İstemesiz düğünsüz evlilik

Hepsi muhteşem olsa ne olacak ki?Önemli olan sonrasında mutlu olabilmek evliliğinde.Bana da bu kadar isteme,nişan,nikah,düğün,kına içerisinde en zevki olan tuzlu kahve olayı.Sanki o olmazsa hiç anlamı yok gibi hiçbirşeyin.😂
Onda da damadın ölümüne sahip olan vardı ortamız yok ki :KK70:

Herkese merhaba arkadaşlar ben ve erkek arkadaşım ikimizinde 2. Evliliği olacak. Evlilik düşünüyoruz.
Benim ilk evliliğimde istemem sözüm olmadı benim ailem bu konuda çok istekli de değil yani kültürümüzde pek yok örneğin ablam yurtdışında konsoloslukta arkadaşları ile gidip evlendiler biz de geldiklerinde yemek yedik beraber o şekilde oldu şimdi çok mutlular. Hep derler iyi ki düğün yapmadık milleti eğlendirmek için harcama yapmadık diye.
Benim önceki evliliğimde düğünüm de olmadı ama after parti tarzında yaptık arkadaşlarımızla , 3 yıl evli kaldım ayrıldık
Şimdi erkek arkadaşımla 2 senedir beraberiz yaşlarımız da küçük değil ben 35 o 39
İlk evliliğimde çevremden çok etkilendim iş arkadaşlarım düğünsüz nişansız evlilik mi olur dediler doldurdular beni
Ailem ablam ise bunun gereksiz olduğunu önemli olanın bizim eğlenmemiz insanları eğlendirmemiz olmadığını söylüyor. Zaten bizim çok akrabamız yok düğün yapacağım desem kimse de gelmez öyle söyleyeyim uzak bir ildeyiz akraba bağlarımız yok
Konuma gelirsek erkek arkadaşım büyük bir düğün organizasyonu yapamayacağımızı onun da çevresinde çok gelebilen olmayacağını ama kokteyl tarzı sahilde küçük bir organizasyon yapabileceğini gelinlik damatlık giyeceğimizi söylüyor ama onu bile yapsak kimse gelmeyecek benim tarafımdan :KK43: o biz de yurtdışına gidip evlenelim anımız olur çocuğumuz olduğunda anlatırız diyor yurtdışında evlenmekte güzel bir anı açıkçası diyor
İsteme konusuna gelirsek benim ailem isteme durumuna karşı her ikimizinde çok kuvvetli aile bağlarımız yok isteme yapılacak gibi mesela babamız yok ikimizinde .. keza annesi biraz sorunlu ama saygısızlık olmadı aramızda şimdi adam bir tek annesiyle istemeye gelmesi de abes olur diyor benim ailem.
İçimde kalır mı üzülür müyüm bilmiyorum biz çok iyi anlaşıyoruz iyiyiz.
Düğünsüz istemesiz evlenen oldu mu aramızda , sizin içiniz de kaldı mı bu durum?
Daha önce de öyle evlenmişsiniz,üzüldünüz mü?
İçinizde kaldı mı?
Hayırsa hiç gerek yok o halde

Bu fotoda kirmizili kiz istenmis ve verilmis mavili de verilmek icin bekliyor olarak yorumladim

burada neslihan atagül istenmiyor kadir doğulu mavili kızı istiyor. neslihan eşi orada istenen kişi değil.

Bu çerçeve içine aldığınız Neslihan Atagülün isteme töreni değil. Onlar zaten çoktan evlilerdi. Kadir Doğulunun kardeşine kız istemeye gitmişlerdi
😂😂😂
Ben olayı niye öyle hatırladım ve hangi yayında bu şekilde anlatıldı hatırlamıyorum ancak yazdığım yorumun fikrin özünde yine de hata yok. Böyle isteme olacağına olmasın. Demek istediğim iki kişinin almis olduğu karar merasim olacaksa yine olsun ama isteme olması şart değil. Örnekte hata etmişim
Hepinize teşekkürler 🤗🤗🤗

😂😂😂
Ben olayı niye öyle hatırladım ve hangi yayında bu şekilde anlatıldı hatırlamıyorum ancak yazdığım yorumun fikrin özünde yine de hata yok. Böyle isteme olacağına olmasın. Demek istediğim iki kişinin almis olduğu karar merasim olacaksa yine olsun ama isteme olması şart değil. Örnekte hata etmişim
Hepinize teşekkürler 🤗🤗🤗

Rica ederim ama anlamadım ben sizi neden böyle isteme olacağına olmasın?

Daha önce de öyle evlenmişsiniz,üzüldünüz mü?
İçinizde kaldı mı?
Hayırsa hiç gerek yok o halde
Evet içimde kaldı ama buna sebep iş arkadaşlarımın dolduruşu oldu halbuki hepsi borç harç düğün yapıp evlilikte birbirlerini yediler ilk evliliğimde düğün yapmadık ama 1tl bile borcumuz yoktu after partiyi bile kişi başı fix menü gelenler ödemişti.
Şimdi evliliğim tabi daha farklı daha olgunuz o evliliğimde yaşımız da 20lerdeydi.28 yaşındaydım

Yorumların hepsi cok mantıklı arkadaşlar maddi olarakta aşırı iyi değiliz normaliz orta bile diyemiyorum artık maalesef evet düğün yaparız borcsuz ama mesela balayından kısmıs oluruz ve bebek düşünüyoruz yaşımızdan ötürü de bir taraftanda mantığım düğüne para vereceğimize çocukta masraflı olacak diyor

Herkese merhaba arkadaşlar ben ve erkek arkadaşım ikimizinde 2. Evliliği olacak. Evlilik düşünüyoruz.
Benim ilk evliliğimde istemem sözüm olmadı benim ailem bu konuda çok istekli de değil yani kültürümüzde pek yok örneğin ablam yurtdışında konsoloslukta arkadaşları ile gidip evlendiler biz de geldiklerinde yemek yedik beraber o şekilde oldu şimdi çok mutlular. Hep derler iyi ki düğün yapmadık milleti eğlendirmek için harcama yapmadık diye.
Benim önceki evliliğimde düğünüm de olmadı ama after parti tarzında yaptık arkadaşlarımızla , 3 yıl evli kaldım ayrıldık
Şimdi erkek arkadaşımla 2 senedir beraberiz yaşlarımız da küçük değil ben 35 o 39
İlk evliliğimde çevremden çok etkilendim iş arkadaşlarım düğünsüz nişansız evlilik mi olur dediler doldurdular beni
Ailem ablam ise bunun gereksiz olduğunu önemli olanın bizim eğlenmemiz insanları eğlendirmemiz olmadığını söylüyor. Zaten bizim çok akrabamız yok düğün yapacağım desem kimse de gelmez öyle söyleyeyim uzak bir ildeyiz akraba bağlarımız yok
Konuma gelirsek erkek arkadaşım büyük bir düğün organizasyonu yapamayacağımızı onun da çevresinde çok gelebilen olmayacağını ama kokteyl tarzı sahilde küçük bir organizasyon yapabileceğini gelinlik damatlık giyeceğimizi söylüyor ama onu bile yapsak kimse gelmeyecek benim tarafımdan :KK43: o biz de yurtdışına gidip evlenelim anımız olur çocuğumuz olduğunda anlatırız diyor yurtdışında evlenmekte güzel bir anı açıkçası diyor
İsteme konusuna gelirsek benim ailem isteme durumuna karşı her ikimizinde çok kuvvetli aile bağlarımız yok isteme yapılacak gibi mesela babamız yok ikimizinde .. keza annesi biraz sorunlu ama saygısızlık olmadı aramızda şimdi adam bir tek annesiyle istemeye gelmesi de abes olur diyor benim ailem.
Düğünsüz istemesiz evlenen oldu mu aramızda , sizin içiniz de kaldı mı bu durum?
Nikah elbisesi tarzı gelinlik giyebilirsiniz küçük kafe tarzı yerde düğün hatta balayı yapabilirsiniz düğün yerine siz nasıl mutlu oalcaksaniz öyle olsun.

Erkek arkadaşım ilk evliliğinde düğün yapmış biz arkadaştık ilk tanıştığımızda evliliği biteli uzun zaman olmuştu onun. Hep yakınırdı konu açılınca akrabalı düğün aile baskısından yapmış hiç rahat değildim arkadaşlarımı bile doğru düzgün çağırmadım demişti akrabaları hep dedikoducu insanlarmış yani bilmiyorum şuan belki de o düğün yaptı o yüzden mi hırs yaptım diyorum acayip saçma olsa da 😅

Ha mesela düğün olsa da olmasa da nikahta senin istediğin şekilde nasıl istersen o gelinliği giyeceksin diyor nikah elbisesiyle yetinmeyeceksin en güzelinden gelinliğin olacak diyor 🙈

Düğünleri çok gereksiz buluyorum iki kişi sevişecek diye bu kadar borç edip ilan etmek bana manasız geliyor yani 😂

Rica ederim ama anlamadım ben sizi neden böyle isteme olacağına olmasın?
Her şeyin bir usul ve adabinin olduğunu düşünüyorum. İster görücü usulü ister sevgililikten sonra olsun kız isteme olacaksa ana mantiginda olmasını tercih ederim. Aile büyüklerininde evliliğe onayidir isteme.
Bahsettiğimiz olayda çocuk oyuncağına döndürülmüş gibi geldi.
Mesela konu sahibinin ailesi de çok gerekli görmüyormus istemeyi ama anladığım kadarıyla konu sahibi bununla ilgili küçük bir seremoni istiyor. Zaten kararlarını vermişler aileler onaylamış örnek verdiğim olay gibi isteme merasimi yerine sadece yüzük takılıp küçük bir kutlama yapılabilir.

Gelinlik giyin nikah salonunda, sonrasında bikac samimi dostunuzla yemek falan yiyin küçük bir organizasyon yapın, akrabalardan falan kimseniz yoksa boşuna salon falan tutmayın derim , en azından gelinlik giyin ve diğer şeyleri küçük bur organizasyon ile yapın ki gözünüzde kalmasın, ben olsam maddi olarak evimin düzeni, altın ve balayına harcama yapardım en çok, bana kalsa düğün yapmazdım ama aileler yüzünden yapmak zorunda kaldık...

Her şeyin bir usul ve adabinin olduğunu düşünüyorum. İster görücü usulü ister sevgililikten sonra olsun kız isteme olacaksa ana mantiginda olmasını tercih ederim. Aile büyüklerininde evliliğe onayidir isteme.
Bahsettiğimiz olayda çocuk oyuncağına döndürülmüş gibi geldi.
Mesela konu sahibinin ailesi de çok gerekli görmüyormus istemeyi ama anladığım kadarıyla konu sahibi bununla ilgili küçük bir seremoni istiyor. Zaten kararlarını vermişler aileler onaylamış örnek verdiğim olay gibi isteme merasimi yerine sadece yüzük takılıp küçük bir kutlama yapılabilir.

Neresi çocuk oyuncağına dönmüş gibi geldi size onu anlamdım? Bir şey paylaşırken keşke araştırıp öyle paylaşsaydınız. Yanlışınızı düzelttik ama hala aynı yerdesiniz. Sanırım siz görüntüde kucağına oturduğunu sandınız tepkiniz ona, yanlışsam düzeltin. Açıdan öyle duruyor internette videosu var onu izlediğinizde aslında koltuğun kenarına oturduğunu görebilirsiniz. Gayet standart bir kız isteme sahnesi yaşanan. Neredeyse her kız istemede karar verilmiş, onaylanmış olmuyor mu zaten? Tamamen adet yerini bulsun diye yapılan sembolik bir tören

O onu dedi, bu bunu dedi… siz ne istiyorsunuz, sakin kafa ile hiç düşündünüz mü?

Neresi çocuk oyuncağına dönmüş gibi geldi size onu anlamdım? Bir şey paylaşırken keşke araştırıp öyle paylaşsaydınız. Yanlışınızı düzelttik ama hala aynı yerdesiniz. Sanırım siz görüntüde kucağına oturduğunu sandınız tepkiniz ona, yanlışsam düzeltin. Açıdan öyle duruyor internette videosu var onu izlediğinizde aslında koltuğun kenarına oturduğunu görebilirsiniz. Gayet standart bir kız isteme sahnesi yaşanan. Neredeyse her kız istemede karar verilmiş, onaylanmış olmuyor mu zaten? Tamamen adet yerini bulsun diye yapılan sembolik bir tören
Benim düşünceme katılmak zorunda değilsiniz, anlamakta zorunda değilsiniz. Fikriniz farklıdır saygı duyarim kaldı ki isterse kucakta değil kolçakta otursun niye düşüncemden bu kadar rahatsız oldunuz ki🤷
Hatamı duzelttiniz teşekkür ettim zaten sembolik gelmedi bana neden uzatiyorsunuz anlamadım? 🤔

X