Kafayı yemek üzereyim

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
3.034
1.401
Kızlar ben evlenip yurt dışına gelin geldim. 22 ağustosta tam 3 sene dolacak. Eşim gece çalışıyor. Her zaman bu şekilde. Vardiyalı falan değil yani. Gündüz ben uyuyorken geliyor. Saat 6 gibi. Yatıyor. Sonra o uyuyorken ben kalkıyorum. İşlerimi falan hallediyorum. Onu uyandırıyorum. Hazırlanıp çıkıyor. Hafta içi çoğu kez birbirimizi görmüyoruz resmen. Bi ara akşam erken yatıp sabah onun gelme saatine kalkmaya başlamıştım. Sonra düzeniz kaydı tekrar. Bi tek hafta sonları görüyorum yani. Onda da ilişkimiz o kadar değişti ki. Sanki bambaşka biriyle evliyim. Bana ilgisi o kadar azaldı ki. Nereden baksanız 7-8 sene bekledi beni. 10 bile diyebiliriz. 4 sene farklı ülkelerde nişanlı kaldık. Toplam süre zarfında hep hemen evlenmek istedi. Öncesinde hep sevgili olmak istedi. Ben kaç kere reddettim. Ayrıldım. Yine de peşimi bırakmadı. Ama şu an…. Sanki o kadar sene peşimden koşan o değilmiş gibi. Dışarı çıkıyoruz elimi tutmuyor hiç. Ben dersem tutuyor. Evde ben onu öpüyorum sürekli. Güzel şeyler söylüyorum. Sarılıyorum. O ise sadece yatak işi olunca geliyor yanıma. Bazen çok kötü olunca ağlıyorum. O zaman da yanıma gelip sarılıyor. Özür diliyor falan.
Kimsem yok burada. Bi tek eşimin ailesi. Onlarla da arada bir araya geliriz ama onları hiç benimseyemedim. Akrabam olmalarına rağmen. Çoğu zaman kendimi çok yalnız hissediyorum. Bir gün yine kendimi aşırı yalnız hissettiğim bir gün Allah’a yalvardım bana arkadaş yoldaş olacak bi evlat nasip et diye. Üstüne hemen hamile kaldım. O kadar mutlu olmuştuk Ki. 10 gün sürdü mutluluğum. Hemen bırakıp gitti beni. Şimdi evde yalnız kalıp kimseyle konuşamadığım zaman bebeğime binbir hevesle aldığım kıyafetlerine sarılıp ağlıyorum.
bu durumlar beni o kadar hassas biri yaptı ki. Her şeye ağlar oldum. Sürekli ölüm aklıma gelmeye başladı. Bugün neden bilmiyorum birden aklıma vasiyetimi yazmak geldi. Çok korktum ama kendimi bunu yapmaktan da alıkoyamadım. Sürekli ölüm var aklımda. Sürekli. İki gündür de uyuyamıyorum ya uyurken ölürsem diye. Araba sürmek istemiyorum. Ya bsey olursa diye.
hasret çok zor bseymiş. Yalnızlık çok zor bseymiş. Evde dört duvar arasında kafayı yiyeceğim artık. Bir yerden sonra her şeyi de içime atmaya başladım. Bilmiyorum bunları neden yazıyorum ama biraz daha konuşmazsam daha da kötü olacağım gibi hissediyorum ……

psikolojiniz bozulmus ve ölüm korkusu gelmis.. panik atak mi oluyor bilemiyorum teshisini. dogum yaptiniz mi? ben de yurtdisindayim. ben de cok yalnizim. ama boyle calisma saati evli olmasa bile surdurulebilir degil. bunyesi nasil dayaniyor. vucudumuz gece uyumaya gunduz yasamaya gore yaratilmis. is degistirme durumu yok mu? gercekten bunu artik kaldiramadiginizi soyleseniz esinize?

Düşük yaptım o bebeğimi. 10 gün sürdü mutluluğumuz. Aşağı yukarı 5 senedir bu işte çalışıyor. Tatiller dışında 5 senedir gündüz uyku gece iş. İş değiştirme durumu olsa kendisi de çok istiyor ama yok maalesef. Dayanamayacak duruma geldiğimde Türkiye’ye gitmemi teklif esiyor. Rahatlayıp kafa dağıtayım diye. Kendim için yapabileceğim max bu

basiniz sagolsun, Rabbim saglikla hayirla yine versin insallah evlat.
Ne is yapiyor o kadar degistiremeyecek kadar? illaki baska bir is bulunur ac kalmazsiniz. ama boyle giderse hem yuvanizdan hem sagliginizdan olursunuz.

Öncelikle derin nefes alın sonra güzelce abdest alıp zikir çekebilir. Yada namaz kilabilirsiniz .emin olun sizi kötü dusunceden uzaklaştıracak tır. Güzel şeyler düşünmeye bakın aklinizdan kötü vesveseleri atın .eğer piskolojiniz bozuksa bir doktora başvurun .esinizinde iş değiştirme imkanı varsa değiştirsin .siz daha önemlisiniz . Allah yardımcınız olsun güç kuvvet ve sabır versin .

kendinize bir meşguliyet bulun. arkadaş edinin sosyal çevre yapın. bu şekilde 3 sene iyi bile dayanmışsınız ama bakın patlak vermiş. kaygılar devamında kişilik bozukluğunu getirir. lütfen o raddeye gelmeden kendiniz için bir şeyler yapın. eş zamanlı terapi alın psikolog ile görüşün

basiniz sagolsun, Rabbim saglikla hayirla yine versin insallah evlat.
Ne is yapiyor o kadar degistiremeyecek kadar? illaki baska bir is bulunur ac kalmazsiniz. ama boyle giderse hem yuvanizdan hem sagliginizdan olursunuz.
Kargocu. Burada gece de kargo dağıtıyorlar. Eşim dil bilmiyor. Çalıştığı iş yerinin patronu Türk. Dil gerekmiyor. Mecbur burada çalışıyor

çok teşekkür ederim. Ramazan’da namaza başlamıştım Aslında. Beni bir nebze dünyalık telaşeden uzak tutuyordu. Sonra hastalanınca bi bıraktım. Bir daha da başlayamadım. Aslında en iyi ilaç namaz da işte….

Haftada 1 kaynanamlarla sohbete gidiyoruz. Bi de onun haricinde arada sırada onlarla gezmeye gidiyoruz. Ama evine gelip kapımı kapatınca yapayalnız hissediyorum kendimi. Arkadaşım yok. Uğraşacak bseyler buldum. Sonra onları da bıraktım. Bilmiyorum ne yapacağım

Sizinki kadar degil ama benimde esimin calisma saatleri cok cok uzun ve ben evden calisiyordum bu donemde, yurtdisinda yasiyorum. Hissettiginiz seyi o kadar iyi anliyorum ki. Nacizane soyle onerilerim olabilir. Kendinize bir gunluk plan hazirlayin her saatinizi doldurun bir seylerle. O zaman insan ise yarar hissettikce daha da keyifli oluyor. Az vakit gecirmek ister istemez uzaklastiriyor, sizi beraber heyecanlandiracak bir seyler yapin bunun illa cok kompleks seyler olmasina da gerek yok. Ben ozledigimi ve az zaman gecirebildigimizi soyleyince beraber bir saat belirledik ikimizde ne kadar yogun olsak her gun o saati beraber geciriyoruz. Bazen cikip yuruyoruz bazen cay iciyoruz, bazen daha hareketli seyler yapiyoruz ama yapiyoruz yani. Umarim size faydali seyler tavsiye etmisimdir.

5 senedir ordaysa nasil dil bilmiyor neden ogrenmemis? İkinizde yasadigniz ulkenin dilini ogrenin boyle bahanemi olur? Dil ogrensin baska bir ise girsin sende gerekirse ise gir kursa git oncw bilmiyorsan dil kursuna git. He bunlari yapmayacak sanada yaptirmayacak kadar geri kafali biriyse ayrilabilirain yanliz omur gecermi gecmez

Maalesef hayatin aci gercegi, gurbet
Iste tamda gurbet budur
Bazen adanada yasayan teyzem Istanbuldaki kizindan icin gurbette kizim diye yakiniyo ama istese 1bucuk saate yaninda oluyo.
Biz oylemiyiz, etrafin yabanci insan dolu
Ben gurbetin acisini yasamadim kucukken geldik yasadigimiz ulkeye, arkadaslarim okulum isim herseyim burada. Ama annemden biliyorum
Ilk geldigimiz yillar cok bocaladi, ustune bide babamla sorunlari olunca intihara kalkisti falan. Coook zor seyler atlattik. Yaninda maalesef akraba olarak destek olacak paylasacak akil alacak kimsen yok. Teksin. Bayramlarimiz bile burkuk.
Burada cok akrabamiz yok bir dayimgil var ama onlarlada buraya geldigimizden beri iliskimiz hic saglam olmadi

Yasadiginiz ulkede hic turk yokmu onlarla tanisip kaynassaniz size iyi gelir

Esinizd gelince soyle soyleyim, abimde gececiydi daha nisanliyken isi birakip baska bi ise gecti. Cunku gece isi evli bi adama olmaz.
Yurtdisinda yasiyomusunuz hangi ulke bilmiyorum ama avrupa ulkelerindense is bulmak hayli kolay. Yeterki istek olsun

Türkiyeden yeni gelen gelinler ya esleriyle cok iyidir buraya alismasi zor olmuyo, ya es ailesiyle. Yani akrani vardir onla konusur sohbet eder onla gezer. Veya kendini ugrasilara verir
Eger arkadas ortami istiyosaniz camiye gidip onlarin faaliyetlerine katilabilirsiniz
Orada arkadas edinirsiniz, dil kursuna gidin

Ya bizim turkler genelde dil ogrenmeye egilimli degiller.
Babam 30 yildir burada yasiyo cat pat idare ediyo kendini ama eve mektup gelsin hic bise anlamaz
Cok basit bisey dahi olsa mesela su gune su saate rdvunuz var dese bile mektupta, anlamaz.
Turkler daha cok nerde calisir nerde para yaparim niyetinde. Oyle dil kursuna falan gitmezler gitsede zaten kafam almiyo derler pek ogrenmeye egilimli degiller yani

20 yıldır Almanya'da yaşayayıp dil bilmeyen tanıdığım var

Eşinizin iş değiştirme gibi bir durumu olabilir mi? Gece çalışmaya devam ettiği sürece bu hayatı tek kişilik yaşamaya devam edecek gibi görünüyorsunuz maalesef

Kargocu. Burada gece de kargo dağıtıyorlar. Eşim dil bilmiyor. Çalıştığı iş yerinin patronu Türk. Dil gerekmiyor. Mecbur burada çalışıyor
anladim.. ayri ulkelerde nisanli bekledik dediniz, ailesi de oradaymis.. nasil dil bilmiyor hayret.. ve bu duzende calismaya devam ettikce de dil ogrenemeyecek. ne olacak sonunuz boyle?

Oyledir tahmin edebiliyorum ama yani evli biri esi bu durumdayken dil ogrenmeyi reddediyorsa ben diyorumki yoluna baksin yani boyle hayat gecmezki haftada iki gun kocasini gorucek geri klaninda sikici bir hayat

Rica ederim .Ayn namaz huzur berekettir . inşallah hayırlısla başlarsınız kaldığınız yerden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…