kankadan sevgili olur mu..

civilenginar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
301
601
merhabalar :)
içimi kıpır kıpır eden aynı zamanda da kurcalayan bir konuyla geldim.
ben 20 yaşında üniversite son sınıfa geçmiş biriyim. pandemi sebebiyle malûm 1,5 yıldır uzaktan eğitim devam ediyor. okulda iken yaklaşık 8-9 kişilik bir arkadaş grubum vardı içlerinden bir bey de vardı. kendisiyle pandemi sürecinde diğerlerine göre daha çok konuşuyorduk ama arkadaş olarak, zaten birbirimize de kanka diyorduk :) o süreçte de sevgilimden ayrıldım ve tüm konulara da hakimdi kendisi. doğum günümde saatlerce konuşmamız, görüntülü aramaları, mesajları hiç bitmedi. hep seninle evlenicem diyordu ama hani çok yakın bir arkadaşınız olur da evde kalırsak evleniriz dersiniz ya aynı öyleydi bence.. zaten grubumuzdan başka bir kıza da böyle espiri yapıyordu. 2 hafta önce ciddi bir konuşma geçti, şu an değil seneye bir şeye başlayalım dedi, ben ciddiye almadım. taa ki 3 gece öncesine kadar. bana bir şarkı attı, daha sonra dinledin mi diye sordu. evet bu bana mı dedim, evet sana bir şeylerin yoluna girmesi gerekiyor dedi. bende ciddi olup olmadığını, dalga mı geçtiğini sordum. hayır geçmiyorum, ciddiyim, uzun süredir kendi içimde çelişiyorum, sonu güzel bitmezse sana ve arkadaşlığımıza zarar vermekten korkuyorum dedi. daha sonra şu sınavlar ve staj işleri hallollsun birbirimizi tanıyalım ama sen hep bir adım geride dur vs dedi. hiçbir zaman ciddi olduğunu düşünmedim, ama ciddi gibiydi. kendim de evet o kişiyle olsa hoş olur diyordum. o bu gözle bakmıyordur diye açık vermiyordum. o günden sonra konuşuyoruz ama çok hararetli değil normal günlük konuşmalar. aslında sorum kankadan sevgili, eş olur mu? çünkü biliyorum bir şeye başlarsak evlilik niyetiyle olacaktır.. tecrübeli sizlerden fikir almak istiyorum yardım edinn

Valla kankadan sevgili olur, sevgiliden de kanka olur hatta çok güzel olur, aldığım eğitimlere göre de eş en yakın arkadaş olursa da o ilişki tadından yenmez fekat bu kamil şimdi başlamayalım şu vakit başlayalım biraz geride dur filan demiş bi saçma geldi cepte mi tutmak istiyor seni anlamadım ,samimi gelmedi tavrı

Olur tabiyki hatta yakın arkadaşla birbirinizi daha iyi tanıdığınız için daha bile güzel olabilir. ama olmazsa arkadaşlığınız da biter gurubunuz da dağılır.
grubumuzda başka iki kişi bu duruma girdi ve olmadı grupta bir soğukluk var zaten, bundan korkuyorum

hep seninle evlenicem diyordu ama hani çok yakın bir arkadaşınız olur da evde kalırsak evleniriz dersiniz ya aynı öyleydi bence.. zaten grubumuzdan başka bir kıza da böyle espiri yapıyordu.

Ucunuz ne guzel evcilik oynarsiniz iste.

Kendi adima cekim hissetigim erkeklerle hiç kanka olmadim. Kanka olduklarimla da hiç sevgili olmadim tek bir istisnam bile olmadi bu konuda.

Ama diyelimmm ki boyle bir durumdayim. Onun keyfini bekleyemezdim 1 sene boyunca veya stajini bilmem neyini bekleyemezdim yani karar verecekte duygularini aciklayacak beyefendi diye...
Biraz sert olacak ama bana boyle birsey soyleyen olsaydi "sen kimsin bana süre veriyorsun, geride dur diye de mesafe belirliyorsun" derdim. Yani dışımdan demesem de içimden kesin derdim yani.

Bu arada siz oldu da beklediniz bu adam bekleyecek mi? Başkasiyla konuşmaya başlarsa ne olacak?
Universitedesiniz daha koskoca 1 yil birinin keyfini mi bekleyeceksin? Sana aşık olan adam bir yıl vb süre vermez kaybetmekten ödü kopar, korkar, bekleyemez içine sigmaz.
O cocuk icin sen kenarda bekletecegi birisin. Başkasi olmazsa deneyecek seninle.

çünkü biliyorum bir şeye başlarsak evlilik niyetiyle olacaktır..
Bu yaşta evlilik niyetiyle bir ilişkiye başlamak çok tuhaf bana göre. Sonradan olabilir tabii ki ama daha başlarken böyle düşünmek garip bir durum. Hayal kırıklığı yaşamazsınız umarım.

Yok yaa bu çocuk çok toy geldi bana. Yokluyor sadece. Seninle ciddi düşünse diğer kıza niye aynı konudan espri yapıyor? Üni bitmeden birine takılayım havasında bence. Sen bir adım geride dur demesi de şundan aslında; ben biriyle konuşuyorum eğer o olmazsa sana dönerim ama olursa kendini fazla kaptırma. Size zaman verip bekletmesi de ondan işte. Başka bir seçeneği var olmazsa size döner boşta kalmamış olur.

i
hep seninle evlenicem diyordu ama hani çok yakın bir arkadaşınız olur da evde kalırsak evleniriz dersiniz ya aynı öyleydi bence.. zaten grubumuzdan başka bir kıza da böyle espiri yapıyordu.
Normal bir arkadaşlıkta böyle bir diyalog geçmez. Bence seni de o diğer kızı da yoklamış senden olumlu dönüş alınca da yürümüş.
benim bundan 1 ay önce ilişkim bitti bunu biliyor, seni yormak istemiyorum, direkt bir ilişkiye sokmak istemiyorum hazır değilsin dedi. buna benim karar vermem gerekirken..
Çok anlamsız şu tavırları. Güven veriyor mu sana?

Başlığa cevap: evet çok güzel oluyor. Bi dönem sevdiğim adam şehir değiştirdi diye omzunda ağladığım adamla evliyim. Aynı zamanda ben de onun her şeyini biliyordum. Öncesinde arkadaş olduğumuz için birbirimizden gizli saklımız hiç olmadı her şey netti. Ha bazı dezavantajı oldu evet mesela ben atanıp gitmiştim o kaldığı yerde eski sevgilisiyle aynı sınıftayıdı dershanede ben gitti diye ağladığım adamla aynı şehire gitmiştim.

Ama iyi arkadaş olduğun kişiyle birlikte olmak gerçekten güzel.

De sizin muhabbet bi değişik olmuş. Yani kankadan olur da bu kankadan olur mu biraz daha düşün tart bence. Ayrıca küçüksün daha evlilik muhabbetine hiç girme. Olursa olur orası da nasip.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…