İzmir'de Meme Büyütme Sonrası Başıma Gelenler

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Umuyorum hukuki açıdan olumlu sonuçlar ulaşırsınız.
Ruhsal ve bedensel olarak iyi hissetmek için girdiğimiz ameliyatlardan yıpranarak çıkmak oldukça zor. Kolaylıklar dilerim

Ben de bir ay önce meme dikleştirme ve protez ameliyatı oldum. Bana da epikriz raporu verilmedi. Ücret elden alındı ve herhangi bir makbuz vs almadım. Epikriz raporuna sahip olmak önemli mi ? Nasıl elde edebilirim?

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. Evet epikriz raporu sizin yasal hakkınız. Ameliyatta neler yapıldığını gösterir belgedir. Verilmemesi suçtur. Hastane ve doktordan istemeniz gerekir. Umarım sonuçlarınızdan memnun olursunuz

Google da hakkında ingilizce yorum yazmıştım. Ona itibar zedelemesi diye iftira atıp, bilisim suçlarına ilettiğini söylediği bir cevap yazmıştı daha önce. Kimse dogrulugu yanlışlığı kolayca ispatlanabilecek bu kadar somut ifadelerle itibar zedelemeye calışmaz. Beni itibar zedelemesi yapmakla itham edip bilisim suçlarına sikayet edeceğini belirten sekilde cevap yazan doktor f.... u.... google daki yorumunu değiştirip tamamen baska bir dil ile cevaplamis. Fikrini değiştiren ne oldu? Buradaki mesajlar mı, herseyi ispatlayabilecegimi bilmesi mi yoksa dava gününün kendisine teblig edilmesi mi acaba? Kalıp cümlelerden oluşan değiştirdiği cevabının da ne bir önemi ne de bir samimiyeti var, çünkü yaklaşık iki sene boyunca 'kapım açık, iletisim açık' deyip her kontrolde mudahale etmeyip, gecistirip, apaçık ortada olan sorunu görmezden gelip, son kontrol seanslarında da yapacak bir sey yok dedigi icin bu surec davaya gitti zaten.

Yazılı olarak bu sekilde sanki gerekeni yaparız imajini cizmelerinin sebebi surec mahkemeye giderse aleyhlerine delil olmasın diye. Yorumda texture takildigini itiraf etmis, bana verilen pasaport ise mesmo. Kendisi itiraf etmiş. Görsel paylaşıyorum. Keloidlerin benim cildimden kaynaklandığını belirtmiş. Benim sikayetim öncelikle keloid değildi ki. Ayrica bunların hic biri ameliyat öncesi bana anlatilmadi. Onam formu ameliyattan hemen önce, damar yolu açıldıktan sonra hızlıca önüme ASİSTANI tarafından konuldu ve imzalanmam istendi.

Keloid diyerek sorumluluktan kacamaz. Bizim vucudumuz, sağlığımız deneme tahtası değil. Burun icin öncelikle istedigim, ameliyat olma sebebim olan burun kanatlarina mudahalenin ameliyatta unutulmasi, ameliyat sonrası oluşan kemik çıkıntısı, kanatlarda olusan septum deviasyonu, mememim seklinin bozulması, protez sınırlarının dışarıdan apacik belli olmasi ve yukarı çıkması. Ve yasal hakkim olan epikriz raporunun verilmemesi. Bunların cevabı nerede?

Googledaki cevabinin gorselini aşağıda paylaşıyorum. Muhtemelen yorumunu degistirecektir. O yüzden görsel burada kalsin.

2 sene olmuş, sabırlı olmayı öğütlemiş aklınca. Genel tavrı bu zaten. Genel olarak sakin, babacan, anlayışlı bir imaj çizmiş oradan pr yapmaya çalışıyorlar. Ben de ameliyat öncesi buna kanmıştım. Doğallıktan yana oldugunu belirtmesine ve beklentilerime göre burun ve meme vaat etmesine de inanmıştım. Ne burun ne de meme istediğim gibi. Vaat ettiği ile hic bir alakası yok, özellikle meme cok kotu durumda. Istediğim gibi olmasa ama sonuç güzel olsa razıydım. Kalıcı kusurlar bıraktı vucudumda. Sorun da bu zaten. Yani sorun 'farklı bir estetik açısı, beklentisi, normal bir sonuçtan memnuniyetsizlik' vs değil. Mesele ameliyatta istenilen müdahaleyi yapmaması ve vucudumda düzeltilmesi gereken hasarlar bırakması. Yanlış pasaport vermesi ve epikriz raporumu ısrarla vememesi.

'Dogallıktan yanayım, sen istesen de ben doğal olmayanı yapmam, yüzüne, vücuduna yakışanı yaparım' yeni bir doktor pr aracı sevgili kadınlar. Bunların hepsi ameliyat öncesi ikna etme çabaları. Ameliyatta bildiklerini okuyorlar. Isteyen mesaj atsin. Fotoğraflarla ispatlarım. Ki bir cok kisi mesaj attı hepsine gönderdim.

Google yorumlarının genelinde sakin, anlayışlı, güvenilir vs tavrının altını çizenler olmus. Dedigim gibi bunlar PR. Coğu da yeni hesaplar ve sürekli güven üzerine vurgu yapılmış. Bu gercek profil gibi görünen yorumlari satan firmalar var, muhtemelen onlardan hizmet alıyorlar. Plastik cerrahi korkunc acımasız bir sektör olmus. Yaşattıkları mağduriyet sonrası bunun gibi pek cok seyi öğrenmek zorunda kaldım. Ben cok mesgul, yogun temposu olan biriyim. Sanat yönetmeniyim. Sebep oldukları yüzünden enerjim, zamanım, maddi manevi kaybım var. Bunların olacağını bilseydim yanından gecmezdim. Buradaki amacim da zaten insanların temkinli olmasi icin acı tecrübemi paylaşmak. Kendilerini garantiye alarak doktor seçimi yapmaları için bu gibi hukuksuz, sorumsuz ve manipulatif doktorlardan uzak durmaları amacım. Tabiki cok iyi doktorlarımız da var. Işini etik doğrultusunda yapan, insanları mağdur etmeyen hem doktor hem de her meslek grubundan kim varsa hepsinin kazandığı her kuruş katlanıp artsın, başarıları katlansın, sağlıklarına, sevdiklerine zeval gelmesin. Yeter ki akla kara belli olsun.

Yüzünde ameliyat sonrası sivilce çıkan feryat figan ayağa kaldırırken ben hastanede yaşadığım korkunç geceye rağmen, burnuma istedigim müdahale unutulduğu halde, memem cok kötü bir hale geldiği halde 1 bucuk seneye kadar sabırla beklemiş, nezaketten ayrılmamışım, bana sadece keloid icin cevap verip sabırlı olmamı tavsiye ediyor. Tabiki bu, googleda yorumları okuyacak olası potansiyel hastaların gözüne girmek icin, onlara 'ameliyat olursaniz doktorunuz yanınızda olacak endise etmeyin' imaji cizmek icin yazılmış politik bir cevap. Gariplige bakın önce beni itibar zedelemekle suçlayıp bilisim suçlarına vermekle tehdit ederken bir anda cevabı silip, dil değiştirmiş. Bu bile başlı başına iş etiğini ortaya koyuyor. Diğer sorularıma ve iddialarima cevap yok. Yorumda da txt takildi diye kendisi soylemis görüldüğü gibi ama bana verilen mesmo. Benim nezaketim ve sabrım suistimal edildi, bir seneden fazla sehir dışından git gel yaptığım seanslarda ve mesajlarda, aramalarda gecistirildim. En sonunda manipule etmeye çalıştılar ama başaramadılar. Ben saygısız, kindar biri değilim ama hakkımı sonuna kadar aramayı bilen kararlı ve haklarının farkında olan biriyimdir. Benim vücudumda kalıcı kusur bırakıp bunu telafi etmeyi önermek bir yana örtbas edip, geciştirecekler, zamanımı enerjimi alacaklar, telafi istediğimde para istemekle yavuz hırsız misali baskın çıkmaya çalışacaklar ve ben bunu böyle bırakacağım öyle mi? Öyle değil. Gerekeni yapsaydı süreç buraya gelmeyecekti. Hukuk devletinde hakkımı hukuken sormak için gerekeni yaptım zaten.

Eklentiler

• 20220223_012051.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 239
Merhabalar çok endişe ettim aynı doktora ameliyat oldum şoktayım lütfen fotoğraf gönderme şansınız var mı korkuyorum açıkçası

Merhabalar çok endişe ettim aynı doktora ameliyat oldum şoktayım lütfen fotoğraf gönderme şansınız var mı korkuyorum açıkçası
Umarim sizin sonuçlarınız güzel olur da mağdur edilmezsiniz. Uzun dönem sonuçlarını bekleyin. En az 1 sene. Özelden fotoğraflarımı gönderiyorum.

Tekrar selamlar hatırınızı sormak istedim moral- motivasyonunuz, sağlıgınız daha iyidir umarım. Keloid icin etkin bir tedavi şekli öneren dr bulabildiniz mi? Hukuki sürec devam ederken meme protezinizi cıkarttırmaniz mümkün olmustur umarım.

Merhaba cok düşüncelisiniz tesekkur ederim. Moralim bu konuda hiç iyi değil. Tahmin edersiniz ki daha güzel bir görüntü amaclarken aksine daha kötü bir sonuçla mağdur edilmek ve hala bununla yaşamanın mutsuzluğu zamanla azalmiyor. Bu ayın sonunda davanın ilk duruşması yapılacak. Adli tıp raporuna kadar implantları çıkartmayacağım. Ancak adli tıp raporundan sonra çıkartırım. Keloidler icin 3. Kez doktora kortizon iğnesi vurdurdum. Baska bir yöntemi yok. Benim asıl sorunum keloidler degil. Keske sadece bu sorun olsa. Mememi mahvetti, implant yerinden cıkmış son gittiğim doktor öyle söyledi. Meme altinda yığilmalar ve boylu boyunca iz var yani keloid düşündüğüm son sey. Burnumda gitgide daha da yamuluyor. Bu adam bu işten ekmek yiyemez duruma gelir umuyorum. Benim ne kadar nezaket sahibi olduğumu biliyor, zaten beni oyalarken bundan cesaret aldı. Ama gerekeni yapmıyorsa oturup ondan medet umacak kadar da saf değilim. Benim birine karşı kötü niyetle bir caba icine girecek kadar zamamim bile yok. Bu adam mememi burnumu mahvettigi gibi zamanımı çalıp, gecistiren ifadelerle oyaladi beni. Mememe bakıp söyleyecek hic bir sey bulamayınca 'zaten öncesinde çatlakların vardı' diyebilecek kadar profesyonellikten uzak, sorumsuz, sürekli manipülasyon yapan sözde prof. Söyleyecek bir yalan bulamayınca çatlakların vardı zaten dedi adam! Para için insanları magdur edip, hakkını arayanı da utanmadan para istemekle itham eden bir para göz. Yurtdışı ozellikle Almanya ile anlaşmalı 'Sağlık turizmi' altında seri şekilde operasyonlar yapıp parayı götürmeye çalışan tayfadan. Keske bunların hepsini magdur edilip sektoru araştırmak zorunda kalmadan önce farketseydim.

Merhaba cok gecmis olsun. Burun ve meme ameliyati icin 2.5 saat cok az bir sure aslinda burda suphelenmen gerekiyordu. Ve Keske bir Arkadaşın sana Destek icin yaninda olsaymis. 2014 yilinda meme ve elmacik kemigi dolgusu oldum 4 saat surdu. Carsamba gunude burun ameliyati oldum 3.5 saat surdu. Meme ve burun 2.5 saat kulliyen yalan zaten

Merhaba şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı. Hangi doktor olduğunu tahmin ediyorum.yıllar önce ben de gorusmeye gitmiştim ablami ve bir arkadaşımı ona yonlendirmistim ..gecmis olsun umarim simdi iyisinizdir

Gerçekten çok zor bir süreç geçirmişsiniz. Allah yardımcınız olsun hakkınızı sonuna kadar alırsınız inşallah

Tüm yalanlar ve yanlışlar silsilesi ameliyattan hemen sonra başladı zaten. 2bucuk saat sürdüğü söylenince ben de şaşkına döndüm. Zaten epikriz raporunun israrla gasp edilmesinin sebebi tum bu gerceklerin ortaya cikacak olmasi ya da üzerinde hukuk dışı düzenlemeler ile sahtecilik yapacak olmalari.

Google yorumlarda arkadasim benim yanımdayken yorum yazdi. Tüm bu celiskileri açıklayamayinca bana 'beden algısı bozukluğu var' diyerek iftira atmış. Önce böyle bir hastam yok dedi, o yorumu sildi, sonra sadece keloidlere indirgemeye çalıştı ama olmadı. Simdi iftira atıp kendini aklamaya çalışıyor.

Düşünün ki bir doktor sizi somut bir sekilde magdur ediyor, vücudunuzda hasar bırakıyor, hukuki belgelerinizi gasp ediyor ve kendini kamuoyu önünde aklamak icin hic bir somut belge olmadan size psikolojik rahatsızlığı var diyerek iftira atıyor. Buna söylenecek hiç bir yorum yok. Bir doktor tıp etiğini, insani etiği ancak bu kadar beş para edebilirdi. Hastaları obsesif göstererek iftira atmak onun kendi aklına mantıklı gelmis olabilir ama akıllı hasta adayları bu cevabının etikten yoksun bir davranış olduğunun farkında olacak. Yani paçasını kurtarmak icin yaptığı yorum yine kendini küçük düşürdü. O yorumlarınında görüntülerini aldım, onlari da öncekiler gibi silerse paylaşacağım.

Merhaba şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı. Hangi doktor olduğunu tahmin ediyorum.yıllar önce ben de gorusmeye gitmiştim ablami ve bir arkadaşımı ona yonlendirmistim ..gecmis olsun umarim simdi iyisinizdir
Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim Burnum ve memem gitgide daha kötü oldu. Mememde sekil bozukluğu bir yana, meme uçlarında kalıcı his kaybı oldu.

Canim bende olmak istiyorum bu operasyonu ama gozum korktu nasil olduninsallah revizyon ise yaramistir.eger sakincasiyoksa ozelden resim atarmisin

Merhaba. Ben henüz revizyon olmadım. Burnum ve memem git gide daha kötü oldu. Mahkeme süreci devam ediyor. Adli tıp isteyeceğimiz icin su an revizyon yaptıramıyorum. Özelden göndereceğim.

Merhaba mahkemeye gittiniz mi sonuç nasıl oldu çok merak ediyorum durumunuzu.
Merhaba. Mahkeme süreci devam ediyor. Evrakları göndermedikleri icin duruşma eylüle ertelendi.

Yalancı bir tanık sunmuşlar. Ben ameliyatı izmirde oldum ve beni magdur eden doktordan baska bir doktor görmedim o süreçte. Sundugu yalancı tanık ise istanbulda çalışan bir göz doktoru. Rezalet! Muhtemelen maddiyatla ikna ettigi bir arkadaşı. Tanık ifadesini bekliyorum bakalım nasıl bir yalan beyan edecekler. Yalanci bir şahit sunmaları zaten her seyi özetliyor... Biz gerekeni dosdogru bir şekilde, belgeleriyle, kimseye iftira atmadan, olduğu gibi yaptık. Itirazlari yapacağız. Davanın görülmesini bekliyoruz. Umuyorum kimse bu kadar onursuz bir hekimle karşılaşmaz.

Merhaba,kaç cc taktırmıştınız implantları

Merhaba,kaç cc taktırmıştınız implantları
400 cc. Ama doktor taktığı implant boyutunu bile yanlış yazmıştı sonra. Ben 400 cc degil miydi diye sorunca düzeltti. Ama kendisine hiç güvenmiyorum, farklı takmış olabilir. Çünkü taktığını söylediği implant ile pasaportunu verdiği implant farklı. Mahkemeye sunduk bu durumu da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…