Saç Uzatma Yöntemleri Kabak çekirdeği yağı ile saç uzatma günlüğüm

ince topuk

AğırRealist!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
2.246
8.894
IMG_0872.JPG
Kızlar doğumdan önceki muhteşem uzun saçlarıma yeniden kavuşmak için kolları sıvadım,

Burada okuyup faydası olacağına çok inandığım kabak çekirdeği yağına yoğunlaşacağım bakalım,

Bu arada doğum yapalı 18 ay kadar oldu, bebişle ilgilenmekten bakamıyordum ve saçım sürekli tepemde samuray topuzu şeklinde duruyordu, kesip bi rahat edeyim dedim, önü uzun arkası kısa modelde yaklaşık omuzlarımda kestirmiştim geçen yaz, bebek büyüdü ve eski saçlarımı inanılmaz özledim... bu arada saçlarımı kestirdikten sonra rengiyle falan da oynadım ama dün itibariyle kendi rengime boyatıp uzatma işine ciddi olarak yoğunlaşmaya karar verdim. Az önce çektiğim fotoyu da ekliyorum ki zaman içinde değişimi görebileyim :)

Bu arada haftada en az bir kez hindistan cevizi yağı maskesi uyguluyorum, bazen bir tatlı kaşığı zeytin yağı da ekliyorum, ayda bir falan da sirke ile duruluyorum. Ay takvimini takip etmeye çalışıyorum, bu ay ki bakım ve boyayı da ay takvimine göre yaptım. Vira bismillah :)

FC44C80D-ED32-4AD9-916A-3F2FC3E79D5C.jpeg

05.04.2019

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2010387 Kızlar doğumdan önceki muhteşem uzun saçlarıma yeniden kavuşmak için kolları sıvadım,

Burada okuyup faydası olacağına çok inandığım kabak çekirdeği yağına yoğunlaşacağım bakalım,

Bu arada doğum yapalı 18 ay kadar oldu, bebişle ilgilenmekten bakamıyordum ve saçım sürekli tepemde samuray topuzu şeklinde duruyordu, kesip bi rahat edeyim dedim, önü uzun arkası kısa modelde yaklaşık omuzlarımda kestirmiştim geçen yaz, bebek büyüdü ve eski saçlarımı inanılmaz özledim... bu arada saçlarımı kestirdikten sonra rengiyle falan da oynadım ama dün itibariyle kendi rengime boyatıp uzatma işine ciddi olarak yoğunlaşmaya karar verdim. Az önce çektiğim fotoyu da ekliyorum ki zaman içinde değişimi görebileyim :)

Bu arada haftada en az bir kez hindistan cevizi yağı maskesi uyguluyorum, bazen bir tatlı kaşığı zeytin yağı da ekliyorum, ayda bir falan da sirke ile duruluyorum. Ay takvimini takip etmeye çalışıyorum, bu ay ki bakım ve boyayı da ay takvimine göre yaptım. Vira bismillah :)
Maşallah canım bence kısa boyutta değil:) eminim düzenli bakımla istediğin boyuta gelecek:) benim konuma da bakıp tecrübe edinebilirsin

Maşallah canım bence kısa boyutta değil:) eminim düzenli bakımla istediğin boyuta gelecek:) benim konuma da bakıp tecrübe edinebilirsin
Teşekkür ederim canım, evet sizlerin topiklerini de sık sık ziyaret edip faydalanıyorum, inşallah tez zamanda görürüm uzadığını :)

Evett
Dün gece saç diplerime kabak çekirdeği yağını, boy ve uçlarına da hindistan cevizi yağını sürüp yedirdim sabah yıkadım,
Saçım yeni boyanmıştı ya az biraz akıttı yağlar boyayı ama kurutunca çok güzel bir dokunma hissi verdi yumuşacık fön çekilmiş gb oldu bayıldım.

Her akşam yağ bakımı zor olacak ama fark yapacak mı görmek istiyorum

Evett
Dün gece saç diplerime kabak çekirdeği yağını, boy ve uçlarına da hindistan cevizi yağını sürüp yedirdim sabah yıkadım,
Saçım yeni boyanmıştı ya az biraz akıttı yağlar boyayı ama kurutunca çok güzel bir dokunma hissi verdi yumuşacık fön çekilmiş gb oldu bayıldım.

Her akşam yağ bakımı zor olacak ama fark yapacak mı görmek istiyorum
her akşam yapma derim, gözenekleri tıkanıyor saçın ve bu kadar sık yıkamak iyi değil canım

her akşam yapma derim, gözenekleri tıkanıyor saçın ve bu kadar sık yıkamak iyi değil canım
Bir süre önceye kadar her gün saç yıkamama takıntım vardı, bir gün yıkayıp bir gün yıkamıyordum idare ediyordu ama saç rengimi açtırdıktan sonra yoğunluğunu kaybettiğinden midir nedir her gün yağlanır oldu, her sabah yıkamak zorunda kalıyorum :/

Bu kabak çekirdeği yağı kürüne yeni başladım en azından bir hafta boyunca her gün yapayım sonra haftada ikiye dönerim diye düşünüyorum. Havalar da iyice ısınmış olacak zaten her gün zor olur

Evet kürün ikinci gecesindeyim, saç diplerine kabak çekirdeği yağı boy ve ucuna da redist 40 uyguladım, hindistan cevizi yağını eritmeye üşendim :)

Üçüncü gece;
Diplere kabak çekirdeği yağı, uçlara hindistan cevizi yağı sürdüm, sabah yıkanacak.

Bu arada saçımdaki boya baya aktı, sarı üzerine küllü kumral boyanmıştı ve yeşermişti, yeşiller aktı sayılır, şu an hoş bir rengi var ama bir haftalık kür sonunda benim boya komple akacak diye korkuyorum :)

Bu arada gratisten alışveriş yaparken kasada indirimli ürünler vardı Restorex şampuan gözüme çarptı aldım, saç uzatıyor demişti sanki biri bu forumda. Uzun zamandır Bioblas sarmısak özlü kullanıyorum memnunum ama ara verip bunu deniyeyim bakalım olmadı geri dönerim bioblasa

Bu arada gratisten alışveriş yaparken kasada indirimli ürünler vardı Restorex şampuan gözüme çarptı aldım, saç uzatıyor demişti sanki biri bu forumda. Uzun zamandır Bioblas sarmısak özlü kullanıyorum memnunum ama ara verip bunu deniyeyim bakalım olmadı geri dönerim bioblasa
Restorexi 2 3 ay kullandım ve memnun kaldım canım iyi gelecektir sana da

Restorexi 2 3 ay kullandım ve memnun kaldım canım iyi gelecektir sana da
İnşallah ben de memnun kalırım canım ya, ben zaten elidor panten gb şampuanları kullanamıyorum kafamda çıban gb sivilceler çıkıyor, bioblası sorunsuz kullanabilmiştim, restorex de bioblasa benzer bir ürün gb geldi

Dördüncü gece,
Bugün sabah saçımı yıkadıktan sonra saç derimde kuruluk farkettim, gün boyu kafam deli gb kaşındı ve kaşıdıkça un gb döküntüler ortaya çıktı, bu etki kabak çekirdeği yağı ile mi ilgili bilmiyorum, o yüzden bu gece kabak çekirdeği yağı ile birlikte zeytin yağı da sürdüm diplere ve uçlara. Zeytin yağının çok daha yumuşak bir etki yaptığını farkettim. Yarın sabah saçımı son durulama suyunda elma sirkesiyle durulayacağım ne olur ne olmaz...

Sabah saçımı yıkadım son durulamayı da sirkeli su ile yaptım, kürü zeytin yağıyla birlikte yapınca çok daha iyi bir yumuşaklık olduğunu farkettim bundan sonra zeytinyağı artı kabak çekirdeği yağı şeklinde devam etmeye karar verdim. Ayrıca dün bahsettiğim kaşıntı ve unsu döküntüler bugün yok, kabak çekirdeği yağı saç derisinde kuruma yapıyor olabilir gb geldi bana, zeytinyağı bu etkiyi dengeledi sanırım.

Sabah saçımı yıkadım son durulamayı da sirkeli su ile yaptım, kürü zeytin yağıyla birlikte yapınca çok daha iyi bir yumuşaklık olduğunu farkettim bundan sonra zeytinyağı artı kabak çekirdeği yağı şeklinde devam etmeye karar verdim. Ayrıca dün bahsettiğim kaşıntı ve unsu döküntüler bugün yok, kabak çekirdeği yağı saç derisinde kuruma yapıyor olabilir gb geldi bana, zeytinyağı bu etkiyi dengeledi sanırım.
Zeytinyağı ekledigin iyi olmus canim o kuruyan deriyi yumuşatır hindisan cevizi yağın varsa onu da ekleyebilirsin biraz o da nem veriyor ve yumuşatıyor

İnşallah ben de memnun kalırım canım ya, ben zaten elidor panten gb şampuanları kullanamıyorum kafamda çıban gb sivilceler çıkıyor, bioblası sorunsuz kullanabilmiştim, restorex de bioblasa benzer bir ürün gb geldi
Zaten öyle market şampuanları kullanma canım hem bakım yapıyoruz hemde öyle şampuanlar olmaz

Beşinci kürü gece yaptım, kabak çekirdeği yağı yarım şişe kalmıştı üzerini zeytinyağı ile doldurup çalkaladım, saç diplerime bu yağdan uçlarına da zeytinyağı sürüp sabah yıkadım. Saç rengim iyice aktı açıldı ya, bayramdan sonra hemen boyatmam lazım, ondan sonra bir daha ellemem rengini

Beşinci kürü gece yaptım, kabak çekirdeği yağı yarım şişe kalmıştı üzerini zeytinyağı ile doldurup çalkaladım, saç diplerime bu yağdan uçlarına da zeytinyağı sürüp sabah yıkadım. Saç rengim iyice aktı açıldı ya, bayramdan sonra hemen boyatmam lazım, ondan sonra bir daha ellemem rengini
Canım benim gibi tüm yağları azar azar kullansan kanak çekirdeği ve nane yağıyla sanki daha etkili olmaz mı bayramdan sonra bence öyle dene ama sen bilirsin

Dün gece eve geç geldik ve bebeğimi uyuturken uyuyakalmışım dün yağ bakımı yapamadım... sabah kafam kaşınıyordu ve saç diplerim çok yağlı kokuyor baya rahatsız oldum, yine dengeyi bozdum sanırım :KK43: bayramdan sonra haftada iki şeklinde devam edeceğim artık...

X