Kafama takılan bazı şeyler...

_Feslegen_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
135
92
Arkadaşlar 9 sene kötü giden bir evliligin sonunda şükür ki boşandım.
Bu süreçte çocukta istedim ama karşı tarafın saglık sorunları vardı ve olmadı,
İyiki olmamış diyorum şimdi,Her şerde bir hayır varmış...

Biraz benim herşeyi kafama takan bir yapım var,
En son ki tanışmamda da tanıştıgım kişi yüzünden birşeyler kafama takıldı..
Neden bu kadar sene çocugum olmadıgını sordu,
Bende saglık sorunu vardı dedim karşı tarafın..
Velhasıl kelam bu kişiyle ilerleyemedik ama şimdi düşünüyorum insanlar benim çocugum olmadıgını düşünüyor olabilir ki olmayadabilirdi,
olmayadabilir Allahın takdiri,
Eger biri beni ben oldugum için severse bunlara takılmaz degilmi ? 🤦🏻‍♀️

Hiç vermek istemediğim bir cevap vericem. Buna takılabilirler. Ebeveyn olmak istiyor olabilirler. Yani bi yaştan sonra vasat giden bir hayatta bir yasama gayesi oluyor çocuk. Ve biz toplumumuzdan da hep böyle gördük bunun dışında bir beyin çok zor.

Ha şunu düsünmemeleri onların eksikliği olur her iki tarafta aşırı üremeye musait durumdayken bile bazen hangi yardımcı teknik denenirse denensin olmuyor. Nasibe de inanmak lazım.

Hiç vermek istemediğim bir cevap vericem. Buna takılabilirler. Ebeveyn olmak istiyor olabilirler. Yani bi yaştan sonra vasat giden bir hayatta bir yasama gayesi oluyor çocuk. Ve biz toplumumuzdan da hep böyle gördük bunun dışında bir beyin çok zor.

Ha şunu düsünmemeleri onların eksikliği olur her iki tarafta aşırı üremeye musait durumdayken bile bazen hangi yardımcı teknik denenirse denensin olmuyor. Nasibe de inanmak lazım.
Peki sizce ne yapılabilir bu durumda ?

Velhasıl kelam bu kişiyle ilerleyemedik ama şimdi düşünüyorum insanlar benim çocugum olmadıgını düşünüyor olabilir ki olmayadabilirdi,
Tabiki takılmaz ve maneviyatı yüksek olan bir insan daha ümitli olur Allah’ın o evliliğin sonunda ayrılık olduğu İçin sizi sevdiğinden bir çocuk nasip etmediğini de düşünür..

Tabiki takılmaz ve maneviyatı yüksek olan bir insan daha ümitli olur Allah’ın o evliliğin sonunda ayrılık olduğu İçin sizi sevdiğinden bir çocuk nasip etmediğini de düşünür..
Teşekkür ederim...
Boşandım kurtuldum mutluyum ama çilesi bitmedi...

Bosver takilma bunlara. Cocuk yapmak istemiyordum o zamanlar de gec. Birsey de soylemek zorunda degilsin. Ayrica cok da onemli degil. Ozgurlugunun keyfini cikart.

Bosver takilma bunlara. Cocuk yapmak istemiyordum o zamanlar de gec. Birsey de soylemek zorunda degilsin. Ayrica cok da onemli degil. Ozgurlugunun keyfini cikart.
Kimse 10 sene cocuk yapmak istemedigimize inanmaz sanırım.. 🤦🏻‍♀️

Kimse 10 sene cocuk yapmak istemedigimize inanmaz sanırım.. 🤦🏻‍♀️
Ben 8 sene yapmak istemedim ve yapmadim. Sonra yaptim, kimse yadirgamaz. Ustelik bir saglik sorunundan bahsediyorsunuz. Acikcasi bana gore ayrildiginiz kisinin arkasindan ona ozel bir seyi kimseyle paylasamazsiniz. Bu evlilik suresince ikinizin arasinda ve sadece ikinizi ilgilendiren bir konuydu

Allah başka dert vermesin. Kadın doğuma gidin gebe kalmakta hiçbir sorun yoktur yazısı alıp imzalatip tanıştığınız insanlara gösterin 😂 bence kafaya takmanız gereken tek şey: 9yill kötü giden evliliğin sonunda karşıma düzgün bir insan çıkacak mı acaba

Ben 8 sene yapmak istemedim ve yapmadim. Sonra yaptim, kimse yadirgamaz. Ustelik bir saglik sorunundan bahsediyorsunuz. Acikcasi bana gore ayrildiginiz kisinin arkasindan ona ozel bir seyi kimseyle paylasamazsiniz. Bu evlilik suresince ikinizin arasinda ve sadece ikinizi ilgilendiren bir konuydu
Çevre farkı belkide.. Bilmiyorum nasıl davranacagımı,
Direk karşı tarafın sorunlu diye belirtmedim bugüne kadar ama tekrar aynı soruyu alınca söylemek zorunda hissettim bi yerde kendimide açıklamak durumundayım diye düşünüyorum.

Adam cocugu olsun istiyorsa ve benim sorunum varsa benimle evlenmeme hakkına sahip.
Bu hakka sahip degil demedim ki,
Ama benimde cocugum oldugu halde olmuyor diye düsünülüyorsa diye takıldım.

ve adamında cocugunun olup olmayacagının garantisi var mı ? 😊

X