İntertten İngilizce Öğrenmek

Alysanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
27
21
İnternetten olacak başlığı düzenleyemiyorum maalesef. Modlar el atabilir tabii ☺️

Merhaba arkadaşlar, sizlere internetten ücretsiz bir şekilde İngilizce öğrenmek için yararlandığım bir kaç kaynağı yazmak istedim.

Özkan Çelen:
Kendisi derslerini kayıt altına alıp hem Youtube'dan hemde kendi sitesinde paylaşıp karşılığında hiç bir şey talep etmeyen bir öğretmen. İsmini aratarak kolayca bulabilirsiniz anlatımı gerçekten çok başarılı.

Duolingo: Sanırım bilmeyen kimse yoktur ama eklemek istedim hem telefonunuza yükleyerek kullanabilirsiniz hem de bilgisayarınızdan pratik yaparak yararlanabilirsiniz.

Wordly: bir telefon uygulaması, buradan kendi seviyenizi seçip (kolay, orta, zor) kelimeler öğreniyorsunuz uygulama her gün sadece bir kelime öğretiyor. Aynı kelimeyi gün boyunca size bildirimle hatırlatarak pekiştiriyor.

Eğer sizlerinde paylaşmak istediği kaynaklar varsa yararlanmayı çok isterim ...

Son düzenleme:
Livemocca var.

Pratik yapabiliyorsun. Seviyene göre ayarlayabiliyorsun. Bir sürü dil seçeneği var. Artı online test yapıp karş> taraf sana yardım edebiliyor. Irtibat, arkadaşlık, sesli, resimli, görüntülü. Hepsi bir arada.

Önerniz için 🙏 . Sanırım android destekli bir uygulamaymış app desteği yok bilgisayardan kullanmaya başlayacağım

İnternetten İngilizce öğrenmek istiyorsanız kızlar ben Speakingline uygulamasını asla tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Speakingline diye bir uygulama var sakın ama sakın bu uygulamayı kullanmayın asla önermiyorum. Speakingline Şikayet

Kız kardeşim ingilizce öğretmenliğini okıyor ingilizce+rusça görüyor deslerinde onun baya İyi
Ama hep söyler izlediği alt yazılı filmlerin çok faydası oluyormuş sende bi bakabilirsin canım

Speakingline diye bir uygulama var sakın ama sakın bu uygulamayı kullanmayın asla önermiyorum. Speakingline Şikayet

Kız kardeşim ingilizce öğretmenliğini okıyor ingilizce+rusça görüyor deslerinde onun baya İyi
Ama hep söyler izlediği alt yazılı filmlerin çok faydası oluyormuş sende bi bakabilirsin canım

Dizi-filmleri hep altyazılı izliyorum gerçekten etkili oluyor konuşma metinlerini genel olarak kolayca anlıyorum. benim hedefim olabildiğine az sözlük kullanarak ingilizce kitapları rahat okumak.

bende yabancı dizilerle öğrenmeye çalışıyorum ama en sonunda instagramda gormustum, udemy.com denız'le ıngılızce ogrenıyorum dıye kurs ucretlı sanırım 24 tl gıbı bısıydı, ucretı dusmustu. yarın sınavdan sonra calısmaya baslıcam, ılk sevıyeden ılerıyı sevıyeye dıyo. anımasyon seklınde yapmıslar. bakalım işe yarıcak mı? ben halk egıtımden a1, a2 sevıye egıtım aldım, hocanın ful ıngılızce konusması gerektıgını dusunuyorum ama maalesef. son gunu dıyalog yaptırdı ama o onun ustunde bu sunun altında vs resmen egıtımle dalga gecıyolar. ben vakıt ayırmısım kursa gelmısım, bı zahmet gunluk konusma sekıllerını ogret dımı ama nerde. lısede de oyleydı, hoca teyip getırıyodu set aldırdılar ama ıngılızce konusmayınca olmuyo ıste. kadın bır de o kadar agrasıftı kı sogumustum resmen. bebekler nasıl ıngılızce duyarak dırekt ıngılızce konusmaya baslıyorlar ınsanlar pratık yapması gerekıyor.

Son düzenleme:
demy.com denız'le ıngılızce ogrenıyorum dıye kurs ucretlı sanırım 24 tl gıbı bısıydı, ucretı dusmustu.

Özkan Çelen'in videolarına bir bak istersen öncesinde. Seviyelere göre gruplandırmış derslerini temel ve pekiştirme için yardımcı olabilir. izledikten sonra gene istersen bu programı satın alır takıldığın yerleri sorarsın.
1. Seviye bu bir bak bence.

Bunlar genelde genel sorun olan speaking kısmını es geçiyor. Bu ücretsiz uygulamalar ile belli bir seviyeye gelip sonrasında cambly, ef gibi ücretli speaking uygulamalarına yönlenmek bütünleyici ve faydalı olur bence.

Özkan Çelen'in videolarına bir bak istersen öncesinde. Seviyelere göre gruplandırmış derslerini temel ve pekiştirme için yardımcı olabilir. izledikten sonra gene istersen bu programı satın alır takıldığın yerleri sorarsın.
1. Seviye bu bir bak bence.

Bende özkan çelenin videolarına başladım ve duolingo dan her gün mutlaka pratik yapıyorum. Çok sık altyazılı dizi film izliyorum ama ne zamana ilerlerim bilemiyorum

Zamanla ilerliyor ben YouTube dan snl skeçlerini izlemeye başladım çoğu şeyi anladığımı fark ettim. Reddit diye bir site var orada ilgilendiğim konuları takip ediyorum yazıları okuyorum anlamadığım cümleleri kalıp şeklinde kopyalayıp çeviriden çeviriyorum böylece cümlenin nasıl kurulduğunu yapısını iyice öğreniyorum.

Şu Twit dizinini de buraya bırakayım karantina günlerinde evde sıkılıp kendini dil konusunda geliştirmek isteyenler yararlansın :)

ingilizce öğretmenliği okuyorum bu uygulamaları senelerdir kullanırım

hello talk chat uygulaması öğrenmek istediğin dil anadili olan insanları sana gösteriyor mesajlaşmanızı sağlıyor
aynı zamanda ses kaydı ve sesli arama da var

başka bir uygulama akın dil reading words burada ingilizce her konuda metinler var okurken bilmediğin kelimenin üstüne tıklayıp türkçesini öğrenebiliyorsun (app storeda var sadece ama androidlere apk sını indirebilirsin)

akın dil kelime uygulaması da aynı anlama gelen kelimeleri eşleştiriyorsun ingilizce=ingilizce olarak (türkçesini de eşleştirmeden sonra görüntüleyebiliyorsun)

bu cici kız da yol yordam gösteriyor :) videoların sesi iyi.

X