İğneli Epilasyon İstanbul'da iğneli epilasyon yaptıranların paylaşım alanı

Merhaba ben lazer mağduru 24 yasında bir genç kızım.(17yasımdan 22yasıma kadar toplam 5 yıllık lazer mağduruyum)İğneli epilasyona başlama sürecimi ve ondan önceki sürecimi anlatmak istiyorum. 17 yaşında yüzümdeki favori kısımlardaki tüylerden tamamen kurtulmak için lazere başladım.Lazere gittiğim yerde 6 seansta kesin sonuç alacağımı tüylerimin biteceği o kadar gerçekçi söylendi ki tabi o zamanlar ergendim bana söylenenlere inandım. Meğer hayatımın en büyük hatasını yapmışım. Yüzümde sadece favori kısımda bulunan tüyler gitgide daha çok kalınlaşmaya ve artmaya başladı iyice tüm yüzüme yayıldı. Kılın arttığını ve kalınlaştığını görünce bu sefer ısıyı daha fazla verdiler yüzüm yandı resmen işkenceydi hala yazarken yaşadıklarım gözümün önünden gitmiyor. 2 yılın sonunda cilt doktoruna göründüm bana iğneli epialsyona gitmem gerektiğini söyledi.İki sene bu şekil lazere gittikten sonra özel bir hastanenin lazer yaptığı yere gittim. Bana orda yanlış işlem uygulandığı için bu hale gelindiğini kendilerinin benim kıllarımı tamamen bitireceklerini söylediler ve yine ikna edici bir para tuzağıydı yok efendim bu kremi sürersem cilt kanserinden korurmuş bana bayada kremler aldırttılar. (300 tl sırf kremlere verdim bundan 6-7 yıl önce.) Ve iğneli epilasyonun yüzümde delikler oluşturacağını kabuklaşacağını izler bırakacağı söylendi ve baya korkuttular.Orada lazere devam ettim bu sefer kıllar çeneme ve boynuma yayıldı.Onlara yüzümdeki kılları bitireceklerini söylediğimde bana dedilerki normal ağdaya geliyormuşsun gibi gel,senin yapınla alakalı vs vs bir sürü bahaneler üretiyorlardı.2haftada bir bazen haftada bir lazere gidiyordum bir ayı bulmuyordu o kadar itici bir görünümdeydiki sürekli gitmek istiyordum. Normalde ayda bir gitmem gerekirken ben 1-2 haftada bir gidiyordum.Artık psikolojikmen aynalara bakamaz hale gelmiştim. İntihar etmek,ölmek istedim sürekli ağlar haldeydim.Arkadaşlarım saçlarını topluyorken saçlarımı asla toplayamazdım utanırdım dalga geçecekler diye. Başımı öne eğerek yürürdüm birileri yüzümü görüpte tiksinmesin diye.Tekrar başka lazer yerleri araştırdım öğrenci olmama rağmen bursumla paramı köşeye atıp biriktiriyordum ünlü bir kadının lazer yeri vardı İstanbul’un en elit yerinde. O kadının olduğu yere gittim yardımcısıyla görüştüm dedim ki yüzüm daha kötü olur mu çünkü her gittiğim yerde daha kötüsü geliyordu başıma bana dediki senin yüzün daha ne kadar kötü olabilir ki beni aşağılar bir şekilde böyle söyledi ordan ağlayarak çıkıp yurda gittim arkadaşıma anlattım o da halime o kadar üzüldü ki bana iğneli epilasyon yapan bir yer buldu. Ve sabah kalktığımda bana instagramdan iğneli epilasyon yapan kadının bütün her şeyini gösterdi o paylaşımlara bakarken acaba benim yüzümde böyle düzelecek mi diye hayal kurardım. Sonra oradaki iğneli epilasyon yapan kadınla görüştüm.Çok yoğun olmasına rağmen mağduriyetimden dolayı bana randevu ayarladı ve ön görüşme yaptık. Bana 1 yıl içinde yüzümün iyileşeceğini söyledi.Daha sonra deneme atışları yapıldı. Bana sihirli parmaklarıyla dokunuşlar yaptı.İlk senasım 2 saat yüzüm 2 saat boynum olmak üzere 4 saatti.Tabi zamanla bu süreler kısaldı. 7 seansın sonunda benim yüzüm sonuç gösterdi.1 yıl bile sürmedi. Şimdi ise 4 ayda bir iğneli epilasyona rötüş için gidiyorum. Ve işte en son dün gittim,tüm yüzüm, çenem ve boynum en ince ayrıntısına kadar 20 dakikacık sürdü. Kesinlike iğneli epilasyona karşı önyargınız olmasın ben iğneli epilasyon sayesinde kurtuldum. Tabi işinin ehli uzman kişiler bulmanız gerekiyor. Her iğneli epilasyon yapıyorum denilenlere inanmayın ben gerçekten işinin profesörü olan bir kadın sayesinde kurtuldumUmarım bu sürecimi yazarken sıkmamışımdır. Burda okurken bile yorulmuş olabilirsiniz ve ben 5 yıl boyunca yaşadığım işkenceyi ancak bu kadar anlatabildim. Sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz çekinmeden ☺️

Arkadaşlar doğa hanıma ulaşamıyorum garıp bir şekilde telefon kapalı instigram kapalı google da cıkmıyor koronadan birşeymı oldu kadına diye düşünmeye başladım. garip

Merhabalar
Ben istanbulda yaşıyorum. Yaptırdığınız yer istanbuldaysa paylaşırsanız sevinirim.

Sonunda ben de başladım 2-3 ay oluyor heralde 200 dk oldu şu ana kadar. Fotoğraflamaya çalışıyorum değişimimi başlık açacağım buraya. Ben Bağcılar Güneşli’de bir yere gidiyorum uzun araştırmalar sonucunda. Şu anda siyah tüy olan yüzümdekiler ince en açık renk griye dönüşmüş durumda, daha önceden hiç işlem görmedi yüzüm bu arada. Şimdilik memnunum sorularınız varsa alabilirim.
Gittiğiniz yerden memnunsanız özelden banada gönderebilirmisiniz bilgilerini. Bende güneşliye yakın oturuyorum.

Zeynep Polat'ta 1.5 yıl önce işlem yaptırdığım göz altımın izleri 1 yıldan uzun sürede geçti. Süsen Hanım'a başlamıştım şuan memnunum. İz sorunu yaşamadım. Kalın tüyler neredeyse bitti. Baya rahatladım. Bir daha asla iğneli yaptırmam diyordum ama Süsen Hanım gibi işin ehli birini bulmak gerekiyormuş. Kalın tüyler ve küçük alanlar için Süsen Güzellik'i tavsiye ederim. Biraz yavaş çalışıyor ama Zeynep kadar değil. En azından çalıştığı yerde 1 yıl gibi uzun sürelerde geçmeyen iz sorununa sebep olmuyor. İnce tüyler ve büyük alanlar için başka bir merkez arayışındayım.

Selam,
Benim kıl tüy derdim kalmadı çok şükür bitti ama hobi olarak arada bir sayfaları okuyorum :) bir zamanlar benimde çaresiz hissettiğim günler aklıma geliyor yardımcı olmak adına yazmak istedim işini severek -resmen iğneliye aşık - yapan birini ben de bu sayfalarda bulmuştum isteyenlere özelden bilgi verebilirim
Özelden bilgi verebilir misiniz nereye gittiniz fiyat olarak uygun bir yer bulmaya çalışıyorum

X