Kalbinizin Attığı Kişi Mantığınıza Uymuyor İse ne yapardınız?

Kesinlikle katılıyorum :KK9:
Bende 24 olacağım hiçte sorun etmiyorum bu durumu.
Sevgilim 2 sene beni bekleyecek bu süreçte de para biriktirecek. Başka şansımız yok :KK14:
Evlendiğimizde muhtemelen 26 olacağım. O da 28. İdeal bence.

Ama sizin sevgiliniz sizi bekleyip para biriktirecek. Konu sahibininki ise kalıcı bir işe sahip değil ve bakkallarda marketlerde geçici olarak çalışıyormuş. Diğer işler için de ben kimseden emir alamam diyor.. insan çalışmayı sevse on yıl da beklenir ama sorumsuz insan bi gün bile beklenmez bence..

Erkek arkadaşının yapması gereken şey düzgün bir meslek sahibi olması, istikrarla devam etmesi, öyle elde avuçta yok ben kendi işimi yapacağım demekle olmuyor bu işler, kendi işi ne mesela? Sırf kendi işim olsun diye bodozlama dalmaksa niyeti sorumluluk sahibi olmadığını gösteriyor zaten, atlıyor zıplıyor düşüncesizce. Ticaret öyle kolay mı? Kendi işini yapıyor diyelim olmadı, borç var diyelim ne yapacak? O zaman da ben emir alamam deyip evde oturacak başka bir açıklaması yok. İleri de bi çalışır bi çalışmaz, bir gün o fikirle gelir bir gün bu fikirle, iyi düşün aşk, sevgi ruhu bir yere kadar doyuruyor..:KK14:

Merhabalar Arkadaşım;
Ben biraz farklı düşünüyorum.Tamam zorluk çekmiş aileniz zamanında ama şimdi iyi diyorsunuz durumumuz.
Sevdiğiniz insanla da zamanla durumunuz daha iyi olabilir neden olmasın ki?

Bence sen oteye beriye bel baglayacagina mutlaka bir is bul calis. Evlilik meselesini sonra dusunursun. Once bu meseleyi hallet derim, mutlaka. Ondan sonra gelecegin isin baskalarindan medet ummayi zaten birakacaksin.

Bu adama gelince, bence parasiz olmasi degil ama karakteri kotu. Bu kafayla ev gecindiremez.

son sevgilimden bu yüzden ayrıldım,ben memurum kendisi üniversite mezunu kendi işini yapıyor.tanıştığımızda kötü durumdaydı,olsun dedim kendini düzeltir ama konuştukça inancım kırıldı.anlattıklarınıkafamda birleştirince çok soru işareti oluştu kafamda.daha önce 60 bin dolandırıldığını söyledi en sonda yüzbinlik cihaz aldığını sözleşmede cihaz tesliminden sonra parayı alacağını yazdığını ama adama güvenmediğini ödeme yapmayabileceğini söyleyince sigortalarım yandı.beceremiyorsa başka iş bakmasını söyledim bana sabah sekiz akşam beş çalışamayacağını,hayalnin kendisini ömrünün sonuna dek geçindirecek büyük para olduğunu söyledi.buna bozuldum açıkçası hepimiz eşşek gibi çalışıyoruz tabiri caizse.bi yerde çalışsa en azdan kapanmış kredi kartlarını öder.ailesinin yanında kalıyor koskoca adam,kendine ev bile tutumamış,üstelik tayinimi onun yanına alacakmışım benim evim olacakmış oraya gelecekmiş.olaya bakarmısınız yani.adam olda evlenip eş durumundan getir beni.yani arkadaşlar çalışmayı sevmeyen erkekle olmuyor,her yönden uyuşuyordum çok iyi bir insandı,sadık kötülüğü yok,hediyeler alır gözümün içine bakar ama gelecek yok ,40 yaşında bir de bu adam.40 yaş olur 50 ,,50 olur 60 dedim beceremiyorsan işe gir dedim bozuldu adam kapris yaptı birde.erkek isterse ekmeğini her yerden çıkarır borç getirmesin ama az da olsa para getirsin sorumluluk sahibi olsun ki ben boşanmış bir kadınım 2. sefer hata yapmam abes olurdu.önce daima kendini düşün canım,sorun para meselesi değil,sorun sorumluluk sahibi olabilmek.

Bak canım senin gelecekteki halin bu;

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/kendimi-kullaniliyor-gibi-hissediyorum.789671/

Ha ben pişman mıyım evlendiğime, hayır değilim. Çünkü benim geçerli bir mesleğim, kalıcı bir işim ve düzenli bir maaşım var. Bu yüzden, o iki kuruş-üç kuruş da olsa kazansın, ikimize yeter dedim, evlendim. Ancak iş sorumsuzluğa geliyorsa işte o konuda bir durup düşünmek lazım. Eğer sen bu adam çalışır, çalışmaktan gocunmaz, ekmeğini taştan çıkarır diyorsan, sevgine kıyma sakın. Zengin koca bulunur ama emin ol sevgi kolay bulunmuyor. Az da olsa, zorluk da çekseniz, beraber olduktan sonra aşabilirsiniz maddi zorlukları.

Ama dediğim gibi eğer sevgilinin sorumsuz biri olduğunu, gelecekte de ben bu işte çalışmam, ben emir almam diye diye tüm maddi zorlukları senin üzerine yıkacağından şüpheleniyorsan, yakma kendini. Askerden dönünce al karşına konuş, düzgün bir işe girip çalışsın, bi gözlemlersin, baktın 6 ay-1 yıl oldu o işte hala azimle çalışıyor ve geleceğinizi düşünüyor, o zaman için rahat olsun. Ama askerden dönünce de "ben emir almam" diyip orda burda 1 ay 2 ay çalışıp ayrılıyorsa, ondan adam olmaz.

Sen bitirmissin ,içini rahatlatmak istiyorsun.Aşık olsan dünyayı görmez gözün.
Haaa hakli misin haklısın orası ayrı konu

Kafamda deli sorular ile ugraşıp duruyorum. sonunda buraya yazmaya üye olmaya sizlerden akıl almaya Geldim Çok ihtiyacım var Benim 2 yılı geçkindir bir ilişkim var erkek arkadaşım beni seviyor değer veriyor.
O artık bir sevgili olmaktanda öte dostum sırdaşım can yoldaşım gibi. Beni ailemden sonra en cok seven kişi o
Acısıyla tatlısıyla bu günlere geldik. Ben küçük yaşlardayken biz çok şeyler yaşadık
Maddi durumumuz çok kötüydü evimize icra geldiğini, kirayı aylarca ödemediğimiz için dışarıya atıldığımız
Evde bir kuru ekmek dahi olmadığı için annemin oruç tutamadığı ağladığı , başka kişilerin evimize ekmek yemek getirdiğini, Annemin okula benim beslenme çantama yiyecek koyamadığı için ağladığını
Okula gönderemediğini Ayakkabbım yırtıldında alamadığı.. Herşeyden mahrum büyüdüm
Bazı meyvelerin tadını bile bilmezdim
Onun bunun eskisiyle büyümüş biriyim Şimdi Allaha şükür maddi durumumuz iyi bir şekilde toparlandı
Ama cok acı günlerdi ben o günleri asla bir daha yaşamak cocuklarıma yaşatmak istemiyorum
Parasızlığın ne demek olduğunu cok iyi bilirim
Şimdi istediğim herşeyi alabiliyorum yiyebiliyorum hiç birşey içimde kalmıyor.
Erkek arkadaşımın maddi durumu ise kötü . Biz onunla dershane ortamında tanışmıştık
O zamanlar maddiyatı dert etmedim insan o zaman sadece aşkı sevgiyi düşünüyor
Ama yaş ilerleyince bunun öyle olmadığını cok acı bir şekilde görüyor
Erkek arkadaşımın bir meslek edinmesi okuması hatta polisliği kazanması için çok direndim
Ama kendisi istemedi ben sevdiğim işi yapacağım sevmediğim işi değil dedi bana
Orda burda , dükkanlarda markette çalıştı Çalışmaya gelince sever. çalışır
Ama emir almaktan hoşlanmıyor Kendi işimi kuracam deyip dururdu
Peki neyle Köşede hiç bir birikmiş parası yok .. Köşede birikmişi olsa çabalasa sarf etse dogru olurdu.
Ailesi deseniz hiç bir sekilde yanında ve arkasında değil Babası afedersiniz onun bunun kadınıla birlikte
içkisi kumarı onlardan hiç bahsetmek istemiyorum
Abisi kendisini kurtardı Ast subay
Kardeşi için çok cabaladı bir meslek sahibi olsun diye ama benm erkek arkadaşım istemedi
Ben ise saygı duydum fikirlerine
Şu an kendisi askerde bana dediki gitmeden burda kalmak için herşeyi yapacağım
Kimseden hayır yokmuş bunu anladım.
Oraya gidince ise burda kalmayacağım sizlerden ailemden uzak olmak istemiyorum
Dişimle tırnağımla cabalıyacağım herşeyi başaracağım.
Abisi güya istemiyormuş.. Para için kalma orda ben ailemden uzağım ne tadım ne tuzum var demiş kendisine.
Ben ise cok güçsüz yorgun hissediyorum kendimi Böyle beklemek beni usandırıyor
Asla asker yolu beklemekten gücenmiyorum onu beklemekten
Ama inanın mesele o değil ben inancımı kaybediyorumm..
Birgün geliyor diyorum ki gelecek başarak Rabbim yardım edecek diyorum
Sonra inancım kırılıyor umutlarım sönüyor
Benim öyle cok parada pulda gözüm yok ama ne yazıkkı bu para denen illetde olmayınca olmuyor
Annem şimdi bana yavaştan çeyizlerimi alıyor herşeyin en güzeli olacak kızıma diyor
Hevesle çeyizlerimi alıyoruz ama ben hep buruk oluyorum içim kan ağlıyor
Erkek arkadaşım geldiğinde Nasıl oturtacak ki düzeni para pul birikmiş olmadan
Düzenini oturtup beni isteyip düğündü eşyaydı.. Hangi birine tek başına yetişecek ?
O kadar zor ki Ben artık sonunu göremiyorum ama bir yandanda Allahım sabır ver diyorum dua ediyorum.
Çevremde arkadaşlarımdan örnekler var
Bir arkadaşım cok sevdiği ama maddi durumu kötü olan biri ile evlendi
Şimdi o kadar pişman ki ben ne yaptım diyor ?
Çocugu oldu sevinemedi bile onun masraflarını düşünmekten
Bir arkadaşım var. Mantı ile hareket etti maddi durumu orta düzeyde birisi ile evlendi
Soruyorum nasılsin diye..
O kadar mutluyum ki diyor iyiki böyle bir karar vermişim İyiki hayatımı maffetmemişim
Ama tam tersi durumda olan kişilerde var
Ben şimdi ne yapmalıyım Lüften yardm edin bana
Ben bu arada üniversite mezunuyum ne yazıkki atanamadım
Babam ailem biraz baskıcı herhangi bir yerde çalışmama asla müsade etmiyorlar
Devlet işi olmaynca yanı anlayacagınız ben çalışamıyorum da keşke çalıştırsalar da
Ben biriktirsem para.
Kendimi iyi ifade edebildim mi bilmiyorum ama hepinizin yorumlarına desteğine ihtiyacım var
Ben artık inancımı kaybetmiş durumdayım ve böyle umutsuzca beklemek çok zor
Şu an erkek arkadaşıma para bile göndermiyor ailesi beş parasız askerde.
isteyemiyorda durum bu kadar kötü :KK43:

Sorumsuz bir insan karsindaki. Alip karsina konusmalisin acik acik. Bak canim evlilik hayali kuruyoruz simdi beni yanlis amlama ama bi isin bi duzenin yok hem dugun isleri icin hem sonrasi icin bi is iyi bi is lazim paraya merakli gozuyla bakma bu konuya gerçekler bunlar. Bu durumu ben yasadigim icin ne bidaha yasamak nede cocuklarima yasatmak istemiyorum. Sende bu konuyu iyice dusun kendine bi yol ciz sonra tekrar konusalim artik ciddi biseyler olucaksa gercekci olalim sorunlari ortadan kaldiralim. Demek istedigimi anlamissindir umarim.. tarzinda seyler söyle oda cocuk degil elbet anlar eger terslerse ondan aile babasi falan olmaz vazgev bu sevdadan derim

ah canim seni okadar cok iyi anliyorumki cünki bende suan ayni durumdayim
tek fark biz daha yeniyiz 7 aylik. birsey demeyede cekiniyorum yoksa beni paraci sanar oysaki gözüm para pulda degil.. neyse konuyu takip ediyorum

Okuyup meslek sahibi olsaydi da calismasa bile diplomasi bulunsaydi. Bi gun mutlaka isine yarardi. Erkek arkadasin hem dusuncesiz hem sorumsuz. Bi de daha olgunlasamamis sanirim. Evlilikten konusuyo musunuz hic sanki bi bes on yil daha evlenmeyi dusunmuyomus gibi geldi dusunse cabalardi. Emeksiz yemek olur mu allah askina emir almaktan hoslanmiyorum nedir basari merdivenlerini bir anda tirmanabilir mi oyle. Para hersey degildir evet ama sefalet icinde yuzmek de istediginiz herseyi almak da sizin elinizde calismadan bunlar olmazz. Asgari ucret bile hic yoktan iyidir yani. Sevgiliniz cok cocukca dusunuyo simdi degil ama ileride kafasini cok taslara vurur hem kendini hem sizi mutsuz eder buyuzden. Kendini bill gates saniyo resmen..

Ben okumuşun illa okumuşla evlenmesi gerektiğini düşünmüyorum.

Evlenilecek adamın maddi durumunun iyi olması gerektiğini de düşünmüyorum.

Ben sorumluluk sahibi insanların sevgi ve saygı çerçevesinde yürütülen bir evlilikte el birliği ile bütün sıkıntıların üstesinden gelebileceğini düşünüyorum.

Sizin erkek arkadaşınız sorumluluk sahibi değil zannımca. Kendi rahatı sorumluluklarından daha önce geliyor gibi geldi bana. Bu yüzden kaygılarınızda haklısınız. Çalışmayı seven, ekmeğini taştan çıkaracak bir tip olsa sevginize yazık etmeyin derdim ama sırf kendi egosunu düşündüğü için sürekli iş değiştiren ve elde avuçta bir şey yokken ütopik hayaller kuran bir insanla bir ömür geçirmek zor olabilir.

Umarım hakkınızda hayırlı olan kararı alabilirsiniz.

Kafamda deli sorular ile ugraşıp duruyorum. sonunda buraya yazmaya üye olmaya sizlerden akıl almaya Geldim Çok ihtiyacım var Benim 2 yılı geçkindir bir ilişkim var erkek arkadaşım beni seviyor değer veriyor.
O artık bir sevgili olmaktanda öte dostum sırdaşım can yoldaşım gibi. Beni ailemden sonra en cok seven kişi o
Acısıyla tatlısıyla bu günlere geldik. Ben küçük yaşlardayken biz çok şeyler yaşadık
Maddi durumumuz çok kötüydü evimize icra geldiğini, kirayı aylarca ödemediğimiz için dışarıya atıldığımız
Evde bir kuru ekmek dahi olmadığı için annemin oruç tutamadığı ağladığı , başka kişilerin evimize ekmek yemek getirdiğini, Annemin okula benim beslenme çantama yiyecek koyamadığı için ağladığını
Okula gönderemediğini Ayakkabbım yırtıldında alamadığı.. Herşeyden mahrum büyüdüm
Onun bunun eskisiyle büyümüş biriyim Şimdi Allaha şükür maddi durumumuz iyi bir şekilde toparlandı
Ama cok acı günlerdi ben o günleri asla bir daha yaşamak cocuklarıma yaşatmak istemiyorum
Erkek arkadaşımın maddi durumu ise kötü . Biz onunla dershane ortamında tanışmıştık
Erkek arkadaşımın bir meslek edinmesi okuması hatta polisliği kazanması için çok direndim
Peki neyle Köşede hiç bir birikmiş parası yok .. Köşede birikmişi olsa çabalasa sarf etse dogru olurdu.
Ailesi deseniz hiç bir sekilde yanında ve arkasında değil Babası afedersiniz onun bunun kadınıla birlikte
Kardeşi için çok cabaladı bir meslek sahibi olsun diye ama benm erkek arkadaşım istemedi
Abisi güya istemiyormuş.. Para için kalma orda ben ailemden uzağım ne tadım ne tuzum var demiş kendisine.
Benim öyle cok parada pulda gözüm yok ama ne yazıkkı bu para denen illetde olmayınca olmuyor
Annem şimdi bana yavaştan çeyizlerimi alıyor herşeyin en güzeli olacak kızıma diyor
Düzenini oturtup beni isteyip düğündü eşyaydı.. Hangi birine tek başına yetişecek ?
O kadar zor ki Ben artık sonunu göremiyorum ama bir yandanda Allahım sabır ver diyorum dua ediyorum.
Bir arkadaşım var. Mantı ile hareket etti maddi durumu orta düzeyde birisi ile evlendi
O kadar mutluyum ki diyor iyiki böyle bir karar vermişim İyiki hayatımı maffetmemişim
Devlet işi olmaynca yanı anlayacagınız ben çalışamıyorum da keşke çalıştırsalar da
Ben biriktirsem para.
Kendimi iyi ifade edebildim mi bilmiyorum ama hepinizin yorumlarına desteğine ihtiyacım var

Ben biriktirsem para.
merhaba cnm uzun uzun yazmışsın ama okudum
benim eski eşimi gördüm sanki sevgilinde
hem okumıcak hemde emir almaktan korkcak
hemde yuva çoluk çocuk isticek herşeye tamam deyip asker dönüşü evlensen bile
böyleleri acayip takıntılı olur sen çalışma dışarı çıkma diyede çocuğu kucağına verir
çünkü sen üni bitirmişsin atanmayı bekliyorsun
oda sağda solda çalışcak kafasında eşim benden fazla kazanamaz mantığı oturcak
kim ne derse desin benim mantığım yatmadı bu ilişkiye
tamam herşey para pul değil ama severek mantığının sesini susturup evlenmeyi, herşeyde gözünün kalmasını,evladını eskilerle büyütmeyi,hep başkalarına muhtaç olmayı,kimbilir belki bir gelinlik giyip düğün bile yapamamayı terih edersen o başka tabi.aileside arkasında değilse zaten baştan istenmeyen gelin olursun

bence mantikli dusun para olmadan olmuyor.sevgi asl karin doyurmuyor. ben uc bucuk senelik evliyim 8 aylik hamileyim durumum seninkiyle ayni. severek evlendim askee yolu bile bekledim. simdi isi yok gucu yok arkasinda ailesi bile yok dogum yapacam ilk gebeligim her gunum aglamakla geciyo bes kurus para yok. her gun huzursuz oluyoruz bir isi olsa yeterdi ben baska bise istemiyorum ama oda yok. askere gidip gelirse duzelir her sey dedim ama paraolmadan mutluluk olmuyo. her sey para olmus bu devirde cebinde bes liran varsa sen kral sin yoksa
mutsuzzluk....bunun icin bence isini gucunu eline almadan evlrnme bi zaman sonra sevgiyi de unutuyon paarasizlik caresizlik cok zor cooookkkk.

mantığınızın almadığı birini sevemezsiniz yazınızı tam okumadım uzundu affet lütfen o_O. Ama bana göre birini tam olarak seviyorsanız bakın aşk demiyorum çünkü aşkta mantık yoktur ama sevgide hem beyin hem kalp çalışır. Mantığınız almıyorsa demek mutsuz olacaksınız demek .

Bi isi olmasi sart canim kendini bir mechule atamazsin bu herkez icin gecerli askerden bi gelsin bunu güzel bir dille dile getir baktin olmuyor yolunu ona göre ciz baska eslerde isterr kendi isini kurmayi emir almamayi ama napacaksin Bi sekilde adapte oluyorlar aileleri icin calisiyorlar oda kendi önceliklerinden olmuyorsa vazgecmesi lazim.

inanin su an o kadar zor durumdayiz ki. hamileyim esimin isi yok hastaneye zor gdyorum isi olmadigi icin hep mutsuzuz. daha karnimdaki cocuga hic bisey alamadim 8 aylik oldu besigi yok hic biseyi yok kiz kardesimin cocugundan kalan kiyafetleri verdi onlari giydirecem. halbuseki hic boyle hayal etmiyordum... anneme babama karsi boynum bukuk kaliyo

X