Kalıcı makyaj yaptıranlar

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
22
Kızlar bugün kalıcı makyaj uygulaması yaptırdım gözümün üstüne çok canım yanıyor.Uygulanırken iğneyle uygulandığı için öncelikle canım yandı.Şimdide ağrı var.4 gün boyunca yüzüme su değmeyecek.Ne güzel değilmi?Ameliyat gibi birşey yaa.Bu konuyu açmamın sebebi ben araştırırken bu konu hakkında fazla bilgi bulamadım.Bulduklarımda pazarlama amaçlı yapılan şeylerdi.Gelişmeleri size yazarım.

yaptirmadan önce bilgi toplasaydin daha iyi olurdu hafif kizarginlik ve sislik olabilir ama morluk olmasi beni cok sasirtti

ben güzellik uzmaniyim ve bende yaptirdim
1 gün sanki cok aglamis gibi hafif siskinlik vardi ertesi gün birseyim kalmamisti..

yaptirmadan önce bilgi toplasaydin daha iyi olurdu hafif kizarginlik ve sislik olabilir ama morluk olmasi beni cok sasirtti

ben güzellik uzmaniyim ve bende yaptirdim
1 gün sanki cok aglamis gibi hafif siskinlik vardi ertesi gün birseyim kalmamisti..

Morluk aşırı değil ama cilt rengim değişmişti.Şimdi iyiyim allaha şükür.Krem vermişti onu sürüyorum.Bugün 3 gün oldu.Aslında göz altıma da yaptıracaktım ama korktum.İlerde düşünüyorum.Siz güzellik uzmanısınız bilirsiniz.Mavi istedim siyah yaptı mavi benim makyajda en çok kullandığım renktir.Mavi tonu yokmu kalıcı makyajda.Birde kirpiklerinize zarar vermedi değilmi? Araştırdım ama net bilgi veren yok.Buarasıda arkadaşımın yeri olduğu için güvendim ama sanki ilk defa kalıcı makyaj uygulaması görmüşler gibi davrandılar sonda.Ondan şüphelendim.

istedigin her tonda yapmalari gerekiyordu siyah gri yesil acik ve koyu mavi..
bu boyalar cok pahali ve en cok kullanilan siyah oldugu icin o an yaninda yoktu belkide..
bilgi olsun diye yaziyorum. bu tür uygulamalar yaptirmadan önce ön konusma sart..sorulariniz korkulariniz herseyi acikca konusmali ve bilgi edinmelisiniz...
kullandiklari boyalarin standarti ignelerin sterilligi resimlerle önce sonra halleri
olabilecek risikolar vs.
ondan sonra bir düsünme süresi gerek..
ve bu ön bilgilerden emin olmadikca veya kacamak cevaplar almissaniz yaptirmanizi tavsiye etmem.

birde 3-4 gün sonrasi bakimi ve daha sonradan boya kabul edilmeyen bölgelere yeniden uygulama mutlaka bedava olmli unutmayin

istedigin her tonda yapmalari gerekiyordu siyah gri yesil acik ve koyu mavi..
bu boyalar cok pahali ve en cok kullanilan siyah oldugu icin o an yaninda yoktu belkide..
bilgi olsun diye yaziyorum. bu tür uygulamalar yaptirmadan önce ön konusma sart..sorulariniz korkulariniz herseyi acikca konusmali ve bilgi edinmelisiniz...
kullandiklari boyalarin standarti ignelerin sterilligi resimlerle önce sonra halleri
olabilecek risikolar vs.
ondan sonra bir düsünme süresi gerek..
ve bu ön bilgilerden emin olmadikca veya kacamak cevaplar almissaniz yaptirmanizi tavsiye etmem.

birde 3-4 gün sonrasi bakimi ve daha sonradan boya kabul edilmeyen bölgelere yeniden uygulama mutlaka bedava olmli unutmayin

Teşekkür ederim.Aslında arkadaşım arayıcılığı ile geldiği için estetisyen arkadaşıma güvenip yaptırdım.Ama çokta memnun değilim çünkü çok belirgin değil.Yani sanki sadece kirpik dipleri doldurulmuş gibi duruyor.Sizde resimler ve tavsiye edeceğiniz yer yokmu.Yada sizin sadece göz resiminizin olduğu bir resim yokmu.Bende ona göre gidip arkadaşla konuşucam aracılık yapmasın diye.

beispiel.gif

lady_bf.jpg

Ben de düsünüyorum,ama korktum acikcasi.Agri olabilecegi hic aklima gelmedi.Simdi nasilsin?Ve sadece göze mi yaptirdin?Ben gözümü düsünüyordum ama.....?

Kızlar, kızmayın ama abdeste engel teşkil ediyor, bitkisel formül bile olsa içine kalıcılığı sağlayan kimyasal maddeler karışıyor ve bunun da su geçirgeiği şüphelidir. Aynı vücut dövmeleri gibidir. Cünüp gezersiniz mazallah... hatırlatam dedim.

Bende yaptırmayı düşünüyorum ozgurdu şimdi nasılsın iyileştimi gözlerin, memnunmusun? birde fiyatı ne kadar bilgi verirsen sevinirim.

A benim güzel arkadaşım, haddim değil ama sen evde kendin hergün değişik renklerle makyaj yapsaydın, olmazmıydı. Değdimi bu kadar acıya:sm_confused:

Valla aslında yaptırmaya değer.Sadece dikkat etmek gereken iyi bir yerde yaptırmak.Şimdi tekrar gideceğim üzerinden bir kere daha geçecekler.Ozaman daha iyi tutuyormuş.Ben farklı bir yerde gözlerimin altınada yaptırmayı düşünüyorum.İlk andaki şişme beni çok korkutmuştu.Ben sadece üstü 150 ytlye yaptırdım ama altıda yaptırsaydım ikisi 200 ytl olacaktı. Yapılırken öyle bir korktum ki alta yaptırmaya vazgeçtim.Ama yaza kadar onuda yaptırmayı düşünüyorum.Abdest tutmaz diyen arkadaşlar ben abdestliyken yaptırdım.Dişimize doldu kaplama yapıyoruz.Saçımı boyuyoruz zaten.Buda aynı şey. Bana ters gelmedi.
Evde değişik değişik makyaj yapıyoruz ama benim yaptırma amacım tatillerde denize girerkende sorunsuz olması.Birde sabahlarıda güzel uyanmak.

bence hiç sağlıklı deil arkadaşıma abdest konusunda katılıyorum

bence doğal halinle kalsaydın daha iyi olurdu bu bir takım başka bir kimliğe bürünme sürekli birde her sabah aynaya baktığında senin sen olmadığını fark etmek güzel olabilir belki ama günlük kıyafetine göre kendin yapsaydın tabi yinede tercih senin ama bu kadar eziyete değmez bence eminim doğal halin daha güzeldir..

Valla aslında yaptırmaya değer.Sadece dikkat etmek gereken iyi bir yerde yaptırmak.Şimdi tekrar gideceğim üzerinden bir kere daha geçecekler.Ozaman daha iyi tutuyormuş.Ben farklı bir yerde gözlerimin altınada yaptırmayı düşünüyorum.İlk andaki şişme beni çok korkutmuştu.Ben sadece üstü 150 ytlye yaptırdım ama altıda yaptırsaydım ikisi 200 ytl olacaktı. Yapılırken öyle bir korktum ki alta yaptırmaya vazgeçtim.Ama yaza kadar onuda yaptırmayı düşünüyorum.Abdest tutmaz diyen arkadaşlar ben abdestliyken yaptırdım.Dişimize doldu kaplama yapıyoruz.Saçımı boyuyoruz zaten.Buda aynı şey. Bana ters gelmedi.
Evde değişik değişik makyaj yapıyoruz ama benim yaptırma amacım tatillerde denize girerkende sorunsuz olması.Birde sabahlarıda güzel uyanmak.

Dolgu zarurettir, mecburidir yani. Üzerinden abdesttin geçerli olacağı buyurulmuş. Boya ise sadece saçın üzerindedir. Kadın eşi isterse ya da ona güzel görünmek için boyayabilir. Bir gün peygamberimize gelen bir kadın, ''Ya Resulallah, benim saçım çok abdest alacağım zaman çok su harcıyorum, ne yapayım'' -malum su kıymetli- diye sorduğu zaman ''avuçlarına aldığın suyu saçının diplerine yedir yanıtını almış. Önemli olan gözeneklerin suya temasıdır. Cünkü cinsel ilişki sonrasında bütün gözenekler tıkanır. Abdest sağlık için erekli görülmüş farzdır.
Dövmenin içeriği şüpheli ve peygamberimiz şüpheli şeylerden uzak durunuz buyurmuştur.

kızlar kalıcı makyaj yaptırmak istiyorum kaşlarıma ,çünkü kaşlarımın bir kısmı küstü çıkmıyor bir kısmıda zaman zaman dökülüp tekrar çıkıyor kötü bi durum yani ve hergün olmayan kısımları kalemle hafif boyuyorum istanbulda yaptırıpta memnun kalanınız varmı acaba? abdest için gözeneklerin açık kalması önemli ve birkaç yerle görüştüm bu dövme gibi olmuyormuş bitkisel yapıyorlarmış ve gözenekler kapanmıyormuş.

X