intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

Kahvaltı 8.30 klasik ekmeksiz. Ara öğün yapmıyorum ben belki yoğurt.İkinci öğünümü ise öğleden sonra oğlum gelince yerim.
Saat 15.30 gibi oluyor.
Şimdi yürüyüş zamanı...

Yürüyüş 100 dk kadar sürdü.Bugün enerjim var ama iştahta açık.Biraz önce son ögünü yedim de fazla oldu sanki. 2 adet tavuk pirzola bulgur pilavı çorba bi kase yoğurt. Sonra elma bir tane...Yemeği hazırlarken kuru dut ve kayısı da tırtıklandı.
Vay be yazarken yoruldum valla
...Yani miktar ayarlamasına gidilecek.
Çıkıp yürüyüm yaa.zaten benim terapim o...

Nasılsa uzun süre yemiyorum diye serbest saatlerde fazla mı yeniyor sanki.
Diyet moduna girmemeli mi bilemedim.
Bugüne avuç içi kadar ve ince tost ile yeşil zeytin yiyerek başladım.Saat ayni sabah 8 civari. Yine yürüyüş olacak. Tartı günümüz cuma.

İlk sayfaları yeniden okuyacağım.Olmuyor ya ben atıştırmayı bırakamadım malesef. Akşamda çekirdek çitledim. O da ayrı dert esir alıyor resmen insanı...
Neyse olacak dur bakalım.Zaten kış iyice bastırmadan akşamı disipline etmek lazım.
Havalar çok iyi bugünlerde doya doya yürüyorum.

Dr.Fevzi Özgönülün kitabını okuduğumda uygulamıştım hatta o öğlen 14.30 diyo en geç. Ve sabah resmen canlamış olarak kalkıyorsun.Yani benim yapacağım 16/8 saatlerini baz alıp gündüz beslenmek. Gece beslenmek kabızlıkta yapıyor. Çünkü ben gündüz aktifim erken yatarım.

Merhaba kızlar ben de sabah 10.30 da yemek olayına başlayıp en geç 5de bitiriyorum ve ağzıma bir şey koymuyorum su hariç acaba bu da sizin yaptığınız yöntemle aynı kapıya çıkıyor mu?

İlk sayfaları yeniden okuyacağım.Olmuyor ya ben atıştırmayı bırakamadım malesef. Akşamda çekirdek çitledim. O da ayrı dert esir alıyor resmen insanı...
Neyse olacak dur bakalım.Zaten kış iyice bastırmadan akşamı disipline etmek lazım.
Havalar çok iyi bugünlerde doya doya yürüyorum.

kokomell sıkı ve saglam yemek laızm bu diyette
sen az yediign için acıkırsınn dolu dolu ye meselaaa
tavuk salata, yogurt ceviz vs ye
peyniri filan bol tüket
az yersen acıkırsınn

ben şuan 2 günlük smothei yapıyorum yeşil sebze diyeti
bitsin hemen buna başlayacagım tekrardan canım.

Merhaba kızlar ben de sabah 10.30 da yemek olayına başlayıp en geç 5de bitiriyorum ve ağzıma bir şey koymuyorum su hariç acaba bu da sizin yaptığınız yöntemle aynı kapıya çıkıyor mu?

16 saat oluyor ise kahvaltı saatine kadar olur zaten
aynı kapıya çıkar canım.

Ben genelde 8.30 gibi kahvaltı yapıp çalışma düzenime göre en geç 17:00'de bitiriyorum yemek olayını... Haftanın 5-6 günü böyle. Ertesi sabah rahat erkenden uyanıyorum, ne şişkinlik ne bişey oluyor. Kilo vermeye de etkisi oldu diyebilirim, yediklerime pek dikkat etmememe rağmen fazla 4 kilonun 2si gitti kendiliğinden neredeyse 0 sporla...

Yürüyüş yapıldı 90 dk.
Kahvaltı yine aynı saatte 8 de yumurta peynir zeytin biraz corba ve kuru meyve ceviz.Akşamüstü bacılarım gelecek bat yapacağız ve çay ekstralarda olabilir.
Bu hafta tartılmayacağım.Muayyen günler geldi malum şişlik. Kiraz sapı ve yeşil çaya yüklen.Zaten motivasyonda düşük. Aslında geçen ay pazartesi ve perşembeleri 36 saatlik oruçları tuttum zorlanmadan.Sürekli atıştıran biri değilimdir. İstiyorum ki 8 saatlik bir beslenme aralığı var ise başında ve sonunda yiyip bırakmak. Böyle yapacağım ben. Sonra 6 sonra da 4 saate indirmek hedefim.
İnşallah hadi...

Günaydın
Kahvaltıdan kalkerken şimdi menümü de yazayım.
Bir yumurta, peynir avuç içi kadar ,iki ceviz, iki yeşil yedi siyah zeytin.bir çay kaşığı hind.cevizi yağı. Bu kadar standart bir kahvaltı. Kolay bir kalori hesaplama bulsam biraz dikkat edeceğim kaloriye...
Hafta sonu çok kötü geçmedi yemek anlamında sadece ama...

X