Kadin sikayette bulunmus

Smoother

zamanın en deli hanımefendisi :))
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
467
197
Gecenlerde bi yazi paylasmistim apartmandan bi kadin bahcede yavru kopek gezdiriyo diye cocuga bagirmisti simdi ogrendim ki kadin sikayette bulunmus:kızgın:ve cocuga yarin bi gun gelirler el koymaya demis eger barinaga goturulurse tekrardan alma sansi var mi:KK43: nefret ediyorum boyle insanlardan ya

Genelde aliyorlar bide ama isirma gibi bisey olunca tabi. Birde cinsi dogo arjantin
Bende de var bi tane yasaklı ırk, kimse alamaz belediyeye kaydını da yaptırsın ben yaptırdım. Tasmasız gezdirmesin site içinde bir de büyüyünce ağızlık Taksin ben takmıyorum ama. Cok kavgalar yaşadık da millet sustu artık.

Genelde aliyorlar bide ama isirma gibi bisey olunca tabi. Birde cinsi dogo arjantin

Karnesi varsa alamazlar
Kanunda dogo arjantin geçmiyor, yasaklı ırk değil, kanunda geçenler Pitbull ve Japanesee tosa dır
Dogo arjantin yakın bir ırktır pitbulla ama aynı değildir
Olsa bile belediyeye kaydını yaptırdıktan sonra alamazlar
Hayvan sahibini bilgilendirin, kimse elini süremez suçtur
6 aylıktan sonra 25 kilonun üzerindeki tüm cinslerin ağızlık takması gerekir, kanunlara uysun yeterli

Bende de var bi tane yasaklı ırk, kimse alamaz belediyeye kaydını da yaptırsın ben yaptırdım. Tasmasız gezdirmesin site içinde bir de büyüyünce ağızlık Taksin ben takmıyorum ama. Cok kavgalar yaşadık da millet sustu artık.
Daha 5-6 aylik oldugu icin tasma takmiyor anlamiyorum millet ne ister ki bu hayvanlardan ya. Birde bahcede bahce olsa copluk gibi biyer yani

Karnesi varsa alamazlar
Kanunda dogo arjantin geçmiyor, yasaklı ırk değil
6 aylıktan sonra 25 kilonun üzerindeki tüm cinslerin ağızlık takması gerekir, kanunlara uysun yeterli
Tskler bilgilendirmeler icin

Daha 5-6 aylik oldugu icin tasma takmiyor anlamiyorum millet ne ister ki bu hayvanlardan ya. Birde bahcede bahce olsa copluk gibi biyer yani
Cok gıcık ya, biz koca sitede sorun yaşıyorduk haliyle kalabalık, köpekler icin alanlar var anca orada bırakabiliyoruz. Ama yavru kopekten ne isterler. Evde her şeyi hazır da bulunsun hiç bi şekilde alamazlar ısırma durumu olmadıkça. Sosyal büyüsün yavru sorun olmaz kulak tıkasınlar saçma şikayetlere. Tasmaya alıştıracak malesef. Büyüdüğünde zaptetmesi daha kolay olsun diye de ayrıca.

Karnesi varsa alamazlar
Kanunda dogo arjantin geçmiyor, yasaklı ırk değil, kanunda geçenler Pitbull ve Japanesee tosa dır
Dogo arjantin yakın bir ırktır pitbulla ama aynı değildir
Dogo yasak.

Cok gıcık ya, biz koca sitede sorun yaşıyorduk haliyle kalabalık, köpekler icin alanlar var anca orada bırakabiliyoruz. Ama yavru kopekten ne isterler. Evde her şeyi hazır da bulunsun hiç bi şekilde alamazlar ısırma durumu olmadıkça. Sosyal büyüsün yavru sorun olmaz kulak tıkasınlar saçma şikayetlere. Tasmaya alıştıracak malesef. Büyüdüğünde zaptetmesi daha kolay olsun diye de ayrıca.
Bizde dogo besliyoruz bu kavgalar yuzunden 2 kez site drgistik kopek sonucta haliyle havlardi millet derdi burda kopek mi beslenir falan

Bizde dogo besliyoruz bu kavgalar yuzunden 2 kez site drgistik kopek sonucta haliyle havlardi millet derdi burda kopek mi beslenir falan
Ayni bizde de sorun oldu taşındığımız yerlerde, ya cehaletten baska bir şey degil, hayvan sevgisinden yoksun büyümüş insanlardan ve onların yetiştireceği çocuklardan ne beklersin. Fobisi olan bile bir yavru alıyor asabilmek icin ve dünyam değişti diyor ama bazi insanlar değişmek ve anlamak icin caba bile göstermiyorlar. Dogolar candır :)

Bende öyle biliyordum
Ama dogo bir şekilde listeden çıkmış
Çünkü belediyeye kaydını yapıyorlar
Kanun öncesi sahiplenilen Pitbulları ve dogoları başka cins olarak kaydediyorlardı
Ama artık dogoları gerçek türleriyle yazıyorlar
En son barınaktan sahiplendirdik , yasak değil dediler

Bende öyle biliyordum
Ama dogo bir şekilde listeden çıkmış
Çünkü belediyeye kaydını yapıyorlar
Kanun öncesi sahiplenilen Pitbulları ve dogoları başka cins olarak kaydediyorlardı
Ama artık dogoları gerçek türleriyle yazıyorlar
En son barınaktan sahiplendirdik , yasak değil dediler
2008'deki Tehlikeli Köpekler Yasası ile dogo ve fila yasaklı ırklar arasına girdi.
2010'daki kararla bu pekiştirildi.
https://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/belge/kararlar/d23/gkcetvel9.pdf

Bu ırklar yasakken de resmi yarışmalara katılabiliyorlardı. Belki barınaktan sahiplendirmeleri de aynı mantıkladır.

Eğer ilgili kişilere ulaşma imkanınız varsa hangi genelgeyle dogo yasağının kalktığını sorabilir misiniz?

5199

Yasaklar

MADDE 14. —

(...)

l) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek.
(bu maddeye 2008'de doga argentino ve fila brasileiro eklendi)

Cezalar

MADDE 28. —
Bu Kanun hükümlerine aykırı davrananlara aşağıdaki cezalar verilir:

k) 14 üncü maddenin (a), (b), (c), (d), (e), (g), (h), (ı), (j) ve (k) bentlerine aykırı davrananlara ikiyüzellimilyon lira idarî para cezası; (f) ve (l) bentlerine aykırı davrananlara hayvan başına ikimilyarbeşyüzmilyon lira idarî para cezası verilir, kesilmiş ve canlı hayvanlara el konulur.

X