İSVEÇ DİYETİ 2019!

Magicsea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2019
3
1
30
Herkese merhaba. Siteyi uzun zamandır fikir almak için takip ediyordum. Yeni üye oldum ve şu anda yaptığım isveç diyetiyle nasıl cebelleştiğimi anlatmak istedim. Hem kendimi hem de başkalarını motive edebilirim belki. :) Öncelikle uyguladığım liste aşağıdaki gibi. Şu anda aktif olarak çalıştığım için kendime göre alternatifler de belirledim. Hepsini not edeceğim. 26 yaşındayım. Şimdiye kadar 60 kilonun altına düşemedim. Lisede 70 kiloyken çok ağır bir diyet ve her gün 2 saat sporla 10 kilo vermiştim. Ancak sağlığımı da bir süre kaybettim malesef. Daha önce diyetisyene de gittim doktorada. Metabolizmamın çok çok yavaş olduğu ve kilo almaya müsait bir bünyemin olduğu söylendi. Diyetisyenlerin verdiği o 6 7 öğünlük diyetler bana göre değil. Su içse yarıyor tabirinin vücut bulmuş haliyim diyebilirim. :) Bu sebeple bu diyetten beklentim 10 kilo falan vermek değil. Veremeyeceğimi biliyorum. Eğer 5 kilo falan verirsem işe yarıyor olarak onay vereceğim. :) İsveç diyeti hakkında fazlaca da araştırma yaptım. Bana katılmak isteyen varsa beklerim. :) Şu anda 4. gün akşamındayım. Güncellemelere devam edeceğim. Kaç kilo vereceğimi gerçekten merak ediyorum. Her gün 1 saat yürüyüş yapmaya çalışıyorum ancak zorlanıyorum çünkü halsizlik oluyor. Daha ağır bir spor yapamıyorum. Tekrar görüşmek üzere. :)

Not: Lütfen bende düşük tansiyon problemi olduğunu ve kan şekerimin çok çabuk düştüğünü unutmayın. Sizde aynı etkiler görülmeyebilir.

İsveç diyeti 1. gün (tamamlandı)(13.01.2019)
Sabah
: 1 Fincan kahve, 1 Kesme şeker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata
Pazar günü başladığım için ve evde olduğum için sabah ve akşam olarak geçirdim günü.
İlk gün umduğumdan iyi geçti. Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım.
Bifek yerine suda haşlanmış tavuk göğsü yedim. Marula veya herhangi bir yeşilliğe sarıp yerseniz daha kolay oluyor yutması. Haşlanmış ıspanak ı listeden tamamen çıkardım. Yiyemeyeceğimi biliyorum. :)
1 saat yürüyüş yaptım. 5 km.

isveç diyeti 2. gün (tamamlandı)(14.01.2019)
Sabah
: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve
Yurt dışında salamlar Ham olarak adlandırıldığı için internetten Ham ların ölçüsüne bakarsanız oldukça kalın ve büyükler. Ben bu sebeple öğle yemeğinde 2 dilim salam olarak değiştirdim.
Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım.

isveç diyeti 3. gün (tamamlandı)(15.01.2019)
Sabah
: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata
Kızarmış ekmeğe can kurban. :) Listeyi ıspanağı çıkararak aynı şekilde uyguladım.
Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım. Hafif halsizlik ve uykusuzluk belirtileri başladı.

isveç diyeti 4. gün (tamamlandı)(16.01.2019)
Sabah
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
Akşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt
Halsizlik ve uykusuzluk belirtileri artmaya başladı.
Akşam işten dönerken otobüste midem fena halde bulanmaya başladı. Eve zor geldim diyebilirim.
Listeden farklı olarak akşam yemeğinde bir yemek kaşığı bulgur pilavı ve bir tane yağsız tavada kızarmış köfte yedim. Daha sonra da yeşil elma yedim.
Bugün yürüyüş yapamadım.

isveç diyeti 5. gün (tamamlandı) (17.01.2019)
Sabah
: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli
Bugün eve geç geldiğim için akşam bir şey yemedim.
Gün içinde kaçamak bir lokma börek yedim. Onun dışında tüm listeyi uyguladım.
yarım saat yürüyüş yaptım.
Herhangi bir baş dönmesi veya mide bulantısı yaşamadım.

isveç diyeti 6. gün(tamamlandı) (18.01.2019)
Sabah
Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata
Verdiğim kilolar iyice belirginleşmeye başladı. Kendime ay sonuna kadar tartılmayacağım diye söz verdiğim için şu anda kaç kilo verdim bilmiyorum.
Yarın sınavlarım olduğu için bugün spor yapmadım.(açıköğretimden başka bir bölüm daha okuyorum.)
Herhangi bir baş dönmesi veya mide bulantısı yaşamadım. Aksine listede bulunan yiyeceklerin tümünü bile yiyemedim. Alıştıktan sonra sanki çok mu yedim diye hissetmeye başlıyorsunuz.

isveç diyeti 7. gün (tamamlandı) (19.01.2019)
Sabah
: Şekersiz çay
Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
Akşam: Hiçbir şey
Bugün malesef diyeti uygulayamadım. kaçamak yaptım. Yarın spor yapıp açığımı kapatacağım.
Son 6 Gün. :)

isveç diyeti 8. gün (tamamlandı) (20.01.2019)
Sabah
: 1 fincan kahve, 1 kesme seker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata
Hafta sonu geç kalktığım için şekerli kahvemi içtim ve bir tane küçük elma yedim. Öğle öğününü atladım.
10 km / 2 saat yürüyüş yaptım. Akşam yağsız tavada kızarmış 2 köfte ve 4 tane marul yedim.
Biraz moralim bozulmaya başladı. İnternette okuduğuma göre en az 5 kilo veriyorlardı insanlar bu diyetle. Ben de verdim ancak çok yavaş veriyorum. Ay sonunda belki yine bir doktora giderim ama söyleyecekleri şey yine aynı olacak büyük ihtimalle.Metabolizmanız yavaş!!
Ama vazgeçmiyorum. Ay sonunda tartılıp kaç kilo olduğumu yazacağım.

isveç diyeti 9. gün (21.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 10. gün (22.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 11. gün (23.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 12. gün (24.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 13. gün (25.01.2019)
Sabah

Son düzenleme:
Merhaba devam ediyomusunuz acaba bende başladım bugün 1. Günüm bitti doğum kilolarımı vermeye çalışıyorum

Merhaba bende malesef kisa sure icerisinde kilo aldim ve 77 kiloya ciktim...bir turlu motive olamiyorum hicbir diyet listesine uyamiyorum .sanirim sabirsiz oldugumdan kilomun bir kismini biraz hizli vermek istiyorum motive olmasi icin cunku bu sekilde cok mutsuzum...hafta sonu misafirlerim gelecegi icin benim icin cok yogun gecicek...Allahin izni ile pazartesi bende basliyorum.listedeki herseyi dolabima hazirladim....kac kilo verdiginizi sabirsizlikla bekliyorum.

Ben bunu uyguladım hamile kalmadan önce 85 kilodan 73 e düştüm ek olarak tarçınlı limonlu su içtim ödem ve kilo gittigini düşünüyorum.ama kilo verince hamile kaldım. Şuan emzirmesem yine uygulayacağım ama emziriyorum ilerde insallah tekrar bunut uygulayacagim

Merhaba devam ediyomusunuz acaba bende başladım bugün 1. Günüm bitti doğum kilolarımı vermeye çalışıyorum

Gün gün güncelleyemedim vakitsizlikten dolayı ama diyetim bitti. dün de tartıldım. 64 kilo geliyorum şu anda. Belirttiğim Gibi metabolizması çok çok yavaş bir insanım ve zaten uygulayan diğer insanlar gibi kilo vermeyi beklemiyordum. Ancak beklediğimden de az kilo vermişim. :KK43: biraz moralim bozuldu açıkçası ama vazgeçmeyeceğim. Oldukça ağır bir diyet olduğunu belirtmek isterim. Masabaşı bir işte çalışmasaydım çok zorlanırdım yaparken. Kendinize dikkat edin

Merhaba bende malesef kisa sure icerisinde kilo aldim ve 77 kiloya ciktim...bir turlu motive olamiyorum hicbir diyet listesine uyamiyorum .sanirim sabirsiz oldugumdan kilomun bir kismini biraz hizli vermek istiyorum motive olmasi icin cunku bu sekilde cok mutsuzum...hafta sonu misafirlerim gelecegi icin benim icin cok yogun gecicek...Allahin izni ile pazartesi bende basliyorum.listedeki herseyi dolabima hazirladim....kac kilo verdiginizi sabirsizlikla bekliyorum.

Merhaba. Diyet listeleri bazen insanın gözünü korkutuyor. Gün gün uymak istemiyorsanız kalori hesabınıza göre de ilerleyebilirsiniz. yoğun tempoda sürekli hareket ettiğiniz bir yaşamınız varsa bu diyeti uygulamak çok zor olacaktır. Ciddi anlamda ağır bir diyet. Tansiyon ve şekeriniz düşebiliyor. Mide bulantısı yapıyor. Ben beklediğimden çok daha az kilo vermişim. Şu anda 64 kiloyum. Metabolizmam çok yavaş ama bu diyettten biraz daha fazla beklentilerim vardı. Normal metabolizma ve bünyelerde 10 kilo bile verenler oluyor. Umarım başlarsanız sizin için daha iyi ilerler ve daha güzel sonuçlanır.

kaç kilo vermiş oldunuz bu diyetle onu yazmamışsınız sanırım. benimde metabolizmam yavaş çalıştığı için kendim için ne kadar kilo gider merak ettim. baya ağır bi diyete benziyor. ben şu an diyet yapıyorum ama bunu da deneyebilirim sonra.

Herkese merhaba. Siteyi uzun zamandır fikir almak için takip ediyordum. Yeni üye oldum ve şu anda yaptığım isveç diyetiyle nasıl cebelleştiğimi anlatmak istedim. Hem kendimi hem de başkalarını motive edebilirim belki. :) Öncelikle uyguladığım liste aşağıdaki gibi. Şu anda aktif olarak çalıştığım için kendime göre alternatifler de belirledim. Hepsini not edeceğim. 26 yaşındayım. Şimdiye kadar 60 kilonun altına düşemedim. Lisede 70 kiloyken çok ağır bir diyet ve her gün 2 saat sporla 10 kilo vermiştim. Ancak sağlığımı da bir süre kaybettim malesef. Daha önce diyetisyene de gittim doktorada. Metabolizmamın çok çok yavaş olduğu ve kilo almaya müsait bir bünyemin olduğu söylendi. Diyetisyenlerin verdiği o 6 7 öğünlük diyetler bana göre değil. Su içse yarıyor tabirinin vücut bulmuş haliyim diyebilirim. :) Bu sebeple bu diyetten beklentim 10 kilo falan vermek değil. Veremeyeceğimi biliyorum. Eğer 5 kilo falan verirsem işe yarıyor olarak onay vereceğim. :) İsveç diyeti hakkında fazlaca da araştırma yaptım. Bana katılmak isteyen varsa beklerim. :) Şu anda 4. gün akşamındayım. Güncellemelere devam edeceğim. Kaç kilo vereceğimi gerçekten merak ediyorum. Her gün 1 saat yürüyüş yapmaya çalışıyorum ancak zorlanıyorum çünkü halsizlik oluyor. Daha ağır bir spor yapamıyorum. Tekrar görüşmek üzere. :)

Not: Lütfen bende düşük tansiyon problemi olduğunu ve kan şekerimin çok çabuk düştüğünü unutmayın. Sizde aynı etkiler görülmeyebilir.

İsveç diyeti 1. gün (tamamlandı)(13.01.2019)
Sabah
: 1 Fincan kahve, 1 Kesme şeker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata
Pazar günü başladığım için ve evde olduğum için sabah ve akşam olarak geçirdim günü.
İlk gün umduğumdan iyi geçti. Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım.
Bifek yerine suda haşlanmış tavuk göğsü yedim. Marula veya herhangi bir yeşilliğe sarıp yerseniz daha kolay oluyor yutması. Haşlanmış ıspanak ı listeden tamamen çıkardım. Yiyemeyeceğimi biliyorum. :)

isveç diyeti 2. gün (tamamlandı)(14.01.2019)
Sabah
Yurt dışında salamlar Ham olarak adlandırıldığı için internetten Ham ların ölçüsüne bakarsanız oldukça kalın ve büyükler. Ben bu sebeple öğle yemeğinde 2 dilim salam olarak değiştirdim.
Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım.

isveç diyeti 3. gün (tamamlandı)(15.01.2019)
Sabah
Kızarmış ekmeğe can kurban. :) Listeyi ıspanağı çıkararak aynı şekilde uyguladım.
Herhangi bir mide bulantısı veya baş dönmesi yaşamadım. Hafif halsizlik ve uykusuzluk belirtileri başladı.

isveç diyeti 4. gün (tamamlandı)(16.01.2019)
Sabah
Halsizlik ve uykusuzluk belirtileri artmaya başladı.
Akşam işten dönerken otobüste midem fena halde bulanmaya başladı. Eve zor geldim diyebilirim.
Listeden farklı olarak akşam yemeğinde bir yemek kaşığı bulgur pilavı ve bir tane yağsız tavada kızarmış köfte yedim. Daha sonra da yeşil elma yedim.
Bugün yürüyüş yapamadım.

isveç diyeti 5. gün (tamamlandı) (17.01.2019)
Sabah
Bugün eve geç geldiğim için akşam bir şey yemedim.
Gün içinde kaçamak bir lokma börek yedim. Onun dışında tüm listeyi uyguladım.
yarım saat yürüyüş yaptım.
Herhangi bir baş dönmesi veya mide bulantısı yaşamadım.

isveç diyeti 6. gün(tamamlandı) (18.01.2019)
Sabah
Verdiğim kilolar iyice belirginleşmeye başladı. Kendime ay sonuna kadar tartılmayacağım diye söz verdiğim için şu anda kaç kilo verdim bilmiyorum.
Yarın sınavlarım olduğu için bugün spor yapmadım.(açıköğretimden başka bir bölüm daha okuyorum.)
Herhangi bir baş dönmesi veya mide bulantısı yaşamadım. Aksine listede bulunan yiyeceklerin tümünü bile yiyemedim. Alıştıktan sonra sanki çok mu yedim diye hissetmeye başlıyorsunuz.

isveç diyeti 7. gün (tamamlandı) (19.01.2019)
Sabah
: Şekersiz çay
Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
Akşam: Hiçbir şey
Bugün malesef diyeti uygulayamadım. kaçamak yaptım. Yarın spor yapıp açığımı kapatacağım.
Son 6 Gün. :)

isveç diyeti 8. gün (tamamlandı) (20.01.2019)
Sabah
: 1 fincan kahve, 1 kesme seker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata
Hafta sonu geç kalktığım için şekerli kahvemi içtim ve bir tane küçük elma yedim. Öğle öğününü atladım.
10 km / 2 saat yürüyüş yaptım. Akşam yağsız tavada kızarmış 2 köfte ve 4 tane marul yedim.
Biraz moralim bozulmaya başladı. İnternette okuduğuma göre en az 5 kilo veriyorlardı insanlar bu diyetle. Ben de verdim ancak çok yavaş veriyorum. Ay sonunda belki yine bir doktora giderim ama söyleyecekleri şey yine aynı olacak büyük ihtimalle.Metabolizmanız yavaş!!
Ama vazgeçmiyorum. Ay sonunda tartılıp kaç kilo olduğumu yazacağım.

isveç diyeti 9. gün (21.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 10. gün (22.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 11. gün (23.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 12. gün (24.01.2019)
Sabah

isveç diyeti 13. gün (25.01.2019)
Sabah
Nabdın verdin mi bende yapmak istiyorum diyeti bu gün öğrendim yarın başlıycam

Gün gün güncelleyemedim vakitsizlikten dolayı ama diyetim bitti. dün de tartıldım. 64 kilo geliyorum şu anda. Belirttiğim Gibi metabolizması çok çok yavaş bir insanım ve zaten uygulayan diğer insanlar gibi kilo vermeyi beklemiyordum. Ancak beklediğimden de az kilo vermişim. :KK43: biraz moralim bozuldu açıkçası ama vazgeçmeyeceğim. Oldukça ağır bir diyet olduğunu belirtmek isterim. Masabaşı bir işte çalışmasaydım çok zorlanırdım yaparken. Kendinize dikkat edin
Bende uyguladım ama 13 günü tamamlamadım 8 kilo verdim 10. Günde kestim galiba evet baya zor bi diyet ama bırakınca kilo alınıyomuş o 2 sene kilo alınmazlar yalanmış ama tekrar başlicam

X