Kadın sığınma evinde kalanlar lütfen yardımcı olur musunuz

Allah yardımcınız olsun. Bir çıkış yolu göstersin en güzelinden.
Annenizde merhamet yok Allah kalbini yumusatsin ne diyeyim.
Geçecek bu günler de işte nasıl.:KK43:
Çocuğunuz için güçlü olun.
Başka ne desem bilemedim.
Belki ilden ile değişir sığınma evleri.
İyidir belki sizin gideceğiniz yer.
Off. Nasıl bir anne ya düşmüş evladına bir de o tekme vurabiliyor.
İçim dayanmiyor böyle şeyleri okuyunca.

Sosyal yardımlaşma platformları da kötü müymüş ? Hani kadın sığınma evleri neden kötü ki hayret bir şey. Adı üstünde ‘sığınma’ evi .. kadınlar devlete mi güvenemeyecek🥺
Mor çatı ya da ahbab gibi yerlere başvuru yapsanız? Allah yardımcınız olsun 😢

Çocukları geçici bir süre devletin bekım evleri alabiliyor
Çocuğunuzu bir müddet bıraksanız, gidip çalışsanız annenizinde çenesi kapanır. Sonuçta parayı görünce.
Bir konuşun belki gündüzleri çocuğu bırakabilirsiniz
Devletin pek çok kreşi, gündüz bakımevleri var. Durumunuzu anlatırsanız yardımcı olurlar
Acil ile girin. Sığınma evi filan en son çareniz olsun. Orada sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz.
Ne kadar kolay söylüyorsunuz. Çocuğu bı sure birakin diye. Anneyle büyümüş bı çocuk nasıl anneden ayrı kalsın. 👎👎

Ne kadar kolay söylüyorsunuz. Çocuğu bı sure birakin diye. Anneyle büyümüş bı çocuk nasıl anneden ayrı kalsın. 👎👎
doğru olabilir ama aynı çocuk şu an savaş alanının içinde
Ağlayan ,çağresiz bir anne ,azarlayıp şiddet uygulayan bir anneanne........
Belki çocuk yemek bile bulamıyor ya buna ne demeli?

Yani kusura bakmayında bu romantik ev hanımı kafalarıyla hayat ozr.
Çocuk için en iyi ortam elbette aile ama bazende olmuyor işte.
Çocuğu geçici bir süre gündüzleri bırakır gider çalışır.
Herkes bakıcı ,kreş vs bırakıyor bu dram değil

Of ne okudum ben yahu…
Hiç bir bilgim yok , bilen biri çıkar diye konuyu üste alıyorum.
Yüreğim dağlandı yahu…

Merhaba çok zor durumda kaldım gidecek ne bi kimse ne de bir yerim var. 1 bebeğim var annemle yaşıyorum. Her gün zulüm üstüne zulüm küfürleri, vurmaları üstüme yürümeleri öldürmekle tehdit etmesi s... Olup git diyor her gün çaresiz kaldım. Ona mecbur olduğum için onun evimde yaşadığım için sesimi Hic cikarmadim. Sorum şu kadın sığınma evleri çok mu kötü burda sürekli okuyodum kötü diye oraya gidersem 1 buçuk yaşındaki kızımi devlet elimden alır mı bakamiyor diye en büyük korkum bu. 2 yaşına girince direk işe başlayıp kızımı da kreşe vereceğim ama bu iğrenç kelimeler tehditler beni mahvetti dayanacak gücüm kalmadı onun yüzünden kızımada bağırıyorum çok üzülüyorum. Sığınma evleri devlerin ki ayrı birde mor çatı ayrı mı bilen orda kalan kalsn tanıdığı olan varsa lütfen paylaşabilir mi benimle lütfen son çarem buralar kaldı herkese çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için sanırım 5 6 ay daha dayanıp çocuğumu kreşe verip işe baslayana kadar böyle çekmem sonrası iyi olucak inanıyorum. Devletten sosyal yardım alamıyorum evde sigortalı olan annem olduğu için herşey için çok sağolun
Allah yardımcınız olsun . Çok üzüldüm. Nasıl anneler var Allah ım aklım almıyor. Sizin yanlışınız olmalı ablamda kocasından boşanmış bize gelmişti ama birçok yardım alıyordu kaymakamlıktan felan. Gidin durumunuzu anlatın illa ki yardım ederler. Ablamda sizin gibi çok zor durumlar yaşadı ona şahit olduğum için sizi çok iyi anlıyorum Allah hayırlı kapılar açsın 🤲🏻

Allah yardımcınız olsun bir anne nasıl evladını evine sığdıramaz anlamadım. Sakıncası yoksa hangi şehirdesiniz?

Evet annem bunları yapan hemde durduk yere yapıyor beni kendimi bildim bileli hiç sevmedi zaten. Bende oraları çok kötü duydum piskopatlar uyuşturucu kullananlar binbir şekil insan varmış orda ve oradakiler eve dönülmesi için baskı yapıyorlarmis ben böyle şeyler okudum ve hiç kimseyr güvenmiyorum kız çocuğum en çok korkum o

Böyle hurafeleri nerden duyup bir de üstüne inanıyorsunuz anlamıyorum. Psikopat birini devlet neden alsın sığınma evine? Hayır en başta neden böyle bir risk alsın kendi bacağına sıksın? Lütfen her duyduğunuza inanmayın.

Ben hiç kalmadım, kalan tanıdığım da yok. Bir dönem arkadaşım sığınma evi bünyesinde çalışıyordu onun anlattıklarını biliyorum sadece. Elbette yüzde yüz konfor beklemeyin. Cep telefonu, bulunduğunuz yeri insanların bilmesi yasak. Size eğitim veriliyor meslek sahibi olmanız için. Sonsuza kadar da kalamazsınız belli bir süresi var. Bu eğitim süresince haliyle kucağınızda çocukla eğitim alamazsınız. Çocuklar için kreş tarzı bir yer var siz eğitim alırken bakılacağı ama her sığınma evinde sistem farklı. Kalacağınız yerin büyüklüğüne, yerine vs bağlı olarak değişebiliyor düzeni

Başına kalmak diye bir şey yok. Siz kendinizi düşünün, sizin çocuğunuz kucağında kendi bebeğiyle evinize dönmüş olsa şiddet mi uygularsınız sarıp sarmalayıp destek mi olursunuz?

Ebeveynlik sorumluluğu çocuk büyüyüp reşit olunca bitmiyor. Ölene kadar hatta ben öldükten sonra zorluk yaşamasın diye dünyalığını bile bırakmaya çalışmıyor muyuz?

Kan bağınız var diye size eziyet etmeye hakkı yok. Ufacık bebekle kadın sığınma evi nereye kadar? Oradaki farklı zorlukları çekeceğinize evdeki kendi annenizden gelen sıkıntıyı çekmek daha katlanılır olabilir.
Vay arkadaş yaa insan annesinin evinde yasiyamazsa nasıl dünya bu nerd yaşayacak.kadincagiz çaresiz yaa evine çocuğuyla torunuyla sığınmış.allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin rabbim

Bacım eş dost akraba dayı halada mı yok ya sen bebeği güvene alıp çalışıp ev tutmalısın başka çaren yok gibi en azından öğrenci evi gibi birkaç kadınla ev tutabilirsin ama önce bebeği güvene alman şart

• Beğen
Reactions: Cac
bir tanıdığım bir süre kaldı sığınma evinde,
kurallar çok sıkı, kesinlikle dışarı çıkamıyor ve dışarı ile haberleşemiyorsun. o kadar insanın bir arada kaldığı bir yerde illa hır-gür oluoyr tabi ama mümkün mertebe isiplin sağlamaya çalışıyorlar. sığınma evinin 2 problemi var bildiğim;
1. kadınları hayatta tutmaya çalışıyor tüm enerjisini buna harcıyor fakat hayata tutunmaları için destekleyemiyor ne yazık ki
2. bazı kurum yöneticileri çocukları yurda vermek için fazlaca yönlendiriyorlar. bu bir zorunluluk/kural değil aslında ama bazı yöneticiler kendince sebeplerden buna odaklılar.

bu söylediklerim devletinkiler için geçerli morçatının koşullarını bilemiyorum.

Allah yardımcınız olsun.

Merhaba çok zor durumda kaldım gidecek ne bi kimse ne de bir yerim var. 1 bebeğim var annemle yaşıyorum. Her gün zulüm üstüne zulüm küfürleri, vurmaları üstüme yürümeleri öldürmekle tehdit etmesi s... Olup git diyor her gün çaresiz kaldım. Ona mecbur olduğum için onun evimde yaşadığım için sesimi Hic cikarmadim. Sorum şu kadın sığınma evleri çok mu kötü burda sürekli okuyodum kötü diye oraya gidersem 1 buçuk yaşındaki kızımi devlet elimden alır mı bakamiyor diye en büyük korkum bu. 2 yaşına girince direk işe başlayıp kızımı da kreşe vereceğim ama bu iğrenç kelimeler tehditler beni mahvetti dayanacak gücüm kalmadı onun yüzünden kızımada bağırıyorum çok üzülüyorum. Sığınma evleri devlerin ki ayrı birde mor çatı ayrı mı bilen orda kalan kalsn tanıdığı olan varsa lütfen paylaşabilir mi benimle lütfen son çarem buralar kaldı herkese çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için sanırım 5 6 ay daha dayanıp çocuğumu kreşe verip işe baslayana kadar böyle çekmem sonrası iyi olucak inanıyorum. Devletten sosyal yardım alamıyorum evde sigortalı olan annem olduğu için herşey için çok sağolun

Çok yakın bir akrabam 1 ay kadar sığınma evinde kaldı, anlattıklarına göre çok kötü, cezaevinden farkı yok dedi, hatta arkasına bakmadan kaçtığı evine, koşarak geri döndü. Onun anlattıklarını özetleyeyim:
belirli saatlerde yemek yeniliyormuş onun dışında mutfak yasak, yani akşam oturup öyle keyfi çay içmek birşeyler yemek filan yok,
banyo wc çamaşır sırası varmış,
kesinlikle istediğin gibi dışarıya çıkamıyorsun,

psikolojisi bozuk olanlar, ağlayanlar uyumayanlar, çocuklu gelenler vs varmış,
Tabi içeride sıkıntılı ve farklı yaşamlardan gelen kadınlarda varmış, (hayat kadını, eski hükümlü vs gibi)
Çok kalabalıkmış, herkes dipdibe yatıyormuş,
telefonun elinden alınıp, belirli saatlerde telefon görüşmesi yapılabiliyormuş ve konuşmalar dinleniyormuş,
ben kalmak istemiyorum, çıkmak istiyorum dediğinde bile beklemek zorundaymışsın birçok prosedürü varmış.....
Böyle birçok sıkıntılı durumlar var maalesef.
Birde şanslıysan eğer yer varsa yaşadığın şehirdeki sığınma evinde kalabiliyormuşsun yoksa neresi boşsa şehir şehir gezdiriyorlarmış.
Allah yardımcınız olsun gerçekten zor, sığınma evi son çareniz olsun. Hiç mi bir akraba yok, annenizle konuşsun, ya da siz karşınıza alıp keskin bir dille yeter deyip konuşun annenizle. Eziyet etmesin size.

Çok yakın bir akrabam 1 ay kadar sığınma evinde kaldı, anlattıklarına göre çok kötü, cezaevinden farkı yok dedi, hatta arkasına bakmadan kaçtığı evine, koşarak geri döndü. Onun anlattıklarını özetleyeyim:
belirli saatlerde yemek yeniliyormuş onun dışında mutfak yasak, yani akşam oturup öyle keyfi çay içmek birşeyler yemek filan yok,
banyo wc çamaşır sırası varmış,
kesinlikle istediğin gibi dışarıya çıkamıyorsun,

psikolojisi bozuk olanlar, ağlayanlar uyumayanlar, çocuklu gelenler vs varmış,
Tabi içeride sıkıntılı ve farklı yaşamlardan gelen kadınlarda varmış, (hayat kadını, eski hükümlü vs gibi)
Çok kalabalıkmış, herkes dipdibe yatıyormuş,
telefonun elinden alınıp, belirli saatlerde telefon görüşmesi yapılabiliyormuş ve konuşmalar dinleniyormuş,
ben kalmak istemiyorum, çıkmak istiyorum dediğinde bile beklemek zorundaymışsın birçok prosedürü varmış.....
Böyle birçok sıkıntılı durumlar var maalesef.
Birde şanslıysan eğer yer varsa yaşadığın şehirdeki sığınma evinde kalabiliyormuşsun yoksa neresi boşsa şehir şehir gezdiriyorlarmış.
Allah yardımcınız olsun gerçekten zor, sığınma evi son çareniz olsun. Hiç mi bir akraba yok, annenizle konuşsun, ya da siz karşınıza alıp keskin bir dille yeter deyip konuşun annenizle. Eziyet etmesin size.

Kadın sığınma evinden otel konforu beklemek zaten yanlış orası son çare olarak gelen insanlarla dolu. Evine koşarak geri dönebildiğine göre akrabanızın o kadar da çaresiz olmadığını varsayıyorum. Anlattıklarınızın hiçbirinde sıkıntılı bir durum görmedim. İmkanlar yetersiz dolayısıyla fazla kalabalık maalesef. Neticede belli bir düzen olması şart o yüzden banyo wc sırası da normal. Telefonların dinlenmesi de olması gereken biri yerini ifşa etse oradaki bütün kadınlar tehlikede denektir. Keyfi olarak hadi çıkıyorum da olmaz, neticede belli bir prosedürle işleyen resmî bir kurum orası. Gerçekten anlamadığım için soruyorum akrabanız ne bekliyordu acaba?

Kadın sığınma evinden otel konforu beklemek zaten yanlış orası son çare olarak gelen insanlarla dolu. Evine koşarak geri dönebildiğine göre akrabanızın o kadar da çaresiz olmadığını varsayıyorum. Anlattıklarınızın hiçbirinde sıkıntılı bir durum görmedim. İmkanlar yetersiz dolayısıyla fazla kalabalık maalesef. Neticede belli bir düzen olması şart o yüzden banyo wc sırası da normal. Telefonların dinlenmesi de olması gereken biri yerini ifşa etse oradaki bütün kadınlar tehlikede denektir. Keyfi olarak hadi çıkıyorum da olmaz, neticede belli bir prosedürle işleyen resmî bir kurum orası. Gerçekten anlamadığım için soruyorum akrabanız ne bekliyordu acaba?
Bana niye atarlandınız anlamadım.
Ben 1.ağızdan dinlediklerimi ve olanı anlattım ki, içeriye girdiğinde kendisini neyin bekleyebileceğini bilsin diye.
Zaten internette, buradaki konularda da araştırılırsa da aynı yorumlar mevcut.
Farkındaysanız kendi yorumum da yok. Sizde demişsiniz orası son çare gelen insanlarla dolu diye, bende konu sahibine son çareniz oraya gitmek olsun diye belirttim zaten.

Boyle annelerde yok olusun ya!!!!

X