İnsanlar neden bu kadar düşüncesiz

Prenses kuralları mı😂 bizim evimizde bizim kurallarımız geçerlidir sizin değil kusura bakmayın. Biz böyle uygun görmüşüz böyle yapmışız konu kapanmış. Sizin de bizim kapattığımız konu üzerinden fikir belirtmek de değil sürekli saldırı halinizi anlayamadım. Kendi hayatlarınızdaki sorunu burada yansıtmayın. O kadar hayatı kendinizden ibaret sanıyorsunuz ki neymiş balkonda kurutmuşsunuz. Bunu dahiyane bir fikir gibi sunuyorsunuz. avrupada her gün hava yağmurlu ki hadi bunu düşünemediniz diyelim kış günü türkiyede balkonda çamaşır kurutan mı var tuhafsınız
Madem kurallarınız geçerli neden soruyorsunuz? Konu açmak sormaktır yorum almaktır.
Kendi hayatımı size anlatmadım ,siz sordunuz söyledim.
Sorunumu anlattığım bir konum,yorumum dahi yok ama siz kavga etmek için ters cevap yazmak için okuduğunuzu öyle anlıyorsunuz.
Lütfen eşinizin ailesini evinize davet etmeyin her yerde rahat ederler ama sizin fikirlerinizle aslaaa

Madem kurallarınız geçerli neden soruyorsunuz? Konu açmak sormaktır yorum almaktır.
Kendi hayatımı size anlatmadım ,siz sordunuz söyledim.
Sorunumu anlattığım bir konum,yorumum dahi yok ama siz kavga etmek için ters cevap yazmak için okuduğunuzu öyle anlıyorsunuz.
Lütfen eşinizin ailesini evinize davet etmeyin her yerde rahat ederler ama sizin fikirlerinizle aslaaa
Konuyu evimde kalmalılar mı sizce diye açmadım yalnız soru bile olmayan şeye cevap vermeye çalışıyorsunuz. Ne şekilde misafir olarak ağırlamalıyım diye danıştım. Dediğiniz şeylerin mantıksız olduğunu da üşenmedim tek tek açıkladım. Balkonda kurutmak gibi nerden tutsak elimizde kalacak önerilerle geliyorsunuz sırf yargılamak için. Yeterince uzadı. size iyi akşamlar

Hanımefendi buraya her şeyi sığdıramıyoruz. Bugüne kadar yaşadığım çok şey oldu. Buraya da daha önce konu açtım. Herkes başta sınır koysaydın başta şunu yapmasaydın bunu yapmasaydın dedi. Her şey için geç kalmak istemiyorum anladınız mı? Çünbü baştaki yumuşak başlılığım yüzünden çoğu şey bana negatif yansıdı. Sizin salın dediğinize başkası baştan müdahale edecektiniz diyor. Yorumunuz beni desteklemek zorunda değil ama böyle haberiniz olsunlu çattıklı konuşmak da doğru değil lütfen üslup
Siz bu kafayla çok yalnız kalacaksınız. Çünkü evlatlarınızda aynısını size yapacak. Daha dün bir, bugün iki hemende eşin ailesini afaroz etmeler.. hiç normal değil düşünceleriniz, yaptıklarınız..

Oğlulları sayesinde yurt dışı gördünüz bir de insanlara üsten üstten mi bakiyorsunuz? Pes..

Arkadaşlar yorum yapıp neden yoruluyorsunuz? Fikrinizi merak eden bir konu sahibi yok. Konu sahibi tabiri caizse dediğim dedik çaldığım düdük. Hayatta en güzel ders yaşanılarak alınır. Evet konu sahibi basmasınlar evine, kabul etme, mesafe koy, sınır koy, bol bol eşine de istemediğini belli et. O kadar haklısın ki. Şimdiden bilsinler karşılarında kim var 👏 bence bir an önce çalışmaya başlayın. Yüksek lisansınız boşa gitmesin, yoksa burda kaynım kayınvalidem görümcem onun çeyizi diye çok konu açarsınız salın bu mevzular o kadar büyüttüğünüz şeyler değil hiçbirimiz bayılmıyoruz ama insani ve aile ilişkilerinin gereği olarak yapıp hayatımıza devam ediyoruz. 😂

Siz bu kafayla çok yalnız kalacaksınız. Çünkü evlatlarınızda aynısını size yapacak. Daha dün bir, bugün iki hemende eşin ailesini afaroz etmeler.. hiç normal değil düşünceleriniz, yaptıklarınız..

Oğlulları sayesinde yurt dışı gördünüz bir de insanlara üsten üstten mi bakiyorsunuz? Pes..
Başkası hakkında geleceğine dair ahkam keserken aynı duruma sadece kendinizin düşebileceğini düşünün bence. Eğer siz de zerre kadar çocuğunuzu düşünmez bencillik yaparsanız tabii ki onlar kendini düşünmek zorunda kalır. Siz yalnız kalırsınız. Herkesin müsait olmasa da tüm misafirleri kabul ettiğini zannediyorsunuz? Aforoz eden insan gönülleri olsun diye sürekli arayıp sorar aynen. Yurtdışını eşimle gördüğümü zannetmeniz zaten bambaşka bir boyut…

Arkadaşlar yorum yapıp neden yoruluyorsunuz? Fikrinizi merak eden bir konu sahibi yok. Konu sahibi tabiri caizse dediğim dedik çaldığım düdük. Hayatta en güzel ders yaşanılarak alınır. Evet konu sahibi basmasınlar evine, kabul etme, mesafe koy, sınır koy, bol bol eşine de istemediğini belli et. O kadar haklısın ki. Şimdiden bilsinler karşılarında kim var 👏 bence bir an önce çalışmaya başlayın. Yüksek lisansınız boşa gitmesin, yoksa burda kaynım kayınvalidem görümcem onun çeyizi diye çok konu açarsınız salın bu mevzular o kadar büyüttüğünüz şeyler değil hiçbirimiz bayılmıyoruz ama insani ve aile ilişkilerinin gereği olarak yapıp hayatımıza devam ediyoruz. 😂
Defalarca kez yazdım ama tekrar yazayım benim konuma değil de cımbızla başka yeri çekip sürekli ordan beni yargılamak manasız. Yahu ben bu konuyu kendim düşünüp kapatmışım. Tekrar tekrar açıp bana saydırınca fikrim mi değişecek? Sorduğum soru ne sıklıkla ne şekilde ağırlamalıyımdı. Sağolsunlar herkes fikir belirtti. Sık sık görüşmelisin diyenler de oldu müsaitliğe göre görüşebilirsin diyenler de oldu. Ben de olabildiğince sık elimden geleni yapmaya karar verdim. Şaka gibisiniz neyi anlamıyorsunuz?

Konuyu evimde kalmalılar mı sizce diye açmadım yalnız soru bile olmayan şeye cevap vermeye çalışıyorsunuz. Ne şekilde misafir olarak ağırlamalıyım diye danıştım. Dediğiniz şeylerin mantıksız olduğunu da üşenmedim tek tek açıkladım. Balkonda kurutmak gibi nerden tutsak elimizde kalacak önerilerle geliyorsunuz sırf yargılamak için. Yeterince uzadı. size iyi akşamlar
Sizede

Of sürekli birilerine yamanmaya çalışıyorlar , konuda her şeyden çok yeni doğum yapmış kadının evine cümbür cemaat gitmelerine ve o kadının haline üzüldüm.
Ama sizde de hata var
Başta böyle kendinizi uyumlu gibi gösterip herşeye he diyorsunuz sonra içten içe kendinizi yiyorsunuz.
Ben en baştan misafirliğe gitmeyi severim ağırlamaktan hiç anlamam yaa beceremem demiştim bir kez teklif etmedi kimse gelmeyi 🤭
Yani insan kendini farklı göstermemeli.

Of sürekli birilerine yamanmaya çalışıyorlar , konuda her şeyden çok yeni doğum yapmış kadının evine cümbür cemaat gitmelerine ve o kadının haline üzüldüm.
Ama sizde de hata var
Başta böyle kendinizi uyumlu gibi gösterip herşeye he diyorsunuz sonra içten içe kendinizi yiyorsunuz.
Ben en baştan misafirliğe gitmeyi severim ağırlamaktan hiç anlamam yaa beceremem demiştim bir kez teklif etmedi kimse gelmeyi 🤭
Yani insan kendini farklı göstermemeli.
Bugün burada yazarken fark ettim neden daha yakın akrabalar varken o kızcağızı düşündüler derken hayır diyemeyecek tek kişinin o olduğu geldi aklıma😄 ben de üzüldüm ona ama kız kabul ederse yapacak bir şey yok. Haklısınız zaten şu an oturtamadığım sınırları oturtmaya çalışıyorum. O kadar emrivaki yapılıp o kadar neyi nasıl yapmam gerektiğini, beklentilerini empoze ettiler ki yapmak zorunda hissettim. Bir de o zamanlar pek tanımadığımdan davranışlarını hep iyiye yoruyordum. Ben arayınca mutlu oluyorlar beni özlüyorlar 🥰 modundaydım. bu iyiymiş yeri gelirse ben de söyleyeyim ağırlamayı beceremem diye😂

Ben galıba senı iyi anladım. Ama bence hangı planınyaprsan yap hiç tutmayacak. Ki zaten eşin calısıyormus . Yüksek ıhtımal sabah erkenden gecelere kadar senle otururlar . Bu iyi ıhtımal diğer ihtimalde eve yerleşirler. Ay neler okuyoruz buralarda pis insanlar bıle cıkıyor sonradan.
Benım tavsiyem nötr ol. Olabıldıgınce az konus az tepkı ver sen onlara uy. Zaten anlattıgına göre nukemmel hızmette etsen yan baktı düz baktı geldıkte böyle yaptı dıye doldurcaklar kocanı. Bu süreçte mümkün oldugunca kocanla yalnızken onlardan ıyı bahset dekı ay ne güzel oldu geldıler. Bana da iyi geldi falan diye. Gibi gibi. Kafası karıssın adamın ya anam bu kadar kötülüyorda karım aslında ıyı nıyetlı diye. sakın cok yakın hıssedıp anlık çözülme yakınlaşma anıden. Şey gibi düşün uzaktan arkadaşların gelmıs yakın olmadıgın onlarla sohbet edıyorsun gibi. Kocanla ılgılı laf almaya calısırlarsa nasıl gıdıyo dıye sadece iyi de yeter. Mümkünse mesela dil bılmıyorsan acıl kursa falan yazıl evden cıkmıs olursun. Ya da baska bır kurs iş bir şey.

Aklıma bu kadar geldı suan. Çamaşırlar ıcın çözümümde kapıya peteğe dolap kapğına vs gecırılen çamaşırlıklar var onlardan al ya da dolap kapaklarına as varsa

Ben galıba senı iyi anladım. Ama bence hangı planınyaprsan yap hiç tutmayacak. Ki zaten eşin calısıyormus . Yüksek ıhtımal sabah erkenden gecelere kadar senle otururlar . Bu iyi ıhtımal diğer ihtimalde eve yerleşirler. Ay neler okuyoruz buralarda pis insanlar bıle cıkıyor sonradan.
Benım tavsiyem nötr ol. Olabıldıgınce az konus az tepkı ver sen onlara uy. Zaten anlattıgına göre nukemmel hızmette etsen yan baktı düz baktı geldıkte böyle yaptı dıye doldurcaklar kocanı. Bu süreçte mümkün oldugunca kocanla yalnızken onlardan ıyı bahset dekı ay ne güzel oldu geldıler. Bana da iyi geldi falan diye. Gibi gibi. Kafası karıssın adamın ya anam bu kadar kötülüyorda karım aslında ıyı nıyetlı diye. sakın cok yakın hıssedıp anlık çözülme yakınlaşma anıden. Şey gibi düşün uzaktan arkadaşların gelmıs yakın olmadıgın onlarla sohbet edıyorsun gibi. Kocanla ılgılı laf almaya calısırlarsa nasıl gıdıyo dıye sadece iyi de yeter. Mümkünse mesela dil bılmıyorsan acıl kursa falan yazıl evden cıkmıs olursun. Ya da baska bır kurs iş bir şey.

Aklıma bu kadar geldı suan. Çamaşırlar ıcın çözümümde kapıya peteğe dolap kapğına vs gecırılen çamaşırlıklar var onlardan al ya da dolap kapaklarına as varsa
Sakın çok yakın hissedip çözülme demişsiniz ya tam benlik hareket cidden 😂yazdığınız iyi oldu dikkat ederim. Çok teşekkür ederim her soru işaretim için özenle yazmışsınız. Dediklerinizi uygulayacağım. Kalma meselesi halloldu en son o olmazsa başkası var kalacak yer çok demişler son anda hadi sizde kalalım diyeceklerini sanmıyorum ama öyle olursa da artık azimlerini tebrik ederim o saatten sonra

Sakın çok yakın hissedip çözülme demişsiniz ya tam benlik hareket cidden 😂yazdığınız iyi oldu dikkat ederim. Çok teşekkür ederim her soru işaretim için özenle yazmışsınız. Dediklerinizi uygulayacağım. Kalma meselesi halloldu en son o olmazsa başkası var kalacak yer çok demişler son anda hadi sizde kalalım diyeceklerini sanmıyorum ama öyle olursa da artık azimlerini tebrik ederim o saatten sonra
Çünkü koca taraflarımız cok aynı 🫠🫠🫠 ve demekkı senle bende aynıyız😂

Çünkü koca taraflarımız cok aynı 🫠🫠🫠 ve demekkı senle bende aynıyız😂
yorumunuza bin tane beğeni atmak istedim laf almaya çalışırlarsa kısa cevaplamamı önermişsiniz falan o kadar çözmüşsünüz ki artık😂 ben sadece bir kere çok özel bir şey sorduklarında o da artık çok şaşırdığımdan bir duraksayıp cevap vermiştim. Onu hemen anladılar öyle saf değiller. Eşime biz böyle böyle dedik ama yanlış mı anladı biz o niyetle sormamıştık onu merak ettiğimizden sorduk vs demişler (zaten bir kere de hata ettik veya fazla özele girdik demezler) hep iyi niyetliler ama karşıdaki yanlış anlıyor. Yaptıkları her şeyin kılıfı olunca konuşup çözemiyorsunuz da🤷🏻‍♀️

Ben de pek sevmem misafir ağırlamayı. Hatta yakın zamanda konu açmışlığım var. Ben de linç yemiştim kendinizi üzmeyin 🤣

Yok malesef 1+1 evin yatakodasında çamaşırlık sığacak yer mi olur. Adım atacak kadar alan var sadece. Yok normalde ben babanı ağırlıcaz evi seçerken misafire uygun seçelim demiştim. Seçemedik. En büyük problem o olduğu için onu öne sürüyorum. Yoksa çarşaf yorgan alıp çöpe de atılır son çare ama salonda çamaşır kurutuyoruz. Kv gil gelince onları da görmeye misafirler bize gelecek. Çamaşır mevzusu büyük sıkıntı 2-3 gün kurumuyor. Çözümü olmayan tek konu bu. Onun dışında zaten kv görümcenin gelmesi müsaitlik sormaması da ayıp bana göre. Yatakodasındaki 1 metrelik petekte kurumayla olacak iş değil ama şu an size bunu açıklamam bile saçma😂 yani öne sürecek çok konu var buraya gelene kadar. Amaç bahane olsa bulunur
Ben seye takildim, camasir kuruttugunuz yerde yemek mi yapiyorsunuz ayni zamanda? Ee kokar o camasirlar?

Ben de pek sevmem misafir ağırlamayı. Hatta yakın zamanda konu açmışlığım var. Ben de linç yemiştim kendinizi üzmeyin 🤣
Teşekkür ederim alakasız şekilde kvcilik yapanların çoğunun oğlu var az çok tanıyorum isimleri ödleri kopuyor oğlum evlenince yapışamam diye içselleştiriyorlar o yüzden takılmıyorum siz de takılmayın hiç😂💕

Evet mecburen cam açıyorum zaten sürekli ilk fırsatta kurutma makinesi alacağım kış geldiği için çamaşırlar 3-4 günde zor kurumaya başladı.
Benim icin dev kabus olurdu bu durum.

Misafir istememekte haklisiniz. Yurtdisina insanlari dugune davet edenlerin, o insanlarin konaklayacagi yeri de bi zahmet ayarlamasi gerekiyordu, ev olur, otel olur bilemem o butce ve gorguye gore degisir elbette ama bunun ayarlanmasi gerekiyordu.

Ama hadi bu sefer kurtuldunuz yatili gelmelerinden, sonrakiler icin bi strateji gelistirseniz iyi olur, hatta bu gelislerinde yerini yapmaya baslayin.

Benim icin dev kabus olurdu bu durum.

Misafir istememekte haklisiniz. Yurtdisina insanlari dugune davet edenlerin, o insanlarin konaklayacagi yeri de bi zahmet ayarlamasi gerekiyordu, ev olur, otel olur bilemem o butce ve gorguye gore degisir elbette ama bunun ayarlanmasi gerekiyordu.

Ama hadi bu sefer kurtuldunuz yatili gelmelerinden, sonrakiler icin bi strateji gelistirseniz iyi olur, hatta bu gelislerinde yerini yapmaya baslayin.
Evet gerçekten zor oluyor
Normalde dediğiniz gibi oluyor bizim düğünümüzde benim ailem il dışından gelecekler için otel tuttu. Eşimin akrabaları tabii yine aynıydı minderi kapan yerde orada burada uyumuş. Bana çok tuhaf geliyor ne bize gelen misafir böyle minderde koridorda uyurdu ne de biz gittiğimiz bir yerde böyle uyuduk tabii bunun yanında kimsenin evinde 2-3 günden fazla kalmadık. Babaannem 80 yaşın üzerinde kimsenin evine gitmez çağırdıklarında ben evimde rahatım der. Ben normalde misafir severim bize de çok misafir gelirdi alışkınım da ama karşımda a dan z ye her şeye dedikodu gözüyle bakan kendi kızına çay demlemeyi bile reva görmeyip bana düğünden önce gelsin bize yemek yapsın şunu yapsın bunu yapsın diyen kişiler olduğundan dolayı gözümü korkuttular. Bir de daha 50 li yaşlarda böyle 1 ay falan kalıyorlarsa sanırım yaşlandıklarında 6 ay falan kalırlar. Haklısınız çok alışmamaları da lazım. Bu konuda ne yapabilirim sizce

Evet gerçekten zor oluyor
Normalde dediğiniz gibi oluyor bizim düğünümüzde benim ailem il dışından gelecekler için otel tuttu. Eşimin akrabaları tabii yine aynıydı minderi kapan yerde orada burada uyumuş. Bana çok tuhaf geliyor ne bize gelen misafir böyle minderde koridorda uyurdu ne de biz gittiğimiz bir yerde böyle uyuduk tabii bunun yanında kimsenin evinde 2-3 günden fazla kalmadık. Babaannem 80 yaşın üzerinde kimsenin evine gitmez çağırdıklarında ben evimde rahatım der. Ben normalde misafir severim bize de çok misafir gelirdi alışkınım da ama karşımda a dan z ye her şeye dedikodu gözüyle bakan kendi kızına çay demlemeyi bile reva görmeyip bana düğünden önce gelsin bize yemek yapsın şunu yapsın bunu yapsın diyen kişiler olduğundan dolayı gözümü korkuttular. Bir de daha 50 li yaşlarda böyle 1 ay falan kalıyorlarsa sanırım yaşlandıklarında 6 ay falan kalırlar. Haklısınız çok alışmamaları da lazım. Bu konuda ne yapabilirim sizce
Hepimiz bu yollardan gectik.

Kv dedikoducu biri diye dusunuyorum, onun dedikodusunu ona karşı kullanabilirsin, birak o kotu olsun sen her firsatta esine annesini ne kadar cok sevdigini, cok tatli, cok iyi biri oldugunu soyle mesela.

Biliyorum cok zor ama bazen istemedigimiz seyler soyleyebilmeliyiz kendi huzurumuz icin.

X