kafamı kemiren soru, acaba olabilir mi?

lanadelmilav

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2016
963
609
28
Merhabalar,
Kafamı kemiren bir soru ile hepinize günaydın. Bankacı üye olan hanımlar varsa eğer onların cevaplaması benim için çok önemli. Şimdi ben pazartesi günü bi kredi başvurusu yaptım. Kredim onaylanmadı. Sebep olarak da bankadan şöyle bir mesaj geldi : KREDİ BAŞVURUNUZ SON DÖNEMDEKİ YÜKSEK BORÇLANMANIZ SEBEBİ İLE UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR.
Şimdi benim önceki kredimden kalan 790 tl avans hesabımdan 3000 tl kredi kartımdan 900 tl borcum var. Fakat kredi kartım bu ay ödemesi 300 toplamı 900. Bu borçların hiçbirinin günü geçmedi. Kredi çekememin sebebi bunlar olabilir mi?
Eğer bunlarsa bu borçları kapatabilirim. Kapattığım vakit bana kredi çıkabilir mi?
Not : ödeme günü hiç gecikmedi. Eski kredimin toplamını 3 ayda kapattım sadece 790 tl kaldı.

Bu hafta bu tarz olayı ikinci görüşüm bı. Bankaların görüşü mü değişti yahu? Kredi puanınız kaç? Çalışıyorsunuz sanırım bir de? Maaşınız ne kadar? Bunlar hep alınabilecek krediyi etkiliyor ama öncelik kredi puanında diye biliyorum ben.

Bu hafta bu tarz olayı ikinci görüşüm bı. Bankaların görüşü mü değişti yahu? Kredi puanınız kaç? Çalışıyorsunuz sanırım bir de? Maaşınız ne kadar? Bunlar hep alınabilecek krediyi etkiliyor ama öncelik kredi puanında diye biliyorum ben.
maaşım daha fazla ama bankaya 1833.33 tl yatıyor kredi notumu bilmiyorum ama bundan önceki kredide ödemem hiç gecikmedi

Asgari ücretten yüksek yatıyor sonuçta. Banka resmiyette olanı baz alır zaten. Bence kredi puanınızı öğrenin. Yakın zamanda biz de bankadan bir miltar kredi çektik, düşük bi miktardı. Ama hiç öyle yüksek borçlanma falan demedi ki biz her ay deli gibi kredi kartı ödüyoruz. Ha şimdi çekmek istesek der belki, bilemiyorum. Hangi banka bu arada? Maaşınızı aldığınız banka mı?

Asgari ücretten yüksek yatıyor sonuçta. Banka resmiyette olanı baz alır zaten. Bence kredi puanınızı öğrenin. Yakın zamanda biz de bankadan bir miltar kredi çektik, düşük bi miktardı. Ama hiç öyle yüksek borçlanma falan demedi ki biz her ay deli gibi kredi kartı ödüyoruz. Ha şimdi çekmek istesek der belki, bilemiyorum. Hangi banka bu arada? Maaşınızı aldığınız banka mı?
maaşımı aldığım banka evet ama benim bankaya 5000 tl borcum var
ve çekmek istediğim tutar yaklaşık 35 bin

• Ödenmemiş borcun olmaması:Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.

İnternette böyle birşey yazıyor. 5000 tl borç mu yoksa kredinden kalan borç mu?

• Ödenmemiş borcun olmaması:Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
İnternette böyle birşey yazıyor. 5000 tl borç mu yoksa kredinden kalan borç mu?
toplam 5000
yani kalan kredi ve avans hesabı ve kredi kartı
devam eden borcum

maaşımı aldığım banka evet ama benim bankaya 5000 tl borcum var
ve çekmek istediğim tutar yaklaşık 35 bin

35 bin biraz çok değil mi? 5 bin tl bankaya yatan maaşı olan insanlara 20 bn falan kredi çıkıyor. Yani zorlasalar daha fazlası da çıkabilir ama hem bankaya yatan maaşınız 2 bin. Hem avans hesabından bile borçlusunuz ki, avans hesabının faizi daha fazla oluyor diye biliyorum. Öbür krediyi kapatmak yerine bunları kapatsaydınız önce keşke.

35 bin biraz çok değil mi? 5 bin tl bankaya yatan maaşı olan insanlara 20 bn falan kredi çıkıyor. Yani zorlasalar daha fazlası da çıkabilir ama hem bankaya yatan maaşınız 2 bin. Hem avans hesabından bile borçlusunuz ki, avans hesabının faizi daha fazla oluyor diye biliyorum. Öbür krediyi kapatmak yerine bunları kapatsaydınız önce keşke.
olan oldu artık
şimdi sanırım borcumu kapatsam bile bi süre beklemem gerekecek

olan oldu artık
şimdi sanırım borcumu kapatsam bile bi süre beklemem gerekecek

Emin değilim. Bu sorularınızın cevabının hepsi bankacınızda. Bankadaki insanlar bazen insiyatif bile alabiliyorlar. Bence en azından en fazla ne kadar kredi veriyorlar onu bari öğrenin.
Avans hesabınızdaki 3 binlik borç bir kaç aydır duruyorsa ben de bir oturur düşünürdüm bu müşterimiz 35 binlik krediyi nasıl ödeyecek diye.

Çıkartmamaları normal borcunuz çok maaşınız belli daha borcu olan birini garanti ödeyecek diye göremezler maaşa göre hesap yapıyorlar çekmek istediğiniz tutarda baya fazla. Kaldı ki diyelim kredi çıktı nasıl hepsini birden ödeyecektiniz? çok acil bir durum için mi çekiyorsunuz? bence önce borçlarınızı temizleyin.

Emin değilim. Bu sorularınızın cevabının hepsi bankacınızda. Bankadaki insanlar bazen insiyatif bile alabiliyorlar. Bence en azından en fazla ne kadar kredi veriyorlar onu bari öğrenin.
Avans hesabınızdaki 3 binlik borç bir kaç aydır duruyorsa ben de bir oturur düşünürdüm bu müşterimiz 35 binlik krediyi nasıl ödeyecek diye.
bir kaç aydır durmuyor
her ay düzenli ödeyip düzenli kullanmak zorunda kalıyorum
devir ediyorum yani
ama hiç gecikmiyor

Çıkartmamaları normal borcunuz çok maaşınız belli daha borcu olan birini garanti ödeyecek diye göremezler maaşa göre hesap yapıyorlar çekmek istediğiniz tutarda baya fazla. Kaldı ki diyelim kredi çıktı nasıl hepsini birden ödeyecektiniz? çok acil bir durum için mi çekiyorsunuz? bence önce borçlarınızı temizleyin.
krediyi ben çekiyorum ama ödeme konusunda ailem 2 ay sonra hepsini kapatacak

bir kaç aydır durmuyor
her ay düzenli ödeyip düzenli kullanmak zorunda kalıyorum
devir ediyorum yani
ama hiç gecikmiyor

E o zaman her ay düzenli olarak avans hesabını kullanmak zorunda kalan bir insanın 35 binlik krediyi ödeyemeyeceğini düşünmeleri yanlış mı? Avansı her ay kullanmak zorunda kalıyorsanız orda bir sıkıntı vardır. Önce bir kendinizi toparlamaya çalışın. Ailenizle kalıyorsanız azıcık dişinizi sıksanız kapanmayacak borç değil. Avans hesap en son ama en son başvurulması gereken seçenek diye biliyorum ben. Hani kredi kartınıza 3 bin yüklenmiş olsanız o daha mantıklı.

X