Istismar yüzünden psikolojim bozuk. Lütfen yardım önerin

Bu konuyu açtığım gün kandildi ya hani yazdiktan biraz sonra namaz kılmaya gitmiştim. Çünkü odevlerden ve calismaktan zaman anca o an kaldı. Normalde ibadetletlerimden bahsetmekten hoslanmam ama paylaşmak istiyorum şu an.ilk defa gözyaşlarımi tutamadim ben. Kendimden geçerim bazen namaz bitimindeki duada. Bunda da aynısı oldu. Her neyse. Yok o kucukkendi asla dokutturturmam kendimi. Zaten kimseyle cikmadim. Konuştum ama sonradan niyeti belli oldu allahtan. Hemen konuşmayı kestim. Allahıma şükür öyle insanlar yok etrafımda

ALLAH kabul etsin. Geçmişte bile isteye bile bir sürü hata yapıyor ve affedilmeyi umuyor, unutmaya çalışıyorken, siz elinizde olmayan sebeplerle yaşadığınız şeyler için kendinizi suçlamayı bırakın artık. Daha ne hatalardan dönecek, ne sorunlarla karşılacaksınız, kimse hatasız ya da mus mutlu bir hayat yaşamıyor zaten. Beyninizi başka şeylerle meşgul edin.

Canım çocukluğunda yaşadığın kötü olayın etkilerini daha rahat silebilmek için uzman yardımı almanı öneririm..

Buarada, genç bi kızsın, mastürbasyonda utanılacak birşey yok merak etme. Üstlerde birii bi link paylaşmış.. İnsanların %95i mastürbasyon yapar, geriye kalanı da yalan söyler diye.. Farkında olarak yada olmayarak herkes yapar, bunda utanılacak bir şey yok..

ALLAH kabul etsin. Geçmişte bile isteye bile bir sürü hata yapıyor ve affedilmeyi umuyor, unutmaya çalışıyorken, siz elinizde olmayan sebeplerle yaşadığınız şeyler için kendinizi suçlamayı bırakın artık. Daha ne hatalardan dönecek, ne sorunlarla karşılacaksınız, kimse hatasız ya da mus mutlu bir hayat yaşamıyor zaten. Beyninizi başka şeylerle meşgul edin.
Haklısınız. Artık bazı seyleri geride birakmam lazim.

Canım çocukluğunda yaşadığın kötü olayın etkilerini daha rahat silebilmek için uzman yardımı almanı öneririm..

Buarada, genç bi kızsın, mastürbasyonda utanılacak birşey yok merak etme. Üstlerde birii bi link paylaşmış.. İnsanların %95i mastürbasyon yapar, geriye kalanı da yalan söyler diye.. Farkında olarak yada olmayarak herkes yapar, bunda utanılacak bir şey yok..
İyi ki burada paylastim bu konuyu. Su anlik cok daha iyiyim. Uzman yardim icin devlet hastanesine gidicem sanirim. Tesekkur ederim destegin icin

X