İstanbul Tıp Fakültesi Meme Küçültme Ameliyatı

Ladydeath

Kendime not; Düşüncelerini paylaşmaktan korkma!
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2016
31
73
36
Merhaba arkadaşlar,

Bir ay önce annem meme küçültme ameliyatı oldu. Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünenlere gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle muayene olmak için İstanbul tıp Fakültesi (Çapa) gittik. Ücretsiz ameliyat olmak istiyorsanız rapor almak için Beyazıt'a yönlendiriliyorsunuz. Ücretli olmak isterseniz ameliyat ücreti 7 bin tl. 1 ay içerisinde raporu aldık. Daha sonra rutin tahliller yapıldı ve 3 ay sonrası için gün verildi. Biz bu kadar erken zaman dilimi içerisinde gün alacağımızı tahmin etmiyorduk, yaz tatili olduğu döneme denk geldiği için 3 ay kadar erteledik. Şimdi ameliyata gelelim. Annemin ameliyathaneden çıkması 5 saat sürdü. Tabi bu süre içerisinde ölçülendirme,hastanın uyanması vs dahildir. Ameliyat sonrasında 110 olan göğüs ölçüsü 85 oldu. Çıktığında göğüslerinin koltuk altına doğru olan iki kısımda direnler vardı. Diren ne diyecek olursanız atık kanı temizlemek için kullanılan serum hortumu gibi birşey ve ucunda kanın toplanacağı bir hazne var. Ameliyattan sonra rutin olarak ağrı kesici ve serum aldığı için çok ağrısı olmadı. Tek şikayeti serumlar ve iğnelerin sürekli aynı yerden verilmesi nedeniyle duyduğu ağrıydı. Ve pek tabi direnlerin olduğu kısımdaki ağrı. Ameliyattan sonra 3 gün hastanede kaldık. Bu süreçte ameliyattan sonraki gün ödem oluşmaması için yürümesi gerektiğini söylediler. Ara ara bahçeye inerek yürüyüş yaptık. Hastanenin plastik cerrahi bölümü yoğun değil ve odalar boş öncelikle özel oda tutmak istedik ama kimsenin olmadığını görünce gerek duymadım iki kişilik odada yanımızda başka bir hasta olmadan kaldık. Doktorlar oldukça ilgili ve güler yüzlü hiç bir problem yaşamadık. 2. Gün pansuman yapıldı. Bu arada ameliyat olmadan önde medikal sütyen satın alıyorsunuz anlaşmalı oldukları firmalar odanıza gelerek alıp almayacağınızı soruyor (almak zorunda değilsiniz dışarıdan kendiniz de alabilirsiniz.) biz aldık çünkü başka firmaların (çevredeki medikallerin) aynı ürünü pahalı biz 150 tl ye aldık. Satıcı doktorlara teslim ediyor ameliyattan sonra kendileri orada takıyorlar. 3. gün sonunda eve çıktık aslında daha fazlada kalabilirsiniz ama enfeksiyon riskiniz olduğu için taburcu etmeyi daha uygun buluyorlar. Eve ulaşmadan önce sirke ile heryeri steril hale getirdik (sirke kesinlikle tavsiye ediyorum) Bir iki tane ortopedik yastık aldık birisi belinin altı için diğeri boyun için. Yastıkların ikisinin fiyatı toplam 50 tl. İltihap olmaması için largopen ve ağrı kesici için arviles ilaçları verildi. Ödem oluşmaması için 1 hafta tuzsuz yemek yemeniz öneriliyor. Eve çıktıktan sonra ağrıları oldu ama öyle dayanılmaz ağrılar değil. Taburcu olduğumuzda direnler hala çıkarılmamıştı. 3 gün sonra kontrol için gittiğimizde onlarda çıkarıldı ve rahatladı. 1 hafta boyunca ara ara yürüyüşler hariç yataktan pek çıkmamanızı tavsiye ederim. Daha sonrada epey dikkat etmeniz gerekecektir. 2. Kontrolde bir kaç dikiş alındı. Diğer dikişlerin kendisinin eriyeceğini öğrendik. 4 kere kontrole gittik ve herşeyin yolunda olduğunu öğrendik ve artık kontrole gelmesine gerek olmadığını ancak ters giden birşey olursa gelmesini söylediler. Pansumanlarını kendimiz yapıyoruz. Bir cil kremi sürerek gazlı bezleri yerleştiriyoruz ve medikal sütyeni takıyoruz hepsi bu. Fakat krem süren kişi mutlaka tek kullanımlık eldivenlerden kullansın ve gazlı bezleri kapalı pakette alın, buna dikkat edin. Ameliyatın üzerinden 1 ay geçti şuan hiç bir ağrısı yok ama her gün kremi sürmeye devam ediyoruz gazlı bezle kapatıp sütyen kullanıyor. Sormak istediğiniz sorular varsa bilgim dahilinde ise yanıtlayabilirim.

Gecmis olsun.. oncelikle doktorunuzun adini öğrenmem mümkün mü? Suan annenizin durumu nasil ? Gunluk rutin islerini yaparken zorlaniyor mu ?

Merhaba, bende annem için neredeyse 2 yıldır uğrasıyorum bu rapor nadıl alınıyor bi türlü anlayamadım. İnan gittiğim 12 dr ayrı şeyler anlattı. Annem 110 kilo malum göğüsleri tasıyamıyo ve kamburlaştı kadın.
En son çapa ismail ermiş gelin yard olurum dedi. Gittik. İnan her dr a 3 vesaitle gidiyoruz sürüklüyorum kadını. Neyse uzatmycam bu ameliyatı ben yaparsam 6.500 dedi çünkü ben plastik cerrahım dedi. Rapor bu hastaneden almak çok uğrastırır siz Bakırköy Sadi Konuk Fizik tedavi yada Genel Cerraha gidin dedi. Daha öncede Sadi Konuka plastik cerrah ve fizik tedaviye sormuştum biz heyet raporu vermiyoruz burda ücretli dedi.
Nasıl alınıyor bu rapor anlatırmısın önce kime gidiyoruz?

Merhaba, bende annem için neredeyse 2 yıldır uğrasıyorum bu rapor nadıl alınıyor bi türlü anlayamadım. İnan gittiğim 12 dr ayrı şeyler anlattı. Annem 110 kilo malum göğüsleri tasıyamıyo ve kamburlaştı kadın.
En son çapa ismail ermiş gelin yard olurum dedi. Gittik. İnan her dr a 3 vesaitle gidiyoruz sürüklüyorum kadını. Neyse uzatmycam bu ameliyatı ben yaparsam 6.500 dedi çünkü ben plastik cerrahım dedi. Rapor bu hastaneden almak çok uğrastırır siz Bakırköy Sadi Konuk Fizik tedavi yada Genel Cerraha gidin dedi. Daha öncede Sadi Konuka plastik cerrah ve fizik tedaviye sormuştum biz heyet raporu vermiyoruz burda ücretli dedi.
Nasıl alınıyor bu rapor anlatırmısın önce kime gidiyoruz?
Merhaba Çapa İstanbul Tıp Fakültesi plastik cerrahi bölümüne gidip şikâyetinizi anlatın. Kamburluk başladığı yaralar vs. Muayene ettikten sonra ameliyat olabileceğini söyleyecektir ve fiyat verecektir. (6500 7000) tl civarı. Fakat siz maddi durumunuzun yetersiz olduğunu ve annenizin bu durumda rapor alabileceğini düşündüğünüzü belirtin ve rapor için yönlendirmesini rica edin. Sizi Beyazıt'a yönlendirecekler. 3 kere gidiyorsunuz doktorlar muayene edip gerekli testleri yaptırıyorlar. Eğer uygunsanız 4. gidişinizde rapor veriyorlar. Sonra tekrar Çapa'ya gelip doktorlara raporu veriyorsunuz. Ameliyat öncesi rutin tahlilleri istiyorlar. En geç 6 ay olmak koşuluyla size bir ameliyat tarihi veriyorlar. Bir gün önce yatış yapmanızı istiyorlar genellikle bu pazar gününe falan denk geliyor. Ertesi gün ameliyata alıyorlar. NOT; özel oda fiyatları Çapa'da 100 tl ama özel oda tutmanıza gerek bile yok çünkü zaten plastik cerrahi bölümü yoğun değil ve iki kişilik odada refakatçi ve hasta olarak kalabiliyorsunuz. Başka sormak istediğiniz atladığım bir konu varsa lütfen sorunuz. Sevgiler...

Merhaba,
Teşekkür ederim. Annem şuan rutin işlerini yapabiliyor tek dikkat etmesi gereken şey eğilmeyecek ve ağır kaldırmayacak. Birde uyurken sırt üstü uyumak zorundasınız pek tabi. Annem şuan iyi bir ağrısı yok ama henüz tabiki iyileşmedi her gün gece uyumadan önce mutlaka krem sürüp üzerine gazlı bez koyarak hastaneden verilen özel sutyeni tekrar takıyor.

Merhaba Çapa İstanbul Tıp Fakültesi plastik cerrahi bölümüne gidip şikâyetinizi anlatın. Kamburluk başladığı yaralar vs. Muayene ettikten sonra ameliyat olabileceğini söyleyecektir ve fiyat verecektir. (6500 7000) tl civarı. Fakat siz maddi durumunuzun yetersiz olduğunu ve annenizin bu durumda rapor alabileceğini düşündüğünüzü belirtin ve rapor için yönlendirmesini rica edin. Sizi Beyazıt'a yönlendirecekler. 3 kere gidiyorsunuz doktorlar muayene edip gerekli testleri yaptırıyorlar. Eğer uygunsanız 4. gidişinizde rapor veriyorlar. Sonra tekrar Çapa'ya gelip doktorlara raporu veriyorsunuz. Ameliyat öncesi rutin tahlilleri istiyorlar. En geç 6 ay olmak koşuluyla size bir ameliyat tarihi veriyorlar. Bir gün önce yatış yapmanızı istiyorlar genellikle bu pazar gününe falan denk geliyor. Ertesi gün ameliyata alıyorlar. NOT; özel oda fiyatları Çapa'da 100 tl ama özel oda tutmanıza gerek bile yok çünkü zaten plastik cerrahi bölümü yoğun değil ve iki kişilik odada refakatçi ve hasta olarak kalabiliyorsunuz. Başka sormak istediğiniz atladığım bir konu varsa lütfen sorunuz. Sevgiler...

Çok çok tesekkür ederim. Biz çok hastanenin plastik cerrahına gittik.

İlk gittiğimiz
Kanuni Sultan Süleyman

6 ay sonraya mamografi günü verip, 6 ay sonra o makina arızalanıp, neyse cektikten sonrada ultrason isteyip, daha sonra genel cerrahtan ameliyatı uygundur kagıdı isteyip ( ki bunlar hep ayrı günlerde malum randevu alınmıyor) sonra tekrar gittiğimizde 3-4 ay sonra gelin ameliyat günü vereyim deyip, 4 ay sonra ama sizin memeniz küçülmüş 1 cm le kaybettiniz dedi.
Çıldırmamak elde değil.

Bahçelievler Devlet
- bu ameliyatı ben yaparsam eğer estetiğe girer çünkü ben plastik cerrahım. Ama tam teşekküllü bi hastane heyet raporu verirse sgk karşılar.
-peki dedim heyet raporu nasıl alcaz
- fizik tedaviye gidin dediler yada dahiliye yada cildiye.

Onlarada gittik ama mesela fizik dediki,
-evet memeler büyük, ben size fizik tedavi yazcam, olmazsa kamburluk ameliyatı yapcam, meme benim konum değil

Bağcılar arastırmaya gittik,
Onlarda gidin 15-20 kilo verin gelin yapalım dedi.

Bakırköy Sadi Konuğa gittik o plastik cerrahda bizden heyet raporu alamazsın benim ameliyatımı sgk karsılamaz dedi.

Yani hepsi yokuşa sürdü

Yani biz çapada plastik cerraha gittik dediğin gibi 6,500 dedi. Ama sgk raporla karsılar dedi. Raporu nasıl alcaz dedim, bu hastanede çok uğrasırsınız baska hastanenin fizik tedavisine gidin dedi, fizikde ben kambur ameliyatı yapar fizik öneririm meme benim konum değil dedi.

Biz doğru dr mu bulamadık acaba?

Bide bu plastik cerrahlar rapor için bana gelmeyin dahiliyeye, genel cerraha, fizik e, cildiyeye gidin diyor ya, orda tıkanıyorum.

Çapadaki plastik cerrah Beyazıta bi sevk kağıdıylamı yönlendiriyo, Beyazıtda ne hastanesi var? Yoksa ben Beyazıta kendimi gün alıp gidiyorum.

Çapa'ya gittiğinizde bu bahsettiğiniz bilgileri aldıktan sonra ameliyat için rapor almak istiyorum dediğinizde Beyazıt'a esnaf hastanesine fizik tedaviye gönderiyorlar. Fizik tedavide rapor almak için gittiğinizi ifade edip muayene olacaksınız. Onlar zaten bahsettiğim gibi sizi yönlendiriyorlar.

Rica ederim. Umarım en kolay şekli ile halledersiniz. Sorunuz olursa çekinmeyin lütfen

Merhaba arkadaşlar,

Bir ay önce annem meme küçültme ameliyatı oldu. Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünenlere gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle muayene olmak için İstanbul tıp Fakültesi (Çapa) gittik. Ücretsiz ameliyat olmak istiyorsanız rapor almak için Beyazıt'a yönlendiriliyorsunuz. Ücretli olmak isterseniz ameliyat ücreti 7 bin tl. 1 ay içerisinde raporu aldık. Daha sonra rutin tahliller yapıldı ve 3 ay sonrası için gün verildi. Biz bu kadar erken zaman dilimi içerisinde gün alacağımızı tahmin etmiyorduk, yaz tatili olduğu döneme denk geldiği için 3 ay kadar erteledik. Şimdi ameliyata gelelim. Annemin ameliyathaneden çıkması 5 saat sürdü. Tabi bu süre içerisinde ölçülendirme,hastanın uyanması vs dahildir. Ameliyat sonrasında 110 olan göğüs ölçüsü 85 oldu. Çıktığında göğüslerinin koltuk altına doğru olan iki kısımda direnler vardı. Diren ne diyecek olursanız atık kanı temizlemek için kullanılan serum hortumu gibi birşey ve ucunda kanın toplanacağı bir hazne var. Ameliyattan sonra rutin olarak ağrı kesici ve serum aldığı için çok ağrısı olmadı. Tek şikayeti serumlar ve iğnelerin sürekli aynı yerden verilmesi nedeniyle duyduğu ağrıydı. Ve pek tabi direnlerin olduğu kısımdaki ağrı. Ameliyattan sonra 3 gün hastanede kaldık. Bu süreçte ameliyattan sonraki gün ödem oluşmaması için yürümesi gerektiğini söylediler. Ara ara bahçeye inerek yürüyüş yaptık. Hastanenin plastik cerrahi bölümü yoğun değil ve odalar boş öncelikle özel oda tutmak istedik ama kimsenin olmadığını görünce gerek duymadım iki kişilik odada yanımızda başka bir hasta olmadan kaldık. Doktorlar oldukça ilgili ve güler yüzlü hiç bir problem yaşamadık. 2. Gün pansuman yapıldı. Bu arada ameliyat olmadan önde medikal sütyen satın alıyorsunuz anlaşmalı oldukları firmalar odanıza gelerek alıp almayacağınızı soruyor (almak zorunda değilsiniz dışarıdan kendiniz de alabilirsiniz.) biz aldık çünkü başka firmaların (çevredeki medikallerin) aynı ürünü pahalı biz 150 tl ye aldık. Satıcı doktorlara teslim ediyor ameliyattan sonra kendileri orada takıyorlar. 3. gün sonunda eve çıktık aslında daha fazlada kalabilirsiniz ama enfeksiyon riskiniz olduğu için taburcu etmeyi daha uygun buluyorlar. Eve ulaşmadan önce sirke ile heryeri steril hale getirdik (sirke kesinlikle tavsiye ediyorum) Bir iki tane ortopedik yastık aldık birisi belinin altı için diğeri boyun için. Yastıkların ikisinin fiyatı toplam 50 tl. İltihap olmaması için largopen ve ağrı kesici için arviles ilaçları verildi. Ödem oluşmaması için 1 hafta tuzsuz yemek yemeniz öneriliyor. Eve çıktıktan sonra ağrıları oldu ama öyle dayanılmaz ağrılar değil. Taburcu olduğumuzda direnler hala çıkarılmamıştı. 3 gün sonra kontrol için gittiğimizde onlarda çıkarıldı ve rahatladı. 1 hafta boyunca ara ara yürüyüşler hariç yataktan pek çıkmamanızı tavsiye ederim. Daha sonrada epey dikkat etmeniz gerekecektir. 2. Kontrolde bir kaç dikiş alındı. Diğer dikişlerin kendisinin eriyeceğini öğrendik. 4 kere kontrole gittik ve herşeyin yolunda olduğunu öğrendik ve artık kontrole gelmesine gerek olmadığını ancak ters giden birşey olursa gelmesini söylediler. Pansumanlarını kendimiz yapıyoruz. Bir cil kremi sürerek gazlı bezleri yerleştiriyoruz ve medikal sütyeni takıyoruz hepsi bu. Fakat krem süren kişi mutlaka tek kullanımlık eldivenlerden kullansın ve gazlı bezleri kapalı pakette alın, buna dikkat edin. Ameliyatın üzerinden 1 ay geçti şuan hiç bir ağrısı yok ama her gün kremi sürmeye devam ediyoruz gazlı bezle kapatıp sütyen kullanıyor. Sormak istediğiniz sorular varsa bilgim dahilinde ise yanıtlayabilirim geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun ben de ameliyat olmak istiyorum eğer başarılı bi sonuç alırsak anneme de düşünüyoruz sanırım bu duru durum genetik

Arkadaşlar benimde bugün yatışım yapıldı.sabah meme dikleştirme yapılacak fakat tek korkum his kaybı.var mı bu durumu yaşayan? Herkesin farklıdır tabi.tek merak ettiğim ne kadar.ne kadar süreli gidiyor?

Arkadaşlar benimde bugün yatışım yapıldı.sabah meme dikleştirme yapılacak fakat tek korkum his kaybı.var mı bu durumu yaşayan? Herkesin farklıdır tabi.tek merak ettiğim ne kadar.ne kadar süreli gidiyor?
Ücret ödediniz mi ve süreç nasıl ilerledi biraz bahseder misiniz?

Çok çok iyi bu kadarını asla tahmin etmezdim.dr um çok iyi.zaten etrafımda 5 kişiye daha meme ameliyatı yapmıştı onları görerek devlette olma cesareti gösterdim.gıdı lipo yaptırdım bugün 4. Günüm ve ilk günden itibaren sadece küçücük bir morluk var.dümdüz sımsıkı.agrım sızım sadece ikinci gün oldu o da çok ağır degil.ilgi alaka çok iyi.daha önce şakak germe yaptırmıştım sağ ve sol taraf komple kel kaldı oluşan skardan dolayı onları da dikti tekrar sıkı bir şekilde.hepsi 17 bin 500.göğüslerim şimdiden harika gözüküyor ama dediğim gibi sadece 4. günüm ilerleyen günlerde ne olur bilmem

Arkadaşlar bir düzeltme yapıyorum.tüm işlemlerden çok memnunum hatta hiç ameliyat olmamış gibi hafif ve rahat hissediyorum fakat gıdı lipodan sonra ağzım kaydı.dr geçecek dedi ama ne zaman geçeceğiyle ilgili bilgi vermedi.bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar bir düzeltme yapıyorum.tüm işlemlerden çok memnunum hatta hiç ameliyat olmamış gibi hafif ve rahat hissediyorum fakat gıdı lipodan sonra ağzım kaydı.dr geçecek dedi ama ne zaman geçeceğiyle ilgili bilgi vermedi.bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Devlette ücretsiz yapılmıyor mu bu ameliyat?

X