Istedigim adaletti ama bu şekilde değil..

cingozrecai

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2018
789
3.310
Sizin bebeğiniz doğduktan sonraki konularınızı biliyorum, onlarda haklısınız ama bu konuda ahınız falan tutmamış. Tutacak olsa haklı olan insanların ahı tutar.

Kayınvalide ve kayınpederin çocuk isteği çoğu insanın başına gelen bir şey. En iyisi bile ya bir çocuğunuz mu olsa acaba diye çıtlatır. Kaldı ki durumunuzu bilmiyorlarmış.

Vajinusmus olup tedaviye yanaşmayan siz, sizin tedavi olmanıza sıcak bakmayan eşiniz, özelinizi annesine anlatan eşiniz, görümcenin olayla hiç alakası yokken evladından görsün diyen siz. Görümcenin başına aynı olay gelince sizin ahınız tuttu çünkü siz kayınvalideniz tarafından mağdur edildiniz öyle mi? Oldu.

Demek ki sizin de ikna edilmeniz gerekiyormuş kayınvalideniz tanımış sizi. Dışarıdan bakınca bir hastalık için hastayı tedaviye ikna etme çabası garip gelmedi mi size? Şeker hastasına yalvar yakar insülin vurmak gibi bir şey.

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
27.108
72.378
42
Bir de vajinismus aile büyüklerine nasıl anlatılır ya?
Hani marjinal bizdik?

Blackmoon123

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
3.363
4.488
22
Iste zaten o anlik uzgunlukle soyledigim sozden pismanim farkindayim
Son pişmanlık fayda etmez demişler bidahakine insanlara böyle şeyler söylemeden önce durup bi nefes alın herkes aynı şeyi yapsa kimsenin başı beladan kurtulmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pinkflambe

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
6.383
28.639
Neyin ahını ettiniz anlamadım sayelerinde tedavi olmuşsunuz. Sizin özelinizi ortalığa döken kocaya değil de tedaviye ikna eden kaynanaya bilenmekte ilginçmiş. Öyle kendi kendine geçsin diye bekleseydiniz muhtemelen hala daha bekliyordunuz, hatta yüksek ihtimal boşanmıştınız. Kendi kendine geçsin diye beklemek nasıl bir düşüncedir onu da anlamadım zaten.

Ahınızın tuttuğunu düşünmüyorum ama öyle bile olsa görümcenin günahı yokken ona ah etmeniz olmamış. Burdan da ders çıkartın kendinize olaydan bağımsız insanları olayların içine çekmemeniz gerektiğine dair

LOTUS0

''Şimdi''den başka zaman yok.
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
11.850
28.786
Hepimiz baskalarinin sebep oldugu sorunlar yaşıyoruz.

Ama yalnızca kötü insanlar sorunu çikarana değil de suçu günahı olmayan evlada beddua ediyor. (Sorunu çıkarana da etmemek lazım da insan dayanamıyor bazen.)

Saniyor musunuz ki bunun karmasını yaşamadan öleceksiniz?

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.660
2.171
Dertli bacınız geldi hanımlar aslinda dert değil karma diyelim buna...Evliligimin başında vajinismus yasadım çok yıprandık ciddi manada sonra eşimin ailesinin cocuk yok mu soruları k.peder dahi soruyordu cevreden gelen sorular derken daha cok yiprandik bir gün konu konuyu açmış eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim Allahim bana ne yasattiysa kendi kızinda görsün dedim tedavi oldum gecti hamilelik dogum lohusalik derken daha bir cok şey oldu k.validemle görüsmüyoruz yani görüşmüyoruz derken selamlasmadan ötesi yok kizimi görünce kucagina alir sever sevmesini hic bir zaman engellemedim neyse konumuz bu değil.Görümcem yeni evli konuya tam hakim olmamakla birlikte bir baskiya maruz kaldıgini anlatıyor sürekli bir çocuk baskisı gördügünden yakinıyor sonra aglıyor agliyor derken baya agliyor derdi var gibi belki de ayni sorunu yasıyor bilmiyorum..sürekli k.validesi bize gelin baskısi yapıyormuş kiyafetlerine giyimine karisıyormuş eşi onu savunsa da ailemdir diyormuş.Arayip k.valideme sıkayet ediyormuş gorümcemi.Sürekli k.validemle ayni ortamdayken anlatiyor k.validem gözümün icine bakiyor neden bakiyor bilmiyorum belki de bana yaptikları aklina geliyordur.Görümcem diyor işte leyloş sence ne yapmaliyım falan far turulmus tavsan gibi kaliyorum.Ben biraz vicdan azabi cekiyorum ah ettim tuttu keske demeseydim diye sizce anne kiz bana danisikli dövüşüklü vicdan mi yaptirmaya calisiyorlar cunku ona senin de bir kiz evladin var unutma demiştim ?
Birinin hatası için günahı olmayan birine beddua etmek gerçekten kötü ya 🥺
Ama kayınvalidenizin de bir suçu yok gibime geldi bütün suç eşinizin. Niye millete yayıyor ki bizde yıllarca çocuk için tedavi gördük ama ne benim ailem ne eşimin ailesi kimse bilmiyordu. Belki ileride evliliğiniz bitecekti. Utanç verici üzücü şeyler ama kayınvalideniz sizi tedaviye yönlendirmese belki yıllarca bekleyecektiniz o da kötü olurdu. Sonu güzel bitmiş öyle düşünün. Allah görümcenize de yardım etsin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bendeuyeolcam

Guru
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
2.568
6.738
evet konunun basında yazıyor annesı gelıp konu sahıbınınde annesıylede konusup tedavıye ıkna etmısler oyle tedavı olmus
baska yorumda da esım kendılıgınden gecmesını beklıyordu demıs eger oyle olsa kayınvalıde tedavı ıcın ortalıgı ayaga kaldırmazdı dıye dusunuyorum

Ben anladim ki konu sahibi tedaviyi istemis ama esi goturmemis.
Yine de her turlu aile buyuklerine acmis olmasiyla es suclu gozumde ama konu sahibi de tedaviye yanasmamakla suclu.
Bir de ikna edildigi icin sucluyor.
Yetmiyor beddua ediyor.
Yetmiyor bedduasinin tuttugunu dusunup danisikli dovusle beni vicdan azabina mi surukluyorlar diye planlarini cozmus gibi davraniyor.

Zaten iyilik etmeden nankorluk goremezsin derler ya, iyilik etmis kadin nankorluk gormus.
Kv hem esten hem konu sahibinden daha akilli daha is bitirici bir kadinmis.

Ki saglikli bir kvde de oglunun seks hayatiyla ilgilenmez, duymak bile istemem ben olsam, kadin da alin size cozum yani tedavi olmak demis, 2021 yilinda tedaviyi dusunemeyen iki genci ortaklasa tovbestgf gerdege sokmuslar, yoksa kime ne ki ister sevissinler ister sevismesinler ama sonra bik bik bik beni tedaviye ikna ettiler diye ya da hem tedaviye yanasmayip hem de birileri bir seyler soyleyince aglamasinlar ki akli basinda insanlar tedavisini olur arkadasim bu kadar basit.
Miy miy miy giy giy giy milletin basinda ama kaynanam sebep ama arkadasimdan oldu ama egzersizleri yapamadim vs vs demez.

Bazilari kaosu ve dertli olmayi seviyor.

bendeuyeolcam

Guru
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
2.568
6.738
Bir de ah etmişsiniz ama "bu şekilde" çıkmasını istememissiniz. Yani goeumceniz de vajinusmus olabilirdi ya da kaynananız menapoz sonrası kuruluk- isteksizlik yüzünden dilinize düşebilidi. Başka ne sekilde bir "adalet" olabilir ki bu konuda?
Ahahahah, bence kaynananin vaji olmasi istenmis olabilir bu hepsinden daha adaletli ahdhfj
Arada kpeder kaynamis kimin umrunda shdj

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.533
3.669
Ben kv nizin biz geline ettik bak bizim kızımız da çekiyor diye düşündüğünü sanmıyorum. O tarz insanlarda var empati yeteneği olmuyor. Ben kv me görümceme asla beddua etmedim. Ama kendi kızı benden daha kötü kv ye düştü.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 137 gün geçti.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
47.629
165.270
49
bir gün konu konuyu açmış eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim Allahim bana ne yasattiysa kendi kızinda görsün dedim tedavi oldum gecti hamilelik dogum lohusalik derken daha bir cok şey oldu k.validemle görüsmüyoruz yani görüşmüyoruz derken selamlasmadan ötesi yok kizimi görünce kucagina alir sever sevmesini hic bir zaman engellemedim neyse konumuz bu değil.
Özelinizi kayınvalidenize anlatan eşinize bir ahınız var mı? Zira konunuzu okuduğum kadarıyla mahreminizi anlatan eşiniz, duyduklarını annenizle konuşan da kayınvalideniz, anlattığınız olayda görümcenizin size bir fenalığı olmamış, sizin de kızınız olmuş leylos, görümceniz de size ah ederse ne olacak?

Ağzımızdan dökülecek sözlere dikkat etmeliyiz, dil 2 ucu keskin bıçak gibidir, hem söyleyeni hem söyleteni yaralar.

Gofret_

Açıpta kalbine mı baktın!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
4.117
10.422
Tedavi olmak için sizi ikna etmelerinin neyi kötü ki?
Bunda bu kadar kötü bir ah edecek ne var ben anlamadım.
Ayrıca kızının ne suçu var?
Beddua adı altında masum insanları da yakan hiçkimseyi masum görmüyorum.
Sizi çok suçlu buldum. Tövbe edin bol bol ve görümceye de dua edin inşallah kabul olsun

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2 gün geçti.

Tahin Helva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
2.794
18.296
33
Bir ah edecekseniz, tedaviye sıcak bakmayan, sonra gidip bunu annesine anlatan eşinize etseydiniz ya.
Ama yok illa eşler es geçilip ailesine sarılacak. Çünkü böylesi daha kolay.

Rencide olduk diyorsunuz ama onların sayesinde tedavi olmuşsunuz.

Birine kızıp evladından çıksın demek ne kadar kötü ve cahilce.
Kimin neyi ne için yaşadığınızı bilemeyiz ama kalbiniz kötülüğü çok açık bir gerçek.

cokzorbirsecim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
2.802
6.230
eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim
Bu ah tutmaz...adres yalnış. Muhattabı kv değil ki koca.
Iyiligi dokunmuş kadının farkında değilsiniz. Rencide etmemek için annenizi de konuya dahil etmiş yani anneler devreye girmis kocada iş olmayınca.