Kekler - Pastalar Ispanaklı Poke Kek-- Sana Yağ Sponsorluğunda

deadline

:)
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2013
15.836
20.862
en sonunda bir kaç tariften sonra yarışmaya katılabildim benden önce yapan çıkmadan selamlar herkese:KK52::KK52:
benim tarifim ıspanaklı poke kek aslında bildiğiniz ıspanaklı kek ve kendi yaptığım pudingten oluşuyor zaten poke kekte pudingli kek demekmiş:KK200:
gelelim malzemelerimize öncelikle kek malzemeleri
2 yumurta
1 çay bardağı süt
1 çay bardağı şeker
1 çay bardağı ıspanak püresi ki ben bunu kıştan yapıp dondurucuya atmıştım ıspanakları çok az su koyup öldürüp blenderdan geçirip püre yapıyoruz :KK54:
3 çay bardağı un 1 er paket kabartma tozu ve vanilya
1.jpg

muhallebi malzemeleri
2.jpg

malzemeler :2 kaşık un 1 kaşık nişasta yarım litre süt 50 gr katı yağ burda resmi unutmuşum yarım paket krem şanti

gelelim yapılışa:KK52:
öncelikle yumurta ve şekeri çırpıyoruz
3.jpg

yağ süt ve ıspanağı ekleyip çırmaya devam ediyoruz
4.jpg

sonra un kabartma tozu ve vanilya ekliyoruz eğer karışımın daha yeşil olmasını isterseniz ıspanağı biraz fazla koyabilirsiniz:KK51:
kabımızı yağlayıp biraz unlarsak kesinlikle yapışmıyor:KK49:
7.jpg

ve fırına atıp pişiriyoruz ki fırınım dereceli değil o yüzden kızarana ve kabarana kadar diyim:KK53:
9.jpg

şimdi muhallebiyi yapalım:KK52:
süt ve şekeri şeker eriyene kadar ocakta karıştırıyoruz sonra 2 kaşık un ve nişastayı yavaş yavaş ekliyoruz ve karıştırmaya devam ediyoruz:KK51:
11.jpg

resmini çekmeyi unutmuşum ama muhallebime piştikten sonra ocağı kapatıp margarini atıp iyice karıştırdım sonra da daha yoğun olması için yarım paket krem şanti ekleyip blenderdan geçirdim:KK54:

daha sonra kekimiz ılıkken oklavayla böyle delikler açıyoruz:KK52:
10.jpg

kekimin üstü nerde diye sorarsanız ortası fazla kabarıyor fırından dolayı bende orayı kesip üste süs yapıyorum oda şöyle parçalayıp robotluyoruz:KK52:
14.jpg
15.jpg

sonra muhallebiyi kekin üstüne yavaş yavaş yayarak döküyoruz
13.jpg
sonra biraz soğuduktan sonra kekparçalarımızla üstünü süslüyoruz:KK54:
16.jpg

ve son şekli sunumum çok iyi değil yeni şekilli tabaklarım yok daha yeni kurduğum bekar evimde ancak bu kadar oldu umarım daha süslü tabaklarla ilerde görüşürüz afiyet olsun:KK50::KK50:
11947447_10206592469264931_1047400903350024464_n.jpg

SANA YAĞI
60 yıldır mutfakların vazgeçilmezi Sana, günün her anında aileniz için besleyici lezzetler sunuyor.
Sana Klasik: Pilavların, makarnaların, sıcak yemeklerin vazgeçilmezidir.
Sana Hamurişi: Hamurişinde konuşulan lezzet.
Sana Mutlu Aile: Bütçenize uygun, ekonomik margarin.
Sana Kase: Kahvaltınızda ve sıcak tüm yemeklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir lezzet.
Sana Ekmeküstü: Kahvaltıda ekmeğe en çok yakışan, makarnalara aromasıyla lezzet katan besleyici bir tat.

Unilever'in Türkiye'deki 60 yıllık yolculuğunun başından beri var olan Sana, 1953 yılında Türk tüketicisi ile tanıştı. 1950'li yıllarda en çok tüketilen yağ türleri olan zeytinyağı ve tereyağın yerini 1953 yılında Sana aldı. Ancak tüketiciyi margarin konusunda bilinçlendirmek gerekiyordu. Sana bu misyonu üstlenerek, sağlıklı ve dengeli beslenmek için margarinin önemi ve bu yeni besin kaynağının yararlarını vurgulamaya başladı. Beslenmenin temelindeki gıda maddesi olan yağın sağlık değerini tüketicilerine anlattı. Sana'ya tüketicinin kolay ve nispeten uygun fiyata ulaşması, markanın adının beyinlere kazanmasında büyük rol oynadı.

ellerine saglik canim
basarilar diliyorum:KK19:
çok teşekkürler:KK19:

Ellerine sağlık
Başarılar canım. ...
sağol canım hepimize başarılar:KK48::KK200::KK200:

Ellerine sağlık tatlım başarılar diliyorum :KK68:
çok teşekkürler:KK68:

Ellerine sağlık canım.Ispanaklı kek beklemiyordum bu mevsimde ama dondurucunda varmış.Çok güzel görünüyor.Başarılar dilerim.
ben başka tariflerle katılmaya karar vermiştim ama hepsini kaçırdım ıspanak olduğunu bende unutmuştum dolapta demek bugüne saklamışım dedim:KK48: çok teşekkür ederim:KK68:

X