yobaz diyebiliyor. erkekler de kadınlar da kendi ailesini bu şekilde kötü göstermezse böyle problemler yaşamazlar
Kesinlikle öyle.
Başta eşinin ailesini göklere çıkartıp kendi ailesini tabiri caizse yerin dibine sokan insan sonra aynı eşten nasıl saygı ve yakınlık bekleyebilir ailesine karşı?
O yüzden ne yaşıyorlarsa hakediyorlar derken ciddiyim.

Eşiniz size kardeşinin gelmesini teklif etmiş tamam demişsiniz sonra annesinin gelmesini siz teklif etmişsiniz.İstemiyorsanız böyle şeylere gerek yoktu bence.
Telefon meseleside uzatılacak bir durum değil.

Onlar da özünde iyi insanlar olabilirler ama katlanilir gibi degiller. Esim bircok acidan mukemmel bir insan hayret edilesi gercekten
Iyi insan olmakla dangalak bi insan olmak ayri kulvarlar. Senin kaynana iyi midir bilmem de biraz dangalak duruyo. Sen de cok netsin masallah benim bu yuzden hep agzim yanmistir. Birini evimde istemiosam bahane uydurmaya bile gerek gormem gelmesin derim sadece bu sefer esim neden gelmesin diye başlar ve kavga ederiz. O yuzden yalanci bahaneci duzenbaz bi kadin olmakta hep fayda vardir. Biseyi istemiosan iyi değilim yok oram agrio buram agrio diye sallican. Ne şiş yancak ne kebap iyisi mi. Ben yapamiorum ama tavsiyeler zaten başkalarına verilmek için var :)

Eşin seni zarflamis dupeduz ne dicek bakiyim annem gelmesin dersem demis sen de hic istemedigini belli etmişsin ve acaba demis anam hakli miydi ki serzenişinde. Sonuçtan nedene gitmeye calismis orda biraz karsinda iq problemi olan bi adam var kusura bakma. Yoktan yere sen kötü olmussun gelsin diye sen teklif ettiginde adam bunu nasi goremio hayret ondan pek parlak bulamadim eşini.

Olur derken de fikrimin negatif oldugunu biliyordu Hicbir zaman onlarla gezmeye bayilmiyorum bunu biliyor. Kizin gonlu olsun gezsin diye kabul ettigimi de biliyor Sonradan ortaya cikan bir sey yok yani
işte oda bilmezden geliyor neden net olmadınız
pasif agresif demiş yukarıda arkadaş doğru
bundan sonra net olun yine kırıp incitmeden tabi
böylece ne karşı taraf gerilir ne de siz üzülürsünüz :)

Esas suçlu eşin. Kvnin telefon olayı ayrı gezme konusunda kadının suçu yok. Kocan aileci. Ve her şeye tamam dediğin için değer görmüyorsun

Esimin ailesi konusjnda negatif oldugum dogrudur. Ama esim basbasa olmamiza ne kadar deger verdigimi bilio. Kendi annem gelecek de olsa ben ayni seyi hissederim. Basbasa olmak gibisi olmaz benim icin
hala anlamak istemiyorsunuz
eşiniz diyelim ki size tamam dedi ama surat salladı belli etti istemediğini (ki yüksek ihtimal öyle yaptınız)
sonra siz cayınca güzel olmazdı zaten gibi konuştu hissini belli etti
sizde parlar kızar üzülürdünüz

muhtemelen sizde böyle yaptınız adama oda anladı vazgeçti programdan
başbaşa olmakla hiç ilgisi yok bunun
siz haksızsınız kusura bakmayın

Bi sorunum yok kadinla. Napim uzuluyorum Kocasinin hayatta onu gezdirdigi falan yok Kiz geliyoken o da gelsin dedim. Iyilikten maraz doguyor

Iyilik değil bu, ne kendini, ne başkasini kandirma. Bu eşinin gözüne girmek, cici gelin oynamaktir ve elinde patladi. Sana yalanci muamelesini yapan kvde, bu ilk vukuati değildir. O negatif enerji daha öncede alinmiştir.

Af edersin adamin totosunu bu kadar büyütürsen, herşeyine eyvallah dersen, olacaği budur.

Ha bide erkekler pasif agresiflikten, imalardan anlamiyorlar söyleyim (hoş bu arada bir kadin olarak ben bile anlamiyorum). Yani birşeye evet deyip, hareketlerin ile "hayir" yansitmaya çalişirsan, olmuyor o. Adam sadece o eveti duyar ve görür.

X