İpek Ongun ve Kitaplari...

ortaokul ve lise yıllarımda gençliğime yön veren ipek ablam..bütün kitaplarını okumuştum ve çok beğenmiştim.gençlere yön vermek macıyla yazılmış muazzam bir seri...kardeşlerime şiddetle tavsiye ediyorum...

orta okul yıllarımda ipek ongunun bir genç kızın gizli defteri serisini okumuştum.dier kitapları hoşuma gitmemişti ama bu seri bana okuma alışkanlığı kazandırdı.şmdi kitap okumayı çok sewiorm we çok fzla kitap okuorm

Ben bir genç kızın gizli defterini okumuştum ondan sonra tüm seriyi orda ki kahramanla aynı paralel de gidiyor gibi hissettim kendimi o kız büyüdü , üniversiyeti bitirdi , evlendi ve geçnelerde gördüm yeni kitabını sanırım anne oluyor bende hamileyim :)) Resmen gözlerim yaşardı kitabı görünce ... Belki çocuklar kitaplarda kendinden bir şeyler bulabilmeli bilmiyorum ben okumayı çok severim ama ben yetişirken bilgisayar ya da cep telefonu yoktu , şimdi ki çocuklar sanırım sürekli iletişim içerisinde olduklarından kendilerine vakit ayıramıyorlar .

30yaşıma geldim hala ipek ongun okuyorum ben, bugün gidip son kitabını alcam,kitabın yaşı yoktur dimi, ipek ongun okumak için illa 12 yaşında olmamız gerekmez çok seviyorum hala büyük bi keyif ve tat alıyorum kitaplarından.

ben ipek ongunla büyüdüm. ortaokuldayken bi yarıyıl tatilinde bir genç kızın gizli defteri serisinin ne kadar kitabı varsa hepsini okumuştum. yeri ayrıdır bende.. son kitabını da alıp kesinlikle okuycam :-)

Ben bir genç kızın gizli defterini okumuştum ondan sonra tüm seriyi orda ki kahramanla aynı paralel de gidiyor gibi hissettim kendimi o kız büyüdü , üniversiyeti bitirdi , evlendi ve geçnelerde gördüm yeni kitabını sanırım anne oluyor bende hamileyim :)) Resmen gözlerim yaşardı kitabı görünce ... Belki çocuklar kitaplarda kendinden bir şeyler bulabilmeli bilmiyorum ben okumayı çok severim ama ben yetişirken bilgisayar ya da cep telefonu yoktu , şimdi ki çocuklar sanırım sürekli iletişim içerisinde olduklarından kendilerine vakit ayıramıyorlar .

inanmıyorum yaa yeni kitabı mı çıkmışşdelikafadulden
ortaokul ve lise yıllarımın kitabı ya,bu kitapla birlikte büyüdüm ben de..hemen alıcam yenisini de..hatta çoğunu birlikte başlayıp birlikte okuduğumuz can arkadaşıma da hemen haber veriyorumkaydirigubbakcemile2
teşekkür ederim haber verdiğiniz içinŞeniz

bir genç kızın gizli defteri serisi hayatımda çok şey değiştirdi.sonuncu kitap da bir harika.herkese tavsiye ederim..

bir genç kızın gizli defteri ile okuma alışkanlığı kazandım.hiç unutmuyorum o kitabı bir kırtasiye vitrininde gördüğümde çok ilgimi çekti ve para biriktirip almıştım.o günden sonra tüm seriyi okudum.ilköğretim ve lise yıllarında okunması gereken ilk kitap bence

bir genç kızın gizli defteri serisini orta okulda okumaya başlamıştım halada arada bi elime alıp bakarım eski kitaplarına..son kitabınıda aldım ve yarım günde bitti..çok akıcıydı.

Süper günler akıp giderken..Okurken nasıl akıp gidiyor sayfalar anlamıyorum bile ve her geçen sayfada kendimden birşeyler buluyorum okadar yakınki bana ve çabucak bitiyor hem anlamıyla hem akışıyla hepinize tavsiye ederim kızlar..Eşimde okuyor ve senin arkadaşın olmalı böyle bir insan çok benzer yönleriniz var diyor ve her seferinde bende eşi gibiyim ama diyor:)Çok şükür ..
Günlük tutuyorum tabiki bende azıcık ihmal etmiştim son bulantılarımla ev telaşım vs ama şimdi yeniden çıkardım en güzel defterleri aldım kalemimi elime ne yaşadıysam ne oldu ne bittiyse döküyorum tertemiz sayfalara en yakın dostum benim günlüğüm:)Bunu hepinize tavsiye ediyorum zira hem unutmuyorum hemde rahatlıyorum gerçek bir sırdaş..

bayılıyorum bu seriye solukjsuz okudum her kitabını sanki yaşıyorum gibi yeni kitabı sabırsızlıkla bekliyorum

genç kızlığımda kitaplarını elimden düşürmediğim yazar. çook iyi bir kalemi var. büyüdüm niye vazgeçtim annamadım aklıma geldi ya.

Bi serisi vardı genç kızın günlüğü mü neydi onun hepsini okumuştum ortaokul ve lise yıllarımda
Ama bence boşa zaman kaybı yani öğrettiği hiçbişey yok insana..

ben de bir genç kızın gizli defteri serisini okudum son çıkardıkları dışında. Güzeldi sıkılmadan okuyup bitirmiştim ksa sürede.

ipek ongun'un gençlik dizisini ergenliğe yeni girenler çok beğenerek okuyo doğru ama aşk meşk başka da bi konusu verdiği msjı yok:umursamaz:

wala benmde geçmiş günlerm gekdi aklıma duyguladm simdi:gitme: birgenc kzın gizli defteri ... bütün seriyi okumustum serrayı unutmam mümkün diiil ama cok uyuz olurdum ya hem ineğin tekydı hemde butun yakısıklıları hep o kapardı olsun serra cocukluk arkadasm benmmm sırnaşık şey

X