Ìple kas kaldirmami botoksmu?

Miros07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
5
0
Arkadaslar merhaba.
Bu sitede yeniyim. Bir suredir kaslarimi kaldirmak icin botoks yaptirmayi dusunuyordum. Ama bu saniyorum iplede yapiliyormus.hangisi daha dogal ve guvenilir? Bilgisi olan ve yaptiran varsa cevap verirse sevinirim. Bunu yaptirmayi dusundugum yer dr. Onur erol un merkezi. Daha once orda yaptiran varmi.iyi bir yermidir.yada tavsiye edeceginiz baska yer varmi? Cunku yaptirdigimin yapay durmamasini istiyorum.cevaplariniz icin simdiden herkese tesekkur ediyorum.t

İple kaş astırma güvenilir ve kolay bir operasyon 5 dakikada asarlar 6 ay maksimum 1 sene ya dayanır ya dayanmaz ama asimetri riski vardır.
Kaşların birisi diğerinden daha önce düşebilir dolayısıyla asimetri oluşur yeniden düzeltirmek gerekir.
Botoxa nazaran tabikide daha doğal durur sonuçda daha kontrollü bir işlem botoxda yanlış bir operasonla şaşkın bir ifade verebilir ama botoxu uzman ellerde yaptırırsan çok doğal sonuçlar alırsın.
Ben ikisininide tercih etmezdim endoskopik yöntemle 10 yıl kalıcılık sağlamak çok daha mantıklı sonuçda korkulacak bir operasyon değil 1 haftada toparlarsın benimde yakın zaman içersinde uygulatmayı düşündüğüm bir operasyon.
Ama ikisi arasında seçim yapacak olsam botox derdim çünkü botoxu hem kaz ayaklarına,göz çevresine, alın kırışıklıklarına ve kaşa enjekte ettirip yüzde genel bir toparlama sağlatabilirsin.
Onur Erol o tekniğin mucidi ama muayenesi bile dünya para bu kadar basit bir uygulama için bence paranı boşa harcama derim 3/1 ücrete aynı işi yapacak bir sürü cerrah bulursun.

Rica ederim ama yorumdada belirttiğim gibi endoskopik yöntemide mutlaka araştırın maliyeti öyle uçuk rakamlar değil ve endoskopik yüz germe gibi korkulacak bir işlem hiç değil sadece kaşlara müdehale ediliyor ve 2 cmlik bir kesi saç içinde gizleniyor.
İple kaş asma tekniklerini etkisini kısa vadede yitirmesinden dolayı çoğu cerrah tavsiye etmez onun yerine ya botox yada kalıcı olarak endoskopik teknik uygulanıyor.
Onep'de iple astırma yaptırıp 1 yıl kalıcılık sağlayıp sürekli tekrarlatmakdansa aynı fiyata kaliteli bir cerraha endoskopi yaptırırsınız 7-10 yıl kalıcı olur ortalamada 2000-2500 TL civarı bir ücret ödersiniz seçim sizin.
Diğer işlemleri iyi bir estetik cerrah,dermatolog uygulatabilirsiniz ama endoskopik düşünürseniz erhan eryılmaz çok başarılıymış.
Bir arkadaşımız yazmıştı barış çakıra endoskopik teknik için mail atmış kendiside erhan eryılmazı yönlendirmiş.

Ben ikisini de uygulamış biri olarak botoxu daha çok tavsiye ederim. Gerçi dayanma süresi max. 4-6 ay, dolayısıyla sıkça tekrarlamak gerekiyor o da maliyeti arttırıyor. İple kaş asmada kaş belli bir süre sonra düşeceği için fazla kaldırılıyor bu da çok yapay bir görüntü veriyor. Daha doğrusu sinirli bir bakış oldu bende. Ayrıca etkisi 4 ay sürdü ve maliyeti de botoxun iki katıydı. Hem acı çektim, hem ipler sinirleri zedeledi ve his kaybı oldu ve 7 ay geçtiği halde his kaybı geri gelmedi üstelik hiç bir işe yaramayan bu ipler erimeyen ipler olduğu için bir de çıkartma problemi var ne de olsa yabancı madde ve bu da insanı huzursuz ediyor. Ama yine de kaş bölgesine uygulanan dolgu ve botox beraber uygulandığında etkisi daha uzun süreli oluyormuş. Benim tahminim 10 ay max. Ameliyat riskini göze alıyorsan ameliyat derim, alamıyorsan dolguyla beraber botox derim. Bol şans...

Ben ikisini de uygulamış biri olarak botoxu daha çok tavsiye ederim. Gerçi dayanma süresi max. 4-6 ay, dolayısıyla sıkça tekrarlamak gerekiyor o da maliyeti arttırıyor. İple kaş asmada kaş belli bir süre sonra düşeceği için fazla kaldırılıyor bu da çok yapay bir görüntü veriyor. Daha doğrusu sinirli bir bakış oldu bende. Ayrıca etkisi 4 ay sürdü ve maliyeti de botoxun iki katıydı. Hem acı çektim, hem ipler sinirleri zedeledi ve his kaybı oldu ve 7 ay geçtiği halde his kaybı geri gelmedi üstelik hiç bir işe yaramayan bu ipler erimeyen ipler olduğu için bir de çıkartma problemi var ne de olsa yabancı madde ve bu da insanı huzursuz ediyor. Ama yine de kaş bölgesine uygulanan dolgu ve botox beraber uygulandığında etkisi daha uzun süreli oluyormuş. Benim tahminim 10 ay max. Ameliyat riskini göze alıyorsan ameliyat derim, alamıyorsan dolguyla beraber botox derim. Bol şans...

Doktorunuzu, ve nekadar ödediginizi ögrenebilirmiyim?

Tskler..

Son düzenleme:
bence düşük kaşlar daha güzel görünüyor:) ben de dümdüz olsun isterim kaşlarım bunun için var mı yöntem:)

X