Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp Kapakçığı Paylaşım alanı...

kızlar merhaba ben de 3 yıldr suren carpıntılarım sonucunda doktora gttım onceden psıkolojık zannedıyodum sureklı kalp atıslarımı duyumsama var carpıntı seklınde 3-4 saat suruyo hergun oluyo.doktor testler sonucunda mıtral kalp kapakcıgımda kacırma oldugunu soyledı salı gunu holter takıp carpıntıları ızleyelım sonra konusalım dedı bu kacrma hakkında hıc bılgım yok bıraz aydınlatabılırsenız benı cok sevınırım herkese gecmıs olsun a.s.

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.benimde 10 gün önce öğrendiğim kalp kapak hastalığım var ,1. derece mitral yetmezlik, 1. derece aort yetmezlik, mitral darlık varmış. doktorum bayramdan sonra balon yöntemiyle kapağın açılacağını söyledi. bu operasyonu greçiren var mı aranızda ... bana bilgi verebilirmisiniz. 4 ve 7 yaşında iki oğlum var ve ben çok korkuyorum ameliyattan. birde bu hastalık ilerliyormu .bunu merak ediyorum.

kızlar kapakta sorun olduğunu ekodamı gördü doktor
başka testlerde yaptırdımı öncesinde

bende çabuk yoruluyorum hapşuruncada kolumda uyuşma ve ağrı oluyo

bazen dinlenme esnasında miğdemin üzerinde pıtırtılar hissediyorum sanki kalbim ağzımdan çıkacakmış gibi ritimli yürüyüncede kalp bölgemin arkası ve üstü ağrıyo
doktora sadece çok çabuk yoruluyorum dedim diğer belirtileri söylemeyi unuttum
eko istedi acaba ekoda herşey kesin çıkarmı yoksa bu belirtilerimide söylesem başka testlerde istermi acaba

ayrıca hepinize çookk geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.benimde 10 gün önce öğrendiğim kalp kapak hastalığım var ,1. derece mitral yetmezlik, 1. derece aort yetmezlik, mitral darlık varmış. doktorum bayramdan sonra balon yöntemiyle kapağın açılacağını söyledi. bu operasyonu greçiren var mı aranızda ... bana bilgi verebilirmisiniz. 4 ve 7 yaşında iki oğlum var ve ben çok korkuyorum ameliyattan. birde bu hastalık ilerliyormu .bunu merak ediyorum.
öncelikle geçmiş olsun...aslında yetersizlik çok ileri değil.. başlangıç daha... bunlar için bir operasyona gerek yok bence... ama darlığınız ilerlemişse belki bunun için yapıyordur balonu...
dikkat ettiğiniz sürece ilerlemez...... zaten doktorunuz sizi yönlendiricektir....

kızlar kapakta sorun olduğunu ekodamı gördü doktor
başka testlerde yaptırdımı öncesinde

bende çabuk yoruluyorum hapşuruncada kolumda uyuşma ve ağrı oluyo

bazen dinlenme esnasında miğdemin üzerinde pıtırtılar hissediyorum sanki kalbim ağzımdan çıkacakmış gibi ritimli yürüyüncede kalp bölgemin arkası ve üstü ağrıyo
doktora sadece çok çabuk yoruluyorum dedim diğer belirtileri söylemeyi unuttum
eko istedi acaba ekoda herşey kesin çıkarmı yoksa bu belirtilerimide söylesem başka testlerde istermi acaba

ayrıca hepinize çookk geçmiş olsun

size de geçmiş olsun...
eğer bir kapak hastalığınız varsa ekoda çıkacaktır.. ama ekoyu yapan doktora ve raporunuzu göstereceğiniz doktorunuza şikayetlerinzin tamamını söylerseniz tedavinizi bu yönde yapacaktır..

teşekkür ederim. mitral darlığım orta derecede olduğu için balonu önerdi doktorum.ameliyata şimdilik gerek yok ama devamlı kontrol altında olacaksın dedi.inşallah kapak yetersizliğimin derecesi ilerlemez de ameliyata gerek kalmaz. rabbim bütün hastalara şifa versin aminn.

benim de kalbimde doğustan mvp diye bi kapak bozuklugu varmıs..
Lolo evet benimki ekoda ortaya cıkmıstı holter de takıldı ama bana 24 saat kalp atıslarıma bakıldı..
bahsettiğin şikayetlerin hepsi bende var merdivenlerden cıkarken sigara içmememe ragmen kalbimin fırlıcak gibi gümgüm atması falan..dr önemli olmadığını söyledi.ama 2 yılda bir kontrol ettir dedi..

arkadaşlar, kalp kapak hastalığının kalp yetersizliğine yol açtığını okudum internette..tedavi edilmezse mi kalp yetmezliği oluyor yoksa tedavi edilse bile mi ileriki yıllarda bu sonuca varıyor.devlet hastanesine gitmiştim benimle doktorum fazla ilgilenemedi çünkü sırada çok hasta vardı..şimdi ya özel hastaneye ya da üniversite hastanesine gidicem orada daha kapsamlı araştırılır ve sorularıma cevap verilir diye umuyorum.

benim de kalbimde doğustan mvp diye bi kapak bozuklugu varmıs..
Lolo evet benimki ekoda ortaya cıkmıstı holter de takıldı ama bana 24 saat kalp atıslarıma bakıldı..
bahsettiğin şikayetlerin hepsi bende var merdivenlerden cıkarken sigara içmememe ragmen kalbimin fırlıcak gibi gümgüm atması falan..dr önemli olmadığını söyledi.ama 2 yılda bir kontrol ettir dedi..

çok geçmiş olsun

ben şikayetlerimin tamamını söylemedim çok dalgın bi anımdı öyle aceleye geldi
önümüzdeki ayın 14 üne eko randevum var o zaman bütün şikayetlerimi tam anlatırım

inşallah bişey çıkmaz biraz endişeliyim küçükken 3 kere 3 sene öncede 1 kere zatürre geçirdim
zatürre hastalığıda kalbe vururmuş inşallah bende öyle bişey çıkmaz
benim eşiminde kalp kapağında sorun vardı ameliyat ettiler eşimi gördükten sonra ben cesaret edemem
çok zor bi durum

merhaba arkadaşım aynı rahatsızlık bendede var 3 ay önce bende oldum benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim

arkadaşlar bende kalp kapakçık hastasıyım bana gelen mesajlara nasıl bakıcam yeni üye oldumda yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar bende kalp kapakçık hastasıyım bana gelen mesajlara nasıl bakıcam yeni üye oldumda yardımlarınızı bekliyorum

belli bi sayıya ulaşmadan özel mesaj alamassın

burdan yazılanlara cevap verebilirsin
yazıları takip etmen yeterli

ayrıca çok geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun arkadaşlar; Bir şey sorucam eğer kalpde kapak kalınlığı şikayeti var ise nasıl tedavi ediliyor acaba?

kızlar eko çektirdim herşey normal yanlız 2 yerde saptandı yazıyo bileniniz varmı acaba sonucumu doktora gösteremedim 2 hafta sonra göstericem o zamana kadar fikir edinmek istedim

pw doopler ile transmitral akım örneğinde E> AE>A bulundu
renkli doopler ile mitral kapaktan sistolde sol atriyuma regürjitan akım saptandı
renkli doopler ile triküspit kapaktan sistolde sağ atriyuma eser regürjitan akım saptandı,

gerçi sonuç yerinde normal ekokardiyografi bulguları yazıyo ama ben genede merak ettim
yardımcı olursanız çok sevinirim

merhaba bende kalp kapak hastasıyım ama annede olmak istiyorum kalp kapakçıklarım değişti aranızda varmı bu durumda anne olan

X