Kafama takılan sorun..

NisaZumra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
1.047
707
Slm hanımlar,

Bu akşam oturmaya kvdedeydik. Baştan belirteyim kv'le cok iyi anlaşırım hatta arkadaş gibiyiz diyebilirim. Cok içli dışlı değiliz ama aramız cok iyidir. 2 tanede görümcem var biri 17, digeri 23 yaşında. Onlarlada aram aynı kv gibi. Ailemle esimin aileside cok iyidirler. Buraya kadar hic sorun yok tek sorun ince düsümceli olmamaları.Simdi buda dertmi arkadasim diyeceksiniz. Haklisiniz degil ama bazen dertlere yol acabiliyor. Mesela bugün yaz tatilinde Türkiyeye Memlekete gitme mevzusu açıldı. Bizde arabayla gitmeyi planladigimizi söyledik. Bu sefer kayinbabam hemen aaa siz 3 kisisiniz hanimla ben sizle geliriz beraber gideriz arabayla. Arkadaslar yol 2 gün sürüyor! Biz yurtdisindayiz! Görümcemlerin okullari oldugu icin onlar pesimizden ucaga atlar gelir ve öylede döner diyorlar.(Ucak biletleri pahali oldugundan ve türkiyede bulundugumuz sehirde araba sart oldugundan gelmek istiyorlar,masraftan kacmak icin)
Inanin varya hicccc sorun etmezdim gider gelirdim onlarla tek engel 2 bucuk yasindaki oglum. Arbamiz zaten 5 kisilik ama uzun yolda anneler bilir arabanin arkasina yatak yapilir oyuncak doldurulur vs. Hatta yeri gelir ben arkaya gecerim oglumla uyurum yani dogal olarak. Bu fikri kayinbabam ortaya atinca kayinvalidem hemen aa olur dedi. Hic sesimi cikarmadim bende,esimde. Eve geldik esime dedim;hayatim babanla,annenin bizimle gelmesi inan hic sorun degil benim icin gelsinler ama cocuk büyüyünce olabilir o. Sana anlatmama gerek yok ama rahatlik acisindan tut,cocuga kadar bu imkansiz benim icin. Yol boyunca o sıkıntıyı cekmektense,hic gitmem veya ucaga atlar giderim daha iyi dedim. Babana uygun bir dille anlat diyorum yok olmaz diyemem. Seni anliyorum bende öyle düsünüyorum haklisinda ama nasil diyim yanlis anlar diyor. Arkadaslar ne yapmaliyiz? Önerilerinizi bekliyoruz..
Bu durum gercekten canımı sıktı..
Asıl sorun bize sormadan öyle gelmek istemeleri. Simdi diyeceksinizki o yüzü sen verdin ama alakasi yok,aile yapıları bastan beri öyle zaten. Tek sorunda bu bazen ince düsünmeden,hareket etmeleri..

2 gün yol çekmek bence gereksiz onlar 3ü gelsin tr ye sende görümcelerinle gel 2 gün çocugu heba etme illa araba gerekiyorsa burada. hem sizin ehliyetiniz varmı? tek şöför eşinizmi olacak 2 gün?

Bende bir gurbetci olarak arabayla gitmenin zor oldugunu cok iyi biliyorum bence bunu ilk onlarin düsünmesi lazim yani mümkün degil bir cocuk var arkada iki büyük insan cok zorr bunu uygun dille anlatmaniz lazim canim yoksa sizin icin o iki gün yolculuk zor gecer

Çocuğunuzla araları nasıl,arkada çocuğunuza bakamazlar mı?Uykunuz gelince de arkaya geçersiniz kp öne geçer,sığarsınız gibi geldi.Zaten özel araba,aralarda mola verirsiniz.
2 gün yol çekmek bence gereksiz onlar 3ü gelsin tr ye sende görümcelerinle gel 2 gün çocugu heba etme illa araba gerekiyorsa burada. hem sizin ehliyetiniz varmı? tek şöför eşinizmi olacak 2 gün?
Biz zaten 3 kisiyiz esim,ben,oglum. Kv ve kayinbaba eklenince 5 kisi olup araba doluyor. Görümcemlerle ucakla arkadan gitmek cok güzel fikir ama malesef onlar biz tatilimizi yariladiktan sonra gelip,2 hafta sonra dönecekler.(okuldan dolayi). Ehliyetim var..

Aynen canim, ama nasil söylicez kirmadan

Çocuğunuzla araları nasıl,arkada çocuğunuza bakamazlar mı?Uykunuz gelince de arkaya geçersiniz kp öne geçer,sığarsınız gibi geldi.Zaten özel araba,aralarda mola verirsiniz.
Canim arabayla yolculukta arka taraf komple yatak yapilir öyle gidilir. 3 kisi arkadaysa nasil yatak yapilsin,ayaklar nereye uzatilsin? En kötüsü cocugum nasil uzanip uyusun? Kucagimda oda bende mahfolcaz. Istemiyorum..

anladım o zaman sen oglunla git uçakla yani kocan illa ben söylemem diyor sende 5 kişi olmaz diyorsun. oglunla uçakla gitmen en mantıklısı o zaman.

Bence onlar da olayin pek mumkun olmadigini anlayacaklar bes kisinin bagaji bile sigmaz. Aslinda siz de soyleyebilirsiniz cocuk icin boyle dusundugunuzu mevzu cocuk olunca insan biraz cesur olmali ama once bi bekleyin bakalim belki kendilerinden vazgecerler

Aynen canim, ama nasil söylicez kirmadan
Canim Esin Söylemeli Yada Sen Kayinvalidenle Konus hani dedin ya Arkadas Gibiyiz Diye Zaten kimse direk istemiyoruz demez azcok yolunu yordamini bilirsin onunla nasil konusacaginin anlat cocuk olmasaydi seve seve felan dersin yoksa zor olur ben esimle gidiyorum Türkiyede Gözümü zor aciyorum arabada oraya buraya kivrilmaktan arkada yiyeceklerimiz felan arabanin ici gidene kadar dagiliyo ki bide sizde cocuk var bide onun esyalari var

Yolda gezmek gibi bir niyetiniz yoksa ve eşiniz arabayi yol boyunca tek sürecekse siz hiç surmeyecekseniz en mantıklısı sizin oğlunuzla ucakla, kayinpeder kayinvalide eşinizin de araçla gelmesi.

Ayyyyyy insallahhhhhh

Yolda gezmek gibi bir niyetiniz yoksa ve eşiniz arabayi yol boyunca tek sürecekse siz hiç surmeyecekseniz en mantıklısı sizin oğlunuzla ucakla, kayinpeder kayinvalide eşinizin de araçla gelmesi.
Iyide neden ben ve kücük cocugum ucakla ugrasiyoruz? Biz esimle tasarruf edelim ucaga o kadar para ödemeyelim diye arabayla rahat gider geliriz dedik ve bu karari aldik. Simdi ne anlami kaliyorki ben oglumla ucaklarda yanliz gitcem ve yine o kadar para ödicem. Kayinvalidemle,kayinbabamda sirf para ödemesinler diye bizim arabayla gidecekler. Esimde söförlük yapacak. Yok olmaz bence. Kv ve kp buyursunlar ucakla gitsinler. Neden bu kadar anlayissiz davraniyorlar anlamiyorum..

Bilet ücretini düşününce haklısınız gereksiz bir durum oluyor. Kırmadan çocukla rahat olmayacağını anlatmanız gerek o halde.

Ben siz çocukla uzun yolda boşuna yorulmuş olmazsınız diye düşünmüştüm bilet fiyati aklıma gelmedi hiç.

Ben hiç kv kp anlatmaya çalışmazdım. Kocama derim ki 'git anana babana anlat yoksa ben gelmiyorum, size iyi yolculuklar'. O ugrassin.

Kendi ana-babasi!

sız bebegınızle uçakla gelın 2 gun yollarda çocukla heba olmayın yazık yavruya...ben 8 saatlık yolu çekmemek ıcın uçakla gıtmıstım....dönüşte arabayla geldık ama yavrum hasta oldu..e tabı terlıyo klımayı acıncada carpıyo.....2 yasındaydı benım kızımda......
sız fıkır degıstırdıgınızı belırtın ve uçakla gıdın kesınlıkle

Kendi kendilerine bunun iyi bir fikir olmadığını anlasalar güzel olur ama sanmıyorum. O kadar ince düşünceli insanlara benzemiyorlar. Eşiniz açıkça konuşamıyorsa ve ilişkiniz restleşmeyi kaldıran bir ilişkiyse "biz oğlumla gelmiyoruz, sen git annenle babanla" deyin. Ama restleşemeyecekseniz hiç girmeyin bu topa.

İkinci bir ihtimal eşinizle de konuşup arabayla gitmekten vazgeçmiş gibi yapın. Çocuk 2 gün yolda perişan olacak, biz de uçakla gitmeye karar verdik deyin. Yola çıkmadan 1 veya 2 gün önce biletlerinizi iptal edip arabayla gitmeye karar verdiğinizi söyleyin.

bence siz tamam dedikten sonra onları anlayışsızlıkla suçlamamalısınız.
o gün direk deseydiniz, çocukla çok zor olur diye.

kırılacak bir şey yok.

asıl bu şekilde, önce plan yapıp, günlerce bekleyip, sonra yok biz vaz geçtik şöyle olsun deyince kalpler kırılır.
şimdiden belirlerseniz herkes yeni duruma göre planlarını günceller.

arkadaş gibisiniz ama bunu söyleyemiyosunuz, aranızın iyi olduğu için kırılacaklarını sanmıyorum. söyleyemiyosanda küçücük çocuğu 2 gün yollarda perişan etme. ikiniz uçakla gidin onlar arabayla gitsinler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…