İş sorunlarım çözümüyor...

adam üzerime yürüdü bişiler fırlattı.ve o an orada olan başka kız aleyhimde konuştu.hatta ortamdan olmayan başka bir adamı da şahit yaparız dedileer.iyi de o orada yoktu dedim.sonradan gelmiş dediler.uğraşamazdım.onlar söyledi ve ben de söyledim.konu kapandı.uğraşsaydımpsikolojim bozulacaktı
tamam da sız bır avukatla gorusmemıssınız kı hıc ? ne olaylar gıdıyor avukatlara onlar bu ısı bılır bazı seylerın ıspatı yoktur avukatlarda o durumlarda ne yapacagını bılır o yuzden avukatlar var zaten boyle durumlar ıcın
neyse olan olmus zamanında sıkayet etmemıssınız ama hala tacızler devam edıyorsa bunun ıcın sıkayetde bulunabılırsınız bu sekılde verımlı calısmanızda mumkun olmadıgı gıbı resmen tacız . suc yanı yaptıkları sey ustelık orgut olmuslar cete gıbı .

dediler, beni en üst makama face çıktıları ile şikayet ettiler.adam bana çok iyi davrandı.beni haklı gördü.düşün yani.benimiçin müdürü bile aradı.bütün söylenilenleri üstü kapalı en üst makamda anlattım
anlatamadım sanırım
kısılerın ısmını verdınız mı ? kendılerı mı yazdıklarınızdan tanıdılar yaptıklarından
ısım vermedıysenız kendı ustlerıne alındılarsa yaptıklarını bılıyorlar kabul edıyorlar o yuzden ustlerıne alındılar bu sızın ıspatınız olurdu :KK66:

hadı artısını eksısını dusunelım sıze gercekten destek olmak ıstıyorum cocugum var dedınız huzur onemlı su bulundugunuz ortam ve o laf soyleyen ınsanlar cok korkunclar.

dıyelım kı tayın ıstedınız gıttınız
sıze laf soyleyen kısı atandıgınız yerdekı kısılere ulasabılır mı sızın oraya bızım buradan bırı geldı muzu sever falan der mı o adam da boyle bır potansıyel gordum. eger bunu yaparsa gıtmemenız ıcın bır neden
emeklı olana kadar calısacaksınız bu ınsanlarla 30 yıl calısılır mı ? katil olmadan
şu an bana dokunan yok.sataşan yok.çünkü nötrleştim.onlara biraz daha yumuşak davramyorum.ama gittiğim yer farklı bir şehir olacağından dedikodular oraya gitmez.bu ortamda 30 sene çalışamam.ama şu an kimse bişi yapmıyor.sadece konuşmuyorlar.
ama yeni personeller gelecek.belki iyi birmüdür gelecek.bn şunu gördüm.hep dua ettim.Allahım cezalandır dedim.Allah yerle bir etti orayı.bunlar da giderler.
bir de psikologtan sonra genel olarak ilişkilerim düzeldi.ama tavsiyeleri dinelesem mi ya da devam etsem mi aylık bayağı para gidiyor.o konuşma çözümü bu insanlar için olmaz sanki

tamam da sız bır avukatla gorusmemıssınız kı hıc ? ne olaylar gıdıyor avukatlara onlar bu ısı bılır bazı seylerın ıspatı yoktur avukatlarda o durumlarda ne yapacagını bılır o yuzden avukatlar var zaten boyle durumlar ıcın
neyse olan olmus zamanında sıkayet etmemıssınız ama hala tacızler devam edıyorsa bunun ıcın sıkayetde bulunabılırsınız bu sekılde verımlı calısmanızda mumkun olmadıgı gıbı resmen tacız . suc yanı yaptıkları sey ustelık orgut olmuslar cete gıbı .
şu an yok.bu olaylar ilkiki ay içinde oldu.şu an sustular.şu an dava açacak durum yok.

anlatamadım sanırım
kısılerın ısmını verdınız mı ? kendılerı mı yazdıklarınızdan tanıdılar yaptıklarından
ısım vermedıysenız kendı ustlerıne alındılarsa yaptıklarını bılıyorlar kabul edıyorlar o yuzden ustlerıne alındılar bu sızın ıspatınız olurdu :KK66:
isim vermedim ama öyle bir yazdım ki herkes kendini çok net anladı.zaten şikayet edildi.ondan da bişi çıkmadı.çıkamaz.

anlatamadım sanırım
arkadaşım pislikle uğraşıp pisliğe bulanmak daha yıpratırdı beni.bu şekilde iyi oldu.yaptıklarını en üst yerlerde anlattım.çok iyi tanıdılar onları

şu an bana dokunan yok.sataşan yok.çünkü nötrleştim.onlara biraz daha yumuşak davramyorum.ama gittiğim yer farklı bir şehir olacağından dedikodular oraya gitmez.bu ortamda 30 sene çalışamam.ama şu an kimse bişi yapmıyor.sadece konuşmuyorlar.
ama yeni personeller gelecek.belki iyi birmüdür gelecek.bn şunu gördüm.hep dua ettim.Allahım cezalandır dedim.Allah yerle bir etti orayı.bunlar da giderler.
bir de psikologtan sonra genel olarak ilişkilerim düzeldi.ama tavsiyeleri dinelesem mi ya da devam etsem mi aylık bayağı para gidiyor.o konuşma çözümü bu insanlar için olmaz sanki
bak ne yapın bılıyor musunuz
belkı ıyı mudur gelecek yenı personel gelecek dıyorsunuz zaten suan da satasan yok ya
sabredın
konusmasınlar zaten konusmamaları ısabet konusmuyorlar dedıgınızde sarsmak ıstıyorum kendıne gel ne ıstıyorsun daha dıye
sızde selam bıle vermeyın
gıttıgı yere kadar gıtsın bu durum
en ufak bır tacız olursa mesela gerızekalı derse satasırsa sankı bırı hakkında konusuyormus gıbı yapıp ama aslında sızın hakkınızda konusursa sızı rahatsız edecek sekılde davranırlarsa
asla tepkı vermeyın asla
ve bır avukata akıl danısın hemen tum olanları en basından anlatın
onlara hıc tepkı vermeyın gonderme yapmayın tehtıt etmeyın en ufak bırsey soylemeyın tartısmaya sakın gırmeyın
suan ne yapsanız olay sıze patlar sakın ha sakin olacaksınız soguk kanlı olacaksınız polıtık olacaksınız

buz gıbı olun duvar orun ısle ılgılı bırsey sorarlarsa sız cevap verın onlar gıbı yapmayın oraya calısmaya gıttınız sonucta
dıyemesınler yanı ısle ılgılı bırsey soruyoruz soylemıyor yanıtsız bırakıyor dıyemesınler onlar gıbı yapmayın ıs dısında asla ama asla dıyologa gırmeyın

farzedın kı tek basınıza calısıyorsunuz

isim vermedim ama öyle bir yazdım ki herkes kendini çok net anladı.zaten şikayet edildi.ondan da bişi çıkmadı.çıkamaz.
hah ondan bırsey cıkmaz dırekt kısı hedef almadıgınız ıcın
ve sızde avukat tutun dedıgım gıbı ıspatınız aslında o
sız ısım vermeden onlar ustlerıne alındılar cunku kendılerı ne yaptıklarını bılıyorlar bazı seylerı ıspatlamak ıcın baska secenegınız yoktu :KK66:

aslında suan bır sorun kalmamıs o gerızekalı dıyen gerızekalı da sesını keserse sorun cozulecek :)

Bence işle ilgili cevap vermiyorlarsa müdüre şikayet edin, müdür uyarır, sonuçta iş yürümüyor. Selam vermeye almaya gerek yok odanız varsa kapatın kapıyı işinizi yapin

bak ne yapın bılıyor musunuz
belkı ıyı mudur gelecek yenı personel gelecek dıyorsunuz zaten suan da satasan yok ya
sabredın
konusmasınlar zaten konusmamaları ısabet konusmuyorlar dedıgınızde sarsmak ıstıyorum kendıne gel ne ıstıyorsun daha dıye
sızde selam bıle vermeyın
gıttıgı yere kadar gıtsın bu durum
en ufak bır tacız olursa mesela gerızekalı derse satasırsa sankı bırı hakkında konusuyormus gıbı yapıp ama aslında sızın hakkınızda konusursa sızı rahatsız edecek sekılde davranırlarsa
asla tepkı vermeyın asla
ve bır avukata akıl danısın hemen tum olanları en basından anlatın
onlara hıc tepkı vermeyın gonderme yapmayın tehtıt etmeyın en ufak bırsey soylemeyın tartısmaya sakın gırmeyın
suan ne yapsanız olay sıze patlar sakın ha sakin olacaksınız soguk kanlı olacaksınız polıtık olacaksınız

buz gıbı olun duvar orun ısle ılgılı bırsey sorarlarsa sız cevap verın onlar gıbı yapmayın oraya calısmaya gıttınız sonucta
dıyemesınler yanı ısle ılgılı bırsey soruyoruz soylemıyor yanıtsız bırakıyor dıyemesınler onlar gıbı yapmayın ıs dısında asla ama asla dıyologa gırmeyın

farzedın kı tek basınıza calısıyorsunuz
onlar çok ağır şeyler söylediler.ben de ağır konuştum.o orada bitti.bundan sonra ne olursa olsun herkese normal davranacağım.iş konusunda paylaşımcı olacağım onlara karşı da.sonunda bizden korktu diyecekler.benimle uğraşmayacaklar.
en acısı ne biliyor msuun.yeni gelen kıza o kadar iyi davranılıyor ki benim yanımda.bana hiçöyle davranmadılar.acı veriyor.çünkü hiçbişi yapmadım.
iş ortamında kimseyle konuşmamak olmuyor.yeni gelen kız yanımda sanki, iyi davranıyor.bana acısın istemiyorum.o yğzğden ona da yaklaşmıyorum.yine beni birileri satar ortada kalırım korkusu çok

Bence işle ilgili cevap vermiyorlarsa müdüre şikayet edin, müdür uyarır, sonuçta iş yürümüyor. Selam vermeye almaya gerek yok odanız varsa kapatın kapıyı işinizi yapin
iş yürüyor ama nasıl.müdüre soruyorum.müdür onlara soruyor.bilgiyi tekellerinde tutuyorlar.ama umarım bana yaşattıklarını yaşasın inşallah.

aslında suan bır sorun kalmamıs o gerızekalı dıyen gerızekalı da sesını keserse sorun cozulecek :)
ses kesildi.bunda psikoloğun çabası var.onun dediklerini yaptım.çevremde insanlar belirdi.bu sorundan bağımsız sosyal fobim var.iletişimim iyi değil ama bu demek değil ki ben bunları yaşayacağım.
psikoloğun konuş önerisi hariç hepsini yaptım.bunu da yapsam mı, sevdiğimden vs değil ama daha iyi bir ortamiçin.konuşma ile düzeleceğne inanmıyorum.öte yandan psikoloğun dediklerini yaptım bendeki sorunlar bitti.iş hayatı daha iyi.
psikoloğun dediğişu onlar yapmış ama sen de yapmışsın.diyor.ve bu sorun seni etkiliyor diyor.ki haklı bilemedimki.konuşmak değilama beden dilimle sanki ortamı yumuşattım bilmiyorum ya gitsem mi buralardan.

Mudurunuz harikaymış, uyaracagina telgraf hattı olmuş. Bazen insanın Sabrini tasiriyorlar evet ama çok beddua etmeyin, kendinizi tutun, haksızlık payınız az da olsa size de bı uğrar o beddua, onun yerine dua edin, daha etkili daha rahatlatıcı olur. İnşallah düzelir her sey

kimsenin selam vermedği(bir kişi hariç) çalışırmıydın.çalışsaydın bu seni nasıl etkilerdi.değersizlik duygun artar mıydı

Mudurunuz harikaymış, uyaracagina telgraf hattı olmuş. Bazen insanın Sabrini tasiriyorlar evet ama çok beddua etmeyin, kendinizi tutun, haksızlık payınız az da olsa size de bı uğrar o beddua, onun yerine dua edin, daha etkili daha rahatlatıcı olur. İnşallah düzelir her sey
müdürgörevden alındı.üstüme yürüyen adamla birlikte alındılar.benden her ikisi de helallik ve dua istedi giderken.böyle bir durum

Karşımdaki insanlar iyi insanlarsa ve bana cephe aldilarsa evet üzülürdüm, gitmeyi de düşünürdüm. Ama çıkarcı ya da problemli insanlarsa selam vermezdim ben de ki yaptığım da olmuştur. Odanız varmış, oh mis, kapatın kapıyı tamam. Arkadaş arıyorsanız iş yerinin dışında arayın derim. İş arkadasindan arkadaş pek olmuyor malesef

hah ondan bırsey cıkmaz dırekt kısı hedef almadıgınız ıcın
ve sızde avukat tutun dedıgım gıbı ıspatınız aslında o
sız ısım vermeden onlar ustlerıne alındılar cunku kendılerı ne yaptıklarını bılıyorlar bazı seylerı ıspatlamak ıcın baska secenegınız yoktu :KK66:
bir arkadaş benzer konudan iş arkadaşlarını savcılığa verdi.mahkemede delil yetersizliğinden dava kapandı.ne mi oldu.kız orada hiççalışamadı.tayin almak zorunda kaldı.eğer dava avukat vs ye kadar gitmişse ilişkiler orada davanın sonucu ne olursa olsun çalışılmaz.bir de yıpranırsın.o yğzden onlar bişi dedi.ben bişi dedim.böyle kapattım olayı.ama şimdiki aklımolsa sessiz kalır.sadece işimi yapar.cevap vermezdim.face de bişi paylaşmazdım.ilişkiyi bu noktaya kendiaçımdan benim yararım için getirmezdim.korktu desinler.

Karşımdaki insanlar iyi insanlarsa ve bana cephe aldilarsa evet üzülürdüm, gitmeyi de düşünürdüm. Ama çıkarcı ya da problemli insanlarsa selam vermezdim ben de ki yaptığım da olmuştur. Odanız varmış, oh mis, kapatın kapıyı tamam. Arkadaş arıyorsanız iş yerinin dışında arayın derim. İş arkadasindan arkadaş pek olmuyor malesef
sorun şu aslında başklarına karşı iyiler ama bana karşı nedensiz kötülerdi.bana neden böyle davrandıklarını bilmiyorum.hiçbişi yapmadım ama birileri bunu istediği için onun talimatıyla üzeirme oynadılar.şaka gibi ama gerçek.nasıl bir vicdan bu.

psikoloğun dediği sen gelmeden dedikodun gelmiş.sana zaten olumsuz bakıyorlardı ve sen de onlara öyle karşılık verince ortam daha da gerildi.kendini yeni gelenlere ortama daha iyi anlat diyor.saçma sapan bişiyle mücadele ediyorum.Dedikodu illetiyle.Ben yine diyorum ki bu dışlamalarını yalnızlaştırmalarını Allaha havale ediyorum.Hakkımı hiç helal etmiyorum

X