Insanlar ilk esini unutamazmis

Evet arkadaslar tamda boyle bir cumleyle karsi karsiya kaldik. Cok acmadan soyle soyluyeyim konunun benle suan icin alakasi yok.ben zaten saglik sorunlarimla ugrasmaktan es kisiyle ailesiyle vs. Hic ugrasmiyorum kanseri yenmeye calismakla tamamen ona adapteyim.ablam bosanmaya net birsekilde karar verdi. Abimin guzel giden bir evliligi var. 28 yillik evli eside iyidir.ablam ailemize anlattiginda esinin ailesine duskunlugunu tum paralari tatillerde ailesiyle yedigini 1 cocuktan baska daha cocuk istemedigini anlatti. Ablam ikinci cocugu istyor enistem varlikli.ama ablama gelince surekli durumuz yok. Oysa enisteminde ailesininde mal varliklari cok saglam.dugundede enistemde aileside pek el atmamislardi. Abim aynen soyle dedi daha 4 yillik evlisin cok zaman gececek toy zamanlariniz bir on sene sonra bu adam senin elimde avucunda olur. Bak hem tamam gencsin guzelsin kapimiz sana acik ama bak kaptan kaba su bosaltilmaz evlensen bile eski es hicbir zmaan unutulmaz. Pisman olablirsin bunlar aşilacak seyler dedi. Disarda nice adamlar alkol aliuo kumar oynuyo siddet uyguluyo. Adam evine alisveris yapiyosa karnin toksa tamam. Senin maasinada dokunmur dedi. Ablamda ama yarin oburgun calismasam sadece karnimi doyiluracak ne bir canta ne bir ayakabbi. Kuafore giderken bile evde yap diyor abi dedi boyle evlilikmi olur o duzelecek benim omrum gidecek dedi. Aslimda bir konuda cok hakli. Ailemin durumu var ablam zaten hemsire her turlu kendini kurtarirda. Ne bilim benimde ilerleryen zamanda aklimda olan durum bu. Illa siddet yok kumar yok diye bu adamlara katlanacakmiyiz. Sizlerin fikirleri nedir bu konuda kizlar.
Ablaniz bosaninva abinizmi bakacak. Abin öyle düşünüyor diye herkes öyle düşünmek zorunda değil ablaniz gerçekten mutsuz ise illa dayak yemesi gerekmiyor boşanmak için bence anne baba arkasında ise sorun yok bence üstelik maddi özgürlüğüde var

Ilk es unutuluyor. Zaten unutulamaz olsalardi bosanilmazdi, ikinci evlilikler de olmazdi. Ama bal gibi de unutuluyor. Hatta gormek, sesini dahi duymak istemiyorsun.
Abin cahil. Soyledikleti de dogru degil. Siddet olmasa da bosanilir. Abine gore koca, kadinin karnini doyurdugu surece problem yok. Evlilik bu degil.
Ablan da bosanmali bence. Ben olsam desteklerdim. Anneci, daha ana ocagindan cikamamis ustelik pinti biriyle ömür gecmez.

Bizim toplumda boşanmak için illa dayak yiyeceksin kafa bu.
Ya insan mutsuzsa eğer neden evliliği surdursun ki
Mesela adam.sorumsuz ama içki dayak yok o gül gibi adam oluyor
Hep razı olacaksın kafası var.
Bu ablanizin durumu için demedim onun durumunu tam anlamadim
Parası var eşi karışmıyor cimrilik ne alaka.

Eski es unutulur tabi unutulmaz diye bir sey yok.
Bir ihtimal çok daha iyisi çıkar karşına unutursun.
Bir ihtimal daha beteri çıkar eskisinin tüm kötü yönlerini unutur mumla ararsın.
Bir ihtimal kısmet olmaz bir daha evlenmezsin. Hepsini de göze almak lazım.

Ama ben şuna inanıyorum.

Sorumsuzu gider, pasaklısı gelir.
Kabası gider, iktidarsizi gelir.
On numara sevişir, hayattan bezdirir.
Çok zengin olur ama senin kazandığına bile göz koyacak kadar adi olabilir.
Insanlar çeşit çeşit ve kusursuzu olduğuna inanmıyorum.

Elimizdeki yamuklari düzeltmeye çalışmamız, savaşmamız bundan çoğumuzun..

Daha iyisini bulcam diyerek boşanmamak lazım.
Iyisi de lazım değil yerin dibine batsın nefret ettim.
Yalniz kalmak istiyorum noktasına gelen kişi arkasına bakmasın bile..

Bence ilk defa sevip mutlu oldugumuz iliski, unutulmuyor degil de hafizada guzel 1 yer ediniyor. Seven, mutlu eden erkegin verdigi duygu diger erkeklerde de araniyor. O hissi tekrar yasayabilmek adina yeni yolculuklara cikiliyor. Bulunamazsa iste o zaman unutulmaz hale geliyor.

Ablaniz bosaninva abinizmi bakacak. Abin öyle düşünüyor diye herkes öyle düşünmek zorunda değil ablaniz gerçekten mutsuz ise illa dayak yemesi gerekmiyor boşanmak için bence anne baba arkasında ise sorun yok bence üstelik maddi özgürlüğüde var
Tabi tabi ailem alir ablami abimde bakar gerci abimin ilk istegi kurtarmak yuvayi ama dedigi laf kafamizi karistrdi

Bizim toplumda boşanmak için illa dayak yiyeceksin kafa bu.
Ya insan mutsuzsa eğer neden evliliği surdursun ki
Mesela adam.sorumsuz ama içki dayak yok o gül gibi adam oluyor
Hep razı olacaksın kafası var.
Bu ablanizin durumu için demedim onun durumunu tam anlamadim
Parası var eşi karışmıyor cimrilik ne alaka.
Ama hem cocuk hem kendi ihtiyaclari ablama yetismiyor.

Abiniz bir konuda haklı gerçekten ilki gibi olmuyor ben ayrılmadım ama ablam ayrıldı tekrar evlendi herkes de aynı değildir tabiki 2.de çok mutlu olanlar da var ama kıyaslama yapılıyor en ufak şeyde o böyleydi bu böyle diye ablanız kararlıysa tabiki ayrılsın ömür geçmez cimrilikle nereye kadar ama dört dörtlük insan yok hiç birimiz değiliz ikincisininde başka bir huyu olur bilemezsin ki hakkında hayırlısı olsun
Kıyaslama ne zaman yapılır biliyor musunuz, ayrıldığıniz kişiye sevginiz bitmediği, unutmadiğiniz için.
Arkadaşım 2. Evliliğini yaptı bırak kıyası geçmişi hatırlamıyor bile.

Abiniz bilir kişisi bence insan sarrafı ayaklarını geçsin, ablanız onu dinlemesin kendi yoluna baksın.
Yok alkol almıyormuş yok dayagi yokmuş eeee bunları yapmayan her erkek mükemmel mi yani? Zaten olmaması gerekenlere şükür eder hale gelmiş abiniz.

Hem ayrılmak istiyor hem çocuk istiyor çelişkili 🙄 sevgililer gününden çıktık ya o mu etkiledi hediye almadı diye acaba 🙈

Ablanız sağlıklı düşünemiyor,eşinden şikayetci hemde Cocuk istiyor bu psikoloji ile hata üstüne hata yapabilir. İlk önce Ruh sağlığına odaklanmalı.

2.cocugu yapmiyor diye bosanmak istyo durum musait neden diyo ailesine lara yedirmek icin cocugumu tek birakiyo
Durumu müsait diye ne demek.. memnun olmadığı eşten ikinci çocuk nedir? İkinci çocuğu ben de düşğnmüyorum durumum da var. Herkes ikinci çocuğu istemeli mi? Bu yüzden boşanacak ne yapacak başka adamdan mı kardeş yapacak? Cidden aklım almadı. Sebep bu değil başka sebepten boşanmak istiyorsa da boşanmayı dahi düşündüğü adamdan neden 2. Çocuk yapmak ister insan. Değişik!

Evet arkadaslar tamda boyle bir cumleyle karsi karsiya kaldik. Cok acmadan soyle soyluyeyim konunun benle suan icin alakasi yok.ben zaten saglik sorunlarimla ugrasmaktan es kisiyle ailesiyle vs. Hic ugrasmiyorum kanseri yenmeye calismakla tamamen ona adapteyim.ablam bosanmaya net birsekilde karar verdi. Abimin guzel giden bir evliligi var. 28 yillik evli eside iyidir.ablam ailemize anlattiginda esinin ailesine duskunlugunu tum paralari tatillerde ailesiyle yedigini 1 cocuktan baska daha cocuk istemedigini anlatti. Ablam ikinci cocugu istyor enistem varlikli.ama ablama gelince surekli durumuz yok. Oysa enisteminde ailesininde mal varliklari cok saglam.dugundede enistemde aileside pek el atmamislardi. Abim aynen soyle dedi daha 4 yillik evlisin cok zaman gececek toy zamanlariniz bir on sene sonra bu adam senin elimde avucunda olur. Bak hem tamam gencsin guzelsin kapimiz sana acik ama bak kaptan kaba su bosaltilmaz evlensen bile eski es hicbir zmaan unutulmaz. Pisman olablirsin bunlar aşilacak seyler dedi. Disarda nice adamlar alkol aliuo kumar oynuyo siddet uyguluyo. Adam evine alisveris yapiyosa karnin toksa tamam. Senin maasinada dokunmur dedi. Ablamda ama yarin oburgun calismasam sadece karnimi doyiluracak ne bir canta ne bir ayakabbi. Kuafore giderken bile evde yap diyor abi dedi boyle evlilikmi olur o duzelecek benim omrum gidecek dedi. Aslimda bir konuda cok hakli. Ailemin durumu var ablam zaten hemsire her turlu kendini kurtarirda. Ne bilim benimde ilerleryen zamanda aklimda olan durum bu. Illa siddet yok kumar yok diye bu adamlara katlanacakmiyiz. Sizlerin fikirleri nedir bu konuda kizlar.
Mutsuz olduğum yerde durmam sayılan şeyler zaten olması gereken şeyler lütuf değil ki yok bir de alkolik kumarbaz olsun dövsün sövsün ayrıca eski eş unutuluyor esamesi bile okunmuyor boşanmış biri olarak söylüyorum tabii ki hafızam sıfırlanmadı hatırlıyorum ama aşık olsaydım boşanmazdım iyi bir insan olarak hatırlıyorum

Memnun değilse neden 2. Cocuk isteyip onu da mutsuz hayatına ortak etmek istiyor. Ben de 2. Cocuk istemiyorum. Nasıl olacağı belli olmayan ilişkilere sırf kardeşi olsun diye çocuk yapmak anlamsız geliyor. Şimdi eşim beni de mi boşasın. Eee boşandı diyelim gitti başkasıyla evlendi ve çocuğu oldu. Belki babaları ayrı diye yine çok yakın olmayacaklar büyüyünce. O da belirsiz. Bana garip geldi biraz.

Eski eşimin adını zor hatırlıyorum. Bence ablanız calısmayıp full time annelik yapmak istediği icin bu cimrilik olayını kafaya takmış. Değişebilecek bir huy olduğunu dusunmuyorum. Ama boşanıp yeni esten cocuk yapması 5-6 seneyi bulabilir, onu da düsunsun ki cok değisik bir fikirmiş bence :)

X