Kaçarak evlendim herşey çok kötü

Aile rızası olmadan kaçıp evlenenlerin mutlu olduğu çok nadirdir. Ailen senin kötülüğünü ister mi hiç. 3 yıllık sevgililik döneminde hiç mi anlamadın nasıl bir aile olduklarını ? Aşk gözlerini kör etmiş sanırım. Çok gençsin herkes hata yapar ama ailenin rızasını almaya bak. Biliyorlar ailene dönemeyeciğini yüklendikçe yükleniyorlar. Ailen arkanda olursa böyle davranamazlar bence.

Burayı hiç mi okumuyorsunuz etrafı hiç mi görmüyorsunuz anlamıyorum ki..
Konuyu okumadım ama tahmin edebiliyorum.
Kaçarak evlenip mutlu olanı görmedim. Yapmayın şunu kendinize nolur…

Yorumun için teşekkür ediyorum çoçuğum yok ama olmasını istiyorum ve istediklerini yapmazsam daha kötü oluyor ailem arkamda değil lise mezunuyum daha 22 yaşındayım oturup mantıklı düşünmeye çalışıyorum ama elimi atacağım bişey yok eşim iyi ama ailesi sürekli dolduruşa getiriyor
Eşin iyi olduğu için mi ? Yapmaya mecbursun dedi ya Allah aşkına aklını başına al lise mezunusun kaç kurtar kendini o evden ailene git ne yapacaklar kovacaklat mı seni ?????????? Oldu ki kovdular git devlete sığın yaaaa neden ezdiriyor kullandiriyorsun kendini birde çocuk istiyorsun .

İlk yapman gereken şey ailenden birini arayıp gelip seni o cehennemden almasını isteyeceksin gerekirse dil dökeceksin, yalvaracaksın, ha gelmiyor seni kabul etmiyor mu ailen kadın sığınma evine başvuracaksın. Evden kaçtığın gibi o evden de kaçıp polise gidebilirsin herhalde.
Sakın çocuk yapma zaten bir hata yapmışsın çocuk yapıp onun da hayatını mahvetme lütfenn.

Kuzenimde aynı durumdaydı üstüne çocuk yaptı, en son kocası evden attı çocuğuyla birlikte kadın dımdızlak ortada kaldı.

Umarım dikkate alırsın.
+1 harfi harfine katılıyorum

Yaşın küçük ve yanlış karar vermişsin...Hala böyle şeylerin olduğuna inanamıyorum bazen...Annemin,annesinin,annesi aynı sizin şu yaşantınızı çekmiş...Hala anlatırlar bazen aile arasında bana kadar gelmiş düşünün..Ailesiyle görüştürmemişler,büyükanneanne ne çileler çekmiş..Birgün yüzü görmemiş...Gel gelelim o anneanneyi zorla evlendirmişler...Kendi çocuklarına anlatınca ordan bizim kuşağa kadar gelmiş...

Sen bu çağda..Bu yaşta adına aşk dediğin bu mahkümluğu neden seçtin acaba? Ailenden kaçarken bu doluya mı tutuldun?Seni asla yargılamıyorum...Benden çok küçüksün...Senin yaşındakiler cafelerde arkadaşlarıyla gezerken,eğlenirken sen neden eltinin çocuklarının altını temizliyorsun?

Tahmin ettiğim coğrafi bölgelerden birindesin gibi geliyor bana...Tanıdığım en zeki,en hayatta tuttuğunu koparan insanlar coğrafi olarak ve kültür olarak sert bölgelerde doğmuş insanlar oldu hep...Orda aşık olup kalmak yerine keşke senin önüne engel olamayacakları bir meslek edinip kurtarsaydın kendini...

Bu yazdıklarımın sana bir faydası yok biliyorum..Ama şuan ya da başka bir zaman senin verdiğin kararı vermek üzere olan genç bir kız bu konuya,bu yorumuma denk gelirse diyorum ki "SAKIN YAPMA"...

Sen kendinle çelişiyorsun...Merhametliymiş,ailesinin lafına geliyormuş muş muş...Psikolojik olarak kendine bu ebedi gözüken mahkümluğunu sevdirmeye çalışıyorsun...Seven erkek ne yapıyor biliyormusun? Annesi eşini rahatsız ediyorsa tamam sen annemle görüşme artık diyor...Seven erkek; sen neden heryeri temizliyorsun olmaz sen bizim evimizden sorumlusun diyor...Seven erkek ; annem beni seviyorsa eşime saygısızlık yapamaz diyor...Seven erkek; sen aileni arkana aldın benim için bundan sonra saçının teline zarar gelemez seni herkesten korurum diyor...

Senin kocan seni seviyor mu gerçekten?

Sakın bir de çocuk düşünme bir de bağlarını koparamayacaksın bu insan müsveddelerinden...İlla ki sülalende ailenle aranda bağ kurabileceğin teyze,hala,dayı,amca neyse ne vardır...Onlardan yardım iste...Araya girsinler ailenle ve bırak bu adamı ve köleliği bırak...Hayatın elden gidiyor...Bir şekilde kurtul...Ailen kapımız kapalı mı diyor..Git sığınma evine...Ama bunlara harcatma hayatını..Bak elinde telefon var..Gir araştır ....Ara soruştur...

Gerçekten kafanda kurtulmayı göze aldıysan..Kurtulursun bunu unutma...Sevgi lafınıda kendine kılıf uydurma..Seninki saçma bir mecburiyet hissine kılıf uydurma..Kimse sevdiği kocasıyla gözleri kapalı sevişmez...

Burdan kurtulursanda buraya da yaz ki herkese örnek olsun...

İse gir biraz iyle para biriktir cocuk icim gerekli oluyor senide psikolojik olarak dinlendirir esin calismana izin veriyorsa

Ben size inanmadım. Konu yalan dolan geliyor.

öncelikle herkese merhaba burda çok yeniyim sadece hiç kimsem olmadığı için burda dertlerimi sıkıntılarımı anlatacağım biraz uzun olacak eğer sizi sıktıysam hakkınızı helal edin lütfen.. eşimle kaçarak evlendik çünkü ailem hiç kabul etmediler 3 yıl sevgili şimdide 6 aydır evliyiz eşimin ailesiyle yaşıyoruz annesi babası çok iyi insanlar gibi davranıyorlar ama değil sürekli iş yapıyorum yoruluyorum kimse demiyor git biraz dinlen ev dört kat ben üçte otuyorum eltim 2 de o sadece yemek yapıyor ve yine ben ona yardım ediyorum evimi otel gibi kullanıyorum kahvaltı dahi bir gün yapmadım kendi evimde hep temizliyorum her kattı ayrı temizliyorum takatim kalmıyor yerden kalkayım eşime anlatınca mecbursun diyor hiç anlayışlı değil bişey dediğimde bağırıyor zorla getirmedim seni diyor bu çok zoruma gidiyor ailemle görüştürmüyorlar ta bi çocuğum olana kadar bu çok zoruma gidiyor bi ihtiyacım olsa tek başıma çarşıya çıkamıyorum hatta çıkacağım zaman kaynanam karar veriyor oda eltimle birlikte annemle konuşmama izin vermiyor eşim ve bazen diyor eğer yarın ailler barışırsa evde kalmanı izin vermem 1 saatliğine gidip geleceksin karşı çıkıncaya demediği kelime kalmıyor hiç mutlu değilim eşimle birlikte olunca bile gözlerimi kapatıyorum bitene kadar sırf oda bi çocuk için dayanıyorum oda belki umut olur çünkü annemler hiç biri benimle konuşmak istemiyor boşansam dahi gidecek yerim olmaz o kadar saçma ki bazen sadece tek kurtuluş ölüm olarak görüyorum çünkü bu evde hep herşey böyle mi devam edecek eltimin çocukları altlarını pisletince bana temizliğini yaptırıyorlar midem bulanınca çocuktur yarın senin de çocuğun olur diyorlar annemle konuştum dedi sen bu yolu seçtin sakın anne mutsuzum diye arama beni bana taktıkları tüm takıları kaynanam aldı bende kalsın dedi sesimi dahi çıkarmadım Telefonda konuştuklarında ben olsam koşup kapı kapatıyorlar eşimle yukarıya çıkınca bazen bana çok iyi davranıyor bende salak gibi herşey anlatıyordum oda sonrada gidip kız kardeşine anlatıyordu aslında eşim çok iyi biri merhametli ama ailesi yüz verme tepene çıkacak diye diye böyle oldu ama inanın bu halde bile onu çok seviyorum nefret bile edemiyorum ama soğudum beni görmezden gelmesi ailesini ön planda tutmasına. Ve bunu bile 6 saat arasında anca yazdım sırf vakit bulamadığım için bazen öylesine lavaboya gidip dinleniyorum evde ağlıyorum belki biriniz bana çözüm yolunu bulur bende öyle yaparım yorum yaptığınız için teşekkür ediyorum herkese şimdiden
Maalesef kaçarak evlenenlerin sorununu sende yaşıyorsun bu başında belli olan birşey ama insanın gözü kör oluyor sanırım. Çok üzüldüm. Sana sadece temizlik yap ama detaylı olarak yapma yada kendini yıpratacak olarak işini beğenmezlerse sürekli senden beklemezler. Eşin sana karşı kötü anladığım kadarıyla ve eşinden başka sana yardım edecek kimse olmaz boşanamam kendim tek başıma yapamam da diyorsun. Bunu yazarken gerçekten çok zorlanıyorum ama eşini sevmişsinki kaçmışsın onu mutlu et sevişirken gözünü kapattığına göre herşey karşılıklı olmuyor bunu eşinde anlayıp sana belli etmeden kızıyor ve kızgınlıkla ailesine hak vererek sana yükleniyordur. Temizlik yada ailesinden önce eşine ilgili ol kaçmadan önce neler yaşadınız bilmiyorum ama aşık olduğunuzu davranışlarınla hatırlat şikayet etme bir süre sonra eşinde çok çabaladığını görecektir.

evde anneniz 1 bardak kaldır dese mırın kırın edersiniz
şu vakite kadar dinlmedin bari şimdi dinle
1-Asla çocuk yapma şuna emin ol hiç birşey iyiye gitmez aksine daha kötü olur bir de o çocuğun günahına girersin
2- bir an evvel ayrıl ailen seni atmaz geri dön bir müddet kafanı topla sonra çalış ayaklarının üstünde dur
3- oldu ki ailen kabul etmedi kadın sığınma evine git bundan iyidir emin ol
Sen kimsenin hzimetçisi değilsin
Gel laf dinle söz dinle şu zamana kadar bellki dinlememişsin
Asla çocuk yapma ordan kurtul

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ediyorum iyi ve kötü yorumlarınız için inanın insanın başına gelmeden kesinlikle böyle olacağını düşünemiyor ben düştüm bide eşimle gerçekten çok mücadele ettik bu evlilik için abimle babam istemedi ve bizde kaçtık ama herşeyi eşimle konuşmuştum ve kaçmadan önce herşey istediğim gibi olacağına söz vermişti ama olmadı şuan çok mutsuzum bugün boşanmak istediğimi ve bu evlilikte mutlu olmadığımı dile getirdim tek dediği kelime tamam seni zorlamam ailem aileni arasın defol git bu çok zoruma gitti üstelik ailem daha çok sinirlenir ben Doğu tarafında küçük bi şehir de yaşıyorum Ailem beni kabul etse bile gidip gidip çalışamam dul damgasını yediğim için ailem daha çok üstüme gelir bunun psikolojini hiç kaldıramam keşke herşey dediğiniz gibi kolay olsa sizde ailem gibi diyeceksiniz kaçmadan önce düşünseydin ama öyle olmuyor insan böyle olacağını düşünüyor.

Ben kendi kendimi yaktım ve şuan hiç mutlu değilim ama
Yaşın küçük ve yanlış karar vermişsin...Hala böyle şeylerin olduğuna inanamıyorum bazen...Annemin,annesinin,annesi aynı sizin şu yaşantınızı çekmiş...Hala anlatırlar bazen aile arasında bana kadar gelmiş düşünün..Ailesiyle görüştürmemişler,büyükanneanne ne çileler çekmiş..Birgün yüzü görmemiş...Gel gelelim o anneanneyi zorla evlendirmişler...Kendi çocuklarına anlatınca ordan bizim kuşağa kadar gelmiş...

Sen bu çağda..Bu yaşta adına aşk dediğin bu mahkümluğu neden seçtin acaba? Ailenden kaçarken bu doluya mı tutuldun?Seni asla yargılamıyorum...Benden çok küçüksün...Senin yaşındakiler cafelerde arkadaşlarıyla gezerken,eğlenirken sen neden eltinin çocuklarının altını temizliyorsun?

Tahmin ettiğim coğrafi bölgelerden birindesin gibi geliyor bana...Tanıdığım en zeki,en hayatta tuttuğunu koparan insanlar coğrafi olarak ve kültür olarak sert bölgelerde doğmuş insanlar oldu hep...Orda aşık olup kalmak yerine keşke senin önüne engel olamayacakları bir meslek edinip kurtarsaydın kendini...

Bu yazdıklarımın sana bir faydası yok biliyorum..Ama şuan ya da başka bir zaman senin verdiğin kararı vermek üzere olan genç bir kız bu konuya,bu yorumuma denk gelirse diyorum ki "SAKIN YAPMA"...

Sen kendinle çelişiyorsun...Merhametliymiş,ailesinin lafına geliyormuş muş muş...Psikolojik olarak kendine bu ebedi gözüken mahkümluğunu sevdirmeye çalışıyorsun...Seven erkek ne yapıyor biliyormusun? Annesi eşini rahatsız ediyorsa tamam sen annemle görüşme artık diyor...Seven erkek; sen neden heryeri temizliyorsun olmaz sen bizim evimizden sorumlusun diyor...Seven erkek ; annem beni seviyorsa eşime saygısızlık yapamaz diyor...Seven erkek; sen aileni arkana aldın benim için bundan sonra saçının teline zarar gelemez seni herkesten korurum diyor...

Senin kocan seni seviyor mu gerçekten?

Sakın bir de çocuk düşünme bir de bağlarını koparamayacaksın bu insan müsveddelerinden...İlla ki sülalende ailenle aranda bağ kurabileceğin teyze,hala,dayı,amca neyse ne vardır...Onlardan yardım iste...Araya girsinler ailenle ve bırak bu adamı ve köleliği bırak...Hayatın elden gidiyor...Bir şekilde kurtul...Ailen kapımız kapalı mı diyor..Git sığınma evine...Ama bunlara harcatma hayatını..Bak elinde telefon var..Gir araştır ....Ara soruştur...

Gerçekten kafanda kurtulmayı göze aldıysan..Kurtulursun bunu unutma...Sevgi lafınıda kendine kılıf uydurma..Seninki saçma bir mecburiyet hissine kılıf uydurma..Kimse sevdiği kocasıyla gözleri kapalı sevişmez...

Burdan kurtulursanda buraya da yaz ki herkese örnek olsun...
çok teşekkür ediyorum o kadar güzel yazdın ki inanki içimi ısıtın inşallah dediğin gibi yapacağım

Yorumun için teşekkür ediyorum çoçuğum yok ama olmasını istiyorum ve istediklerini yapmazsam daha kötü oluyor ailem arkamda değil lise mezunuyum daha 22 yaşındayım oturup mantıklı düşünmeye çalışıyorum ama elimi atacağım bişey yok eşim iyi ama ailesi sürekli dolduruşa getiriyor
Çocuk istemenden mantık durumun ortada zaten

tabi hemen çocuk yapin merhametli aslinda cok iyi olan ve sizi çok seven ama temizlikci muamelesi gosteren kocaniza.
bir de cocukla taclandirin bu şahane evliliği.
annenizin babanizin evinden onlarin boyunlarini egerek kactiginiz hayat cok imrendirici gerçekten.

Çok üzüldüm senin adına, Allah yardımcın olsun 🤲🏻
Arkadaşlarında yazdığı gibi sakın ama sakın çocuk yapma, emin ol bunca insan bunu sana boşuna demiyordur…

X