Annemle yuzlestik

Böyle arkalardan iş yapılınca en kötü zamanda patlıyor işte.

Akraba ile para işlerine girmekten biraz kaçınmak lazım, yok illa girilecekse de açık ve dürüst olmak lazım. Yok onun haberi olmasın, yok köşelerden parayı toparlayayım dedikçe felaket göstere göstere geliyor. Karşı taraf da olabilecek en kötü şekilde yorumluyor tabi.

Size tek tavsiyem hiç kimseyle ortak iş yapmadan eşinizle kendi yağınızda kavrulmanız.

Annenizin de bu kadar lafı yemesinden rahatsız oldum, evet acı bir dönem yaşamışsınız ama artık yeni eş gelmiş, torunlar gelmiş. Vaktiyle ağız tadıyla kavga edip içindekileri söyleyip rahatlasa daha iyi olurmuş.

Sen bizim evladimizsin sen evlatlarini ayirabilir misin birbirinden flan dedi. Ama ayirdigi aşikar ortada. Ben sunu anladim. Ailem beni el altinda tutmak istiyo. Cunku diger kardeslerim uzakta yasiyo. Burda onlara yakin benim. Ah deseler ilk kosacak benim. Her isini yaparim.
Annem pisman olmustu. Bu sefer altinlari nasil odicez diye dusunuyodu. Ben seni ayormiyorum onlardan dedi. Bende ee niye o zaman benden gizlediniz dedim cvp vermiyo.
Farkında mısınız, iyi zamanlarında değil kötü zamanlarında haberlerini alabiliyorsunuz. Neden acaba?

Babaniz neden kendini kesmisti? Maddi sıkıntılar yüzünden mi?
Hayir babamin maddi sıkıntısı yok emekli maasiyla rahat rahat gecinirler kari koca. Paratroid hormonlariyla alakali bi durumdu. Degerleri cok yukselmis goturdugumuz doktorlar anlamadi. Sizofren dediler alzeihmer dediler sonra anlasildi. Doktoru bu degerlerle katliam yapabilirdi ucuz kurtulmussunuz dedi. O hormonlari alininca eski haline dondu

Ablalarınız baskın karakter ve anneniz arada kalıyor gibi geldi bana.

Sen bizim evladimizsin sen evlatlarini ayirabilir misin birbirinden flan dedi. Ama ayirdigi aşikar ortada. Ben sunu anladim. Ailem beni el altinda tutmak istiyo. Cunku diger kardeslerim uzakta yasiyo. Burda onlara yakin benim. Ah deseler ilk kosacak benim. Her isini yaparim.
Çok gereksiz alınganlık bence. Sizede demişler hayır demişsiniz onlar yardımcı olmuşlar. Ahir zamanda bir ev için annemizin babanızın gönlünü kırmayın değmez. Siz benim yerimde olsaydınız, ailenizi nüfusunuzdan sildirirdiniz sanırım.

ben bu işten hiç bir şey anlamadım zaten ay ay düzenli ödüyorlardı kim neden böyle bir şeye karar verdi? Altınlar yapılmayacak bence geri anneniz size yalan söylüyor olabilir mi kırıldığınız için? Yani tapu iki ablaya verilecek ve bu sizden saklanacak olabilir mi
Kesinlikle oyle dusunuyoruz bizde esimle. Ki esim asla bu konularda polemige girmemi istemiyo. Evlerinde gozun varmis gibi gosterirler elaleme bak daha biz olmeden miras derdine dustu derler diyo.

Çok gereksiz alınganlık bence. Sizede demişler hayır demişsiniz onlar yardımcı olmuşlar. Ahir zamanda bir ev için annemizin babanızın gönlünü kırmayın değmez. Siz benim yerimde olsaydınız, ailenizi nüfusunuzdan sildirirdiniz sanırım.
Onlar bana soylemediler ki basindan beri lnce alcaz onlardan dediler sonra annem beni arayip asla almam dedi. Sonra alip evin borcunu kapatip bunu benden sakliyolar. Beni el gibi goren onlar kirilan benim. Acikca soyleseler sorun yoktu ki boyle gizli kapakli is yapmalarina bozuldum ben.

Cumartesi gunu burada bi konu acmistim. Belki olayin şokuyla belki kirginlikla kendimi tamamen yanlis ifade ettim saniyorum. Annem haftasonu surekli beni aradi ben kafami toplamak icin acmadim. Dun aradi actim sonunda sesinde buyuk bi mahcubiyet vardi. Bende artik sakinlesmis bi halde neden bu ev meselesini benden sakladiklarini sordum. Yani anne sonucta siz bana biz ablalarindan 35.000 aldik evi kapattik ve evi onlara devretmeye karar verdik desen ben bu yuzden size kusmez kirilmazdim. Keske bana en basinda biz artik borc odemek istemiyorum olmeden tapumuzu elimize almak istiyoruz deseydiniz ben ne diyebilirdim ki dedim. Gecen sene subat ayinda babam psikolojik sorunlar yasadi. Sonra bi gece odasinda kendini kesti. O kadar korkunctu ki karnini defalarca bicaklamis bogazini kesmis. %90olecek demisti ameliyatini yapan doktor ve ben o kadar cok aglamistim ki doktor son kez gor diye izin veriyorum demisti. Yogun bakima alindi. Sonra hurda yapacak bisey yok beklicez nasilsa diye eve gittik. Ve daha sicagi sicagina evde ablalarim enistelerim tokinin borcunu kapatalim annemi de kendi yasadigimiz sehre goturelim flan dediler. Sonra ertesi gun annemin supurgesi bozuktu gidip ona supurge almislar. Olayin oldugu gunun aksaminda sofralar kuruldu yemekler yendi. Ben gunlerce bogazima sudan baska bisey sokamadim. Herkes gozden cikarmisti babami. 7 sene once ailemin rizasini almadan (yada alamadan) evlenmis ayrilmis olmamin bizim aramizdaki baglari bu denli kopardigini bilmiyodum. Ben 4 yildir evliyim herseylerine kosarim. 2 dogum yaptim ikisinde de annemle aramiz iyi oldugu halde annem dizim agriyo deyip gelmedi. Ama diger kardeslerimin dogumuna kilometrelerce gidip kaldi. Neyse dun baya konustum icimi doktum annem siz beni hic affetmemissiniz. Siz istediniz ki oldukten sonrs bana hicbiseyiniz kalmasin. Ama acikca konussaydiniz benimle benim de niyetimi anlardiniz. Madem ablalarimdan para aldin ki o para sonucta damatlarin kizlarin calismiyo. Olum var kalim var. Tapuyu onlara verin ben asla hak hukuk davasina girmem. Ki allaha sukur ihtiyacim yok. Ha deseydiniz ki kizim sende yardim edersen ortak kapatalim amenna. Ama herseyi benden gizli yaptiniz. Sadece ustu kapali agzimi aradiniz. Benim sizin evinizde asla gozum yok iciniz rahat etsin. Bu saatten sonra eskisi gibi de olamayiz. Cunku ben gordum ki siz beni hic affedememis hic icinize gercek anlamda alamamissiniz. Asil mesele bu anne. Demek ki gercekten bolunmus ekmek birlesmiyo dedikleri dogruymus dedim. Sonra evde sıkıldım kayinvalideme gittim. 2 gunde bir giderim zaten. Cocuklari aldim gittim. Ve soyle bi dusundum de yemisim ailemin bana karsi tavrini. Bi tane gorumcem var 4 yildir abla kardes gibiyiz. Esimle kavga etsek hemen hepsi beni korur kollar. Kayinvalidem keza ayni sekilde oz annem gibi habersiz giderim girer mutfaga istedigim gibi yapar yeriz bir kez surat asmadi bana. Kayinpederim ayni sekilde bitane gelinim der. Bosuna iki gundur uzulup aglamisim. Sukredecek ne cok seyim varmis aslinda.
Allah gönlünüze göre versin inşallah

bu cevabından dolayı ceza almış ve Mune Mune 'ye notu ;

Hesabim kapatilsin istiyorum
Hic de bekledigim gibi bi sayfa degil. Siktirin gidin isinize yoneticileriniz bile bi boktan anladigi yok objektiflik sifir

benimde kendisine notum ; hoşt

aaa derdi neymiş ki.
neyse arkasından konuşmayalım da
ailesinin de bi bildiği varmış demek

bu cevabından dolayı ceza almış ve Mune Mune 'ye notu ;

Hesabim kapatilsin istiyorum
Hic de bekledigim gibi bi sayfa degil. Siktirin gidin isinize yoneticileriniz bile bi boktan anladigi yok objektiflik sifir

benimde kendisine notum ; hoşt
Niye kızdı ki anlamadım.

Aslinda milletin gucune giden bazi gerceklerin kendilerini soylenmesi oluyor. :)
İsteniyor ki,her yorum yazan kendisiyle ayni fikirleri paylassin.O kime hakli diyorsa buradakiler de ona hakli desin.O hangi konuyu hatali buluyorsa buradakiler de ayni sekilde ona destek versin.Cok sesli bir platform.Farkli bireyler,farkli dusunceler ve bunun getirisi olarak paylasilan farkli fikirler.Nasil bir sayfa beklemis acaba,herkesin psikolog veya psikiyatrist oldugu bir olusum mu hayal etmis :)

X