İş arkadaşım

Size iftira atan insanın ne vicdanı ne ahlakı vardır. Böyle bir insanla ne kadar az iletişim kurarsanız o kadar iyi. Ben olsam sadece iş ile ilgili mecburiyet dışında asla konuşmazdım.
Masa başı çalıştığım için ister istemez bir samimiyet oluşuyor. Diğer kişilerde olayları bildiği için, samimi oldum yine diyorlar

Kıskanmış senden zamanında. Niyetinin iyi olmadığı bariz. Uzak dur, eski defterler açılmasın. Yalnız adam sizden ne çekmişti be, ahah.
O konuyu arkadaşımla hiç konuşmadım zaten cesarette edemez artık, ancak ben onunla samimi olduğum zaman o abide görüyor
Hiç hoş olmadığının farkındayım karşıdan ancak özür dilediği için pişman olduğunu düşündüm

Masa başı çalıştığım için ister istemez bir samimiyet oluşuyor. Diğer kişilerde olayları bildiği için, samimi oldum yine diyorlar
Eğer bir şey yaşamamış olsanız elbette iş arkadaşınız samimi de olabilirsiniz ama iftira çok ciddi bir şey. Kişinin ahlakını, kişiliğini gösteriyor. O yüzden mecbur kalmadıkça konuşmamak, iş harici iletişim kurmamak elinizde bence. Kendinizi korumak için mesafe en iyisi diye düşünüyorum...

Aslında tam olarak bana yaptığı bir şey değildi ama olayın içinde bende vardım.
Şu an yine eskisi gibi samimi olduk ve karşıdan hoş görünmediğini fark ettim
Şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Bir anda mesafe koysam
Bir anda mesafe koyarsanız siz haklıyken haksız hatta af edersiniz ama dengesiz görünürsünüz. Adım adım uzaklaşmanız daha iyi sanki.

Asla samimi olmayın ve güvenmeyin aynı şeyi tekrar yapabilir , iş yerinde arkadaşlık çok nadir oluyor genelde kuyu kazar yada dedikodu yaparlar

Aslında tam olarak bana yaptığı bir şey değildi ama olayın içinde bende vardım.
Şu an yine eskisi gibi samimi olduk ve karşıdan hoş görünmediğini fark ettim
Şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Bir anda mesafe koysam
Yavaş yavaş soğuk davran. Birden kesme o zaman.

Hayır. Iftira atanla ne samimiyeti yahu?!
Aslında tam olarak bana iftira attığı söylenemez ancak bölümdeki bir abinin benden hoşlandığını söylemişti.
Şu an o abi onunla konuşmuyor, ama ben baya samimi oldum tekrar benden özür dilediği için.
Yinede karşıdan saçma görünüyormuş gibi geliyor
Bunun dışında kendini övmeside var
Ama uyumlu biri iyi yönleri de var
Siz bu durumda ne yapardınız

Nerdeyse 25 yıldır iş hayatındayım.
İş arkadaşlarımla samimi olmam.
Patronun dedikodusunu yapmam.
Her yüzüme gülenin beni çok sevdiğini düşünmem.
Derdimi, sırrımı açmam ama kötü de olmam.
Belli bir sınır dahilinde konuşur sohbet ederim.
Gerçi ben genelde de fazla samimiyeti sevmiyorum.

Daha önceki konularından bilen bilir. İş arkadaşımla ilgili söylediği birşey için aram bozulmuştu. Sonra özür diledi affettim. İyi anlaşıyoruz gibi olsada bazen iyi mi yapıyorum diye düşünüyorum. Onunla birlikte çalışırken onun söylediği şeylerden çok etkileniyorum kendime ait bir fikrim olmuyor. Mesafeyi ayarlayamıyorum.
İş arkadaşınız bir iftira atsa ve sonra özür dilese onunla samimi olur muydunuz?
Ne samimi olması; yüzüne bile bakmam.

Aslında tam olarak bana iftira attığı söylenemez ancak bölümdeki bir abinin benden hoşlandığını söylemişti.
Şu an o abi onunla konuşmuyor, ama ben baya samimi oldum tekrar benden özür dilediği için.
Yinede karşıdan saçma görünüyormuş gibi geliyor
Bunun dışında kendini övmeside var
Ama uyumlu biri iyi yönleri de var
Siz bu durumda ne yapardınız
Sağı solu belli olmayan biri bence.
Ben genel yorum yapayım. Benim iyiliğimi istemeyen birini sonradan sözde değişse pek inanmam. Kazık yiye yiye büyüyor insan. Insan sarrafı olursunuz sizde yakında.

X