İş yerinde birden bire dışlanmak

gamzeli07

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
53
53
28
Arkadaşlar merhaba birderdim var ve ne yapacağımı bilmiyorum yaklaşık 3 aydır kurumsal bir firmada çalışıyorum. İyide bir maaşla başladım. Başlarda herşey çok keyifliydi. Amirimlede aramız iyiydi kendiside bayan. Sonra birden bire benimşe aynı gün başlayan arkadaş benimle konuşmaz oldu; yani birileri olduğu zaman benimle konuşmamaya başladı. Bana gelicek mesela amirimin bilmesini istemiyor. Ne olduysa amirimde bana saldırmaya başladı. Sürekli sorun çıkarmaya sürekli bana bağırmaya başladı. Dedikodu hiç yapmadım. Gerçekten hiç0 olaylar benim dışımda gelişti. Maaşım gerçekten çok iyi şartlarımda öyle. Buradan çıkarsam böyle bir iş bulamam. Ama hem çok dışlandım hemde çok yalnızım. Yol gösterin ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba birderdim var ve ne yapacağımı bilmiyorum yaklaşık 3 aydır kurumsal bir firmada çalışıyorum. İyide bir maaşla başladım. Başlarda herşey çok keyifliydi. Amirimlede aramız iyiydi kendiside bayan. Sonra birden bire benimşe aynı gün başlayan arkadaş benimle konuşmaz oldu; yani birileri olduğu zaman benimle konuşmamaya başladı. Bana gelicek mesela amirimin bilmesini istemiyor. Ne olduysa amirimde bana saldırmaya başladı. Sürekli sorun çıkarmaya sürekli bana bağırmaya başladı. Dedikodu hiç yapmadım. Gerçekten hiç0 olaylar benim dışımda gelişti. Maaşım gerçekten çok iyi şartlarımda öyle. Buradan çıkarsam böyle bir iş bulamam. Ama hem çok dışlandım hemde çok yalnızım. Yol gösterin ne yapmalıyım?
Farkında olmadan arkalarından yanlış birsey söylemiş olabilir misiniz ?

Eğer hiç bir sebep yoksa gidin açık açık konuşun.

ortada bir yanlış anlama var gibi. Bazen fesat biri olmayan ortalığı karıştırıyor o tip bir şey olabilir. Bence gidin açık açık sorun. Onların da yaptığı çok yanlış. Bir şey varsa açık açık söyle kardeşim

İşinizi en şekilde yapın ve sert durun
Kimseyle iyi geçinmek için eğilip bükülmeyin. Amirinizle konuşun bir sorun mu var diye ama diğerleri ile iş dışında asla iletişime geçmeyin

Eski iş arkadaşım T ile başlayan popüler online alışveriş sitesinde çalışırken 7 yıl sonunda istifa etmiş. İmkanları çok iyiymiş gerçekten ama öyle şeyler yaşamış,baskı görmüş ki bırakmış orayı bile. İlk anlattığında keşke ayrılmasa demiştim ama öyle anlattı ki hayatımda görmediğim türde insanlar var ve müthiş dışlıyorlar neye dayanarak bilmiyorum.
Demem o ki bu kurumsal yerlerde çalışanlar tuhaf oluyor sanırım.

Ben sorardım valla ne oldu bir sorun mu var bir yanlışımı mı gördünüz diye bunu sormakta sakınca yok ki. İlk baştan beri böyle olsalar soğuk yaklaşmışlar dersin. Ama amirinize kadar bir soğukluk varsa mutlaka aralarında bir muhabbet ne bileyim bi şey sönmüştür bence :KK70: Ben çatlardım zaten sormasam asdfgh

İşinizi en şekilde yapın ve sert durun
Kimseyle iyi geçinmek için eğilip bükülmeyin. Amirinizle konuşun bir sorun mu var diye ama diğerleri ile iş dışında asla iletişime geçmeyin
Ben 23 yaşında çok iyi şartlarda çalışırken kurumsal bir sirkette, mobinge uğradım. 2 sene sürdü. Mudurlerim patronlarım benden memnundu. Bende onlar dışında kimeye açıklama yapmadım. Ama iftira tuzak yalan .. artık kendimi açıklamaktan yoruldum ve istifa ettim. Halen ah ederim. En son bu sene affettim bir şeye adadım affımi. Ama halen nefret ederim kendilerinden

Benim amirim benimle küsüp konuşmayı bırakmıştı. Yaklaşık bir yıl. Sonra ortada hiç bir şey yokken tekrar konuşmaya başladı. Neden küstü, nasıl barıştı hiç bir fikrim yok. Ben ona aldırmadan işimi yapmaya devam ettim. Benim amirim konuşulabilir bir kadın değildi o nedenle o zaman konuşmadım sorun ne diye. Ama mesela şimdi olsa konuşurdum ya da onun amiri ile konuşurdum. Asla bu nedenle işten ayrılmayı düşünmeyin. Zaten mesela bazı yömeticiler bilerek, personel işten ayrılsın diye yapıyor bunu, kimse için istifa edip, konforunu bozmaya değmez

Ami
Benim amirim benimle küsüp konuşmayı bırakmıştı. Yaklaşık bir yıl. Sonra ortada hiç bir şey yokken tekrar konuşmaya başladı. Neden küstü, nasıl barıştı hiç bir fikrim yok. Ben ona aldırmadan işimi yapmaya devam ettim. Benim amirim konuşulabilir bir kadın değildi o nedenle o zaman konuşmadım sorun ne diye. Ama mesela şimdi olsa konuşurdum ya da onun amiri ile konuşurdum. Asla bu nedenle işten ayrılmayı düşünmeyin. Zaten mesela bazı yömeticiler bilerek, personel işten ayrılsın diye yapıyor bunu, kimse için istifa edip, konforunu bozmaya değmez
Iyıde mudurun senle konusmazken 1 yıl o ise o gergin ortama nasıl gidip geldin
Stres olmadınmı gerilmedinmi hic sen?

Kendimi kocaman odada tek başıma hissediyorum. Herkes gülüp konuşurken ben birbaşıma oturuyorum herkes yemeğe giderken ben yine birbaşımayım

İnanın hiçbirşey konuşmadım bence diğer arkadaş bu benimle konuşmayan onların yanında onlar yokken konuşuyor o karıştırıyor bence ortalığı
Farkında olmadan arkalarından yanlış birsey söylemiş olabilir misiniz ?

Eğer hiç bir sebep yoksa gidin açık açık konuşun.

Arkadaşlar merhaba birderdim var ve ne yapacağımı bilmiyorum yaklaşık 3 aydır kurumsal bir firmada çalışıyorum. İyide bir maaşla başladım. Başlarda herşey çok keyifliydi. Amirimlede aramız iyiydi kendiside bayan. Sonra birden bire benimşe aynı gün başlayan arkadaş benimle konuşmaz oldu; yani birileri olduğu zaman benimle konuşmamaya başladı. Bana gelicek mesela amirimin bilmesini istemiyor. Ne olduysa amirimde bana saldırmaya başladı. Sürekli sorun çıkarmaya sürekli bana bağırmaya başladı. Dedikodu hiç yapmadım. Gerçekten hiç0 olaylar benim dışımda gelişti. Maaşım gerçekten çok iyi şartlarımda öyle. Buradan çıkasrsam böyle bir iş bulamam. Ama hem çok dışlandım hemde çok yalnızım. Yol gösterin ne yapmalıyım?
İsini en iyi şekilde yapmaya çalış gerisini boşver derim

Umarım bende o noktaya gelirim
Valla bnde çok Takıntıliyim çok Alinganim ama kimse bnmle arkadaş olmuyor diye üzülmem sadece benimle uğraşmalarına ayağımi kaydirmaya çalışmalara üzülüyorum kimseyi memnun edemezsin işini yap gel derim

X