İpek Ongun ve Kitaplari...

bende ipek ongunu tavsiye ediyorum.geçler için en ideal kitap serisi bence ipek ongun kitapları.ben kitap okumayı ipek ongun kitapları ile sevdim.özellikle bir genç kızın gizli deftaeri serisini hiç kaçırmazdım.şimdi de tüm gençlere öneriyorum.

belki okuma alışkanlığı olmayan çocuklar için iyi olabilir ama bir faydası yok yani okuma alışkanlığı edinmiş birsi için vakit kaybı...

ben gençlik yıllarımda bir genç kızın gizli defterini okumuştum.o zaman çok hoşuma gitmişti.ama şimdi düşünüyorumda genç kızlara mutlaka güzel gözükmelisin,mutlaka erkek arkadaşın olmalıyı aşılayan bir kitap.ben kızıma okutmayı düşünmüyorum.bilinçaltına yanlış şeyler yerleştiriyor bence

en sevdiğim kitaplardır ipek ongun kitapları lise yıllarında büyük bi keyifle okuduğum hatta okurken kendimi kaptırdığım kitaplardır yaş 17 ,kendi ayakları üstünde ,arkadaşlar arasında:)

msj başlıgını görünce yazamadan edemedim.ortaokul yıllarında kitaplarını okudugum çok degerli yazar cidden ergenlik dönemi ilk gençlik çaglarında her çocugun okuması gereken kitaplardandır.olayları ele alış biçimi yazış tarzı annem ve kızlar birlikte okusunlar bence çok keyif alacaklar:)

ipek ongun.a bayılırdım bende ufakken bır genc kızın gızlı defterı serısı Alah'ım muhtesem valla elınden bırakamaz cocuklarınız :)

orta okul un son sınıflarında bütün serisini okudum. o dönem için güzeldi. zaten günlük okumak hep eğlenceli gelmiştir bana.

ipek ongunun kitaplarını ortaokul da okumuştum.gençleri anlattığı için insan kendinden bir parça buluyor.

ben gençlik yıllarımda bir genç kızın gizli defterini okumuştum.o zaman çok hoşuma gitmişti.ama şimdi düşünüyorumda genç kızlara mutlaka güzel gözükmelisin,mutlaka erkek arkadaşın olmalıyı aşılayan bir kitap.ben kızıma okutmayı düşünmüyorum.bilinçaltına yanlış şeyler yerleştiriyor bence

Aynen katılıyorum yorumuna ipek ongunun hemen hemen bütün kitaplarını okudum. Dönem dönem sadece vakit öldürüyor ve kızlara yanlış mesaj veriyor.Kötü Kazen

İpek Ongun'un ''Bir Genç Kızın Gizli Defteri'' serisini gerçekten her genç kızın okuması gerekir çünkü öğütler verirken bunları olaylar içinde işliyor ve siz farkında olmadan örnek almaya başlıyorsunuz ama tamamen olumlu yönde ben okudum ve gerçekten çok beğendim..

önerin için teşekkürler.ben evliyim benim için ne değişir bilmiyorum ama en azından çevremizdekilere bir faydamız olur.

bir geç kızın gizli defteri serisi gerçekten çok güzel ben hala ara ara okuyorum öyle bi anlatımı varki olayları canlandırabiliyorum kafamda hatta bazı yerlerini okurken kahkahalar atıyorum annemse niye gülüyosun bi kitaba bu kadar çok deyip duruyor:roflol:

ben kitap okumayı ipek ongun kitapları sayesinde sevdim diyebilrim...bir genç kızın gizli defteri serisini çok sevmiştim....

şu bir gerçekki ipek ongun serisi hastasıyım.ben kendim okuyorum.bir genç kızın gizli defterinin serisini yaptım.ileride kızım olursa ona tavsiye edeceğim.en son hayat devam ediyoru 3 ay önce okumuştum.şimdi düğün zamanından sonra yazmadı zannediyordum.tesadüfen internetten öğrendim.okudum.şimdi merakla sonraki kitabını bekliyorum.inşallah yakın zamanda çıkar.

tam da benim kızım ipek onguna merak sarmışken bu konu karşıma çıktı, iyi de oldu. kızımı kitap okumaya parayla alıştırdık. ince kitaplara 500bin, kalın kitaplara 1milyon lira vermiştik ytlden önce. kızım 11 yaşında, şimdi her gece yat uyu diyorum kitap okuyor. geçen haftalarda bir genç kızın gizli defteri kitabını okuduğunu gördüm, arkadaşından almış. kızım ver ben de okuyayım dedim itiraz etti epey cebelleştik. niyeee?? diyor bana. gülesim geldi. ben birkaç kitap birden okuyorum ver bunu da okuycam dedim. maksadım ne okuyor kitap nasıl birşey anlamak. sınıftaki tüm kızlar sıraya girmiş nöbetleşe okuyorlarmış. annem okuyor dersin dedim. aynı gün sonlara yaklaştım epeyce, baktım kitapta sakıncalı birşey yok bıraktım. bu defa kızım ısrar ediyor anne okusana, bitirsene:roflol:
itiraz edenler var ama o dönemde hangimizde kıpırdanma olmadı ki? serranın kendi bedeniyle ilgilenmesi, güzelleşmeye uğraşması hepimizin yaptığı şeyler değil mi? ve bunlar o yaştaki kızlar için televizyonda gösterilemez, öğrenirse anneden veya çevreden öğrenecek.günümüz şartlarında yaşıtlarıyla çok kısıtlı zamanlarda görüştüğünü de düşünecek olursak serranın uygun bir arkadaş olduğunu düşündüm ben. ama kitapta en çok hoşuma giden şey cosby'nin ara sıra gelip serra'ya öğütler vermesi oldu. seviyorum bill cosby'yia.s
kızların şımarmadan yılışmadan arkadaşlık edebileceğini anlatıyor bence kitap ve çok doğru mesajlar veriyor. çok hızlı okudum aralarda atladığım yerler oldu ve bitirmedim ama anladığım şeyler bu kadar.
daha sonra kızım ipek ongunun kitaplarını alır mısın anne dedi. internetten baktım ve ben seçtim '' bu hayat sizin'' bugün geldi bakalım beraber okuycaz:roflol: izlenimlerimi yazarıma.s.
(keşke ipek ongun ben çocukken yazsaymış bu kitapları:çok üzgünüm:)

canım, ben de böyle şeylere karşı olanlardanım. ama bunlar gençliğin gerçekleri. duygular dalgalanmada. bence genç kızlara anlayacakları dilden hitap etmek lazım, ben şimdi kızıma bunları nasıl anlatacağımı bilemiyorum çünkü ters tepmesinden korkuyorum. benim okuduğum kitapta serra'nın bir erkek arkadaşı oluyordu ama bu seçimde kriterleri diğer kızlarınkinden farklıydı. mutlaka güzel gözükmelisin, erkek arkadaşın olmalı mesajları dört bir tarafımızdan yağıyor zaten, ipek onguna ne hacet? geçenlerde bir öğretmen bayan dert yanıyordu. parkta benim öğrencilerim beni gördükleri halde istiflerini bozmadan sarmaş dolaş oturuyorlar diye. ve okulda bunları normal karşılıyormuşum gibi davranmam gerekiyor dedi. evlatlarımızı yetiştirirken çok işimiz var kızlar. Allah yardımcımız olsun.
bu arada ben bugün ''Resulullah kızlarını nasıl yetiştirdi?'' ''Örnek anne nasıl olur?'' ve ''Ergenlik sorunları'' adlı kitapları aldım. okuyup en azından çaba göstermeyi düşünüyorum. annem de kitapla çocuk mu büyütülür diye bana gülüyor:roflol:

inanamıyorum ya ipek ongun şimdi düğün zamanından sonra kitap mı yazmış ya... bir genç kızın gizli defteri serisini bitirdi sanmıştım ve dolayısıyla hiç takip etmedim... cok mutlu oldum ya hayat devam ediyor kitabını hemen alıcam eminim aynı gün biter.peki devamı gelicek mi bilenvar mı arkadaşlar walla gençlere şiddetle tavsiye ederim ayrıca buket uzuner de muhteşem yazıyo mutlaka okuyun derim... hoşçakalın:dance:

ipek ongunun son kitabı bir genç kızın gizli defteri 8 /günler akıp giderken 5 ocakta çıktı ben okudum we bitirdim

okumayı bu seriyle sevdim, çocukken başladım , şimdi 17 yaşındayım =) son kitabını da 1 günde bitirdim daha yeni :)

şimdide ipek ongunun hayat akıp giderken kitabı çıkmış son serisi

X