Istismar yüzünden psikolojim bozuk. Lütfen yardım önerin

Ben daha anasinifina giderken komsumuz bana oyun oynayacagiz diye cinsel organını gostermisti. Sonra sürekli onu tatmin etmemi istedi. Bende o zamanlar neyin ne olduğunu bilmezdim. Oyun zannederek başladım. Allahtan bir iki sene sürdü. Ondan sonra üvey teyzemle aynı yastaydik. O benim aklımı çeldi mastürbasyon yapmaya başladık. 3 senedir yapmiyordum. Ama şu 2 gündür kendimi tutamiyorum. Her şey üst üste geliyor. Gelince gecmisimi hatırlıyorum. Kendimden herkesten nefret ediyorum. Eskiden cok hatirlar çok ağlardim. Kendimle barisamiyorum. Hep ezik ezik dolasiyorum. Cocukken Mansturbasyon yaptığım aklıma geldikçe kizligimdan tiksiniyorum ve bana bunu alistirana bela okuyorum. Ne olur bir yardım önerin. Dayanamıyorum bu gecmisle yaşamaya. NOT: şu an 17 yaşında bir kızım. Fake olduğunu düşünen varsa bir kitap kahramanı gibi düşünsün beni. Cidden kimseye anlatamıyorum. Yardıma ihtiyacim var mı yok mu bilmiyorum. Buyuklerime danismaya yüzüm yok. Sanki her şey benim sucummus gibi. Eskiden o anılar canlanirdi gözümde şu an allaha şükür silik silik. Ne olur fake olduğunu dusunuyorsaniz bile hayal edin ve ne yapılması gerektiğini düşünün ne olur.

Bazen insanlar öyle şeyler yaşarlar ki, yaşamayanlar bunun hayal ürünü olmasını ister. Burda kimseye kızma, böyle şeyler görmemişlerse şahit olmamışlarsa bu kadar kötülüğü reddetmek yok saymak ilk verecekleri tepki olur.

Senin bu olaylarda hiçbir kabahatin yok. Önce bunu kabullenip kendinle barışmalısın. Ve bunları tek başına sindiremiyorsan bir uzman desteği almalısın.

İlk yorumlarda fake diyenler mapusu boylamış :)))
Konu sahibi, fakesin ya da değilsin bilemem o yüzden kendimce yorumlayacak olursam, kendini bu kadar suçlu hissettirecek bir durum yok ki ortada. İlla da vicdan azabı duyuyorsan tövbe et, ALLAHA dua et, çünki sen kul hakkına falan girmemişsin, senin hakkına girilmiş hatta, yani bu ALLAH ile senin aranda bir mesele. Mast. yaptığın içinde bu kadar suçlandırma kendini, yanlış şeylere yönelmemek için yapıyorsun aslında. Bundan sonra kendini kimseye kullandırma, artık aklı başında bir insansın, geçmişte yaşananlar için üzülüp durmayı bırak, geleceğe bak yani var mı daha ötesi....

Kızım ve evet istismara uğradım. Kucuklugumden bu yüzden nefret ediyorum. Herkes der ya en çok kucuklugume dönmek istiyorum diye. Iste benim dönecek geçmişim bile yok.

Konu sahibi ilk önce sendn ozur dileyerek yorumuma başlıyorum.
Öncelikle kendini suclamaktan vazgeç kucukken yaptığımız hiç birşeyden biz suçlu değiliz.daha iyi kotuyu ayırt edemeyen çocuk ne bilecek istismari tacizi?
Zaten minicik bedenlere bu eziyeti reva görenler asıl suçlu.asıl utanması gereken.
Benimde dönecek bir çocukluğumdan yok.
Bir tarafım hep çocuk ondan buyumuyor.
Sana tavsiyem kendine değer ver bu kotu durum basına gelme sebebi sen değilsin.
Kendini bagısla cunku hala kendini sucluyorsun.
Ve yasın daha çok küçük bir psikologa görün

konu sahibi neden banlanmiş anlamadim kucuk cocuklarin arasinda neler oluyor kimse farkinda degil ustelik istismar da bilinenlerin cok otesinde sayida fazla bu ulkede yazdigi seylerin gercek olduguna inaniyorum

Konuyu kandille bağlayıp sahte demek ne alaka anlamadım. Tamam siz de haklısınız iyi niyetimizi suistimal eden çok var ama ya gerçekse?

Babasının ikinci evliliğinden bir kız kArdeşi olan kişinin çocuğunun o kız kardeş ile konumu.
Mesela benim babamın 2. Evliliği 2 yaşında kızı var, oğlum 4 aylık onun üvey teyzesi oluyor :))
3. Derece yarım kan yan soy hısmı :))

Benim bildiğim anlamda üvey teyze, üvey annenin kız kardeşidir. Ama tabi bazı insanlar ana ya da baba bir kardeşlerini üvey olarak tanımlarlar. Konu sahibi hangisini kastetmişti bilmem.

Benim bildiğim anlamda üvey teyze, üvey annenin kız kardeşidir. Ama tabi bazı insanlar ana ya da baba bir kardeşlerini üvey olarak tanımlarlar. Konu sahibi hangisini kastetmişti bilmem.
Tdk da üvey kardeş anneleri ya da babaları ayrı kardeşler olarak tanımlanmış. Benim üvey kardeşim oğlumun üvey teyzesidir :deli:
Konu sahibi neyi kastetti ben de bilmiyorum.

Tdk da üvey kardeş anneleri ya da babaları ayrı kardeşler olarak tanımlanmış. Benim üvey kardeşim oğlumun üvey teyzesidir :deli:
Konu sahibi neyi kastetti ben de bilmiyorum.

Hımm olabilir, TDK öyle tanımlamış olabilir ama bence arada kan bağı varsa o üvey değildir ister anne ayrı ister baba ayrı olsun. Yani siz kardeşinizi üvey olarak görüyorsunuz, olabilir tabi, herkesin düşüncesine saygım var, TDK ya da saygım var diyeyim ve konuyu da uzatmayayım bari :)

umarim anlattiklarin gercek degildir.gercekse de ciddi bi yardim alman gerekiyo.biz bu konu da sana yardimci olamayiz malesef

Son düzenleme:
Şayet gerçekse konun psikiyatriste gitmelisin elbette ki. Bu konularda biz nasıl yardımcı olabiliriz ki? Bir kadın psikiyatristle daha rahat edersin sanıyorum (tabi gerçekten kadınsan). Kendi başına üstesinden gelmeye çalışsan da yapamaman çok normal anlattıkların gerçekse, çok çetrefilli konular bunlar, istismar söz konusuyken hem de...
Bence bu erkeksede kadın psikiyatriste daha rahat hisseder kendini :) malum adamın niyeti belli :))

neden konu sahte olsun ki
mastürbasyon denen olayı bana da komşu kızı ve kuzenim öğretmişti :/
küçük çocukların da cinsel istismara uğradığı bir gerçek bu ülkede

ve de küçük yaşta böyle şeyler yaşayan çocukların travma yaşayıp yaşıtlarından daha önce cinsel uyarım vs yaşadığı flörte daha erken başladığı gibi bilgiler okumuştum.

yapılması gereken şey istismar edildiğin için kendini suçlamaktan ve utanmaktan vazgeçmek
bu senin suçun değildi
ikincisi masturbasyon 17 yaşındaki bir genç için doğal bi süreç
bundan suçluluk duymana gerek yok

Şayet gerçekse konun psikiyatriste gitmelisin elbette ki. Bu konularda biz nasıl yardımcı olabiliriz ki? Bir kadın psikiyatristle daha rahat edersin sanıyorum (tabi gerçekten kadınsan). Kendi başına üstesinden gelmeye çalışsan da yapamaman çok normal anlattıkların gerçekse, çok çetrefilli konular bunlar, istismar söz konusuyken hem de...
Evet baya cetrefilliymis. Başa çıkamıyorum bir türlü. Size anlatayim durumu dedim ceza alınca iyice kötü oldum kime anlatsam kimse inanmaz bana artık moduna girdim. Okulda en ufak bir şeyde bile ağlamaya başladım. Allahtan toparladim durumu. Önerin için teşekkür ederim

neden konu sahte olsun ki
mastürbasyon denen olayı bana da komşu kızı ve kuzenim öğretmişti :/
küçük çocukların da cinsel istismara uğradığı bir gerçek bu ülkede

ve de küçük yaşta böyle şeyler yaşayan çocukların travma yaşayıp yaşıtlarından daha önce cinsel uyarım vs yaşadığı flörte daha erken başladığı gibi bilgiler okumuştum.

yapılması gereken şey istismar edildiğin için kendini suçlamaktan ve utanmaktan vazgeçmek
bu senin suçun değildi
ikincisi masturbasyon 17 yaşındaki bir genç için doğal bi süreç
bundan suçluluk duymana gerek yok
Hayatımı kurtariyorsunuz. Size minnet borçluyum. Iyi ki bu siteye yazmayi akıl ettim. Kendimi cidden yalnız hissediyorum bu konuda. Teşekkür ederim

Bence bir piskolog bul ve görün en iyi tavsiyeleri sana o verecektir ...
Biz nedesek nafile işin prof ları varken umarım düzelirsin.

Acil olarak psikiyatriste git lütfen...
Konu hassas olduğundan fake ya da değil, ben konuya gerçekmiş gibi yaklaşmak taraftarıyım şu an için en azından...
Bu arada kaç yaşındasın? Kendi kendini tatmin ettiğin için mi suçluluk duyuyorsun? Şimdi biz bundan pişmanlık duymamanı söylesek bile, sen kendini telkin etsen bile kafan rahatlayamayabilir. Bir taciz, travmatik deneyim söz konusu. Ufacık bir şey bile tetikleyebilir geçmişe dönmeni. Etkilerinin sürmesi çok normal. Ancak bu kaderin değil, acil olarak bir psikiyatriste gitmelisin, bir uzman bu konuyu çözecektir, olayın hayatındaki başka alanlar üzerindeki başka etkileri de keşfedilecektir. Terapi, ilaç kullanımı ya da ikisi birden... Bir uzman tedavini gerektiği gibi yapacaktır. Umutsuz olma lütfen, Ancak çözümü internette araman taraftarı değilim, profesyonel destek lazım...
Allah sizden razi olsun. Beni anlayan birisi olmasına o kadar mutluyum ki. Daha 17 yasindayim. Sırf bu problem yüzünden kendimle barışık olmayı beceremedim. Her şeyde kendimi suçlu gördüm. En yakın zamanda gitmeye çalışıcam. Teşekkür ederim desteğin için

Bence bir piskolog bul ve görün en iyi tavsiyeleri sana o verecektir ...
Biz nedesek nafile işin prof ları varken umarım düzelirsin.
Devlet hastanesinde varmış sanırım. Özele gucumun yeteneğini düşünmüyorum. Ailem de destek vermez zaten bilmiyor konuyu. Kendimi butcemi oluşturup gitmem lazım demek ki.

X