Kadınlar Kulübü Güzellerinin Güzellik Sırları

İşte tam benlik bir konu :))
Her akşam duş alırım komple.saçı her gün yıkamak yıpratır fikrine katılmıyorum.
Çalıştığım için genelde pazar günlerini kendime ayırıyorum.
Her gün duş alırım, deodorantı eksik etmem.
Haftada bir gliss saç maskesi uygularım.deniz yosunlu peelingimle vücudumu arındırırım.aynı zamanda nemlendirdiği için ekstra nemlendirici sürmüyorum peeling sonrası.Ayrıca peelingi ayaklarıma da uyguluyorum topuklarım yumuşacık oluyo.
Çıkar çıkmaz deodorant sürerim.Saçlarımı yaz kış iyice kuruturum ıslak saç daha çabuk kırılıyor.sık şampuan değiştiririm ki saçım alışmasın aynı şampuana diye.bunun çok faydasını görüyorum, saçlarımı herkes çok beğenir bınu da belirteyim :)
Oje sürmem pek ama kendi kendime tırnak etlerimi iterim, kremlerim ellerimi.Duştan sonra mutlaka kil maskesi yaparım.duruladıktan sonra bebak acıbadem sütünü sürüp, doğal süngerimi nemlendirip yüzümü silerim.bu da yeni keşfim.yatmadan mutlaka dişlerimi fırçaların ayak kremimi sürerim öyle yatarım.
Duş jelinde vazgeçilmezim Avon Fransız leylağı.bu markanın sadece duş jelini kullanırım.peelingi Rossman'dan alıyorum.peeling yapmadıysam argan yağlı vücut nemlendiricimi sürerim.
Sabah akşam yıkar toniklerim yüzümü.nemlendiricim loreal.göz altı kremim de.el kremim Rossman'dan.tonik olarak bioderma h2o.yüz temizleme jelimde bioderma.
Çok karışık yazdım idare edin kızlar :))

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ben konuya farklı yaklaşayım b12 vitamini alın kızlar,hem gündelik hayatta daha dinç kalmanızı sağlıyor hem saç dökülmelerini ve uçuk çıkmalarını önlüyor....3-5 ayda bir uçuk dolardı dudaklarım ben ekmek kullanmıyorum o yüzden sanırım,b12 kullanmaya başladığımdan beri saç dökülmemden uçuğuma kadar tatmin edici aldım:KK16::KK16:

Cildi nemsiz bırakmamak (Vücuda bebe yağı,cilde nemlendirici)
Tırnakları haftada 1 kere havalandırmak(Hep oje hep oje tırnaklar sararıyor :KK43: )
Geceleri yatarken dudağa bir nemlendirici sürmek(Sabah kalkıp makyaj başına oturduğumuzda o dudaklar buruşuk buruşuk olmasın demi:KK34:)

Bence bunun haricindekiler makyaj zaten,fon güzel olsun gerisi kolay :KK16::21::21::21::21:

evet kızlar bende güzellik sırlarımı paylaşayım bari.biraz uzun olabilir :KK1:
öncelikle banyo her banyoda farklı birsabun yada duş jeli kullanırım. bunlara paramı dayanır dediğinizi duyar gibiyim.ama her duşta farklı ürün kullanınca her ürün uzun süre dayanıyor. hastalık ite bende böleyim. dustan cıkınca saçlarıma nemlendirici ve keratinli sprayler sıkarım. doğal granürsüz peeleng var arada onu yüzüme kullanıyorum. yoksa bir çay kaşığı kahvenin içine 2 çay kaşığı zeytin yağı koyup bununlada yaptığım olur.gelelim dişlere abartısız 15 tane farklı diş macunu var her fırçalamada farklı kullanıyorum. bir o kadarda diş fırçası ve pilli bir fırçam var. ağız çalkama suyunu mutlaka kullanırım.karbonatla fırçalamayı tavisye etmem çünkü dişleri çiziyor ve bir çay içsende hemen o çiziklere yapışıyor. ben diş beyazlatma işlemini bir hekime yüklü miktar para vererek yaptırmı9ştım.kesinlikle yaptırmayın diş minem inceldi ve sancılarım çoğaldı. parfüme gelince öle her parfümü kullanamam çiçeksi kokular fresh kokular favorimdir. abartıyor diyebilirsiniz 14 tane parfüm var evde. giydiğim kıyafete göre parfüm kokusu seçiyorum.ayaklarımı duşta taşla topuklarmı ovarım.aklıma estikçe bir kova sıcaksuya bazen sirke bazen şampuan koyup 15 dk bekletip durularım. yumuşak ve bakımlı olur.ojeyi severim ama süremem bunun yerine keratin aldım.parlatıcı gibi duruo.hem güçleniyor hem parlak duruyor. limonla tırnakları ovmadan da olmaz tabi. nemlendiriciler onlarında bi kaç farklı çeşidi var onlarıda duştan sonra cildime sürüyorum.çünkü gözenekler duşta açılıyor krem daha etkili oluyor.4 orta boy makyaj malzemesi olamasına ragmen sadece göz kalemi ve rimel kullanıyorum. kullanmıcaksan niye aldın dediğinizi duyar gibiyim. önceden çok makyaj yapardım. abartılı durduğunu daha çirkin olduğumu fark ettim. aklıma gelenler bunlar yazsam sabaha kadar bitmez .. şimdi malzemelerin çokluğundan kırıcı yorum yapmazsanız sevinirim.çünkü ben de hastalık bu çamaşır deterjanını bile dün saydım 8 tane farklı ürün var. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Sürekli sayı belirtmen garip olmuş sadece Allah daha çok versin :) :) :) Söylediğin bakımları ben de yapıyorum ancak çoğu kişinin yanlış bildiği bir şey var tırnaklar limonla ovulmaz sadece arada sararmaması için yapılır.Tırnağın güçlenmesi ve kuvvetlenmesi için doğru yöntem has zeytinyağıyla ovmaktır daha kuvvetli ve sağlıklı olacaklardır.Ben kirpiklerime de bakım yapıyorum gece yatmadan önce kulak çubuğuna yine zeytin yağı veya vazelin koy ve kirpik diplerine sür daha uzun kalın ve sağlıklı olacaklardır...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben de her akşam makyajımı temizledikten sonra yüzüme gül suyu sürerim.
Banyodan sonra nemlendirici krem favorimdir.
Saçlarıma da argan yağı sürüyorum banyodan sonra. Durulamadan kullanıyorum yağı.
bolca su içiyorum. Su mühim! içmediğim dönemlere göre cildim tertemiz.

Öncelikle güzelliğimi babama borçluyum çünkü ona çok benziyorum canım babam :) güzellik sırrı değil de herkesin yapmaktan vazgeçemediği bakımları vardır onları anlatıyım öncelikle hergün bol bol su içmeye dikkat ederim bunun yanında yeşil çay maden suyu ve sade türk kahvemi içerim. Her gün bol köpüklü banyo yaparım duş jeli yerine sabun tercihimdir banyo sonunda soğuk duş alıp çıkarım saçlarımı kurutma makinesiyle kurutmam salık bırakıp kendiliğinden kurumasına izin veririm :) dişlerimi düzenli olarak fırçalarım ve dudaklarımıda fırçalarım ölü deriyi gideriyo tonik yerine doğal gülsuyu kullanırım 10 günde bir kuaföre gider kaş bıyık temizliğini hallederim ayda birde sir ağda.. Aklıma gelenler bu kadar herkese bol bol güzel bakımlar diliyorum :)

Merhaba
Ben öncelikle saglıklı besinler tüketerek başlıyorum
Yemek çok severim ara sıra geceleri de yiyorum kan şeker düşüklügünden.Allahtan kilo almıyorum
Nekadar çok yemek yesemde benim degşmez kurallarım vardır.ben işlenmiş gıdaları tüketmiyorum kola cips salam sosis vs bunlar hayatımda yok.aynı zamanda sigara kahve alışkanlgm da yok.
Herseyin dogal ve evde yapılmıs olmasına dikkat ediyorum .
Hangi vitamin degeri olan besin alıyosam onu çözdüren besinle tamamlıyorum böyleyece besini heba etmiyorum.
Sabah kalkınca mtlaka 1 bardak suya limon sıkarak iciyorum.(alkali beslenme çok önemli)
Ben halk ekmegi tam bugday kullanıyorum kahvaltım da yumurta herzaman vardır.reçel çokokrem vs yemiyorum.
Peynir zeytin domates salatalık tüketiyorum
Akşamları 8 den sonra hiç birsey yemiyorum.
(Gece salglanan hormonun asıl görevini bırakıp geç yenilen yemekleri ögütmemesi için)
Cildim içn gelince ,maalesef bir akne ilacı kullanımı sonrası hayatm kaydı diyebilirim cildimin çökmesyle.ama suan cok iyiyim
Haftada 2 gün avakadoyu ezip 4 5 damla limon suyuyla maske yapıyorum
Silisyum için kür olarak uygulamadm ama 1 ay boyunca at kuyrugu otu kullandm cildime
Günde 6 7 bardak su içerim.eşm gelnce makyaj yaparm sadece.
Makyajlı asla yatmam.
Ellerime limon sürerim.
Ben cilt yapısını bildikten sonra her soruna mtlaka meyve/sebze iyi gelecgne inanıyorum

bu başlığa yazmak böbürlenmeye girmiyordur umarım, ben öyle çarpıcı muhteşemlikte güzel biri olmasam da kendi çapımda eli yüzü düzgün, duru ifadeli bir insan olduğumu ve kendime iyi baktığımı düşünürüm.

cildime yaptığım en önemli üç yatırım:

bol su içmeye özen gösteririm. su içtiğim zamanlar yüzüm inanın daha bir şeffaf, daha bir duru görünüyor.

tatlı, kızartma, asitli içecekler, hazır gıdalar gibi pis yeme alışkanlıklarından kaçarım. tamamen bırakabilsem hayatımın en büyük iyiliğini yapmış olacağım aslında kendime. tatlıyı bırakınca zırt pırt çenemde beliren sivilcelerden de kurtuluyorum ne güzel...

cilt bakım ürünlerinde ucuza kaçmamaya çalışırım. bütçem el verdiğince "iyi" markalara yönelirim. bir nivea göz kreminin nemlendiriciliğiyle estee lauder'ınki aynı değil maalesef.

saç tipiyle ilgili dikkat ettiklerim:

-saçlarım siyah olmasına rağmen kaşlarımı koyultmam, kahverengi kaşlıyımdır. böylece zaten esmer olan yüzümü iyice boğmam. sert, kavisli, incecik kaş modellerinden kaçarım.

-düz saçların yüze verdiği keskin ifadeden hoşlanmam, saçlarımı dalgalı kullanırım her zaman.

makyaj yaparken uyguladıklarım:

-yuvarlak yüzlü olmama rağmen bronzer kullanmam, yanaklarıma, çeneme gölgelendirme yapmam. bunun insana sert bir ifade verdiği kaçınılmaz.

-çeneme ve burun ucuma mutlaka allıkla dokunurum. mat, hafif şeftali-bej renkler kullandığım için yüzümde sırıtmaz, çocuksu, sevimli bir hava katar. aşırı sürmemek lazım tabii! ;- )

-düğün dernek, foto çekimi hariç fondöten, pudra kullanmam. bu aralar gözaltı kapatıcısından da vazgeçmeye çalışıyorum. mac, clinique, estee lauder gibi gayet kaliteli ürünler sürsem dahi sonucu sevmiyorum, yüzüme yaş verdiğini hissediyorum cilt makyajının.

-alnımı çeneme göre biraz dar bulduğum için alnımın ortasına aydınlatıcı sürerim hafifçe. ve çenemi de mat bir allıkla geriye iterim.

-gözlerim birbirine yakındır, daha ayrık göstermek için mutlaka göz pınarlarıma ışıltılı beyaz/şampanya far dokundururum. eyeliner ve far süreceksem çok içlerden başlamam, gözün biraz dışına taşırırım.

Ben epey birsey yapıyorum. Ne bileyim hem oyalanirim hemde faydali şeyler benim adima..bi kere günlük rutin cilt bakimimi yaparim.her akşam makyajimi temizlerim.sonra yuz temizleme arti tonik artik nemlendiricimi surerim.goz alti nemlendiricimi mutlaka sabah aksam uygularim..haftalik olarak cildime peeling ve nem maskesi uygularim..her ay duzenli manikür pedikur yaptitirim.saclarimi her ay boyatir kırıklari temizletirim..sacima krem ve nem maskesi uygularim...sacim icin dogal bir maskem var onuda haftada bir uyguluyorum.bol su icerim..spor yapmaya calisiyorum bide bu ara diyetteyim..

Ben de bu kadar bakımlı olabilsem keşke ama hiç içimden gelmiyor bazı kadınların içinden gelen bir şey bence. dün düğüne gideceğim diye hadi saçıma maşa yapıyım değişiklik olsun dedim. kulağımı yaktım, ter içinde kaldım 3 saat falan sürdü sıkıntıdan patladım lanet olsun daha da yapmam dedim sonra bi baktım saçlarımın o hali ne kadar güzel olmuş hmmm yapsam mı ne artık sürekli dedim :) Her gün duş almam mümkün değil çünkü su ile problemim var aşırı kuruyor vücudum banyodan sonra tüm vücuduma losyon sürmem gerekiyor ben de 2 günde bir giriyorum komple banyo yapıp çıkıyorum mecbur. tırnaklarıma kendim bakıyorum şimdilerde kendi kendime manikür yapmaya çalışıyorum. ojeyi çok severim bazen her parmağıma ayrı renk sürdüğüm bile olur. Ayda bir ancak makyaj yaparım ama makyaj malzemelerim azdır fakat kalitesinden asla taviz vermem, ona paraya kıyarım. günlük cilt temizliğimi de mutlaka yaparım. yıllarca bana uygun ürün aradım onu denedim olmadı bunu denedim olmadı sonunda la roche posayla tanıştım ve tanıştığım günden beri bir gün olsun aksatmam sürmeyi çok keyif alıyorum zaten onun kokusu, tenimde bıraktığı his falan zaten ihmal ettirmiyor kendini :) fakat aşırı hassas bir cildim olduğu için göz çevresine aldığım her ürün kızarıklık yaptı (la roche dahil) belki de ben miktarı fazla kaçırdım, yanlış kullandım bilemiyorum. Benim bakım konusunda iddialı olduğum tek konu saç diyebilirim. onun için yaptıklarım sayfalarca sürer ama biraz bahsetmem gerekirse;
tek bir kırık bile olmadan pırıl pırıl ve yumuşacık ve upuzun bir saça sahip olmak için yıllardır en kaliteli ürünleri kullanmaya çalışıyorum ve sonucunu da alıyorum. kuaförümün tavsiye ettiği şampuanları kullanıyorum zamanla değişiyor markası. serumunu mutlaka alırım. krem mutlaka kullanırım. 7-8 yağ karışımından oluşan bir kürü ayda 3-4 kez uygularım. fön çektirmem, düzleştirmem, maşa yaptırmam, hoyrat taramam, ıslakken de taramam hatta rüzgarlı havada açık bile bırakmam saçlarımı, bebeğim gibi koruyorum onları ve bu aralar dökülme sorunu yaşasam da çok şükür upuzun pırıl pırıllar.. herkes saçlarımı çok beğeniyor. emek verince karşılığını alıyor insan ama öncelikle KALİTELİ ÜRÜN derim. Bir de sağlığım için gece 23 sabah 06 arası karanlık odada, prizde fiş bile takılı olmadan uyumaya özen gösteriyorum. yemek ayırt etmem, cildim için gün içinde çiğ badem fındık ve ceviz yemeye çalışıyorum fakat malesef meyveyle aram yok :KK43: Bu arada sabahları pilates de yapıyorum.

Ben de bu kadar bakımlı olabilsem keşke ama hiç içimden gelmiyor bazı kadınların içinden gelen bir şey bence. dün düğüne gideceğim diye hadi saçıma maşa yapıyım değişiklik olsun dedim. kulağımı yaktım, ter içinde kaldım 3 saat falan sürdü sıkıntıdan patladım lanet olsun daha da yapmam dedim sonra bi baktım saçlarımın o hali ne kadar güzel olmuş hmmm yapsam mı ne artık sürekli dedim :) Her gün duş almam mümkün değil çünkü su ile problemim var aşırı kuruyor vücudum banyodan sonra tüm vücuduma losyon sürmem gerekiyor ben de 2 günde bir giriyorum komple banyo yapıp çıkıyorum mecbur. tırnaklarıma kendim bakıyorum şimdilerde kendi kendime manikür yapmaya çalışıyorum. ojeyi çok severim bazen her parmağıma ayrı renk sürdüğüm bile olur. Ayda bir ancak makyaj yaparım ama makyaj malzemelerim azdır fakat kalitesinden asla taviz vermem, ona paraya kıyarım. günlük cilt temizliğimi de mutlaka yaparım. yıllarca bana uygun ürün aradım onu denedim olmadı bunu denedim olmadı sonunda la roche posayla tanıştım ve tanıştığım günden beri bir gün olsun aksatmam sürmeyi çok keyif alıyorum zaten onun kokusu, tenimde bıraktığı his falan zaten ihmal ettirmiyor kendini :) fakat aşırı hassas bir cildim olduğu için göz çevresine aldığım her ürün kızarıklık yaptı (la roche dahil) belki de ben miktarı fazla kaçırdım, yanlış kullandım bilemiyorum. Benim bakım konusunda iddialı olduğum tek konu saç diyebilirim. onun için yaptıklarım sayfalarca sürer ama biraz bahsetmem gerekirse;
tek bir kırık bile olmadan pırıl pırıl ve yumuşacık ve upuzun bir saça sahip olmak için yıllardır en kaliteli ürünleri kullanmaya çalışıyorum ve sonucunu da alıyorum. kuaförümün tavsiye ettiği şampuanları kullanıyorum zamanla değişiyor markası. serumunu mutlaka alırım. krem mutlaka kullanırım. 7-8 yağ karışımından oluşan bir kürü ayda 3-4 kez uygularım. fön çektirmem, düzleştirmem, maşa yaptırmam, hoyrat taramam, ıslakken de taramam hatta rüzgarlı havada açık bile bırakmam saçlarımı, bebeğim gibi koruyorum onları ve bu aralar dökülme sorunu yaşasam da çok şükür upuzun pırıl pırıllar.. herkes saçlarımı çok beğeniyor. emek verince karşılığını alıyor insan ama öncelikle KALİTELİ ÜRÜN derim. Bir de sağlığım için gece 23 sabah 06 arası karanlık odada, prizde fiş bile takılı olmadan uyumaya özen gösteriyorum. yemek ayırt etmem, cildim için gün içinde çiğ badem fındık ve ceviz yemeye çalışıyorum fakat malesef meyveyle aram yok :KK43: Bu arada sabahları pilates de yapıyorum.
arkadaşım naaaptın sen ya :) bu bakımlı olmayan halin mi :) maşallah çok imrendim gerçekten.

Sürekli sayı belirtmen garip olmuş sadece Allah daha çok versin :) :) :) Söylediğin bakımları ben de yapıyorum ancak çoğu kişinin yanlış bildiği bir şey var tırnaklar limonla ovulmaz sadece arada sararmaması için yapılır.Tırnağın güçlenmesi ve kuvvetlenmesi için doğru yöntem has zeytinyağıyla ovmaktır daha kuvvetli ve sağlıklı olacaklardır.Ben kirpiklerime de bakım yapıyorum gece yatmadan önce kulak çubuğuna yine zeytin yağı veya vazelin koy ve kirpik diplerine sür daha uzun kalın ve sağlıklı olacaklardır...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Aaa canim haklisin yeni fark ettim :KK43: ama kötü niyetten degil :) gereksiz cogunu kullanmiyorum zaten.ne diye aldiysam :)

Makyajımı abartmam, gözlerimi ön plana çıkarırım genelde... yüzümü çok fazla yoracak şekilde fondötene boğmam... hatta günlük olarak kullanmam. Günlük makyajda yüzüm için hafif pudrayı tercih ederim.

Saçlarıma çok özen gösteririm çünkü bir kadını gösteren saçıdır bana göre...
Belki size fazla gelecek ama
ayda bir boyundan elletmeden uçlarından azıcık aldırırm kuaförüm bilir zaten o da doğrusunu yaptığımı söyler, dükkana gelen sağlıklı saçlardan %10 olduğumu söyler :) bayanlar sağlıklı saç istiyorsanız argan yağları vs... hepsi laf.. tabiki kullanın onları ama önce düzenli kestirmek sağlığı için çok önemli :) bu arada asla ama asla saçıma açıcı sürdürmedim çünkü bütün yanık,yıpranık ve kırık saçların sebebi açıcılar... rengiyle de hiç oynamam ayrıca.

Hergün duş almaya çalışıyorum, kışın bir gün arayla duş alsam da gene de vücudumu temiz tutarım çünkü bakım önce temizlikten geçer bana göre.. :KK66: yani suya bayılırım hem içmeye de, hem de temizlenmek için de...

Tırnaklarımı ojesiz bırakmamaya çalışırım, eğer evde olacaksam ogün bir gün dinlendiririm ama ojesiz olsalar bile mutlaka törpülü ve bakımlı durmalarına dikkat ederim.

Kol kıllarından hoşlanmam onları düzenli olarak alırım, bacaklarım için lazer yaptırıyorum, duştan sonra vücut spreyim vardır ondan sonra deodorant ve en son parfümümü sürerim :KK66:

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.... :)))

Son düzenleme:
Evet, yeni bir keşfimi anlatayım ben de. Banyo sonrası karışan saçlarım için Koçtaş'tan bitki sulamak amacıyla satılan spreyli bir şişe aldım. : ) İçine su doldurdum. Kimyasal olmadığı için suyu istediğiniz kadar sıkabiliyorsunuz saçlarınıza. Saçlarımı açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. :KK70:

Rujda nude tonlardan vazgeçmem ve dudaklarım kalın olmasına rağmen mutlaka ince bir çerçeveyle biraz daha kalınlaştırırım. Eğer süslendiysem saçlarımı düzleştirmek yerine kendinden oluşmuş şekilde hafif dalgalı bırakarak iyi bir krepe yaparım ki bu uğraşılmış saçtan daha havalı durur her zaman, eyeliner ve kırmızı ruj ikilisini asla tercih etmem ve sadece çok çok iyi kapatıcılık uygulanmış pürüzsüz ve güzel bir yüzde hoş durduğunu düşünmekteyim özellikle eyeliner makyaj yapılmamış bir yüzde gerçekten çok kötü duruyor , yazın kesinlikle fondoten kullanmam. Parfümleri mutlaka kendi vücut losyonlarıyla birlikte kullanmaya dikkat ederim.

kadınlar kulübünün güzel hatunları güzellik sırlarımızı paylaşmaya ne dersiniz,güzelliğiniz adına vazgeçemeyeceğiniz uygulamalar nelerdir? güzel bir vücut,güzel bir yüz,güzel bir saç,güzel bir cilt...aklınıza ne gelirse....güzellik adına yaptığınız tüm uygulamaları üyelerimizle paylaşalım.:dance::dance::dance:

Saçlarım mükemmel derecede hızlı uzuyor çünkü gerçek katkısız zeytin yağını haftada 2 kez 2 şer saat banyo öncesi saclarima uyguluyorum tamamen doğal ve cokkkkkk memnunum her zaman dogalliktan yanayım :KK66:

X