Kalıcı makyaj mağdurları

semra1990

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2015
5
1
33
Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık bundan 3 4 ay önce Pronail denen tırnakçıda saçma sapan kalıcı kaş makyajı yaptırdım.Ilk günden çok pişman olmuştum çünkü ne doğaldı nede güzel.Saçma sapan bir kaş
Olmuştu.İnternetten hemen araştırmaya başladım ve Ayten Moruk buldum.kalıcı makyaj yapılan tarihten 1ay sonra gelmemi söyledi.O bir ay içinde psikolojim cok bozulmuştu..1 ay olunca hemen gittim

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayten hanımın profesyonel ellerine bıraktım kendimi.Biliyordumki lazerle sildirdiğimde kaşlarım hepten gidecekti.Ayten hanım kaşlarına hiç bir zarar vermeden 2seansta tamamen sildi.Kaşlarım tamamende çıktı çok mutluyum .Bu konuda mağdur olan arkadaşlar Ayten hanım hepimiz için gerçekten bir nimet:)sakın ha sakın lazere gidip ikinci hatanızı yapmayın.Herkes bilgilensin istiyorum lazere gidip kaşları çıkmayan ve yara izi oluşan çok arkadas var maalesef...

Lazer ile sildirmemis olmanız cok dogru bir karar olmus. Lazer isleminde doku pigmentleri tamamen bitiyor. Biz de magdur kalmis musterilerimize lazer disindaki silme islemini oneriyoruz. Tebrikler..

Merhaba, kalıcı eyeliner yaptırmak istiyorum, 2-3 yıl kalıcı olacağı söylendi. Ama bu uygulama 2 yıl sonra silinmeye başladığında geriye nasıl bir görüntü kalacak kimse birşey söylemiyor. yaptıran arkadaşlar silindikçe kızarıklık mı kalıyor, neyle karşılaştılar bilgi verebilir mi?

Merhaba bir kalıcı makyaj mağduru olarak ve her şeyden önemlisi insanları bilgilendirmek amacıyla yazıyorum. (bende hep buralarda araştırırım çoğu kişinin tecrübesinden yararlandım bende üye olup bildiklerimi paylaşmaya karar verdim.) 1 ay önce MAVİ ışık güzellik merkezinde kaş kontörü yaptırdım hayatımda ilk defa araştırmadan gittim çünkü kızılaydaydı ve işyerime yakındı ve yapan kişinin doktor olduğunu söylediler ne kadar kötü yapabilir ki dedim sonuçta istediğim şey belli ve yaklaşık 5-6 yıldır yaptırıyorum. neyse gözüm kapalı gittim ben o kadar para vermişim biraz ilgi bekledim hani en azından bi ön çizim işte şöyle mi istersiniz böyle mi istersiniz falan diye adam gayet kendinden emin bi şekilde ben çizmem dedi beni bilen bilir beni tanıyanlar gelir buraya dedi eyvah dedim yandık ama parayı peşin yatırmam sebebiyle zaten iade bile söz konusu değil neyse dedim artık zaten parayıda yatırdım mecbur yaptırıcam belki dedim hakaten güzel yapıyordur. velhasıl bir kalktım durum berbat zaten ben direk çöktüm psikoloji falan kalmadı ... işte 2 ay sonra rötuş yaparız düzeltiriz yumuşatırız falan filan diyo koyuluğu geçer falan dedi tabi tecrübelerime dayanarak koyuluk elbette geçer ama çizim berbat bildiğin şu İranlıların kaşları olur ya böyle karakök gibi öyle bir şey çıktı ortaya velhasıl hemen kapatıcıyla kapattım çıktım dışarıya ağlaya ağlaya ... şimdi bugün başka bir yerden randevu aldım sildirmek için daha önce Ayten kömürcüyü araştırdım çünkü çoğu yer lazeri tavsiye etmiyor ve iz kalabileceğini söylüyor Ayten hanımda sanırım kusturma yöntemiyle yapıyor bende ankarada olduğum içim Ayten hanıma gidemeyeceğim o yüzden burdan bir yer buldum aynı yöntemi kullanıyor bakalım bugün randevu aldım saat 12 de bana şans dileyin çok korkuyorum.. lütfen kaş kontüründen falan uzak durun gerçekten yada daha önce yaptığı işlemlerin resmini çeken birilerine teslim edin kendinizi doktor falan olması hikaye sonuçta bu bir yetenek işi...

Ankara da bildiğiniz kalıcı makyaj silen yer var mı arkadaşlar? lazer istemiyorum çünkü yeni yapıldı ve lazer için 6 ay beklemem gerekirmiş bu yüzden kusturma yöntemiyle yapan bir yer arıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben sildirdim ama kırmızılık 2aydır geçmio sizdede öyle oldumu?
Bendede kalıcı makyaj kaşlarımda aynı sıkıntı olmuştu (2 kere yaptırdım farklı yerlerde ) lazer sonrası kırmızılık vardı.Tanıdığımın aracılığı ile ....de .... hanımefendi sayesinde sağolsun diğer yaptırdığım yerlere göre çok daha iyi bir sonuç aldım.Üye olmadan direk siteden takip ediyordum size cevap vermek istedim geçmiş olsun. ....adresinde iletişim bilgileri var. Genelde randevuları çok dolu oluyor epeyce tanınmış birisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
tekrar merhaba ... kaş sildirme maceram şiddetle devam ediyor :) sonuç derseniz elde var sıfır ... 2,5 ay oldu şuanda 3 kere kalıcı makyaj tekniği ile yapar gibi dövme silme solüsyonu ile yapıldı, 1 kere ben tca denedim, 1 kerede nasır solüsyonu denedim. soldu tabi ama tamamen ten rengine dönmedi maalesef ne illet bir şeymiş dünde sıkınıal dot tekniği(instagramda bulabilirsiniz) diye bir yöntem buldum ergül keskin yapıyor one tower ın karşısında yerleri hemen gidip yaptırdım tabi sadece bir noktasına şimdi aşırı bir kabuklanma söz konusu 10 güne kabuğun kalkacağını hiçbirşey sürmeden beklemem gerektiğini söylediler ama dayanamadım çok sert o yüzden bugün biraz teramycn sürdüm. sanki orda çukur kalcak gibi bir his var içimde kabuk bayağı derinde.. kabuk kalktıktan sonra pembelik kalacağını verecekleri kremle geçeceğini söylediler.. ama kremde paralı tabiki 2 cm lik bir yere 350 tl ödediğimi düşünürseniz artık bari kremi de hediye verin diyesi geliyor insanın gerçekten çok acımasızca tüm kaş 600 tl 2 cmlik yer 350 tl matematiklerine hayranım bu tarz güzellik merkezlerinin. ama maalesef türkiyedeki güzellik merkezlerinin gözü dönmüşcesine bu para tüccarlığı insanı üzüyor özellikle de ortada insan teni insan bedeni söz konusuyken. hayır bari sonuçlar kayda değer olsa çıkarır 2 katını verirsin. ama senin o durumunda çaresizliğinde kazıklamaya çalışmaları gerçekten üzücü .. genel olarak söyledim sözüm meclisten dışarı ama direk olarak sözüm mavi ışık lazer merkezine onu meclisten dışarı tutmuyorum asla. asla tavsiye etmiyorum ankaradaysanız kapısından bile geçmeyiniz. mavi ışıkta yılmaz beye kaş falan yaptırmayınız. eğer neden diye sorarsanız kaşımın halini bu 2.5 ay içerisinde yaşadıklarımı tek tek fotoğraflarla gösterebilirim. gerçekten ben elime alıp yapsaydım daha iyi iş çıkarırdım. en azından derine inmez onun gibi sanki tahta kazıyor gibi kazımaz en azından sildirirken rahat ederdim. umarım birileri okur ve cevap yazar çünkü bu kalıcı makyaj sildirme de bilgisi olan birini bulamadım henüz ... arayışım devam ediyor. benim gibi mağdurlar varsa yazabilirsiniz her zaman yardımcı olmaya çalışırım. konu açamadığım için buralara yazıyorum aslında açabilirsem tek tek her teknikle ilgili deneyimlerimi paylaşsam ansiklopedilik bir kaynak olurdu heralde :)

ben kalıcı makyajımı Leyla İnanır güzellik salonlarında yaptırdım çok güzel oldu çok beğendim sizde denemelisiniz

merhabalar bende kalıcı makyaş mağdurlarındanım.2 yıl önce osmanbey de SEMA ESTETİK diye bi yere kıl teknıgıyle kaş yaptırdım.ama yüzüme oyle bı kaş yaptı kı kapkara ve çok sert bi ifade verdi yüzüme .daha sonra ben bu kaşlarla 2 yıl falan idare ettin.rengının açılmasını bekledim .bu yıl rengı bayagı açıldı .internetten SALOONS KUAFORU buldum .daha sonra buraya gittim .ordaki kişi kaş şeklimi yumuşatmaya çalıştı .o kadar dik ti ki.ten rengiyle bıraz ındırmeye çalıstı daha sonra aradan 1 hafta geçti kaşımın biri koyu diğeri açık oldu çıldırcaktım.dedıler rutuş da gececek falan .daha sonra tekrar gttim tekrar yaptı .1 hafta sonra kasımın bırı yıne acıldı biri koyu diğeri açık duruo.kalemle de düzeltemedım.daha sonra araştrmaya başladım .kaş silme diye .lazer e pek ikna olamadım daha sonra ayten köürcü diye bir kadını budum geçen cumartesi oraya gttim yerı caddebostanda .lokal anestezi ile kaş silme işlemi yaptı.oraya bı solusyon enjekte etti.oda boyayı kusturuyormuş .bugun 6. günümdeyim kaşlarım kabuk tuttu.bakalım iyileşmesini bekliyorum 1 ay sonra tamamen gececegını soyledı.ayten hnm işinde çok profesyonel.onunla konustugunuzda rahatlıyosunuz.hemen güveniyorsunuz.
benım sizlere tavsiyem lütfen emin olmadıgınız bı yere kaşlarınızı teslım etmeyın kaş konturu yaptrmayın bence direk boyayın.çunku kotu oldugu zaman o kaşlardan kurtulmanız o kadar sancılı kı bır haftadr ne çektiğimi bi allah bi ben biliyorum.

bahsettiginiz mavi isik izmirdede subesi olan mi eger oysa aman ordan uzak durun

evet evet izmirde de şubeleri varmış doktor izmirden geldi çünkü ismi yılmaz bey di ... ve maalesef yaptırmış oldum. ben yandım kimse yanmasın diye de yazdım ... aradan 4 ay geçmiş ben hala sildirmekle uğraşıyorum düşünün. o bir şey değil sürekli yara bere içindeyim her sildirmeden sonra neredeyse 20 gün iyileşme süreci ile uğraşıyorum. hametan ve teramycin ile kanka olduk :)

merhaba ya çok zorlu bi süreçti .özellikle ilk 2-3 hafta sürekli gözlükle dolaştım .ilk haftalarda çok acıyordu ama şuan daha iyi rengi açıldı.fakat iz tamamen geçmedi daha.ayten hnm 1 aya geçebileceğini söyledi bekliyorummm
aşagıya resım yükledim ordan görebilirsiniz

Eklentiler

• 2016-07-06-15-22-05-217.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 2.111
Cok gecmis olsun oncelikle insallah bir an once kurtulursunuz ve iz kalmaz ben sureci merak ediyorum irtibati kopartmayalim lutfen :) bende sildirmek istiyorum ama benim cok yogun degil bazi yerlerinden gecmeye basladi bakalim karar veremedim henuz sevgiler

Merhabalar oncelikle cok gecmis olsun nasil gidiyor silme islemin ne asamadasin bir kac islemi bir arada yaptirdin galiba umarim guzel sonuclar almissindir bilgilendirirsen sevinirim

Merhaba, teşekkür ederim sağ olun. maalesef tam olarak silindi diyemem ama baya soldu çok rahat kapatabiliyorum belli olmuyor artık. ilk başta yeni yaptırdığım için lazerle silme işlemi yapılamayacağı söylendi 6 ay beklemem gerekiyormuş en az. bende başka yöntemlere başvurdum 3 seans kusturma işlemine gittim kalıcı makyaj yapar gibi boya yerine silici kullanarak yapıldı çok az soldurdu diyebilirim. sonra ben evde tca denedim ama yara yapmaktan başka bir işe yaramadı . sonra yine evde nasır solüsyonunu denedim. tavsiye etmiyorum yine bana mısın demedi. son olarak dot tekniği diye bir yöntem buldum onu yaptırdım buda yine asit içeren bir yöntem önce cildinizi kazır gibi yapıp sonra asitli solüsyonu döküyorlar hiçbirşey hissetmiyorsunuz 15 dklık bir işlem fakat kabuk bağlıyor baya kötü bir görüntü insan içine çıkılacak gibi değil. 15 gün falan kabuğun düşmesini bekliyorsunuz. sonra iyileşme süreci başlıyor ama yine sıkıntılı benim şuan 3. ayım hala orada kırmızılık var geçmesini bekliyorum ama en azından boya tamamen çıktı tabi sadece orta kısmını yaptırmıştım deneyeyim orada diye. diğer kısımlar duruyor. ama bana sorarsanız çok zahmetli bir işlem yani 3 ay kaşınızda yarayla gezmek çok yıpratıcı. üstelik 3.ayım hala dediğim gibi izi duruyor. ben şimdi lazer araştırıyorum artık 6 ay oldu sabredemiyorum. bakalım bu hafta araştırdığım bir lazer merkezine gidip görüşeceğim. en azından lazerin yarası 1 haftada geçiyor 2. haftada normale dönüyormuş.

merhaba arkadaşım .cevap yazamadan geçemedım.sen naptın ya allah aşkına .o kadar işlem yapılır mı hıc ust uste.denemedıgın sey kalmamıs nerdeyse.cildine yazık .bence daha lazer falan yaptrma bırak bı 3 ay cildin dinlensın orası çok yıpranmıstr emınım.ben tek seans sılme ıslemı yaptrdım ama ıyılessın dıye mahfoldum kı hala da ıyılesmedı orda hafıf bı pembelık var.bide fondotenle kapatıyorum dıosun ya yara durumundayken fondoten kullanman çok sakıncalı.
çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…