Ka yanda Anne oldunuz

meralesen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
8
0
kızlar ben 24 eşim 30 yaşında yeni evliyiz çocuk için 2 sene bekleyelim diye düşünüyorum ama biraz geçmi olur sizce.(Tabi Allahın izniyle bi sorun olmazsa bebeğimiz olursa)Kaç yıl evliyken kaç yaşında anne oldunuz.

bence 2 çok bizde 1yıllık evliyiz eşimle aynı yaştayım ama artık istiyorum çok seviyorum bebekleri.anne olmak için uçuyorum.düşünsene 2çocuk düşünüyorsan aralarında 4yaş en ideali diye düşünsek 28inde olacaksın erken anne olmak güzel bence.

erken anne olmak güzel bencede ama daha yeni evlisnz durun bi evliliğiniz yerine otursun hemen çocuk sevdasına kapılmayın.Yıllarca çıkıp evlendikten 2ay sonra ben bu adamı yanlış tanımışım diyen insanlar var.İlk 1seneyi bi atlatın sonra allahın izniyle oda olur.Bence acele etmeyin..Herşyin bi zamanı var ozaman geldiinde zaten olucaktır bebeğiniz.

1 sene beklemek yeterli olur bence .yinede sen bilirsin.sonra olmaz falan Allah korusun.ben 26 yaşında anne oldum

bende 26 yasında dogum yaptım bu sene,birbucuk yıl bekledik ve bence en ideali de bu.evlenir evlenmez cocuk yapılmamalı bence,cunku cocuk hayatı bayagı bir değiştiriyo:):bbo:

ben 17 yasinda hamile kaldim 18 dogum yaptim ve gene bi bebek daha istiyoruz ailece allahim nasip kismet ederse 20 yasindayim :)

ben 20 yaşında evlendim ama 25 yaşında anne oldum.biraz çocuk olmadan rahat rahat tadını çıkartmalı insan evliliğinin benceyerimseniben....yine de hayırlısı neyse o olsun diyorum
sevgilera.s.

ben 20 de evlendim 21 de anne oldum oglum 5 yaşında ikincisi 7 aylık.bence erken anne olmak çok güzel arkadaş gibi oluyo insana.ama dedigin gibi evliligi biraz yaşamak lazım başbaşa.allah gönlüne göre versin

bende 19 yaşımda evlendim 21 yaşında anne oldum genç yaşta anne olmak gerçekten güzel ama yinede en az 1 yıl beklemelisin gerçekten evliliği biraz oturtmak gerekiyor yinede sen bilirsin allah hayırlısını versin canım

bence önemli olan kac yasında anne olmak degil evliliğinin ve sizin buna hazır olması canım tahmin edemeyecegin kadar büyük bi sorumluluk herseyden önce esinle fazla ilgilenemeyeceksin hayatın alt üst olacak uykusuzlugun yorgunlugun cabası dısarı cıkıp rahat rahat gezemeyeceksin gece uykun olmayacak belirli bi yasa gelene kadar eşini özel hayatının bi düzeni kalmayacak yani anlatmaya calıstıgım ben 2 aylık evliydim hamile kaldıgımda ve daha evliliğimin tadını bile cıkaramadan zor günler basladı ve bu günler cocugum 1 bucuk yasına gelmesine ragmen devam ediyo
bence 2 yıl en ideal zaman
ama herseye bedel onun varlıgı
iyiki hayatımızda canım bebegim:nazar:

Kesinlikle katiliyorum.Cok dogru söylemissin.
Ben 9 ay sonra hamile kaldim isteyerek.Daha e$imle tam gezip tozamadan bebek oldu.yani ilk bebek 22 yasimda ikincisi 24 yasimda oldu.Allah onlara uzun ömürler versin ama simdiki aklim olasydi kesinlikle iki sene beklerdim.

ben de 19 yasimda anne oldum :sm_cool: kizim simdi 2 yasinda bende 21 abla kardes zannedecekler insaalah kizim genc kiz oldugun da bizi a.s tabi bu formumu koruyabilirsem hehehe :uhm:

Ben 25 yaşında evlendim.Evlendikden bir yıl sonra oğlumu kucağıma aldım.Çok güzel bir duyguydu anne olabilmek. 14 yıl sonrada kızım dünyaya geldi.Adını BELİNAY koymuştuk. Ama ne yazık ki kızım bir yıl sonra bizi bırakıp bu dünyadan göçtü. Hayatımın en büyüK acısını tatmıştım. Aradan beş yıl geçti hala ben onun hatıralarıyla yaşamaya çalışıyorum.Oğlumun ve eşimin sayesinde biraz daha iyiyim.

bazen anne baba olmak egoıstlığine kaptırıp kendımızı ,böyle kotu bır dunyaya canlı getırmeye hakkımız var mı dıye dusunyorm...bu cocuk buyudugunde bana bu soruyu sorarsa diye öyle korkuyorum ki...:1no2:

X