İsteme olmadan böyle davranmaları normal mi?

Vazgeçiyorum tabii ki ailemle de konuşuyorum ailem de aynı düşünüyor ben de bırakıyorum
Ablacım bak senden bir yaş büyük kız kardeşim var bir abla olarak yazıyorum ne gelin diyorlar sana hizmet et falan diyorlar. Bırak bu çocuğu böyle aile mi olur . Yaşın daha çok küçük kendini ateşe stma . Biraz olgunlaşman lazım hatalar yapman çok normal iki yıl sonra sen evlenirsen seni de evde isteyecekler . Okuduğun bir okulun var mı bir meslek edin lütfen

Erkek arkadaşım gece geldi konuştuk ailem böyle diye beni çiğneme ne olursun görüşmezsin evlenince de kapını kapatırsın diye ağladı bayağı ama ben evliliğin böyle vir şey olmadığını ailelerin mutlaka iç içe olduğunu söyledim ailemle değil benimle evleniyorsun diyor ama anlamıyor
Çok şey yazılmış daha hepsini omumadım ama iki yıl sonra köye taşınacakmış gibi görünen ailenin evine gitseler de getmeseler de yerleşecek olan insan için sevgilinizin söyledikleri mantıklı değil. Mutlaka içli dışlı olunacak

Ben herkesi haksız buldum. Sizin gibi neden çağrılmadigimi dert etmezdim mesela sevgiliyken. Kuaföre bi de. Ne gidicem isim olmaz çağırsalar bile :) sanki yakın arkadaşım mi? Kuaför heyecanını paylaşıyım.
Davetiye kıza sorulmadan basıldığı için beğenmemekte haklı,hediyeden vazgeçicek ne var şu durumda? Teknoloji cağındayız bir tane yapıp foto atardınız, beğenip beğenmediğini sorardınız. Bana gore sizin icinde vazgeçme bahanesi olmus. Ama önemli bir hata değil kaynımın sevgilisinden hediye beklemem zaten.
Öte taraftan kv'de suçlu. Ayrımcılık yapmayın demesi alakasız bos yere araya fitne sokan bir söz olmuş. Sizi suçlu bulan bir bakış açısına sahip sanirim.
Abisi yerinde olsam bende en güzel günümün mahvoldugunu düşünürdüm çünkü ne damat ne gelin bir sey yapmamış ve yapmadıkları gibi böyle bir olayın icinde bulmuşlar kendilerini. Gelin yerinde olsam sizi aramazdım.
Benim nikâhta da elti problem çıkarıp ağladı vallahi bende arkadaşlarımla eğlenip güldüm. En güzel günümü ziyan etmeye çalıştılar ama hala daha bir kere yüzlerine böyle bir sey demedim. Görüşmüyoruz sadece.
Ilişkiler çok laçka sizde. Ben bu lackaligi sevmiyorum.
Muhtemelen yaşına veriyorum 21 yaş çok küçüksün.
Biraz daha olgunlaşıp evlenmedi tavsiye ederim.

Sen 21 yaşındasın sevgilin 22. İkinizde evlenecek yaşta değilsiniz. Daha isteme olmadan aile ile böyle diyaloglara girip çağırdı bağırmadı, siz beni ayırdınız, sen beni ayirdin muhabbetlerine girmek çok manasız. Aile sıkıntılı kesinlikle ama orada düğün telaşı varken senin gönlünü eyleyemezler.
Kim 2 sene aile evinde oturup ev alabilecek bi devirde? Eskide kaldı o kısa sürede ev parası biriktirmek. Elti 2 sene kalacakmış da sonra siz evleneceksiniz, o arada aile köye gidecek,duyda inanma. Bu kafayla elti kayın hep beraber aynı evde yaşarsınız.
Bu aileye rağmen evlenme, bu yaşta kimseyle evlenme hatta. Biraz daha büyümeye ihtiyacın var.

Teşekkür ederim anlayışınız için,ailem de öyle söylüyor mesleğin var kendini geliştiriyorsun neler çekersin diyorlar benim tek pişmanlığım evlilik teklifi alınca her yerde paylaşmak oldu keşke biraz paylaşım için bekleseydim ama önemli değil hallolur o da
Çok gençsin daha böyle şeyler unutulup gider. Soran olursa aileyle anlaşamadık, böyşe şeyler sevgikiyken anlaşılmıyormuş böyle öğrendim ve ayrıldık dersin. Sadece evlilik teklifi almışsın nikah madasından kalkmış gibi düşünme kendini. Sen öyle düşünürsen etrafındakiler de öyle davranır.
Oğlunun kız arkadaşını kaybetmemek için ağlayan pardon sabahlara kadar ağlayan bir kaynana he 😀 Ürktüm valla şahsen. 😀
Nedense ayrılmaları için komplo kurulmuş gibi hissediyorum ben.

Bir de onlar gezmeye giderken halası da onlar da gezmeye gitti hadi bakalım küçük gelin hizmet et bize yemek yiyelim dedi gülerek ben evime gidiyorum kimseye hizmet edemem az önce beraber oturmak üzere imzasını atan hizmet etsin size dedim
Ay yuh, hadiszlikte sınır tanımayan bir sülale, kaç kızım kaç, bunlarla aşık atılmaz. İyi cevap vermişsin.

Yanaşmıyor derken? Ayrılmak istiyosan, kararlıysan ayrılırsın, yanaşsa ne yanaşmasa ne. Bunu da çocuk oyuncağı etmişsiniz işte.

İlişkilere bak, bir de benim bu yorumumu beğenmemiş :KK53:
Beğenmeyip hayatına almaman gereken başka şeyler var ama yine de sen bilirsin tabii.
Küfür, hakaret, bi ton rezillik.. Sorun kayinvalide ve elti adayı mı gerçekten?

İlişkilere bak, bir de benim bu yorumumu beğenmemiş :KK53:
Beğenmeyip hayatına almaman gereken başka şeyler var ama yine de sen bilirsin tabii.
Küfür, hakaret, bi ton rezillik.. Sorun kayinvalide ve elti adayı mı gerçekten?
Sevgilisinin onu sevdiği için direttiğini düşünürken herşey çok güzeldi, ama bunun da bir çeşit zorbalık olduğu düşüncesi iyi gelmedi.

Çok gençsin daha böyle şeyler unutulup gider. Soran olursa aileyle anlaşamadık, böyşe şeyler sevgikiyken anlaşılmıyormuş böyle öğrendim ve ayrıldık dersin. Sadece evlilik teklifi almışsın nikah madasından kalkmış gibi düşünme kendini. Sen öyle düşünürsen etrafındakiler de öyle davranır.

Nedense ayrılmaları için komplo kurulmuş gibi hissediyorum ben.
Haklısınız bende öyle düşünüyorum şu an,dediğiniz de mantıklı gerçekten kendim büyütüyorum demek ki evlilik nişan olsa daha zor ayrılırmışım ben elalem ne der diye başkası olsa böyle düşünme derim ama terzi kendi söküğünü dikemiyor işte

Bir de onlar gezmeye giderken halası da onlar da gezmeye gitti hadi bakalım küçük gelin hizmet et bize yemek yiyelim dedi gülerek ben evime gidiyorum kimseye hizmet edemem az önce beraber oturmak üzere imzasını atan hizmet etsin size dedim
11 yıllık evliyim eşimin ailesinden bir kişi bile kalk bize hizmet et diyemez bana. Bu rahatlığı siz vermişsiniz onlara. Daha ortada söz yok Nişan yok hatta isteme bile olmamış ne işiniz var düğünlerinde nikahlarinda sizin? Dünden hevesli gibi istemem yan cebime koy der gibi nikaha gidip millete surat asıp laf carpmissiniz içten içe kıskançlık sezdim sizde neden bilmem ama. Balık baştan kokar bu aile sizi istemiyor siz de önceki konunuzdan anladığım kadarıyla sevgilinizi çok da sevmiyorsunuz ne gereği var evlenmenin böyle bir ilişkiden hayır gelmez.

Ablacım bak senden bir yaş büyük kız kardeşim var bir abla olarak yazıyorum ne gelin diyorlar sana hizmet et falan diyorlar. Bırak bu çocuğu böyle aile mi olur . Yaşın daha çok küçük kendini ateşe stma . Biraz olgunlaşman lazım hatalar yapman çok normal iki yıl sonra sen evlenirsen seni de evde isteyecekler . Okuduğun bir okulun var mı bir meslek edin lütfen
Üniversite mezunuyum ama başka bölüm okumaya devam ediyorum,davul dengi dengine diyeceğim artık bunu çekmektense zaten şimdiden bu kadar başım ağrıdıysa ben bayağı bir ara verip kimseyi hayatıma almadan kendimi geliştirmeye bakacağım

Sen hizmet etme tamam ama niye olayı eltiye getirip, az önce imzayı atan hizmet etsin diyorsun? Ne kadar lüzumsuz bir laf.
Evlenirsen eltiyle saç baş kavga edecek potansiyel var sende. Daha şimdiden elticilik oynamaya başlamışsın.

Üniversite mezunuyum ama başka bölüm okumaya devam ediyorum,davul dengi dengine diyeceğim artık bunu çekmektense zaten şimdiden bu kadar başım ağrıdıysa ben bayağı bir ara verip kimseyi hayatıma almadan kendimi geliştirmeye bakacağım
En doğrusunu yaparsın hayatın önün bahtın çok açık olsun . Oturup koca ailesi kahrı mi cekeceksin . Kendi paranı kazanırsın kendine uygun bir insan bulursun umarım. Iki yıl kiz yasayacakmis davetiyelerde bile söz sahibi değil böyle hayat mı olur

Yeni geline hak verdim özel gününde yanında kim olmasını isterse onu çağırır sen ağlayarak yanlış davranmışsın

X