intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

Sadece 35 dk yürüyebildim yağmur yüzünden. Plank yapıyorum hala 30 sn.deyim artırmam gerek. Tibet yogasında 7.tekrardayım.
Sporlarımda bunlar işte. Dışarda yürümek artık zorlaşıyor hava şartları nedeniyle. Spor salonu da kabus ya, o plastik ve terin karışımı olan koku varya o koku...Evde plates ya da yogaya mı başlasam bilemedim... Bi de ilk sayfalarda bahsedilen hiit var.Kararsızım da favorim yürüyüş tabiki de...

İkinci öğün de ezogelin çorba bir kase, kuru fasulye dört yemek kaşığı, nar bir kaşık ve ayva çeyrek. Bunlarda toplam 750 kalori imiş.

Ben çok hasta oldum sevgili günlük daha da tam geçmedi boğaz ağrısı.sesim kısık.Evden cikmadim hareket sıfır...Ne olacak böyle bilmiyorum. Bu kışı da gelgitlerle geçirmiyim diyorum. Dısarda yürüyemem gözüm korktu valla...
Kalori de sayacagim artik. Pazartesi başlarım düzene...şimdi yatışlara devam.

Tekrar merhaba
Zor bir hafta geçirdik tamda geçmedi ya.Bağışıklığım bu kadar zayıf mı benim.b12 oluyorum aslında.
Yeni besinler girsin hayatıma pancar yer elması balkabağı gibi.
Kahvaltı 1 yumurta 1 ceviz 4 zeytinsiyah ve 1 küçük yer elması 180 kalori az oldu ama yiyemedik evcek.Dünden tokuz malum tavuk dünyası lokumlar falan...
Hadi bakalım sil baştan...Sporu napcaz ya hava buz.ben hareket etmeyince direkt kabız.

Kimse yok sanırım if'e devam eden. Ben yine de gelişmelerimi kaydetmek amacıyla yazacağım. Bugün benim ilk günüm. Karabuğday diyeti yapıyordum. Şimdi onu bir alışkanlık haline getirdim diyebilirim. Şimdi bedenim üzerindeki hakimiyeti ele almak istiyorum. Yogaya başladım geçen hafta ve bugün de if'e başlamaya karar verdim. Yaşım ve düzensiz hayatım neticesinde açlığı arttıracağım. Dün akşam saat 8'de tarhana çorbası içmiştim. Ama toplamda 300 kalori aldığım bir gün oldu. Ve biraz korktum. Vegan olduğum için maksimum 900 kalori alıyorum meyve sebze ve bakliyatlardan ama 300 çok az. Yeme aralığımı 16.00/ 20.00 olarak belirledim 20/4 yapmış oluyorum. Çok yemediğim için zorlanacağımı düşünmüyorum. Bu arada boyum 170, kilom da 70. İlk hedefim 60 ve sonrasında da 55 civarında sabitlemek.

Bugün okul sonrası yurda geldim. 5te yemeye başladım.
Tarhana çorbası 180 kalori
1 saat sonra darı tohumu haşlamıştım 50 gram kadar. 174 kalori.
Ve sonrasında da salata yaptım. Gramlarıyla hesapladım toplamda 64 kalori.
18.30da yemeyi bıraktım.
22.5/1.5 oldu bugün için ve toplamda 418 kaloriyle günü tamamlamış oldum. Ve yoga with adriene kanalında 30 günlük yoga programında 10. Günüm. Onu da bitirdim.
Biliyorum çok az.. Ama yiyemiyorum. :KK43:

Ben de ufak kaçamaklarla yapmaya devam ediyorum. Kaçamaktan kaçtım aralıkları uzatmak. Günde en az 16 saat aç kalıyorum. Çarşamba günü 560 kaloriyle 22/2 yaptım. Çarşamba tam olarak 1100 kalori alarak 18/6 yaptım. Bugün ise 475 kalori alarak 16/8 yaptım. Biraz önce yediğim atıştırmalık olmasa 275 kaloriyle günü tamamlayıp 23/1 yapmış olacaktım ama dayanamadım. Yanısıra 1 kilo daha verdim ve bütün bu süreçte 83 olan bel ölçüm 76ya indi. Yaklaşık 4 haftadır karabuğday diyetini azami ölçüde yapıyorum. Bunun da etkisi çok fazla.

Ben de ufak kaçamaklarla yapmaya devam ediyorum. Kaçamaktan kaçtım aralıkları uzatmak. Günde en az 16 saat aç kalıyorum. Çarşamba günü 560 kaloriyle 22/2 yaptım. Çarşamba tam olarak 1100 kalori alarak 18/6 yaptım. Bugün ise 475 kalori alarak 16/8 yaptım. Biraz önce yediğim atıştırmalık olmasa 275 kaloriyle günü tamamlayıp 23/1 yapmış olacaktım ama dayanamadım. Yanısıra 1 kilo daha verdim ve bütün bu süreçte 83 olan bel ölçüm 76ya indi. Yaklaşık 4 haftadır karabuğday diyetini azami ölçüde yapıyorum. Bunun da etkisi çok fazla.
Dikkat et ihtiyacın olandan az alıyorsun 1200 ortalama istenen kalori miktarı protein ağırlıklı isteniyor vücut kendi kendini yakın diye

Arkadaslar hic karbonhidrat tuketmiyor musunuz? 21gr ile 50gr arasi izin var diye biliyorum yabaci kaynaklarda. 2 dilim wasa ekmekte 22 gr carb var. 50 grama kadar kilo veriliyormus. Ne tur karbonhidrat aliyorsunuz? Sekerli kacamak yapiyor musunuz hic tatli falan? Birde hergun mu yapiyorsunuz? Ben 1 haftadir isvec diyeti yapiyorum sonra bununla devam edecegim ama hic ornek menu bulamadim ya da oranlarini.

Kimse yok sanırım if'e devam eden. Ben yine de gelişmelerimi kaydetmek amacıyla yazacağım. Bugün benim ilk günüm. Karabuğday diyeti yapıyordum. Şimdi onu bir alışkanlık haline getirdim diyebilirim. Şimdi bedenim üzerindeki hakimiyeti ele almak istiyorum. Yogaya başladım geçen hafta ve bugün de if'e başlamaya karar verdim. Yaşım ve düzensiz hayatım neticesinde açlığı arttıracağım. Dün akşam saat 8'de tarhana çorbası içmiştim. Ama toplamda 300 kalori aldığım bir gün oldu. Ve biraz korktum. Vegan olduğum için maksimum 900 kalori alıyorum meyve sebze ve bakliyatlardan ama 300 çok az. Yeme aralığımı 16.00/ 20.00 olarak belirledim 20/4 yapmış oluyorum. Çok yemediğim için zorlanacağımı düşünmüyorum. Bu arada boyum 170, kilom da 70. İlk hedefim 60 ve sonrasında da 55 civarında sabitlemek.
1000 Kalori altı çok sağlıklı değil, biraz daha meyveyle ve karbonhidratla destekleyin isterseniz. Vücut açım ben sinyalini verdikten sonra tüm devreleri kapatıyor, kilo da verilmiyor bu yüzden ve bu sefer sağlık sorunları başgösteriyor. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. En azından 18/6 yapın if'i ve gündüz saatlerine yayın, akşam 5'den sonra bir şey yemeyin.

X