İşyeri Dedikodusu ve Giyim Kuşam

Hayatta herkes herşeye laf bulur. Ben üniversite 3. Sınıfım banada düğünlere koca bulmaya mı gidiyorsun diyorlar bazıları kilo al bu ne böyle diyor. Bazıları iş bulamazsın yüksek lisans yapma diyor. Bazıları zengin koca bekliyor diyor. Annem öğretmen babam doktor. Emin olun öğretmen odasındaki kavgaları annem anlatıyor doktorlar arasındaki dedikoduyu babam evde anlatıyor. Yalnız değilsiniz. Alışın bence her yerde böylesi insanlar var

Çıtır guzelim benim hic umursama kimseyi. Karni daralir milletin cekemez sen bildigin istedigin sevdigin sekilde devam et.

Ama biri sana laf getiriyorsa bil ki senden de baskasina goturur onunla da mesafe koy arana.

❤❤

Sabah olana kadar sinirim geçti gitti zaten Denoşum :KK33: Haftaya moda rüzgarları estirmeyi planlıyorum :KK36: Yine sahte sahte iltifatlar ederse de bi minik dokundurma şart oldu, gerisi de önemli degim zaten :KK73:

Ama konuyu bana getiren insanlar hakkında süpheye düstüm yahu, konuyu açarken aklımda hiç öyle bi şey yoktu aslında. :KK64:

Sen de dikkat et diyosun yani, bana iyiniyetliler gibi gelmişti ama bilmiyorum tabi, benim alıklığım da olabilir:KK33:

Bunlar sıradan şeyler çok önemseyip üstünde durma

İki kadın bir araya geldiğinde hemen başka bir kadının dedikodusu başlar. Size yapılan da bu, size aktardıkları da bu. Çok dert edip bir şeyler söylemeliyim diye düşünmeyin bence.

Her yerde var bu tipler ,istiyorlar ki herkes kendileri gibi pespaye palas pandiras dolassin etrafta.Onlarin fikrince suslenmek sadece baskalari icin olur ya da beklerler ki dugun mugun olsun da guzel gorunmeye calissinlar.Bi yagli kafa da bekarken bana takmisti "neden bagrim.acikmis kime gosteriyormusum orami,neden parfum sıkıyormusum araca binerken servisci icin mi":halay::halay:bu insanlari takma anlamaya da calisma cunku onlar fesatliklarinda boguluyirlar aci bence onlara:dua:

Hayatta herkes herşeye laf bulur. Ben üniversite 3. Sınıfım banada düğünlere koca bulmaya mı gidiyorsun diyorlar bazıları kilo al bu ne böyle diyor. Bazıları iş bulamazsın yüksek lisans yapma diyor. Bazıları zengin koca bekliyor diyor. Annem öğretmen babam doktor. Emin olun öğretmen odasındaki kavgaları annem anlatıyor doktorlar arasındaki dedikoduyu babam evde anlatıyor. Yalnız değilsiniz. Alışın bence her yerde böylesi insanlar var

Çekemiyorlaaar. İnadına iyi görün güzel giyin :)))

Yorumlarınıza çok teşekkür ederim. :KK52:

Sabah ola hayrola derler ya, sabah oldu duruldum gitti ben de. :KK33: Tabi gözüm üzerilerinde ayrı mevzu ama ne kadar üstünde durabilirim neticede.

Anlamaya çalışmanktan da vazgeçtim.
Artık kıskançlıklarından mıdır, her şeyi "erkeklere" endeksledikleri sığ dünyalarından mıdır, süslenmenin sadece "başkaları" için yapıldığına inanan insanlar olmalarından mıdır ya da ne bileyim gıybet açlığından mıdır bilemiyorum :cool:

Ne halleri varsa görsünler. En iyi yol kendi bildigin yoldur. Ben kendi bildigim gibi giyinmeye aynen devam edicem. Hatta madem konuşmalara malzeme oluyo bari hakkını vereyim daha da özenerek giyineyim :KK36:
Sonrasını dedikoducular düşünsün artık:KK62:

İşyerinde her zaman bekarlar kıskanılır
Ona göre dikkatli olun zaten aynı yerde çalışandan ne dost nede arkadaş olur
Ayağınızı denk alın
Evlilerde herzaman birikmiş bir kibir
Mevcuttur ondan zehirlerini saçarlar

Allah bana senin gibi ponçik düşman verseydi keşke gitti hep dandürüklerini seçti. :KK9:En Büyük KK
Çok tatlısınız ya, Allah düşmanın da ponçiğini nasip etsin, dandiğinden korusun amiiin :KK70::KK70:

Hoş benden düşman olmaz yahu, iki gün cadılık ederim en fazla o da geçer. :KK33: Kadın kadının cadısıdır bi yerde :KK53:

Okudukça yeğenim anlatıyor sandım :KK48: oda sizinle yaşıt. Kurumsal bir firmada çalışıyor. Sizin gibi özenli, bakımlı, az biraz süslü, atarlı, çok da tatlııı :cool:
Siz gene iyisiniz o birde nazikçe uyarı almış bayan yöneticisinden “ fazla dikkat çekici giyinmiyelim” diye. Dikkat çekici olanda askılı bol bir tulum:işsiz:
Ne giyecek kız acaba yaz günü babanne gibimi gelsin işe.
Boşver hiç takılma. Dediğin gibi onlara en güzel cevap dahada özenip işe gelmen. Çatlasınlar :halay:
Bu arada bence o kafa kızlarada sen yinede ser ver sır verme...
Yiğeniniz ve ben dahil çalışma hayatında yeni olan gençlerin hepsine sabırlar diliyorum :KK5::KK5:

Moralim de düzeldi zaten, çok bilen giyinsin görelim nasıl yapılıyomus. Biz böyle seviyoruz, bu halimizle de mutluyuz. 23ümde 43 gibi giyinecek kadar ölmedim daha, her yaşın bi güzelligi var:KK73:

Ama konu açmanın faydası daha yakınım dediğim kızlara karsı biraz gözüm acıldı yorumlar sayesinde. Onları da bi degerlendirmeye alıcam, tavırlarıni bi tartıcam bakalım neyin pesindeler :KK33:

Yiğeniniz ve ben dahil çalışma hayatında yeni olan gençlerin hepsine sabırlar diliyorum :KK5::KK5:

Moralim de düzeldi zaten, çok bilen giyinsin görelim nasıl yapılıyomus. Biz böyle seviyoruz, bu halimizle de mutluyuz. 23ümde 43 gibi giyinecek kadar ölmedim daha, her yaşın bi güzelligi var:KK73:

Ama konu açmanın faydası daha yakınım dediğim kızlara karsı biraz gözüm acıldı yorumlar sayesinde. Onları da bi degerlendirmeye alıcam, tavırlarıni bi tartıcam bakalım neyin pesindeler :KK33:

Ohhh sefanız olsun yaşayın, giyinin, gezin, eğlenin, çalışın. Ama bu arada aşık olmayı sevmeyide unutmayın emi :KK60:
Seni bilmemde benim yiğen evde kalır gibi geliyo bana beceriksizzz:KK70:
Her yaşın güzelliği var tabi en güzel yaşlarınız yaşayın hayatı doya doya ne kaa güzel.

Merhabalar sevgili KK sakinleri,

Nasılsınız iyi misiniz, keyfiniz yerinde mi?

Beni sorarsanız bir ay içinde ikinci konuyu açmanın şaşkınlığı içindeyim. İş hayatıyla başım dertte sanırım. Lafı daha fazla uzatmadan hemen konuya giriyorum.

Dün birikmiş işlerim vardı, bugüne de bırakmak istemedim haftanın son günü diye; bu nedenle de öğle yemeğine gidemedim. Ve bugün öğrendim ki dün yokluğum fırsat bilinmiş, arkamdan bazı dedikodular dönmüş. :lülülü:

Yemekte 7 kişi oturuyolar, bunlardan ikisi benimle yakın çalışan ve durumu bana taşıyan kızlar.

Digerleri de yine aynı bölümde calıstıgım kadınlar. Detay vermek gerekirse 25-35 yaş aralığında kadınlardan bahsediyorum.

Biri evli iki çocuğu var, biri nişanlı (ve kafayı bununla bozmuş durumda). Birinin yalama olmuş bi ilişkisi var.(ve o da bununla kafayı bozmuş durumda; kıskançlık, şiddet, kan, gözyaşı ne arasanız var, bazen o kadar fazla detay veriyo ki hönk diye kalıyoruz dinlerken) Kalan ikisi de bekar.

İliskileriyle ilgili niye detay verdigimi az aşağıda anlayacaksınız.

Neyse efenim bu kadınlar hamamı grubu toplaşmış ve sanıyorum biraz canları sıkılmıs olacak ki başka konu bulamayıp benim kıyafetlerime sarmışlar. :işsiz:

Nişanlı olan abla "Lady ne giymiş bugün ya, kime süsleniyosa bu kadar" diyerek fitili ateşleyen insan olmuş. (Oversize beyaz kazak, belden açılan yumuşak deri etek, opak çorap, şık ama topuksuz bi bot giymiştim bu arada.)

Konuşmanın sonuna atlarsak:

-Nişanlı olan ve sinir bozucu ilişkisi olan ablalar benim yeni mezun şirin hallerimin, özellikle genç bi giyim tarzı seçmemin tabiri caizse "koca bulmak için" olduğuna karar vermişler. :skandal:(Tabi zaten 23 degil 53 yasındayım ben, okul da gecen sene degil 30 yıl önce bitti, hep yapmacık haller bunlar:KK33:)

Uzun yoldan geldiğim halde her sabah bu kadar uğraşmamın başka açıklaması olamazmış. (Diyosun?:confused:)

Gören de moda ikonu sanacakmış, tabi sevgilim evlilik derdim yok ya bütün maaşı kıyafete yatırıyomuşum. :KK70:(Sanki kisisel yatırım uzmanım haspam)

Ha bi de istemem yan cebime koy yapıyomuşum ben. (Esra Erol'lu evlilik programı bile bitti, bu insanlar bitmedi. :işsiz:Kendi adıma ilişki mevzularına mesafeliyim şu aralar, geçen sene kötü giden bi iliskim oldu, kendimi yenisine hazır hissetmiyorum. Sorulunca da detay vermeden şu an böyle bi şey istemedigimi söyleyip geciyorum.)

-Bekar kızlardan biri bu ablaların her söyledigine aynen demekten başka bi şey yapmamış. HoppaHoppa

Diğeri derseniz bence güzel giyiniyo ama biraz abartılı yani, bazen kendini hala üniversitede sanıyo sanki demiş. (Gecenlerde kendimce bi school girl kombini yapmıştım ondan bahsediyo sanırım.) :KK64:

-Evli abla da ben genç olacaktım neler neler giyerdim, birinin okulu, birinin kreşi, sabah kahvaltısı akşam yemeği vakit mi kalıyo demiş. Ponçigim benim. :KK36:

Şimdi soruya gelince, bu insanlar aslında benim çok da umrumda olan insanlar değil.
İş açısından sıkıntı yaratmadığı sürece ne giyecegimi ben bilirim, sabahın 5 buçugunda uyanıyorum zaten, bu da benim hayata bağlanma biçimim sanane arkadaşım. O yüzden onlar begenmis, begenmemis, baska seylere yormuslar o da önemli degil.

Gel gelelim korkak insan sevmiyorum, savas mı istiyorsun camooon yani :KK53:

"Kazağını nerdeeen aldıın?" "Ay ben indirimde hicbi sey bulamadım sen nasıl bulduuun?" "Kolye yeni mi? Çook guzelmis" diye bikbikleyip sonra arkamdan konusamazsın.

Ha şimdi kızlardan duydum böyle demissiniz denmez. Ne yapayım ben bu kadınlara? Kill 'em with kindness tadında bi şey arıyorum. :KK62:

Not: Çok uzatmayayım okuması kolay olsun dedim ama bu laf taşıma kısmına bi açıklık getireyim diye olayı öğrenme şeklimi yazmak istedim.

Bugün kahve almaya indiğimde bu nişanlısı olan kadın da benimle geldi. Iste kahve beklerken konusuyoruz bi yandan, abla beton döküyo bana evlilik hazırlıkları hakkında. Evlenirken eltisine bilmemne alınmıs ama simdi ona almaya yanaşmıyomuş adamın ailesi öyle bi şeyler. Afakanlar bastı ama kadın anlatıyo neticede, dedikodu mevzusundan da haberim yok tabi benim, dinliyodum işte kendimce tavsiye veriyorum falan.

Sonra benim kızlardan biri geldi, bu ablaya bi ters ters baktı, nişanlı olan yukarı çıktı. Ben de sordum "Noldu size aranız mı bozuk?" diye. Onun üzerine "Oldu işte bi şeyler sen de çok yüz verme şuna" dedi.

Niye falan derken de işte olayı anlattı bi üstünden.

Sonra yemekte konustuk diger kızı da alıp. Biz diyecegimizi dedik, "daha geçen gün ay Zara indiriminden mi aldın, hangi avm den aldın, acaba L bedeni kalmıs mıdır diye dolasıyodun ama kızın pesinden" dedim ben en son, sonra X abla (evli çocuklu olan) araya girdi gencsiniz kızım giyinin işte diye öyle dagıldı konu dediler.

Bu iki kızla da çok çok yakın değiliz ama zamanımızın çogu birlikte geçiyo, muhabbetimiz de iyi. Hani yeni gelene bi mesafeli, önyargılı olur insanlar, bu kızlarla hiç öyle olmadı mesela. Hatta çalıştığım yerdeki erkek arkadaşlar şanslı yere düştün, X'le Y çok kafa, cana yakın kızlardır falan dediler.

Ama tabi kefilim kesin beni koruyup kollamışlardır da diyemiyorum. Yani anlatmasalar daha çok rahatsız olurdum ama anlatmalarına da laf taşıma gözüyle mi bakmak lazım bilemedim. Bu konuda da yoruma açığım bilmem siz ne düşünürsünüz.

Sizin anlattığıniz kıyafetlerde bir tuhaflık gormedim ben muhtemel kıskançlıktan konuşmuşlar oyle. Ama bazıları cidden işyerine uygun giymeyi bilmiyor. Etek giyilir ama kalkıp aşırı mini etek dekolteli kıyafetler ise uygun degildir. Böyle giyinen uyarılsa bile normal ama sizinki normal sık bir giyim.

Kıskançlıktan çatlamışlar. Ben de severim güzel giyinmeyi. Para da harcarım. Keyif bizim kime ne. Laf taşıyanların yanında özel bir şeyini ya da başkasıyla ilgili düşüncelerini paylaşma hiç. Güvenilir bulmadım.

ben de her zaman rahat giyinmeyi tercih edenlerdenim ama ofisteki güzel kızları görünce motive olurum. yuzlerine de
söylerim zaten enerjinden bana da ver aferin hep böyle giyin vs diye. hele stajyerlerdeki özenin yarisi bende olsa neler giyerdim :)) neyse ben öncelikle yazım tarzınızı çok beğendiğimi ifade edeyim. ikinci olarak da kıyafet konusu açılınca hafiften kibirli bir şekilde “kombin yapmak, nerede ben giyeceğini bilmek beceri meselesi, insanın ici geçmesin yeter ki, rahatı tercih edenler neyse de bazıları yapmaya çalışıp beceremiyor onlar adına üzülüyorum. sonra yapabilenleri çekemiyorlar bir de yazık” derdim. o iyi niyetli ve evli abla hani gençsiniz giyinin tabi diyene de senin tarzın harika ben çocuğum
olunca senin kadar yapabileyim yeter filan diyerek gönlünü alın kombi laflar ona değil
digerlerine girsin.

ben de her zaman rahat giyinmeyi tercih edenlerdenim ama ofisteki güzel kızları görünce motive olurum. yuzlerine de
söylerim zaten enerjinden bana da ver aferin hep böyle giyin vs diye. hele stajyerlerdeki özenin yarisi bende olsa neler giyerdim :)) neyse ben öncelikle yazım tarzınızı çok beğendiğimi ifade edeyim. ikinci olarak da kıyafet konusu açılınca hafiften kibirli bir şekilde “kombin yapmak, nerede ben giyeceğini bilmek beceri meselesi, insanın ici geçmesin yeter ki, rahatı tercih edenler neyse de bazıları yapmaya çalışıp beceremiyor onlar adına üzülüyorum. sonra yapabilenleri çekemiyorlar bir de yazık” derdim. o iyi niyetli ve evli abla hani gençsiniz giyinin tabi diyene de senin tarzın harika ben çocuğum
olunca senin kadar yapabileyim yeter filan diyerek gönlünü alın kombi laflar ona değil
digerlerine girsin.
Çok teşekkür ederim, kendi halimde dertlesiyorum iste, okuması keyifli olduysa ne mutlu :KK73:

Herkes nasıl mutluysa, kendini nasıl rahat ve güzel hissediyosa öyle giyinmeli zaten, keşke benim çalıştığım yerde de sizim gözünüzle bakabilselerdi. Ki ben öyle baktıklarını düsünüyodum bugüne kadar çünkü yüzüme karşı hep güzel şeyler söylüyolardı.:bicak:

Evli olan abla zaten başımın tacıydı bu mevzudan da önce. :KK52:Acayip cool kadındır bi kere :rapci: Ki bakmayın giyinemiyorum dedigine az ama öz giyinen, çok akıllı ve şık parçalar seçen bi kadın. Arada çocuklarının fotograflarını gösterir bize, onların giysilerinden belli zevkli bi insan oldugu. 2 çocuk, az zaman, az bütceyle o kadarını yapabilirsem zaten ileride bravo bana :KK33:

Ohhh sefanız olsun yaşayın, giyinin, gezin, eğlenin, çalışın. Ama bu arada aşık olmayı sevmeyide unutmayın emi :KK60:
Seni bilmemde benim yiğen evde kalır gibi geliyo bana beceriksizzz:KK70:
Her yaşın güzelliği var tabi en güzel yaşlarınız yaşayın hayatı doya doya ne kaa güzel.
Demeyin öyle, teyzesi/halası (bilemiyorum tabi hangi taraftan yiğeniniz) böyleyse eminim o da şahane bi kızdır, aradıği gibi bi mutluluk da bulur eninde sonunda :KK36:

Bana gelince, bilemiyorum ki. Ben de bulurum umarım :KK36::KK36: :KK73:

Bizim is yerinde de tam tersi guzel giyinmeyenlere cimri parayi mezarina goturecek su kiligina bak diye dedikodusunu yapiyorlar:işsiz:

X