Börekler ISPANAKLI ÇITIR BÖREK - Zeo Sızma Zeytinyağ Sponsorluğunda

Eline sağlık vuslat ıspanaklı böreğin her türlüsü başımın tacı benim :kk77: ben bazen içine lor peyniride katarım. Başarılar:KK19:
Çok teşekkürler:KK68:
Vuslatimm ellerine sağlık çok güzel olmuss:KK68:
Çok teşekkür ederim Harbim:KK60:
Çok sevdiğim şeyleri güzel yapamıyorum nedenseo_O Başkasının elinden yediğim daha lezzetli geliyor, kendi yaptığımı sevemedim.
Benimde kusurum o herhalde:KK70:

Doğru her güzelin bir kusuru vardır:KK48::KK60:

Ispanaklı Çıtır Börek

Malzemeler

4 adet yufka
1 demet ıspanak
1 adet soğan
1 çay bardağı zeytinyağ
Karabiber
Muskat
Tuz

Eki Görüntüle 1647419
İlk olarak soğanı ince doğruyoruz. Ocağa alıp kavuruyoruz. 15 dakika sirkeli suda bekletip yıkadığımız ıspanakları el ile koparıp kavrulan soğana ekliyoruz. 5 dakika soteliyoruz. Tuzunu karabiberini ekliyoruz. Çok az muskat rendeliyoruz. (Çay kaşığının ucu kadar).

Eki Görüntüle 1647450

Bir yufkayı açıp üzerine zeytinyağ sürüyoruz. 2. yufkayı da üzerine serip yağlıyoruz. Yufkayı 4 e bölüp resimdeki gibi rulo yapıp uçları birleştirerek çanak şekli veriyoruz.
Ispanak harcını içlerine paylaştırıyoruz.

Eki Görüntüle 1647464

Kenarlara, yumurta sarısına 1 tatlı kaşığı zeytinyağ karıştırıp sürüyoruz. 190 ° ısıtılmış fırında 25-30 dakika pişiriyoruz.

Afiyet olsun:)

Yarışmaya katılan, katılacak olan arkadaşlarıma başarılar dilerim:KK200:

Eki Görüntüle 1647469

Eki Görüntüle 1647474
Offf süperr:eek:

Ispanagi da çok severim böreği keki nefis:kk77: şekli de çok hoş karniyarik gibi elinize sağlık başarılar dilerim:KK200::KK200:

Sandal gibii :) ellerinize sağlık güzel görünüyorlar :) yarışmada başarılar :)

Ispanaklı Çıtır Börek

Malzemeler

4 adet yufka
1 demet ıspanak
1 adet soğan
1 çay bardağı zeytinyağ
Karabiber
Muskat
Tuz

Eki Görüntüle 1647419
İlk olarak soğanı ince doğruyoruz. Ocağa alıp kavuruyoruz. 15 dakika sirkeli suda bekletip yıkadığımız ıspanakları el ile koparıp kavrulan soğana ekliyoruz. 5 dakika soteliyoruz. Tuzunu karabiberini ekliyoruz. Çok az muskat rendeliyoruz. (Çay kaşığının ucu kadar).

Eki Görüntüle 1647450

Bir yufkayı açıp üzerine zeytinyağ sürüyoruz. 2. yufkayı da üzerine serip yağlıyoruz. Yufkayı 4 e bölüp resimdeki gibi rulo yapıp uçları birleştirerek çanak şekli veriyoruz.
Ispanak harcını içlerine paylaştırıyoruz.

Eki Görüntüle 1647464

Kenarlara, yumurta sarısına 1 tatlı kaşığı zeytinyağ karıştırıp sürüyoruz. 190 ° ısıtılmış fırında 25-30 dakika pişiriyoruz.

Afiyet olsun:)

Yarışmaya katılan, katılacak olan arkadaşlarıma başarılar dilerim:KK200:

Eki Görüntüle 1647469

Eki Görüntüle 1647474
Mükemmel ellerine sağlık vuslat başarılar kuzum...

Mükemmel ellerine sağlık vuslat başarılar kuzum...
Çok teşekkürler canım:KK60:
Vuslat'cığım sürpriz oldu seni görmek.:KK36:İyi yapmışsın börek yapmışken katılmakla:)Çok güzel görünüyor.Ellerine sağlık canım.Başarılar dilerim.:KK200:
Çok teşekkür ederim canım:KK60: Bana da süpriz oldu Adracım, düşünmüyordum aslında:-)Sen de katıl hadi:KK19:

Çok teşekkürler canım:KK60:

Çok teşekkür ederim canım:KK60: Bana da süpriz oldu Adracım, düşünmüyordum aslında:-)Sen de katıl hadi:KK19:
İyi yapmışsın canım.:KK66: Ama ben hiç elektrik almıyorum ki.:KK48: Ben size jüri olacağım bu sefer.:KK53:

X