İş yerindeki sıkıntılar

Melan-kolik5

Küçük prensim benim hoşgeldin 13/09/2017
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.404
2.456
Merhaba kızlar. Ben bir etüt merkezinde müdürlük yapıyorum, işe başlayalı 3 ay doldu. Ama sigortami hala yapmadılar ve ben bunun üzerine SGK ya şikayet ettim şikayetin sonucunu bekliyorum. Nasıl bir etüt merkeziyse benden başka çalışan başka kimse yok burada. Yani sabah ben açıyorum,akşam ben kapatıyorum. Temizlikçi bile yok onu da benim yapmamı bekliyorlar ama benim görevim değil diye yapmıyorum. Maaşımı da alamıyorum. Yani haftada 100 lira 150 lira veriyorlar harçlık gibi. Avukata ödeme yapmam lazım yoksa icra gelecek bu ay maaşımı alamadığım için ödeme yapamadım. Kaç kere kavga ettim, kaç kere söyledim ama yok hala o maaşı vermiyorlar. Daha ne yapabilirim bilmiyorum :KK43: bir de hamileyim doktor izinlerinde bile sıkıntı çıkartıyorlar. Geçen pazartesi kanamam oldu. Salı günü evde yattım çarşamba hemen çağırdılar o kadar vicdansız insanlar yani. Başka bir iş bulsam hemen cikicam ama maalesef bulamıyorum. Ne yapacağımı da artık bilmiyorum. Bu laftan anlamayan insanlara daha ne yapabilirim, ne diyebilirim gerçekten şaşırdım kaldım. Avukat bugün ödeme bekliyor ama bana para yok diyorlar çok strese girdim :KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1367 gün geçti.

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
26.222
67.908
42
Zaten sigortan da ödenmiyormuş,niye orada çalışıyorsun hala?
Haftada aldığın 100 lirayı hemen her yerde alırsın zaten.

mrs_demir

♡♡♡♡
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
506
648
Bu koşullarda orada durman hata. Evde kal, dinlen daha iyi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1432 gün geçti.

Melan-kolik5

Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.404
2.456
Zaten sigortan da ödenmiyormuş,niye orada çalışıyorsun hala?
Haftada aldığın 100 lirayı hemen her yerde alırsın zaten.
Şikayet ettim en azından geriye dönük sigortam yapılır 3 ayım çöpe gitmemiş olur. Şimdi çıkarsam boşuna çalışmış olurum ve hala alacağım para var onu almadan çıkmak istemiyorum

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
9.507
10.549
Bağlı olduğunuz yerdeki milli eğitime dilekçe ile gidip şikayet edin. Özel Öğretim Kurumları Bölümüne bakan şube müdürüyle durumunuzu konusun

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
26.222
67.908
42
Şikayet ettim en azından geriye dönük sigortam yapılır 3 ayım çöpe gitmemiş olur. Şimdi çıkarsam boşuna çalışmış olurum ve hala alacağım para var onu almadan çıkmak istemiyorum
Tam bilmediğim için soruyorum.
Adamların parası yok belki de.
Olmayan parayla nasıl yatıracaklar sigortanı?
Hayır sen yine şikayetini et tabii de gebe halinle orada durman sana daha çok zarar verecek,Allahım korusun.

Melan-kolik5

Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.404
2.456
Nasil mudurluk bu? Sizin pozisyon da sıkıntılı.
Evet sırf burda biri olsun diye müdür yapmışlar resmen. Başta çok düzgün bir yer gibi gösterdiler böyle olduğunu bilseydim zaten hiç bulasmazdim.

Melan-kolik5

Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.404
2.456
Tam bilmediğim için soruyorum.
Adamların parası yok belki de.
Olmayan parayla nasıl yatıracaklar sigortanı?
Hayır sen yine şikayetini et tabii de gebe halinle orada durman sana daha çok zarar verecek,Allahım korusun.
Bunların 4 tane şubesi var. Villalarda oturuyorlar jiplerle geziyorlar. Adam cebinde 4 bin 5 bin lirayla geziyor paraları var yani. Çalışanlara gelince yok sadece. Bağırdım çağırdım ama yok yani olmuyor. Çok yuzsuzler

Melan-kolik5

Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.404
2.456
Bağlı olduğunuz yerdeki milli eğitime dilekçe ile gidip şikayet edin. Özel Öğretim Kurumları Bölümüne bakan şube müdürüyle durumunuzu konusun
Onu da yapıcam o da aklımdaydı. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
26.222
67.908
42
Bunların 4 tane şubesi var. Villalarda oturuyorlar jiplerle geziyorlar. Adam cebinde 4 bin 5 bin lirayla geziyor paraları var yani. Çalışanlara gelince yok sadece. Bağırdım çağırdım ama yok yani olmuyor. Çok yuzsuzler
Doğrudur.
Hemen çözülür bu iş.