Istedigim adaletti ama bu şekilde değil..

Ben kv nizin biz geline ettik bak bizim kızımız da çekiyor diye düşündüğünü sanmıyorum. O tarz insanlarda var empati yeteneği olmuyor. Ben kv me görümceme asla beddua etmedim. Ama kendi kızı benden daha kötü kv ye düştü.

bir gün konu konuyu açmış eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim Allahim bana ne yasattiysa kendi kızinda görsün dedim tedavi oldum gecti hamilelik dogum lohusalik derken daha bir cok şey oldu k.validemle görüsmüyoruz yani görüşmüyoruz derken selamlasmadan ötesi yok kizimi görünce kucagina alir sever sevmesini hic bir zaman engellemedim neyse konumuz bu değil.
Özelinizi kayınvalidenize anlatan eşinize bir ahınız var mı? Zira konunuzu okuduğum kadarıyla mahreminizi anlatan eşiniz, duyduklarını annenizle konuşan da kayınvalideniz, anlattığınız olayda görümcenizin size bir fenalığı olmamış, sizin de kızınız olmuş leylos, görümceniz de size ah ederse ne olacak?

Ağzımızdan dökülecek sözlere dikkat etmeliyiz, dil 2 ucu keskin bıçak gibidir, hem söyleyeni hem söyleteni yaralar.

Tedavi olmak için sizi ikna etmelerinin neyi kötü ki?
Bunda bu kadar kötü bir ah edecek ne var ben anlamadım.
Ayrıca kızının ne suçu var?
Beddua adı altında masum insanları da yakan hiçkimseyi masum görmüyorum.
Sizi çok suçlu buldum. Tövbe edin bol bol ve görümceye de dua edin inşallah kabul olsun

Bir ah edecekseniz, tedaviye sıcak bakmayan, sonra gidip bunu annesine anlatan eşinize etseydiniz ya.
Ama yok illa eşler es geçilip ailesine sarılacak. Çünkü böylesi daha kolay.

Rencide olduk diyorsunuz ama onların sayesinde tedavi olmuşsunuz.

Birine kızıp evladından çıksın demek ne kadar kötü ve cahilce.
Kimin neyi ne için yaşadığınızı bilemeyiz ama kalbiniz kötülüğü çok açık bir gerçek.

eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim
Bu ah tutmaz...adres yalnış. Muhattabı kv değil ki koca.
Iyiligi dokunmuş kadının farkında değilsiniz. Rencide etmemek için annenizi de konuya dahil etmiş yani anneler devreye girmis kocada iş olmayınca.

Keşke o karma benimkileri de tutsa 😂 belki bende vicdan yapardım ama yapmamak lazım, şimdiki aklım olsa kendime bir kahve yapar kutlardım bunu 😂😂

Bir ah edecekseniz, tedaviye sıcak bakmayan, sonra gidip bunu annesine anlatan eşinize etseydiniz ya.
Ama yok illa eşler es geçilip ailesine sarılacak. Çünkü böylesi daha kolay.

Rencide olduk diyorsunuz ama onların sayesinde tedavi olmuşsunuz.

Birine kızıp evladından çıksın demek ne kadar kötü ve cahilce.
Kimin neyi ne için yaşadığınızı bilemeyiz ama kalbiniz kötülüğü çok açık bir gerçek.
Daha güzeli, kayın aile ve eş de Leyloş 'a bakıyor, aaa ah etti tuttu diye. Erkekler ne kıymetli, biri kocasına suç atmıyor öbürleri oğluna abisine. Hiç biz neyiz ki bize gelen ne olsun da demiyorlar. Ahtır o ah.

Mahrem konuların ailelere yansımasını karşıyım. Eşiniz bu konuda haksız.
Ama vajinismus gibi bir rahatsızlığa tedaviye yanaşmamak da evliliği temelden sarsar. Burda da siz haksızsınız.
Öte taraftan toplumumuzda hatrı sayılır bir miktarda aile bize gelin baskısı oluyor, çocuk ne zaman sorusu soruluyor. Bu ah ile ilgili değildir zannediyorum ki. Ama yine de aklınızda olsun vicdanınızı ah edecek kadar kinle doldurmayın.

Olurda bedduanız tutmuş olur da çift taraflı tutarsa ? Sizin de evladınız var. Asla kimsenin evladına beddua etmem. Kalbiniz kötü sizin, hemde çok.
Ah edeceksen de kocana et. Kimseye değil. Ha kendine de edebilirsin. Ay neyse banlanmaya değmez yaw.

Şimdi şöyle bir durum var
Kızı da masum değildi ki herkes üzerine düşen payı fazlarıyla aldı .

Sistem konuşulanı kaydeder ve en doğru zamanda teslim eder insana.

Yanı öyle havaya girmeyın " beddua ettım tuttu " diye :KK53:

Siz tedavi istememişsiniz, sizi ikna için uğraşmışlar kv ile eşiniz. Direkt boşanabilirdi de eşiniz sizden ki gayet de haklı olarak bunu gerçekleştirmiş olurdu. Ayrıca baby boomer kuşağın çocuk konusunda darlamaları klasiktir, ne size özgü ne görümcenize özgü sorular bunlar.

Etmişsiniz denk gele bir beddua, şimdi de "Bedduam tuttu" diye bir hayıflanmalar. Seçilmiş insan mısınız da sizin bir demenizle insanlar kahrolsun, bir demenizle huzur bulsun? :) Yapmayın allaseniz. Çok dar kafalar bunlar. Ayrıca derdiniz kv ile ise, bunu kv ile konuşarak halledersiniz, evladına öfke yönelterek, kızından çıksın filan diyerek değil.
Neresinden tutsam cahilce, neresinden tutsam köhne, saçma.

Dertli bacınız geldi hanımlar aslinda dert değil karma diyelim buna...Evliligimin başında vajinismus yasadım çok yıprandık ciddi manada sonra eşimin ailesinin cocuk yok mu soruları k.peder dahi soruyordu cevreden gelen sorular derken daha cok yiprandik bir gün konu konuyu açmış eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim Allahim bana ne yasattiysa kendi kızinda görsün dedim tedavi oldum gecti hamilelik dogum lohusalik derken daha bir cok şey oldu k.validemle görüsmüyoruz yani görüşmüyoruz derken selamlasmadan ötesi yok kizimi görünce kucagina alir sever sevmesini hic bir zaman engellemedim neyse konumuz bu değil.Görümcem yeni evli konuya tam hakim olmamakla birlikte bir baskiya maruz kaldıgini anlatıyor sürekli bir çocuk baskisı gördügünden yakinıyor sonra aglıyor agliyor derken baya agliyor derdi var gibi belki de ayni sorunu yasıyor bilmiyorum..sürekli k.validesi bize gelin baskısi yapıyormuş kiyafetlerine giyimine karisıyormuş eşi onu savunsa da ailemdir diyormuş.Arayip k.valideme sıkayet ediyormuş gorümcemi.Sürekli k.validemle ayni ortamdayken anlatiyor k.validem gözümün icine bakiyor neden bakiyor bilmiyorum belki de bana yaptikları aklina geliyordur.Görümcem diyor işte leyloş sence ne yapmaliyım falan far turulmus tavsan gibi kaliyorum.Ben biraz vicdan azabi cekiyorum ah ettim tuttu keske demeseydim diye sizce anne kiz bana danisikli dövüşüklü vicdan mi yaptirmaya calisiyorlar cunku ona senin de bir kiz evladin var unutma demiştim ?
Görende sizi doğradı kesti sanacak napmış size iyilik yapmış tedavi olmuşsunuz üstüne bir de ah mu ettiniz tamam rencide olmuşsunuz ama sizin hatanız bu kaç yaşında evlenmiş insanlarsınız hiç mi cinsel arzularınız yok neden kendiniz doktora gitmediniz bir de madem kardeş kardeş yaşamak istiyordunuz neden evlendiniz ? Bence vicdan falan yaptırmıyorlar siz kalkıp halay çekecek yerdesiniz mutlusunuz yani boşverin

Bu kadar kötü olmayın. Görümcenizin ne suçu vardı ki. Bence tesadüften öte değil o ayrı konu ama durduk yere suçsuz insanların kötülüğünü isteyen insanlara çok sinirleniyorum.

Neden her vajinusmus konusunda tedavi olmayan, aylarca yıllarca bekleyen, birinin zorlaması ile giden üyeler var ?
Sicilce değil ki bu kendi kendine geçsin
Erkek versiyonu bende vardı. Tok açın halinden anlamıyor. Tavuk suyu çorbasına hallolacak derdi antibiyotiklik yapana kadar bekliyorlar.

Dertli bacınız geldi hanımlar aslinda dert değil karma diyelim buna...Evliligimin başında vajinismus yasadım çok yıprandık ciddi manada sonra eşimin ailesinin cocuk yok mu soruları k.peder dahi soruyordu cevreden gelen sorular derken daha cok yiprandik bir gün konu konuyu açmış eşim ben tedaviye sıcak bakmıyorum kendi kendine düzelmesini bekliyorum diye bu konuyu annesine açmış annesi gelip benim annemle konustu tedaviye ikna ettiler falan derken rencide olmuştum gercekten onur kirıcıydi ve cok ah ettim Allahim bana ne yasattiysa kendi kızinda görsün dedim tedavi oldum gecti hamilelik dogum lohusalik derken daha bir cok şey oldu k.validemle görüsmüyoruz yani görüşmüyoruz derken selamlasmadan ötesi yok kizimi görünce kucagina alir sever sevmesini hic bir zaman engellemedim neyse konumuz bu değil.Görümcem yeni evli konuya tam hakim olmamakla birlikte bir baskiya maruz kaldıgini anlatıyor sürekli bir çocuk baskisı gördügünden yakinıyor sonra aglıyor agliyor derken baya agliyor derdi var gibi belki de ayni sorunu yasıyor bilmiyorum..sürekli k.validesi bize gelin baskısi yapıyormuş kiyafetlerine giyimine karisıyormuş eşi onu savunsa da ailemdir diyormuş.Arayip k.valideme sıkayet ediyormuş gorümcemi.Sürekli k.validemle ayni ortamdayken anlatiyor k.validem gözümün icine bakiyor neden bakiyor bilmiyorum belki de bana yaptikları aklina geliyordur.Görümcem diyor işte leyloş sence ne yapmaliyım falan far turulmus tavsan gibi kaliyorum.Ben biraz vicdan azabi cekiyorum ah ettim tuttu keske demeseydim diye sizce anne kiz bana danisikli dövüşüklü vicdan mi yaptirmaya calisiyorlar cunku ona senin de bir kiz evladin var unutma demiştim ?
"Üveye etme özünde bulursun, geline etme kızında bulursun." Demisler...

Bu konuda ne koca koca. Ne anneler anne.

Ishal agizli kocaniz anasina hadi onu gectim babasina anlatip sizi dillere sakız yapıyor. Kayinvalide sizin annenize sikayetleniyor. Anneniz haddini bildirmiyor.

Siz beddua ediyorsunuz, olaylarda hic payi olamayan birine.

Onun kayinvalidesi yine anneye sikayete... yine anne had bildirmiyor.
🤢🤮

Bizim de ailelerimiz, eslerimizin aileleri mükemmel degil ama bu kadari da tiksinç 🤮🤢

X