Kadın sığınma evinde kalanlar lütfen yardımcı olur musunuz

Bana niye atarlandınız anlamadım.
Ben 1.ağızdan dinlediklerimi ve olanı anlattım ki, içeriye girdiğinde kendisini neyin bekleyebileceğini bilsin diye.
Zaten internette, buradaki konularda da araştırılırsa da aynı yorumlar mevcut.
Farkındaysanız kendi yorumum da yok. Sizde demişsiniz orası son çare gelen insanlarla dolu diye, bende konu sahibine son çareniz oraya gitmek olsun diye belirttim zaten.

Ayarlanmak mı? Yanlış düşünüyorsunuz neden size atarlanayım? Ben de kendi görüşümü paylaşıp soru sordum sadece. Alıngan saatinizdesiniz galiba

Ayarlanmak mı? Yanlış düşünüyorsunuz neden size atarlanayım? Ben de kendi görüşümü paylaşıp soru sordum sadece. Alıngan saatinizdesiniz galiba
Bende sizi anlayamadım.
Konu sahibi sığınma evleri kötü mü diye soru sormuş.
Ben de birinci ağızdan dinlediklerimi ve bildiklerimi yazdım, bu kadar. Kendi görüşüme ait bir cümlem dahi yok.
Bunu anlıyorsunuz değil mi?
Ama siz görüşlerinizi belirtmemişsiniz, siz tamamen her cümleme karşılık verir bir şekilde yazmışsınız. Üzerine hiçde hoş olmayan bir soru sormuşsunuz. Hala da alıngan saatinizdesiniz diyerek devam ediyorsunuz. Üstelik bu benim konum da değil zaten. Bana neden görüş belirtip soru soruyorsunuz anlamsızca.

Bende sizi anlayamadım.
Konu sahibi sığınma evleri kötü mü diye soru sormuş.
Ben de birinci ağızdan dinlediklerimi ve bildiklerimi yazdım, bu kadar. Kendi görüşüme ait bir cümlem dahi yok.
Bunu anlıyorsunuz değil mi?

Ama siz görüşlerinizi belirtmemişsiniz, siz tamamen her cümleme karşılık verir bir şekilde yazmışsınız. Üzerine hiçde hoş olmayan bir soru sormuşsunuz. Hala da alıngan saatinizdesiniz diyerek devam ediyorsunuz. Üstelik bu benim konum da değil zaten. Bana neden görüş belirtip soru soruyorsunuz anlamsızca.

Evet anlayamadığınız belli. Tamam ben tam olarak nerde sizin görüşünüzü eleştirmişim? Her cümlenize karşılık verdim birinci ağızdan böyle böyle dedi diye anlatmışsınız ben de yazdıklarınızı, yani koşulları normal bulduğumu belirttim. Sorduğum sorunun hoş olmadığını da düşünmüyorum. Burası bir forum sitesi olduğundan görüş belirtip soru soruyor olabilir miyim acaba? Bu sitede kendimizin olmayan konulara yorum yazıp konu sahibi dışındakileri alıntılamamız kadar normal bir şey olamaz. Hayır yeni üye de değilsiniz. Bu kadar kişisel algılayacak ne var bunda? Böyle mesele çıkartacağınızı bilseydim hayatta yazmazdım ya neyse, iyi geceler

Allah yardimciniz olsun , yolunuza güzellikler ciksin insallah.

anlattiklariniza göre annenizin psikolojik durumu iyi degil, Allah akil fikir ve sifa versin..

Evlat hakki nedir bilmiyor sanirim. Keske kendilerini tatmin etmek icin evlat sahibi olmasaydi böyle ebeveynler... Allah bildigi gibi yapsin.. sizi bebeginizle kabul edecek , yasli bakimi, ev yardimcisi gibi bir is bulamaz misiniz acaba ?

buraya güzel haberlerinizi yazarsiniz en yakin günde umarimm..

Kadın sığınma evinden otel konforu beklemek zaten yanlış orası son çare olarak gelen insanlarla dolu. Evine koşarak geri dönebildiğine göre akrabanızın o kadar da çaresiz olmadığını varsayıyorum. Anlattıklarınızın hiçbirinde sıkıntılı bir durum görmedim. İmkanlar yetersiz dolayısıyla fazla kalabalık maalesef. Neticede belli bir düzen olması şart o yüzden banyo wc sırası da normal. Telefonların dinlenmesi de olması gereken biri yerini ifşa etse oradaki bütün kadınlar tehlikede denektir. Keyfi olarak hadi çıkıyorum da olmaz, neticede belli bir prosedürle işleyen resmî bir kurum orası. Gerçekten anlamadığım için soruyorum akrabanız ne bekliyordu acaba?

Buna benzer bi cevabi yazma niyetim vardi sizinkini okuyunca gerek kalmadığını düşündüm belirli saatlerde yemek ve diger seyler olmasi gereken seyler sadece kurallar var psikolojik baski yok küfür yok hakaret yok onur kirmak yok bunlar yoksa bunlarin oldugu bir ortamla kiyas ederseniz kadin siginma evleri bi cennettir diyebiliriz su dunyadaki en agr yuk bence psikolojik siddettir onu kaldiran digerlerini gule oynaya kaldirir

Buna benzer bi cevabi yazma niyetim vardi sizinkini okuyunca gerek kalmadığını düşündüm belirli saatlerde yemek ve diger seyler olmasi gereken seyler sadece kurallar var psikolojik baski yok küfür yok hakaret yok onur kirmak yok bunlar yoksa bunlarin oldugu bir ortamla kiyas ederseniz kadin siginma evleri bi cennettir diyebiliriz su dunyadaki en agr yuk bence psikolojik siddettir onu kaldiran digerlerini gule oynaya kaldirir

Katılıyorum size, bazı konularda görüyorum yazıyorlar eşimden hem fiziksel hem psikolojik şiddet görüyorum, şöyle yaptı böyle yaptı konuda ne ararsan var. Ailem arkamda değil gidecek yerim yok ayrılamam yazılıyor, kadın sığınma evine git dediğimizde cevap şu oranın koşulları çok kötüymüş. Hani sanki şimdiki koşulları çok iyi de gideceği yer kötü.

Bir tane üye de hatırlıyorum ama orda belli bir süre kalmak zorundasın yazmıştı. Bir ömür yaşayabileceğini düşünmüş.

Sığınma evi şartlarında zorlanıp koşa koşa eve geri gidilebiliyorsa kendi evi yaşanmayacak bir ortam değilmiş demek ki

Katılıyorum size, bazı konularda görüyorum yazıyorlar eşimden hem fiziksel hem psikolojik şiddet görüyorum, şöyle yaptı böyle yaptı konuda ne ararsan var. Ailem arkamda değil gidecek yerim yok ayrılamam yazılıyor, kadın sığınma evine git dediğimizde cevap şu oranın koşulları çok kötüymüş. Hani sanki şimdiki koşulları çok iyi de gideceği yer kötü.

Bir tane üye de hatırlıyorum ama orda belli bir süre kalmak zorundasın yazmıştı. Bir ömür yaşayabileceğini düşünmüş.

Sığınma evi şartlarında zorlanıp koşa koşa eve geri gidilebiliyorsa kendi evi yaşanmayacak bir ortam değilmiş demek ki

Ben de katılıyorum. Çok merak ediyorum bu koşullardan şikayetçi olanlar acaba kampta, yurtta hiç kalmadı mı? Valla ben bildiğiniz paramla yaz kampına gittim. Orada da bir odada 6 kız kalıyorduk altlı üstlü. Telefonu kullanacağımız zaman belliydi. Yemek saatleri belliydi onun dışında yemekhane oturmak çay keyfi yapmak diye bir şey yoktu. Hatta belli saatte kalkmak, belli saatte yatmak zorundaydık :) dışarı çıkma yoktu hapis gibi. Ailenle kamp bitince görüşecektin. Düşünün bu koşullara para verip gittik 😂😂

Kadın sığınma evlerini de kamp gibi, yurt gibi düşününz. Bunun güvenliği sıkılaştırılmış hali. Bir de bedava hali. E doğal olarak da ömür boyu kalmak diye bir şey yok orada size iş/meslek öğretip iş bulduruyorlar. Kendi ayaklarınızın üzerinde durduruğunuzda tabi çıkartıyorlar. Beklentileri düşürmek lazım.

Ama evde sürekli şiddetin olduğu bir ortamdan şiddetsiz bir ortama geçiyorsunuz. He yok ben sadece kocama kıl oluyorum bana psikolojik, fiziksel bir şiddeti yok ama sevmiyorum ayrılacağım deyip giderseniz evinizdeki ortamdan elbette daha zor olur. O zaman kendi çabanızla evinizdeyken iş bulup normalce boşanmak çok daha mantıklı elbette. Kadın sığınma evleri kendi evinde duramayan ve gidecek yeri olmayan kadınların son durağıdır.

Allah yardimcin olsun ama disiplin olacak olmazsa o kdr insanla baş edemezsin her kafadan ses çıkar öğrenciyken yurtta kalmıştım ordada disiplin vardi tabi burda tek sorun psikolojisi bozuk insanlarla yasayacaksin. Annene katlan yada konuş bi sure idare et çalışıp sana para getirecem de belki ikna olur bazi insanlar parayi cok sever

Benimde annem sabhtan aksam surekli konuşuyor psikopat aldin uykularim kacti üzülüyorum geçmişte ne taliplerin vardi bunu nasil aldin vs vs 1.5 ay oldu simdi daha az konusuyor bosannca hepten bitecek inanıyorum. Konuşuyor ama yine seni sokaga atmam diyor sadece icini rahatlatiyor bende takmıyorm nabim gidecek yer yok .kadin hayatında kavga dövüş gormemis babamdan laf isitmemis zoruna gidiyor kızının yaşadıkları onuda anlıyorm.ama gececek para ile annenizi ikna edin belki ise yarar

Benim yakin bir arkadasim bir avrupa ulkesinde kadin siginma evinde kalmisti cocuguyla yaklasik bir yil kadar, cunku esinden siddet goruyordu. Zor gecmisti o yil ama kendi ayaklari uzerinde durmak icin mecburdu buna.

Aradan 10 yil gecti. Simdi kendisine ait bir evi ve saygi gordugu bir arkadas cevresi var. Cocugu universiteye basladi. Zor yillari gerise birakti ve cook mutlu! Iyiki de zamaninda o adimi attim diyor.

Isinize yarar mi bilmem ama belki faydasi dokunur diye yazdim. Size mutluluklar diliyorum!❤️

Elinden ne işler geliyor? Şimdilik evden ya da çocuğunla gideceğin bi şeyler yapıp azcık para biriktirsen de bir göz eve çıksan? Bi yandan ne işler yapabileceğini yazsana belki bir fikrimiz çıkae. Hangi ildesin bir de belediyelerin de bazı yerlerde evleri var.
O biri için konu açan arkadaş iki kadın birleşseniz eve çıksanız biri çocuk baksa biri çalışsa ya da dönüşümlü olsa gibi.
Çok üzüldüm... Umarım bir an önce yol bulunur.

Anneniz neden bu kötülükleri yapıyor ?
Baba nerede ?
Çocuk için eski eşten nafaka almıyor musunuz ?

Kadın Konuk Evinde güvende olursunuz, çocuğunuz da öyle. Lütfen kulaktan dolma şeylerle hem kendinizin hem yavrunuzun fiziksel/psikolojik sağlığını riske atmayın. Bir iş bulup düzen tutturana kadar kalacaksınız zaten sonsuza kadar değil. Bu süreçte psikolojik destek alırsınız. Devletin görevlisi olarak söylüyorum. Daha fazla bilgi ya da yönlendirme için bulunduğunuz ildeki ŞÖNİM'i arayabilirsiniz.

Boşanıp aile evine dönen çoğu kadının kaderi bu herhalde :KK43: o yüzden çoğu kadın artık son noktaya kadar dayanıyor, kocadan kaçıp ailede bin beterini görüyor cunku .. cok uzuldum

Ramazan mübarek gün Rabbim size yardım etsin inşallah. Kadın sığınma evleri maalesef çok sağlıklı değil ama 5-6 ay için annenize katlanacağınıza bence oraya katlanmak daha iyi olur. Aslında çocuğunuzu işe girip ev tutana kadar devlete emanet edebilirsiniz. Evlatlık vermeyip her gün görmeye gidebilirsiniz. Sadece öneri olarak söylüyorum içeriğini bilmediğim için.

Biraz idare edin kendinizi toplayana kadar dişinizi sıkın derim.para kazanmaya başlarsanız rahatlarsınız.

X