Istismar yüzünden psikolojim bozuk. Lütfen yardım önerin

Ilk başta fake diyenler olmuş ama hayatın içinde bu durumlarda var malesef.

Canım benim umarım atlatirsin kendinden iğrenme destek alarak kurtulmaya çalış bu psikolojiden.

Bazen insanlar öyle şeyler yaşarlar ki, yaşamayanlar bunun hayal ürünü olmasını ister. Burda kimseye kızma, böyle şeyler görmemişlerse şahit olmamışlarsa bu kadar kötülüğü reddetmek yok saymak ilk verecekleri tepki olur.

Senin bu olaylarda hiçbir kabahatin yok. Önce bunu kabullenip kendinle barışmalısın. Ve bunları tek başına sindiremiyorsan bir uzman desteği almalısın.
Haklısın ama beni deli eden şey insanların empati yeteneklerini kullanamiyor olmasi. Anlamadiklari ve anlamayacaklari şeylere hep kötü yada fake damgası yapistiriyorlar. Bende biliyorum kimse yasamadan anlamaz. utanmistim buraya yazmaya. Belki yardıma ihtiyacım vardır onlar bana farkettirir diye yazdım. Ve iyi ki yazmışım biraz fake damgası yemiş olsam bile.

Ilk başta fake diyenler olmuş ama hayatın içinde bu durumlarda var malesef.

Canım benim umarım atlatirsin kendinden iğrenme destek alarak kurtulmaya çalış bu psikolojiden.
En azından alisiyorum bazı insanlarin fevri davranislarina. Onlara kizamiyorum ama ne bileyim işte. Bazen bende anlatamıyorum kendi sorunumu kendime. Ifadeleri yanlış kullanmisim sanırım ama olsun artık. Zaten tek kurtuluş yolumu mezun olmakta arıyorum. Bir senem kaldı universiteye. Sanki burdan gidersem her şey duzelecekmis gibi geliyor

Devlet hastanesinde varmış sanırım. Özele gucumun yeteneğini düşünmüyorum. Ailem de destek vermez zaten bilmiyor konuyu. Kendimi butcemi oluşturup gitmem lazım demek ki.
Devlette psikiyatriste gidebilirsin para ödemeden sadece katkı payıyla. Psikologu her yerde bulamayabilirsin hem de pahalı olur genelde özelde. Ayrıca psikiyatristler hekim olduğundan gerekli durumda ilaç verebilir, depresyon falan varsa da. Terapi lazım derse seni devlette bir psikologa sevk edebilir yine. Şifanı mutlaka ara olur mu? Çok hassas konular bunlar üzerini örtme.

Inşallah hallolur bir şekilde. Sınav haftam geçsin bizzat gidip konusacagim. Desteğini esirgemedigin için çok teşekkür ederim. Büyük sevap islediniz bu konuya yardım için yazanlar. Sizleri unutmayacagim
Sen yüreğini ferah tut senin suçun değil bunlar çocuk aklı canım benim...Asıl suç bu ülkede cinsel eğitim verilmemesi bundan dolayı oluyor bunlar. Kendini suçlama özgüvenini sarsma dünyanın en büyük sçunu işlemedin

Hemen doktora gidemezsen bile bir kitap önereceğim. Mutlaka oku derim. Neden psikiyatriste gitmen gerektiğini okurken daha iyi anlarsın. Kitap bilgisini de ekliyorum.

Travma ve İyileşme, Yazar: Judith Herman, Yayınevi : Literatür Yayıncılık

"Judith Lewis Herman, travmayı tıp literatüründe bir hastalık olarak kabul ettiren ve bu bakımdan tıp tarihine geçen Travma ve İyileşme adlı bu çalışmasında, özellikle ev içi ve cinsel şiddet konularına eğilirken, hiç kimsenin travmaya tek başına göğüs geremeyeceğini vurguluyor. Hastalığın doğru teşhis edilmesi, hastanın güvenliğinin sağlanması ve hastayla terapist arasındaki ilişkinin, iyileşmeye giden yolun temel basamakları olduğunu belirten Herman, geçmişte ve günümüzde gerek psikiyatri alanında, gerekse toplumsal yaşam ve hukuk düzleminde hâkim olan patriarkal anlayışın kadın sorunlarına, özellikle de kadına yönelik şiddet ve tecavüz sorunlarına eğilmede yetersiz kaldığını, hatta yanlış sonuçlara vardığını ileri sürüyor. Travma ve İyileşme, mağdurların tanıklığına başvurularak yapılmış, bu alandaki büyük boşluğu dolduracak, hem doktorların hem de konuyla ilgili herkesin okumadan geçemeyeceği kapsamlı bir çalışma." (Alıntıdır: www.idefix.com)

Söylediğim gibi, konu bence çok hassas ve keşke bu konuların hepsi fake olsa aslında, ama kesin bir kanıt görmeden ben konuya gerçekmiş gibi yaklaşmak taraftarıyım.
Teşekkür ederim. Sınav haftam biter bitmez ilk isim bu kitabı almak olacak. Aynen bence de böyle bir konuya hassas yaklasilmaliydi. Çünkü artık haberlere bile çıkıyor yada youtubeda oluyor. Bir avukat var idolum ondan duyuyorum çoğu istismar haberlerini zaten

Evet baya cetrefilliymis. Başa çıkamıyorum bir türlü. Size anlatayim durumu dedim ceza alınca iyice kötü oldum kime anlatsam kimse inanmaz bana artık moduna girdim. Okulda en ufak bir şeyde bile ağlamaya başladım. Allahtan toparladim durumu. Önerin için teşekkür ederim
Üzüldüm gerçekten :KK43: Bazen biz kadınlar da çok acımasız oluyoruz burada ama lütfen sen üzme artık kendini. Biz seni anladık, kendini suçlama olu mu?. Hele ki kendini tatmin etmen kesinlikle suçluluk duyulacak bir konu değil. Cinsellik hakkında da iyi kaynaklardan yararlanmaya çalış olur mu? İnternette, burası dahil, her okuduğuna inanma ve bunlar yüzünden kendini sorgulama sakın..

İlk yorumlarda fake diyenler mapusu boylamış :)))
Konu sahibi, fakesin ya da değilsin bilemem o yüzden kendimce yorumlayacak olursam, kendini bu kadar suçlu hissettirecek bir durum yok ki ortada. İlla da vicdan azabı duyuyorsan tövbe et, ALLAHA dua et, çünki sen kul hakkına falan girmemişsin, senin hakkına girilmiş hatta, yani bu ALLAH ile senin aranda bir mesele. Mast. yaptığın içinde bu kadar suçlandırma kendini, yanlış şeylere yönelmemek için yapıyorsun aslında. Bundan sonra kendini kimseye kullandırma, artık aklı başında bir insansın, geçmişte yaşananlar için üzülüp durmayı bırak, geleceğe bak yani var mı daha ötesi....
Bu konuyu açtığım gün kandildi ya hani yazdiktan biraz sonra namaz kılmaya gitmiştim. Çünkü odevlerden ve calismaktan zaman anca o an kaldı. Normalde ibadetletlerimden bahsetmekten hoslanmam ama paylaşmak istiyorum şu an.ilk defa gözyaşlarımi tutamadim ben. Kendimden geçerim bazen namaz bitimindeki duada. Bunda da aynısı oldu. Her neyse. Yok o kucukkendi asla dokutturturmam kendimi. Zaten kimseyle cikmadim. Konuştum ama sonradan niyeti belli oldu allahtan. Hemen konuşmayı kestim. Allahıma şükür öyle insanlar yok etrafımda

Üzüldüm gerçekten :KK43: Bazen biz kadınlar da çok acımasız oluyoruz burada ama lütfen sen üzme artık kendini. Biz seni anladık, kendini suçlama olu mu?. Hele ki kendini tatmin etmen kesinlikle suçluluk duyulacak bir konu değil. Cinsellik hakkında da iyi kaynaklardan yararlanmaya çalış olur mu? İnternette, burası dahil, her okuduğuna inanma ve bunlar yüzünden kendini sorgulama sakın..
Iyi ki varsınız. Çok teşekkür ederim. Allah hakkınızda hayırlısı versin. Iyi ki sizin gibi insanlar var. Bazen arastirmaya çalışıyorum ana utanip geri kapatıyorum. Bazende yaptığım her şey salakca geliyor. Inşallah üstesinden gelebilirim.tekrar teşekkür ederim

Iyi ki varsınız. Çok teşekkür ederim. Allah hakkınızda hayırlısı versin. Iyi ki sizin gibi insanlar var. Bazen arastirmaya çalışıyorum ana utanip geri kapatıyorum. Bazende yaptığım her şey salakca geliyor. Inşallah üstesinden gelebilirim.tekrar teşekkür ederim
Rica ederiz canım, teşekkürlük bir durum da yok inan, sen rahat ol.
Şu linkteki yazıyı da mutlaka okumanı tavsiye ederim, kendini tatmin konusunda söylediklerimizle de kafanı rahatlatamamış olabilirsin belki.
http://www.cisead.org/cinsel-saglik/masturbasyon.html

Canım bende küçükken malesef cinsel istismara uğramışım ve yıllar sonra öğrendim yoksa ne bu konuyu aşmadan sla evlenemezdim.kendimden utandığım eşim tarafından dokunulmayı istemediğim günlerce ağladığım günler oldu .terapi aldım özelde haftalık 450 verdim geçmişe döndüren emdr terapisi aldım korkumla acımla yüzleştim çok ağlamışım yalvarmışım bana aşık gibiydi zaten mahalleden adi bir adam o günleri yaşadım kendime geldiğimde cenın pozisyonunda gördüm her emdr bitiminde kendimi .Adam sonra bana dediki yıllar sonra neden benimle konuşmuyorsun tutuşmuş belliki ağzıma gelen neyse söyledim yüzleştim rahatladım.sonra adam öldü cehenneme gitsin bende rahatladım .dışarıda yürümekten aciz zavallı bir kız çocuğu gibi gezdim terapi sonrası.Taksiye minübüse binerken beni kaçıracaklarını tecavüz edeceklerini düşündüm ,kızımı ne abilerime ,ne dedElerine, ne amcalarına, ne babasına Asla bırakıp gitmedim ta ki terapi beni iyileştirene kadar.Şuan iyiyim çok şükür malesef bunu yaşayan ne ben ne sen niceleri var .Mutlaka destek almalısın kendinden utanma sana bunu yapan utansın.!!

Annenle bu konuyu paylaşsan sana destek olmaz mı anneni en iyi sen tanirsin bu yaşta bu yük çok fazla senin için tek başına omuzlamak zorunda değilsin

Bu arada okuyo musun ygs sınav sonucun nasıl girdin mi sınava yoksa seneye mi giriceksin güzel sonuçlar alırsın umarım canım benim

Şayet gerçeksen Mastürbasyon yapıyor olmanda bir anormallik travmalık bir durum yok.
Ama taciz gibi şeylerde yardımla çok da bi fayda görmeyebilirsin sadece senin başına gelmediğini düşün. Bir çok insan yaşıyor bunu hatta belki hatırlamıyorlar bile...
Konuyu sürekli düşünürsen iyice aşılamaz hale getirirsin.
Bunun telafisi yok kabullenmek lazım...

X