Instagram'da dolandirilmak

Sırf Instagram'dan satış yapanların %95'i dolandırıcı zaten senelerdir bilinen bir şey bu. Güvenilir hesaplar Trend… Hepsi… gibi sitelerden satıyorlar. O kadarcık parayla kurtardığınıza daha büyük zararlar görmediğinize şükredin. Alışveriş değil ama benim annem birkaç ay önce Instagram üzerinden bir doktor buldu. Gidip diz ağrısı için işlem yaptırdı. İşleme de 2000€ gibi bir meblağ verdi (biliyorum gerizekalı diyorsunuz, annem maalesef Instagram'da gördüğü okuduğu her şeye çok inanır). İşlemin etki etmemesi bir yana doktor bozuntusu iğneyi sinire batırmış az kalsın bacağında kalıcı hasar kalıyordu. Kaç ay ekstra ilaç kullanması gerekti. Bu da ona iyi bir ders oldu. Ne dava edebildik (onam formu imzalamıştı) ne ücreti geri alabildik. Instagram hesabına tüm olayı anlatan destan gibi yorumlar yazdım. Baktım iki dakika sonra hop kaybolmuş. Meğer böyle kötü yorumları gizliyorlarmış. Neyse uzun lafın kısası Instagram'da gördüğünüz hiçbir şeye inanmayın.

Benimde komşum var hala yapar yatak örtüsü diye paçavra geldi bir arkadaşıma da takım söyledi eşofman farklı üst takım geldi falan filan hayatımda sadece birkere aldım saç şekillendirici oda heryerde araştırdm yorum vs kötü yoktu bende aldım yine o komsumuz ile birlikte ama doğru ürün geldi sorunsuz şükür 😂

banka ile gorusup itiraz edebiliyorsunuz diye biliyorum. elinizdeki kanitlari bankaya sunun ve itiraz edin

et hemen anca sonuç çıkar bütün konuşma detayları screenshot al at
Eşim yazın araba alırken 25.000 kapora verdi, (ibana göndermişti) sonra ne adam ne araba gelmedi. Eşim de tüm bilgilerini adamın çıkartıp şikayet etti. Düşünün adı soyadı, adresi, eşi vs. Ama hala bir sonuç yok. Bu arada araç gerçekten adamın üstüne yani malı da var ama bizim para gitti arada...
Türkiye de hukuk işlemiyor maalesef. Allah düşürmesin.

Çok geçmiş olsun. Markası ne o abur cuburların? Çok mu güzel ki bunu göze aldınız? 🥹 Instagram’dan alışveriş yapan insan dolandırma ihtimalini aklının bir köşesinde tutup yapmalı. O para giderse çok üzülür müyüm diye düşünmeli. Hala oradaki dolandırıcılara şaşırıyor olmanız çok şaşırtıcı. Ben bir kere oradan alışveriş yaptım. O satıcı Trendyol’da da memnuniyet düzeyi yüksek bir satıcıydı ama Trendyol komisyon kestiği için oradan alsam daha pahalıydı. Çok araştırdım, riske girip öyle aldım Instagram’dan. Sonuç: Dolandırılmadım. Çok da güzel geldi.

Eşim yazın araba alırken 25.000 kapora verdi, (ibana göndermişti) sonra ne adam ne araba gelmedi. Eşim de tüm bilgilerini adamın çıkartıp şikayet etti. Düşünün adı soyadı, adresi, eşi vs. Ama hala bir sonuç yok. Bu arada araç gerçekten adamın üstüne yani malı da var ama bizim para gitti arada...
Türkiye de hukuk işlemiyor maalesef. Allah düşürmesin.
ay deme üzüldüm be :KK43:

Merhaba arkadaşlar. Instagram'da Rusya'dan getirilen ama Türkiye'deki biri tarafından satılan bir abur cubur aldım. 250 TL. İbana attım. Bu kişi yolladım dedi, bana kod gelmedi dedim. Bazen gitmiyor dedi, pazartesi işyerine geçeyim atacam dedi. Ben de, işyeriyle ne alaka telefona geliyor o mesaj. Sizin yolladiginiza dair de gelir size onu atın dedim. Cevap yok.

Bugünde engellemiş ama sayfa satış yapmaya devam ediyor. Dun gizlenen yorumlari görünce baktım birkaç kişi dolandırıcı bu sayfa, bir şey almayın yazmış. Keşke gizlenen gonderilere de baksaymisim.

Arkadaşlar şimdi konu şu. Bu kişi sahte foto ve videolarla o ürünleri satıyor. Günde kim bilir kaç kişiye. Hadi ben haram zıkkım olsun dedim ama para kazanmak böyle kolay mı? İki senedir faaliyette sayfa. Zoruma giden bu oldu. Ne yapayım, ne önerirsiniz. Bebeğim rahatsız ara ara cevap yazmaya çalışacağım.
Geçmiş olsun.
Gizlenen yorumlara nasıl bakılıyor?

Merhaba arkadaşlar. Instagram'da Rusya'dan getirilen ama Türkiye'deki biri tarafından satılan bir abur cubur aldım. 250 TL. İbana attım. Bu kişi yolladım dedi, bana kod gelmedi dedim. Bazen gitmiyor dedi, pazartesi işyerine geçeyim atacam dedi. Ben de, işyeriyle ne alaka telefona geliyor o mesaj. Sizin yolladiginiza dair de gelir size onu atın dedim. Cevap yok.

Bugünde engellemiş ama sayfa satış yapmaya devam ediyor. Dun gizlenen yorumlari görünce baktım birkaç kişi dolandırıcı bu sayfa, bir şey almayın yazmış. Keşke gizlenen gonderilere de baksaymisim.

Arkadaşlar şimdi konu şu. Bu kişi sahte foto ve videolarla o ürünleri satıyor. Günde kim bilir kaç kişiye. Hadi ben haram zıkkım olsun dedim ama para kazanmak böyle kolay mı? İki senedir faaliyette sayfa. Zoruma giden bu oldu. Ne yapayım, ne önerirsiniz. Bebeğim rahatsız ara ara cevap yazmaya çalışacağım.
Hangi banka ile ödeme yaptıysan bankanın sitesine girip harcama itirazı formu doldur gönder. 10 gün içinde onlar senin yerine paranı alıp hasabına aktarıyor.
Arada da çağrı merkezinden kontrol edersin süreci. Ben hep bu şekilde aldım paramı az da olsa asla bırakma

Hangi banka ile ödeme yaptıysan bankanın sitesine girip harcama itirazı formu doldur gönder. 10 gün içinde onlar senin yerine paranı alıp hasabına aktarıyor.
Arada da çağrı merkezinden kontrol edersin süreci. Ben hep bu şekilde aldım paramı az da olsa asla bırakma
Canım merhaba, kaç gün geçmiş olmalı en fazla itiraz edebilmek için?

X