İstanbullu kadınlar?

Oncelikle esiniz ise giderken servis mi, kisisel aracini mi yoksa toplu taşımayı mi kullanacak?
Kendi is yerimden ornek vereyim, anadolu yakasinin merkezi bir noktasindayiz, gebzeden gelen de var Esenyurt'tan gelen de, servise binip uyuyorlar, hic sikayet edeni duymadim, ama araci kendi kullanana eziyet olur mesela o yol.
Fiyat-performans semti olarak da size Sancaktepe (Sarıgazi ve Yenidoğan) ya da Çekmeköy un tasdelene kadar olan bolgelerini onerebilirim. Ben Çekmeköy deyim, toplu tasimayla levente, mecidiyekoye falan gitmem is saatleride bile max 45 dk suruyor.

Başakşehir agaoglu 1+1 -1500 kıra 400 aıdat metroya yakın dusunursen
Ama boll arapla yasamak canını sıkmazsa:))

Öneriniz için çok teşekkürler, ismi ağaoglu my world europe sanirim. baktık şimdi eşimle gayet şık gözüküyor ama maslağa uzak burası da. Son düsünce olatak maslaga yakin yerler arasindan secim yapmak istiyoruz :KK37::KK5:

Oncelikle esiniz ise giderken servis mi, kisisel aracini mi yoksa toplu taşımayı mi kullanacak?
Kendi is yerimden ornek vereyim, anadolu yakasinin merkezi bir noktasindayiz, gebzeden gelen de var Esenyurt'tan gelen de, servise binip uyuyorlar, hic sikayet edeni duymadim, ama araci kendi kullanana eziyet olur mesela o yol.
Fiyat-performans semti olarak da size Sancaktepe (Sarıgazi ve Yenidoğan) ya da Çekmeköy un tasdelene kadar olan bolgelerini onerebilirim. Ben Çekmeköy deyim, toplu tasimayla levente, mecidiyekoye falan gitmem is saatleride bile max 45 dk suruyor.

Kendi özel aracını kullanması gerekiyor. Son karar olarak çalışacağı bölgeye yakın bir yerden ev bakacagız. Bugün burdaki arkadaşların önerilerini listeleyip bu yerlere internetten biraz bakacagım. Yüksek oranla kağıtkane, sarıyer ve eyüp önerilmiş. Sizin de bu konuda bir öneriniz var mı acaba? Sancaktepe ve çekmeköy demissiniz, bu yerler yakın mıdır maslağa?

İstanbulu bilen herkes yakın yer bakın diye yazmış. Bizde eşimin işi nedeniyle yıllar sonra istanbula dönüyoruz. Bizde birde ufaklık var. Ev-okul-iş yürüme mesafesi olacak şekilde bir düzen kurmaya çalılıyoruz. Trafikten kaçarsak İstanbul çekilir hale gelir belki diye. Mesafeyi ne kadar kısa tutarsanız hayatınız o kadar kolaylaşır. O kadar kira vereceğime ev alırım diye düşünüyorsunuz ama huzur, sağlık önemli şeyler. Bunlardan vazgeçmeyin derim ben.

Araba ile işe gidip gelecekse Maslak tarafına yakın olarak Sanayi Mahallesinde 1+1 evler var çok küçük oluyor ama onlara bakabilirsiniz. Yakınlık olarak aynı yolun üzerinde Levent-4.Levent-Sanayi mahallesi (buralar kağıthane diye geçiyor)-Maslak şeklinde. 5. Levent de benzer yakınlıkta ama arka tarafta kalıyor sanırım. Kağıthane konusunda mahalleden mahalleye çok değişiyor ortam, biraz gidip görmeniz araştırmanız gerekiyor. Sizin için nelerin önemli olduğunu da siz tartabilirsiniz. Maslak tarafında da sanırım istinye park'ın arka taraflarında siteler var tabii biraz pahalı olabilir. Karşı tarafta Reşitpaşa var ben oralarda okurken gecekondulardan oluşuyordu değiştiyse belki oraya da bakabilirsiniz. Diğer tarafında İstinye var çok yakın değil ama arabayla gidip gelecek ise fazla sıkıntı olmayabilir. Siz toplu taşıma ile gidip gelecekseniz metroya yakın bir yerden bakın küçük şehirden İstanbul'a taşınmak çok zor trafikten insanlardan aşırı bunalabilirsiniz.

1+1 evler genellikle yeni yapılmış veya daha büyük dairelerden bölünmüş oluyor. Arama yaparken 2+1lere hatta 3+1lere de göz atın derim büyüklük olarak hiç beklemediğiniz sonuçlar çıkabilir. Fiyat olarak da. 2000 tl kira seviyesinde 1+1 2+1 3+1 bulabilirsiniz hatta benzer yerlerde bile olabilir. Aramanızı genişletin derim.

Merhaba ben Kağıthane / Hamidiye mahallesinde oturuyorum. Biz de 8 ay önce Gebzeden buraya taşındık. Malesef birçok yerde olduğu gibi kiraları pahalı ama ben sevdim. Market , eczane vb ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Eşinize şirket araç verecekse de zaten çok daha iyi. Ama sürekli otobüs ve minibüsler de var zaten ulaşım için.

Kendi özel aracını kullanması gerekiyor. Son karar olarak çalışacağı bölgeye yakın bir yerden ev bakacagız. Bugün burdaki arkadaşların önerilerini listeleyip bu yerlere internetten biraz bakacagım. Yüksek oranla kağıtkane, sarıyer ve eyüp önerilmiş. Sizin de bu konuda bir öneriniz var mı acaba? Sancaktepe ve çekmeköy demissiniz, bu yerler yakın mıdır maslağa?

eyüp değil de alibeyköy sırtlarından bakabilirsiniz teme yakın olur.
avrupa konutları tem de olana bakın semt olarak alibeyköy diye geçiyor olabilir. emin değilim.

Her ikisi de yakin degil ancak uygun fiyata ev almayi dusunuyorsaniz, pendik ya da esenyurta gore hem daha yakin hem daha temiz semtler.
Ben öğrenciyken Şişli'de, sonra uzun süre Bakırköy'de oturdum, avrupa yakasini genel olarak sevmiyorum, çok kalabalik, cok kozmopolit, eger nezih bir sitede oturmuyorsaniz ne cikip yuruyecek bir alani var ne arabayi park edecek yeri. 15 yil Avrupa yakasinda yasadiktan sonra 6 yildir Anadolu yakasinda nefes aldim.
Avrupa yakasinin da yeni yapilanan bolgeleri guzel, gokturk tarafi cok guzel mesela, ama ulasimi nasıldır hic bilmiyorum. Ustelik bu bahsettiğiniz semtler de oldukca pahalilar, sahsen Eyüp ten maslaga gidip geecegime kavacikta oturup bir kopru mesafesini gidip gelmeyi tercih ederim (madem o fiyatlari gözden çıkaracaksiniz)

Herkese merhabalar 😊
Konuya nasıl girecegimi, nasıl bir grizgah yapacagimi pek bilemedim açıkçası. Eşimle birlikte Bursa'da yaşıyoruz. Kirada yaşarken bahçesi olan (bahçe katı), Bursa'nın güzel bir semtinde iki katlı şirin bir ev satın aldık. Ve buraya, kendi evimize taşındık (6 ay kadar süredir de burda yaşıyoruz.) Burda yaşamasını çok sevmemize rağmen burdan taşınmak zorundayız; çünkü eşim terfi etti ve bundan böyle İstanbul'da bölge müdürlüğü yapacak. Yani sonuç olarak istanbula taşınmak zorundayız. Semt olarak maslak bölgesinde çalışacak olmasina rağmen ordaki kiralar oldukca fazla oldugu icin oralardan ev bakmak yerine anadolu yakasindan kurtköy ve pendik; avrupa yakasindan ise avcılar ve esenyurt gibi semtlerden ev bakiyoruz. Bu arada 1+1 daire bakiyoruz. 1+1 daireler anadolu yakasinda (baktigim yerler arasinda) kiralik bedel olarak 2.000 lira iken satilik bedel olarak 200.000 lira civarindalar. 200.000 liralik evin aylik kredi ödemesi zaten aşağı yukarı 2000 liraya tekabül ediyor. Bu sebepten dolayi 2000 lira kira odemek yerine ev satin almak bana daha cazip geliyor. Bu semtlerden baktigim evler hep site içerisinde, havuzlu, güvenlikli, sosyal tesisleri olan evler. Diğer taraftan esenyurta baktigim da evlerin aşırı ucuz olduğunu goruyorum. Burdaki evler diger baktigim 1+1 evlerine gore hem daha buyuk ve dolayisiyla ferahlar hem de satılık bedel olarak daha uygunlar (140.000, 150.000 gibi). Ama coğunda evlerin, binanın veya sitenin dıştan, genel olarak görünümleri yok nedense. Olanlarda göktelen tarzindalar. Binalar, belki de binalarin cok yuksek katlı olluşlarından kaynaklıdır bilmiyorum ama depreme dayanıklılık konusunda ben de şüphe uyandırdılar. Bu semtin google fotograflarından eskortların gırla oldugu bir semt oldugu sonucunu çıkarttım. Bu ne kadar dogrudur ne kadar yanlıstır, doğruysa bu bir sorun teşkil etmeli midir bilmiyorum tabi. Bu semti bize önerme ve önermeme sebeplerinizi açıkçası cok merak ediyorum.
Daha önceden de belirttigim gibi İstanbul'un semtleri konusunda pek bir bilgiye sahip degilim. O yüzden hangi semtin bizim açımızdan daha faydalı olacağı konusunda tedirginlik ve akıl karışıklılıgı yaşıyorum. Aranızda istanbulda yaşayan, yaşamış olan veya bu sehir hakkında az cok bilgi ve tecrubeye sahip olan hanımlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.
Sizce anadolu yakasindan mi yoksa avrupa yakasindan mi ev almaliyiz? Bu yakalardan bana önerebileceginiz veya kesinlikle buraları önermiyorum dediginiz yerler var mı? Genel olarak bu konuda bana sunabileceginiz alternatiflerinizi ve elestirilerinizi bekliyorum.🏡

Bu arada esim yeni görevine 1 mart tarihinde başlayacak ve İstanbul'a baska bir şehirden gelecegi icin 50 günlük bir otel hakkı (çift kişilik) tanınıyor. Bu süre zarfında bu konaklama işini çözmemiz gerekiyor.

Güncelleme: arkadaşlar esenyurtu ve avcıları unutun. Iki yer hakkında duyduklarım bu iki bölgeyi bana eletti. Kurtköy ve pendiği de unutun. Bu bolgelerden ise gidip gelmesi anladigim kadariyla aşırı yipratici olacak. Maslağa yakın yerlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelen tavsiyler arasinda
- kağıthane
- 5.levent
- eyüp
- ayazağa
- 4. Levent
-sultangazi (ugurmumcu siteler)
-bahceköy
- bayrampaşa

Bunlara ek olatak önerebileceginiz yerler (site ismi de olur) varsa bekliyorum.

esenyurtu ele cnm sen aileyle orada yaşamak çok zor pek iç açıcı şeyler duymuyorum o semt hakkında

Kendı aracı mecbursa yakın olması sart tabı kı
Yoksa omru yollarda gecer🙈🙈

Hiç bilmediğin büyük bir şehirde ev almak çok büyük bir risk başkalarının fikriyle hareket etmemelisiniz mesela çocuğun okulu da iyi olmalı. En iyisi bir süre kirada kalıp yaşanacak yaşanmayacak yerlere sizin karar vermeniz olur. Anadolu yakasından maslak özel araçla her gün çekilecek dert değil üstelik. Bir süre metroya yakın olan şişli gibi depreme dayanıklı bir semtte kirada oturabilirsiniz ev alma sürecinde

Öncelikle yeni işi haylrı olsun eşinizin. Yaklaşık 40 yıldır İstanbul lu olduğumu ve bunun 30 senesini kağıthane bölgesi semtlerde yaşamış biri olarak size hem mesafe hem kalite hemde bütçe olarak gültepe de nef evlerini kağıthane de de mod İstanbul ( hamidiye yeni ve havası manzarası çok güzel) ayrıca şimdiki evimin yakınında olan anıl park evlerini tavsiye ederim ( kağıthane merkez)

nef asla bakmayın lütfen!

Istanbullu kadınlar ne alaka anlamadım. Fikrimi söylim anadolu yakası

X