Isyerinin beni oyalaması parami vermemesi

Pembelii11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2022
565
70
2 aya yakın çalıştığım bir iş yeri ha bugün ha yarın diye diye sigortami 52 gün yapmadı 52m gün hala neden baslamadi sigortam diye sorduğumda benimle tartıştı işveren ve bu tartışma ardından işten ayrıldım. Bir gün öncesi gerekli evraklar sigorta için kurumlara gitmis ve sigortayo başlatıyorum artık iptal edemem işten ayrilamazsin dedi. Ben ise artık devam etmeyeceğimi bir gün sigorta gösterip ertesi gün çıkış vermesini söyledim. Aradan 1 hafta geçti 27 günlük çalışma ucretimi alamadım mesajlarim görüldü olup yanıtsız kaldı. İşlerine gidip paramı istedim. Öyle birsey yok diye cevap aldım (isyerine işveren benden el yapımı salca yapıp oraya isyerine satmayı istemişti 2 ay öncesi ve yapıp anlaştığımız bir fiyata satmistim lakin ödemesini alamamistim) paramı vermek istemeyince saçlarımi da almamı söyledi 1 hafta sigortalı göstereceğini beni bir hafta dolunca paramı yatiracagini söyledi. Salcalari da vermek isteyince tartışma çıkardım sinirlenip çünkü kendisi özel olarak yaptırmıştı hemen paramı vermesini ve hakkımı helal etmediğimi söyledim. Ve salcalari vermekten vazgecti sonrasinda almak istememe rağmen. Velhasıl kelam toplamda almam gereken para 4.372₺ idi 2670 TL verip elime kalan 1600 du bir hafta sigorta göründüğü için kartıma yatiracagini söyledi salcalarin parasını 4.600 TL yide öyle yapacağını söyledi. imza atmam gerekiyormuş isten ayrıldığım için sigortami durduğunda isyerine gidip imza atmamı söyledi. Bu imza olayı doğrumu? Ve diğer konular için ne diyorsunuz? Isyeri adına şikayette bulundum.

Evet istifa dilekçesi yazdırmaları gerekiyor aksi halde cezası var çünkü. Alacağınız kaldı mı anlamadım tam o kısmı

önce parasını al sonra imzayı at alo 170 arayıp şikayetçi ol sigortasız çalıştırdığını ben yıkardım ortalığı, cimere falan
170 birsey yapmıyor mahkemeye basvurmami söylüyor orda çalıştığım zaman şikayet edersem cezai işlem uygulaniyormus şuan çalışmadığım için birsey yapmiyorlar

X