Istismar yüzünden psikolojim bozuk. Lütfen yardım önerin

benim öz teyzem küçükken bana dantel neyim öğretmeye çalışırdı.teyzemle bir iki zincir çekmişliğim var epi topu o kadar.El alemde ne fantastik üvey teyzeler varmış yaw.insan gerçekten hayret ediyor.
Dedem anneannem ölünce başka bir kadınla evlendi seneler sonra. Annemin üvey kardeşi oldu. Benimle yasit. Şu an konusmuyoruz onlarla zaten

İnandırıcı gelmedi bana anlattığın,
O yüzden yorum yok.
Inan yada inanma ama insan bir yardımı esirgemez. Yapacaginiz bir empati duygusu. Kitap karakterlerinin yerine kendinizi koyuyorsunuz. Bu hayalse bile size bir koyun o hayale kendinizi. Iste bende böyle bir hayal aleminde yaşıyorum. Hangi insan bu kadar hissederek yazar bu konuyu? Yaşamayan anlamaz derlerdi de inanmazdim

Şayet gerçekse konun psikiyatriste gitmelisin elbette ki. Bu konularda biz nasıl yardımcı olabiliriz ki? Bir kadın psikiyatristle daha rahat edersin sanıyorum (tabi gerçekten kadınsan). Kendi başına üstesinden gelmeye çalışsan da yapamaman çok normal anlattıkların gerçekse, çok çetrefilli konular bunlar, istismar söz konusuyken hem de...
Kaç yıldır atlatmaya çalışıyorum. Becerdim diye düşündüm. Ama haftalardir kötüyüm. Evet kızım. Keşke olmasaydim.

Allahtan bir iki sene surdu... kismina kadar inansam mi diye dusunuyordum.

Bu konulari bari alet etmeyin can sikintiniza..
Saçmalama neden yalan söyleyeyim ki? Eğlenmek isteseydim bir sürü site var. Hele ki bu saatte uyumam gerekirken uyumuyorum sürekli dusunmekten. Bu cikmazdan nasıl kacabilecegimi düşünmekten uyuyamiyorum bile

Kaç yıldır atlatmaya çalışıyorum. Becerdim diye düşündüm. Ama haftalardir kötüyüm. Evet kızım. Keşke olmasaydim.
Acil olarak psikiyatriste git lütfen...
Konu hassas olduğundan fake ya da değil, ben konuya gerçekmiş gibi yaklaşmak taraftarıyım şu an için en azından...
Bu arada kaç yaşındasın? Kendi kendini tatmin ettiğin için mi suçluluk duyuyorsun? Şimdi biz bundan pişmanlık duymamanı söylesek bile, sen kendini telkin etsen bile kafan rahatlayamayabilir. Bir taciz, travmatik deneyim söz konusu. Ufacık bir şey bile tetikleyebilir geçmişe dönmeni. Etkilerinin sürmesi çok normal. Ancak bu kaderin değil, acil olarak bir psikiyatriste gitmelisin, bir uzman bu konuyu çözecektir, olayın hayatındaki başka alanlar üzerindeki başka etkileri de keşfedilecektir. Terapi, ilaç kullanımı ya da ikisi birden... Bir uzman tedavini gerektiği gibi yapacaktır. Umutsuz olma lütfen, Ancak çözümü internette araman taraftarı değilim, profesyonel destek lazım...

Hemen doktora gidemezsen bile bir kitap önereceğim. Mutlaka oku derim. Neden psikiyatriste gitmen gerektiğini okurken daha iyi anlarsın. Kitap bilgisini de ekliyorum.

Travma ve İyileşme, Yazar: Judith Herman, Yayınevi : Literatür Yayıncılık

"Judith Lewis Herman, travmayı tıp literatüründe bir hastalık olarak kabul ettiren ve bu bakımdan tıp tarihine geçen Travma ve İyileşme adlı bu çalışmasında, özellikle ev içi ve cinsel şiddet konularına eğilirken, hiç kimsenin travmaya tek başına göğüs geremeyeceğini vurguluyor. Hastalığın doğru teşhis edilmesi, hastanın güvenliğinin sağlanması ve hastayla terapist arasındaki ilişkinin, iyileşmeye giden yolun temel basamakları olduğunu belirten Herman, geçmişte ve günümüzde gerek psikiyatri alanında, gerekse toplumsal yaşam ve hukuk düzleminde hâkim olan patriarkal anlayışın kadın sorunlarına, özellikle de kadına yönelik şiddet ve tecavüz sorunlarına eğilmede yetersiz kaldığını, hatta yanlış sonuçlara vardığını ileri sürüyor. Travma ve İyileşme, mağdurların tanıklığına başvurularak yapılmış, bu alandaki büyük boşluğu dolduracak, hem doktorların hem de konuyla ilgili herkesin okumadan geçemeyeceği kapsamlı bir çalışma." (Alıntıdır: www.idefix.com)

Söylediğim gibi, konu bence çok hassas ve keşke bu konuların hepsi fake olsa aslında, ama kesin bir kanıt görmeden ben konuya gerçekmiş gibi yaklaşmak taraftarıyım.

Fake gibi geldin biraz ama gerçeklik payın varsa diye yardımcı olmak adına bi kaç bi şey yazacağım.

1.Üvey teyze dediğine göre, sanırım baban ikinci kere evlenmiş, üvey annenin kız kardeşi sana mastürbasyon yapmayı öğretmiş sanırım?

2.''Allahtan bi iki sene sürdü'' demen beni biraz rahatsız etti, şaşırttı, fake olduğunu düşündürdü. Kim tacize uğrayınca ''allahtan iki sene sürdü'' der ki? Bu iyi bi şeymiş gibi?

3.Mutlaka bir psikoloğa git, tedavi ol. Bunu yapmadıkça kendi psikolojini düzeltmen zor.

4.Kendinden sakın tiksinme. Çocukken istismara uğraman senin suçun değil, kendini suçlu görmeni gerektirecek bi durum yok. Mastürbasyon yapan çocuklar aslında oldukça fazla bunu biliyor musun? Çocuk gelişimi hakkında biraz bilgiye sahibim, o yüzden ''çocukların mastürbasyon yapması'' aslında normal karşılanan bi durum. Çocuklar kendi bedenlerini tanımak isterler, merak içinde olurlar, tesadüfen elleri genital bölgeye değdiği zaman bi haz alırlar ve bu da onları tekrar dokunup haz almaya iter. Aslında çocukların bunu yapma sebeplerinden birisi de duygusal boşluktur, yeterince ilgi sevgi görememesidir, fazlaca yalnız bırakılmasıdır.

Anne babalar bu gibi durumlarla çok karşılaşmıştır ve çocuklarını rencide etmeden bunu unutturmaya çalışmışlardır.

Son zamanlarda da yapıyorum diyorsun, aslında abartmadıkça, aklın fikrin sürekli cinsellikte olmadığı sürece mastürbasyon yapmak kötü bi şey değildir. Bu bi nevi ihtiyaç gibidir. Kimi insanların cinsel dürtüleri çok olur yaparlar kendilerini rahatlatırlar. Kimi insanın da cinsel dürtüsü o kadar kuvvetli olmaz ve böyle bişey yapmak akıllarına bile gelmez.

Yani cinsel olarak kendini tatmin etmek istemen çok da kötü bi şey değil, cinsellik kendinden tiksinmeni gerektirecek bi şey değil. Ona bakarsan yarın bi gün evlendiğin zaman eşinle de cinsel hayatın olacak, o zaman hem ondan hem kendinden tiksinecek misin?

Ama sana tavsiyem en kısa zamanda psikoloğa git, mastürbasyon olaylarından dolayı değil, küçükken yaşadığın istismarın etkisinden kurtulabilmen için.

Bu kadar yazdım, inşallah fake değilsindir.

Ben inandım ne yazık ki...

Her şeyi kendimiz çözemeyiz.
Yaş ilerledikçe o olgunlukla daha kabul edilebilir hale getirirsin belki, ama hayatını etkiliyor işte.

Ailenle paylaşmalısın.
Paylaşamıyorsan da psikoloğa gitmek istediğini söylesen ne derler?

Canım kendini tatmin etmek kötü bir şey değil ki,neden utanıyorsun,bunda utanılacak bir şey yok .
Taciz meselesine gelince belli ki bunu kaldıramıyorsun o zaman psikoloğa gitmeni öneririm.
Çocukken yaşadıklarında senin hiçbir suçun yok .
Ayrıca hanımlar hemen fake etiketi yapıştırmak niye?Fake olsa bile bu durumu o kadar çok yaşayan ve utanıp buraya konu bile açamayan genç kız var ki .
Destek olmayacaksanız yazmayın bari

siz bunu tek basınıza cozemezsınız biz de cozemeyız. size ancak bir uzman yardımcı olabilir. en yakın zamanda bir psikoloğa gidin.

X