Kafama takılan bazı şeyler...

Bence sacma bir soru
O kisi sizi tanimaya calismadan neden cocuk yapmadin dediyse rengini belli etmistir zaten
Yani aslında bi kere sordu sadece nasip olmadı dedim ve oda anlayışla karşıladı güya ama ayrılmak istedigini söylemeden bi kaç saat önce sordu ve sonra bana karşı birşeyleri hissetmedigini benide kendinide kandırmasına gerek olmadıgını söyleyip gitti..

Arkadaşlar 9 sene kötü giden bir evliligin sonunda şükür ki boşandım.
Bu süreçte çocukta istedim ama karşı tarafın saglık sorunları vardı ve olmadı,
İyiki olmamış diyorum şimdi,Her şerde bir hayır varmış...

Biraz benim herşeyi kafama takan bir yapım var,
En son ki tanışmamda da tanıştıgım kişi yüzünden birşeyler kafama takıldı..
Neden bu kadar sene çocugum olmadıgını sordu,
Bende saglık sorunu vardı dedim karşı tarafın..
Velhasıl kelam bu kişiyle ilerleyemedik ama şimdi düşünüyorum insanlar benim çocugum olmadıgını düşünüyor olabilir ki olmayadabilirdi,
olmayadabilir Allahın takdiri,
Eger biri beni ben oldugum için severse bunlara takılmaz degilmi ? 🤦🏻‍♀️
Açıklamak zorunda değilsin. Karşımdaki adamın iyi bir baba olacağını düşünmedim ki haklıymışım bak boşandık dersin .

Ne munasebet bosversene.
Bana da hep cocugun olsa liseye gidecekti sımdı diyorlar Hahahahaha
Neden lise dedıgımde, arkadaslarınınkıler liseye gectı cevabı alıyorum kafalara bak.
Bu adam senden cocuk muhabbeti yuzunden mı ayrıldı?
Hayır bilmiyorum yani aslında tam amacınıda anlayamadım ama konuşmalarımızda çocuk istedigimi de belirtiyordum hani yaşıtlarım torun sahibi olacak bende istiyorum gibi sorunlu biri olsam konusundan geçmem degilmi biraz kafası çalışıyorsa eger...

Yani aslında bi kere sordu sadece nasip olmadı dedim ve oda anlayışla karşıladı güya ama ayrılmak istedigini söylemeden bi kaç saat önce sordu ve sonra bana karşı birşeyleri hissetmedigini benide kendinide kandırmasına gerek olmadıgını söyleyip gitti..
Gecinmeye gönlü yokmuş ne bulsam da bahane etsem demiş

Keşke deseydim işte,
Galiba bundan sonraki cevabım istemedim yapmadım olacak..
Bakin bu yanlis cevap, eski esinizin istemedigini soylemelisiniz. Siz istemedim derseniz cocuk istemediginizi dusunecek bu sefer de o yuzden uzaklasacak. Hem sonrasinda dogruyu aciklamak da daha kolay olur, ben eski esimin istemedigini soylemistim ama onun saglik sorunlari vardi, onun hakkinda konusmak istememistim o yuzden istemedigini soylemistim falan dersiniz. Sizin hicbir acidan sebep olmadiginiz bir olayin sorumlulugunu psikolojik olarak da siz almamalisiniz

Ee Ben ne b.. yiyecem bacım 😂
Neden cocugun yok veya olmadı diyene, kısmet olmadı de.
Vermeyince mabud neylesin Mahmut de gul.
Ustune hala nacıye teyze gıbı ısrarla sorarsa da, jinekolojik durumlarımı mı konusalım sımdı de gec.
Ya da esımden dolayı olmadı de ya. Bu ozelını dokmek degıl kı.

Hayır bilmiyorum yani aslında tam amacınıda anlayamadım ama konuşmalarımızda çocuk istedigimi de belirtiyordum hani yaşıtlarım torun sahibi olacak bende istiyorum gibi sorunlu biri olsam konusundan geçmem degilmi biraz kafası çalışıyorsa eger...
Bahane olmus ona ya.
Adam kac yasındaydı?

Gecinmeye gönlü yokmuş ne bulsam da bahane etsem demiş
Zaten sordu cevabını verdim ama hiç neden tekrar soruyorsun diye üstelemedim bile..
Belki üstüne düşersem bahanesi olsun diye de tekrar sormuş olabilir..

Neden cocugun yok veya olmadı diyene, kısmet olmadı de.
Vermeyince mabud neylesin Mahmut de gul.
Ustune hala nacıye teyze gıbı ısrarla sorarsa da, jinekolojik durumlarımı mı konusalım sımdı de gec.
Ya da esımden dolayı olmadı de ya. Bu ozelını dokmek degıl kı.
Dedim işte mesela karşı tarafın saglık sorunu vardı diye açıklayıcı degilmi sence ? 😊

Bakin bu yanlis cevap, eski esinizin istemedigini soylemelisiniz. Siz istemedim derseniz cocuk istemediginizi dusunecek bu sefer de o yuzden uzaklasacak. Hem sonrasinda dogruyu aciklamak da daha kolay olur, ben eski esimin istemedigini soylemistim ama onun saglik sorunlari vardi, onun hakkinda konusmak istememistim o yuzden istemedigini soylemistim falan dersiniz. Sizin hicbir acidan sebep olmadiginiz bir olayin sorumlulugunu psikolojik olarak da siz almamalisiniz
Ama aynı kişi neden boşandıgımıda sordu..
Ben çocuk istedim o istemedi diye boşandım desem 9 sene niye bekledin demez mi ?
Yada çocuk için mi yuvanı yıktın falan o kadar degişik ki insanlar nerden ne tutacaklar belli degil ki...

E bız anladıkta o anlamamıs ya da isine gelmemis.
Evlilik dusunmuyodu belki de. Sende Cocugum olsun isterdim yasıtlarımın torunu olacak nerdeyse demıssın.
Korkudan kaçmış olabilir.
Aslında öyle oldugunu düşünüyorum..
Biraz benden faydalanmak istedigini ciddi gibi yaklaşıp benimde gerçekten ciddi oldugumu gördü gibi geliyor..
Çünkü buluştuk biraz sırnaşmak istedi ben ilk buluşmada böyle şeylere gelemem mesafemi korudum bekledigini alamadı gibi de hissettim beni kullanamayacagını anladı belkide..

Aslında öyle oldugunu düşünüyorum..
Biraz benden faydalanmak istedigini ciddi gibi yaklaşıp benimde gerçekten ciddi oldugumu gördü gibi geliyor..
Çünkü buluştuk biraz sırnaşmak istedi ben ilk buluşmada böyle şeylere gelemem mesafemi korudum bekledigini alamadı gibi de hissettim beni kullanamayacagını anladı belkide..
Aynen de bu.
İlk buluşmada sırnasmak nedir ya.
Bunların bu ozguvenlerıne de hayranım allahın safları.

Ama aynı kişi neden boşandıgımıda sordu..
Ben çocuk istedim o istemedi diye boşandım desem 9 sene niye bekledin demez mi ?
Yada çocuk için mi yuvanı yıktın falan o kadar degişik ki insanlar nerden ne tutacaklar belli degil ki...
İlk basta ikimiz de istemedik, sonra ben istedim o istemedi. Sonra bir sure cocuk icin evlilik bitirilmez, hem belki fikri degisir dedim ama baktim omur geciyor 9 yil olmus. Bu sekilde ayrildim dersiniz. Valla biri bana bu sekilde soylese, ben inanirim cok net 🙃

Aynen de bu.
İlk buluşmada sırnasmak nedir ya.
Bunların bu ozguvenlerıne de hayranım allahın safları.
Ne bileyim..
Ben konuşmalarda da biraz mesafeliydim,
Pek hoşuna gitmiyodu..
Belki hani kendimi agırdan alıyorum falan yan yana gelince boynuna atlarım diye düşündü,
Bekledigi gibi olmayınca da kaçtı.. 😊

İlk basta ikimiz de istemedik, sonra ben istedim o istemedi. Sonra bir sure cocuk icin evlilik bitirilmez, hem belki fikri degisir dedim ama baktim omur geciyor 9 yil olmus. Bu sekilde ayrildim dersiniz. Valla biri bana bu sekilde soylese, ben inanirim cok net 🙃
Ezberliyim bunu 😂

X